Zmęczona twarz

Zmęczona twarzSzara, zmęczona twarz to przypadłość, która może dotknąć zarówno osoby starsze, jak i młode. Kiedy pojawia się zmęczona cera? Przyczyny to przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja, źle zbilansowana dieta, siedzący tryb życia, stosowanie używek, niektóre schorzenia czy stres. Nie warto ograniczyć się jedynie do maskowania problemu makijażem, niewystarczające okaże się także stosowanie kosmetyków. Problem starzejącej się, poszarzałej skóry rozwiązać mogą jedynie profesjonalne zabiegi na zmęczoną twarz.

Zabiegi na poszarzałą skórę powinny koncentrować się na pobudzeniu krążenia krwi, a także metabolizmu komórkowego. Wówczas efektem zabiegu jest dotlenienie i odżywienie komórek skóry, co skutkuje przywróceniem kolorytu i blasku, ujędrnieniem skóry czy pobudzeniem procesów regeneracyjnych. Jakie zabiegi są szczególnie polecane osobom z poszarzałą, zmęczoną skórą?

Odzyskanie blasku twarzy Rf mikroigłową

Zmęczona twarz doskonale reaguje na zabiegi polegające na jej nakłuwaniu. Aktywowane jest wówczas krążenie krwi, komórki skóry są lepiej dotlenione i odżywione. Ponadto pobudzane są naturalne procesy regeneracyjne, co umożliwia kompleksową przebudowę struktury skóry.  Radiofrekwencja mikroigłowa to coś więcej niż tylko nakłuwanie – wprowadzaniu igiełek na określoną głębokość skóry towarzyszy emisja fali radiowej o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu podgrzewamy tkankę do temperatury 45-60 stopni. Prowadzi to do obkurczenia włókien kolagenowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa umożliwia nie tylko rewitalizację skóry, ale także jej kompleksowe odmłodzenie. Zabieg oddziałuje zarówno na naskórek, jak i głębokie warstwy skóry właściwej. Pozwala to na rozjaśnienie skóry i ujednolicenie jej kolorytu. Skóra jest grubsza i bardziej jędrna, zmarszczki i blizny potrądzikowe znikają. Dzięki temu twarz odzyskuje wypoczęty, świeży wygląd. Dodatkowo możliwe jest przywrócenie prawidłowego owalu twarzy. Możliwość uzyskania spersonalizowanych efektów, dopasowanych do potrzeb skóry jest wynikiem zastosowania zróżnicowanych głowic oraz końcówek różniących się liczbą i rodzajem igiełek. Dla zmaksymalizowania efektów zalecamy powtórzenie procedury 3-6 razy w miesięcznych odstępach.

HIFU na zmęczoną twarz

HIFU to technologia skoncentrowanej fali ultradźwiękowej, która oferuje całkowicie nieinwazyjne odmładzanie twarzy i rewitalizację skóry. Tym, co wyróżnia technologię HIFU jest brak konieczności przerywania ciągłości skóry, a jednocześnie – wysoka skuteczność. Emitowana przez głowicę fala ultradźwiękowa dociera na głębokość 6, 9 lub 13 mm i podgrzewają włókna kolagenowe do temperatury 60-70 stopni. Zabieg doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, rozmytym owalem twarzy, wiotkością skóry. Procedura może być wykonana nawet na tak delikatnych obszarach twarzy jak okolica wokół oczu czy ust.

Pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych towarzyszy wzmocnienie struktury skóry, jej lepsze napięcie, wygładzenie i odmłodzenie. Przekłada się to na młodszy, odświeżony wygląd twarzy. A co najważniejsze – wystarczy wykonać zaledwie jeden zabieg. Efekty utrzymują się średnio przez dwa lata i po tym czasie można zaobserwować postępującą, fizjologiczną degradację włókien kolagenowych. Wówczas zabieg można powtórzyć.

Ujędrnienie i odzyskanie kolorytu twarzy laserami

W celu odmłodzenia twarzy i kompleksowej poprawy jej wyglądu, można zastosować terapię laserową. Doskonale sprawdzają się lasery frakcyjne ablacyjne, które działają zarówno na poziomie naskórka, jak i głębszych warstw skóry. Wiązka lasera „dziurkuje” skórę. Powstaniu takich mikrouszkodzeń termicznych towarzyszy stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych. Naskórek złuszcza się, przez co skóra zyskuje jednolity koloryt i blask, jest wygładzona i odświeżona. Z kolei działanie lasera w głębszych warstwach skóry skutkuje zredukowaniem zmarszczek, blizn potrądzikowych, wiotkości skóry. Wykonanie serii kilku zabiegów umożliwia spektakularną rewitalizacją i odnowę skóry twarzy.

W przypadku występowania takich zmian skórnych jak przebarwienia czy naczynka, można poddać się zabiegowi laserem Dye VL. Laser emituje wiązkę, która jest selektywnie pochłaniana przez hemoglobinę, czyli barwnik krwinek czerwonych bądź melaninę, której kumulacja w skórze prowadzi do powstania przebarwień. Barwnik jest niszczony w efekcie zjawiska termicznego, co skutkuje rozjaśnieniem przebarwień lub koagulacją i zanikiem poszerzonych naczynek. A co najważniejsze – nie dochodzi do naruszenia integralności skóry, dlatego zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Inne zabiegi na zmęczoną twarz

Endermolift to unikatowa technika masażu twarzy, wykorzystująca specjalne głowice. Poruszają się one z określoną częstotliwością i generują podciśnienie o zróżnicowanym natężeniu, co umożliwia wykonanie niezwykle skutecznego drenażu limfatycznego. Pobudzeniu krążenia krwi i limfy towarzyszy detoksykacja skóry, a także jej odżywienie. Ponadto mechaniczna stymulacja głębokich warstw skóry prowadzi do wzmożonej syntezy włókien kolagenowych. Efektem tego całkowicie bezbolesnego i nieinwazyjnego zabiegu jest zatem przywrócenie kolorytu i blasku skóry, jej ujędrnienie i wygładzenie, a także kompleksowa poprawa owalu twarzy.

Niewątpliwą zaletą zabiegu Endermolift jest – poza jego nieinwazyjnością – możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku, brak konieczności rekonwalescencji oraz uniwersalne przeznaczenie zabiegu – można go wykonać na skórze każdego typu, także tej wrażliwej i cienkiej. Ponadto zabieg wykonujemy również u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ile zabiegów Endermolift najlepiej wykonać? Co prawda efekt rozjaśnienia skóry zauważalny jest już po wykonaniu jednego masażu podciśnieniowego twarzy, jednak dla uzyskania kompleksowego efektu odmłodzenia warto wykonać pełną serię kilkunastu zabiegów, powtarzanych z częstotliwością 2 zabiegów w tygodniu.

Zabiegi złuszczające na zmęczoną twarz

Skóra zmęczona i poszarzała doskonale reaguje na zabiegi złuszczające, które usuwają martwe komórki naskórka, a także pobudzają krążenie. Skórę złuszczać można z wykorzystaniem  peelingów chemicznych, które poza działaniem keratolitycznym wykazują szereg dodatkowych właściwości. W zależności od rodzaju peelingu medycznego można liczyć na rozjaśnianie przebarwień, redukcję zaskórników i normalizację wydzielania sebum, wygładzenie drobnych zmarszczek i blizn potrądzikowych oraz ujędrnienie skóry. Peelingi medyczne wykonuje się w serii. Zazwyczaj wystarczające jest zrealizowanie serii liczącej 4 do 6 zabiegów wykonywanych raz na 2 – 3 tygodnie.

Unikatową metodą złuszczania martwego naskórka oraz rozjaśniania ziemistej, poszarzałej cery jest peeling kawitacyjny. W tym zabiegu wykorzystujemy technologię ultradźwiękową, która umożliwia generowanie mikropęcherzyków cieczy wypełnionych rozrzedzonym gazem, które pękając usuwa martwy naskórek. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i możemy go wykonać raz na 3 – 4 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe na zmęczoną twarz

Wapmirzy lifting to zabieg dedykowany osobom ze zmęczoną, poszarzałą cerą, dotkniętą procesami starzenia się. Osocze bogatopłytkowe jest materiałem całkowicie naturalnym, nie generuje podrażnienia, wyróżnia się natomiast niezwykłą skutecznością. Ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym pobudza fizjologiczne procesy regeneracyjne, przywracając skórze witalność, a także kompleksowo ją odmładzając. Wysoka kumulacja związków odżywczych zawartych w osoczu bogatopłytkowym sprzyja rewitalizacji skóry, pobudzeniu mikrokrążenia skóry, jej dotlenieniu i odżywieniu oraz stymulowaniu syntezy kolagenu. Dobrze jest wykonać 2 do 4 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Karboksyterapia na zmęczoną twarz

Zabiegiem umożliwiającym kompleksowe odświeżenie i dotlenienie skóry jest karboksyterapia. Zabieg ten sprowadza się do wprowadzania śródskórnie lub podskórnie dwutlenku węgla, który ma wyjątkową właściwość poszerzania naczynek krwionośnych i pobudzania krążenie krwi. Zastosowanie karboksyterapii umożliwia rewitalizację skóry, intensyfikuje jej dotlenienie oraz odżywienie, wspomaga procesy regeneracyjne. Warto wykonać kilka zabiegów w odstępach 1 – 2 tygodni.

Wodorowe oczyszczanie skóry na zmęczoną twarz

Na liście zabiegów przywracających koloryt i blask ziemistej, poszarzałej cerze nie może zabraknąć oczyszczania wodorowego skóry. Ten kilkuetapowy, nieinwazyjny zabieg umożliwia uzyskanie natychmiastowego efektu oczyszczenia i odświeżenia skóry, jej nawilżenia i rewitalizacji. Poza takim zauważalnym natychmiast efektem rozjaśnienia i odżywienia skóry, zabieg generuje długofalowe pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, a także ochronę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników – a to oznacza kompleksową profilaktykę anti – aging. Zabieg ten nie generuje efektów ubocznych, może być wykonany przez cały rok i doskonale sprawdza się u posiadaczy wrażliwej skóry. A do uzyskania długotrwałego rozświetlenia i uelastycznienia skóry wystarczy wykonać jeden zabieg karboksyterapii na 1 – 2 miesiące.

Pytania i odpowiedzi

Jak zadbać o zmęczoną twarz?

Żeby zadbać o zmęczoną twarz, najlepiej jest się poddać zabiegom w gabinecie medycyny estetycznej. Szczególnie polecane są w tym przypadku radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, mezoterapia igłowa, dermapen i laseroterapia. Te zabiegi wyraźnie odmładzają skórę, dodają jej jędrności i stymulują regenerację. Świetnym zabiegiem jest też endermologia, czyli masaż limfatyczny poprawiający mikrokrążenie i stan odżywienia skóry. Na zmęczoną twarz pomogą również zabiegi oczyszczające takie jak oczyszczanie wodorowe i peelingi chemiczne.

Jak zlikwidować zmęczenie na twarzy?

Zmęczenie na twarzy można najskuteczniej zlikwidować w gabinecie medycyny estetycznej. Zmarszczki, szara cera, wiotka skóra, worki i cienie pod oczami to niedoskonałości, z którymi bardzo dobrze radzą sobie metody takie jak laseroterapia, mikronakłuwanie, osocze bogatopłytkowe, radiofrekwencja czy HIFU. Seria kilku zabiegów powinna widocznie zredukować efekt zmęczonej twarzy, a także poprawić kondycję skóry.

Jak odzyskać blask na twarzy?

Najlepszy sposób, żeby odzyskać blask na twarzy, to profesjonalne zabiegi takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, laser frakcyjny, HIFU, dermapen i mezoterapia. Oddziałują one na naskórek i skórę właściwą, pobudzając regenerację komórek i syntezę kolagenu. Efektem jest rozświetlenie twarzy, redukcja zmarszczek i poprawa sprężystości. Warto powtórzyć te zabiegi kilka razy, aby uzyskać optymalne i trwałe rezultaty.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Natalia Korabiowska

Natalia Korabiowska

Kosmetolog

Absolwentka kierunku kosmetologia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Charakteryzuje się niezwykłą dokładnością pracy. Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz zabiegach ujędrniających skórę.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię