fbpx

Trycholog Kraków

trycholog Kraków
Problem nadmiernego wypadania włosów oraz pogorszenia kondycji skóry głowy dotyczy ogromnej rzeszy osób. Nie dziwi zatem, że pojawiła się konieczność specjalistycznej diagnostyki i terapii tego typu problemów. Tym właśnie zajmuje się trycholog, czyli nowa specjalizacja z pogranicza kosmetologii i medycyny. Jakie kompetencje powinien mieć trycholog? I jak wiele można zyskać, decydując się na jego profesjonalną pomoc?

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia koncentruje się na zdrowiu włosów oraz skóry głowy, a w związku z faktem, iż przyczyny osłabienia i nadmiernego wypadania włosów są bardzo zróżnicowane – trychologia jest bardzo specjalistyczną gałęzią wiedzy. Trychologiem może zostać zarówno kosmetolog, który ukończył odpowiednie szkolenia, jak i lekarz dermatolog. Ten drugi ma znacznie większe kompetencje i doświadczenie zawodowe, umożliwiające kompleksową ocenę stanu zdrowia. Okazuje się bowiem, że bardzo często pogorszenie kondycji włosów jest symptomem określonych problemów zdrowotnych. Wówczas konieczna jest współpraca trychologa z takimi specjalistami jak endokrynolog. W celu przeprowadzenia specjalistycznej konsultacji oraz zdiagnozowania przyczyn wypadania włosów, najlepiej udać się do lekarza trychologa – dermatologa. W naszej klinice w Krakowie dokładną analizę skóry głowy oraz włosów wykonuję lekarz dermatolog – trycholog dr Karolina Jurska która zapewnia zaawansowaną diagnostykę i terapię trychologiczną. Trychologia medyczna umożliwia bowiem szczegółową diagnostykę stanu włosów, ale z uwzględnieniem ogólnego stanu zdrowia. Ponadto lekarz trycholog ma kwalifikacje niezbędne do wykonania niektórych zabiegów leczniczych, np. ostrzykiwania skóry głowy. Z kolei trychologia kosmetologiczna koncentruje się głównie na wdrażaniu określonych zabiegów wzmacniających włosy, które wykonywane są przez kosmetologów, ale w ścisłej współpracy z lekarzem. W naszej klinice o pacjentów zgłaszających się z problemami z włosami dba lekarz dermatolog – trycholog. Kraków jest zatem idealnym miejscem, gdzie kompleksowo można zadbać o włosy dermatolog Kraków

Jakie badania i zabiegi wykonuje trycholog – dermatolog?

Do dyspozycji trychologa pozostaje szereg metod diagnostycznych, które podzielić można na nieinwazyjne, półinwazyjne i inwazyjne. Nieinwazyjne metody diagnostyczne to m. in. szczegółowy wywiad z pacjentem, uwzględniający początek i czas trwania problemów z włosami, charakter problemu – nadmierne wypadanie lub nasilona łamliwość włosów, stosowane leki, aktualne schorzenia, rodzaj diety i pielęgnacji włosów, a także występowanie problemów z włosami w rodzinie. Nieinwazyjna diagnostyka trychologiczna obejmuje ponadto makroskopową ocenę stanu włosów i skóry głowy, a także badanie trichoskopii. Trichoskopia, czyli badanie dermatoskopowe włosów polega na ocenie naskórka, granicy skórno – naskórkowej oraz włosów przy użyciu dermatoskopu. Dzięki powiększeniu rzędu 20 – 70 razy można szczegółowo ocenić wszystkie struktury skóry głowy, w tym mieszki włosowe oraz naczynia krwionośne. Ponadto trichoskopia umożliwia kompleksową ocenę stanu łodygi włosa bez konieczności pobierania włosów do badania mikroskopem świetlnym. Badanie to umożliwia ponadto różnicowanie łysienia androgenowego oraz telogenowego, a także łysienia plackowatego i trichotillomanii. Metodą półinwazyjnej oceny stanu włosów jest trichogram, czyli mikroskopowa ocena około 100 włosów, pobranych przy pomocy pęsety z różnych okolic głowy. Badanie to ma na celu ocenę ilości cebulek włosowych w fazie wzrostu. Natomiast biopsja to inwazyjna metoda diagnostyczna, wykonywana wówczas, gdy w badaniu trichoskopowym uzyskany zostanie niejednoznaczny wynik. Bez względu na rodzaj łysienia i przyczynę wypadania włosów, warto wykonać serię specjalistycznych zabiegów wzmacniających cebulki włosowe. Cebulka to jedyna żywa część włosa, zatem stymulowanie metabolizmu cebulek włosowych na drodze ich odżywienia, dotlenienia oraz lepszego ukrwienia bezpośrednio wpływa na kondycję całego włosa. Wzmocniona cebulka oznacza silniejszy, gęstszy i zdrowszy włos, który jest mocniej zakotwiczony w mieszku włosowym i rośnie szybciej. Najbardziej godne polecenia zabiegi trychologiczne to: – karboksyterapia skóry głowy, czyli ostrzykiwanie skóry głowy dwutlenkiem węgla; zabieg poprawia ukrwienie skóry głowy, co przekłada się na odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych – Ostrzykiwanie skóry pozyskanym z krwi pacjenta koncentratem płytek krwi, czynników wzrostu oraz własnych komórek. – Dr Cyj, czyli peptydowa terapia skóry głowy; zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy kompleksem siedmiu peptydów i umożliwia rewitalizację mieszków włosowych – mezoterapia skóry głowy, czyli ostrzykiwanie skóry specjalnie skomponowanymi koktajlami odżywczymi – Dermapen 4, czyli nakłuwanie skóry głowy specjalnym urządzeniem wyposażonym w cienkie igiełki.

Kto powinien skorzystać z pomocy trychologa?

Na wizytę u trychologa w Krakowie powinien zdecydować się każdy, kto zauważa pogorszenie kondycji włosów. Może ono manifestować się pod postacią matowości i przesuszenia włosów, ich nasilonej łamliwości czy nadmiernego wypadania. Nie warto czekać z konsultacją do momentu, gdy fryzura ulegnie znacznemu przerzedzeniu. Norma wypadania włosów to około 50 – 100 na dobę. Jeśli włosy wypadają w większej ilości – powinno to stanowić sygnał, że włosy są osłabione. Trychologa odwiedzić należy także wówczas, gdy problem dotyczy skóry głowy – pojawia się łupież, zaczerwienienie i przesuszenie skóry czy świąd. Jak najszybsza konsultacja z trychologiem umożliwia wczesne rozpoznanie przyczyny problemu i wdrożenie leczenia na jak najwcześniejszym etapie. Dzięki temu zapobiec można postępującemu przerzedzeniu włosów oraz ich dalszemu osłabieniu. Bardzo często osoby, które zauważają u siebie pogorszenie stanu włosów, decydują się na samodzielne próby poprawy ich kondycji. Okazuje się jednak, że trudno jest samemu poradzić sobie z problemem wypadania włosów. Wynika to z faktu, że przyczyn osłabienia włosów może być bardzo wiele – i wówczas sama zmiana szamponu na wzmacniający i stosowanie suplementów na włosy nie wystarczy. Konieczna jest szczegółowa diagnostyka, określenie typu łysienia i przyczyny utraty włosów, a następnie kompleksowa terapia. Niekiedy obejmuje ona specjalistyczne leczenie farmakologiczne i zawsze powinna być uzupełniona o odpowiednie zabiegi trychologiczne, które wykonuje trycholog. Kraków zaprasza do kliniki Neonia, gdzie wykonywane są najnowocześniejsze zabiegi na włosy, o udowodnionej skuteczności.
Podstawowe informacje
Konsultacja trychologiczna lekarska: 400 pln
Konsultacja trychologiczna kosmetologiczna: 100 pln
Leczone choroby: łuszczyca, zapalenie skóry, łysienie, inne
Zabiegi: Dr Cyj, Hair care, inne
Pielęgnacja skóry głowy w gabinecie: tak
Trychoskopia: tak
Efekty zabiegów: długotrwałe

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję