Leczenie łysienia Kraków

Leczenie łysienia

Każdy przypadek łysienia wymaga odpowiedniej terapii. Najczęściej osoby dotknięte nadmiernym wypadaniem włosów sięgają po suplementy wzmacniające włosy i starają się wzbogacić dietę w witaminy i minerały. Kolejnym popularnym rozwiązaniem są szampony wzmacniające do włosów wypadających. Często okazuje się jednak, że działania te okazują się być niewystarczające – a fryzura coraz bardziej się przerzedza. A zatem – jak powstrzymać wypadanie włosów? Leczenie łysienia najlepiej zostawić specjalistom trychologii lub dermatologii.

Wypadanie włosów

Włosy na głowie rosną zgodne z fizjologicznym cyklem. Cykl ten składa się z trzech faz – anagenu, ketogenu i telogenu. Anagen to faza wzrostu, która trwa około 2 – 6 lat; w tym czasie średnie tempo wydłużania włosa to 1 cm na miesiąc. Po fazie wzrostu następuje faza przejściowa, czyli katagen. Katagen trwa około dwóch tygodni i wówczas włos przestaje rosnąć. Ostatnia faza, czyli telogen trwa od 2 do 6 miesięcy i sprowadza się do wypadania starego włosa i powstania w jego miejsce nowego włosa.
Cykl ten nie obejmuje synchronicznie wszystkich włosów, dzięki czemu dochodzi do stopniowej i zrównoważonej wymiany włosów. Około 90% włosów znajduje się w fazie wzrostu, zaś zaledwie 10% – w fazie wypadania. Dziennie wypada ich około 100 włosów. Gdy przez dłuższy czas wypada więcej włosów – fryzura ulega przerzedzeniu i mówimy wówczas o nadmiernym wypadaniu włosów, a nawet łysieniu.

Leczenie łysienia cena

Trichoskopia cena:
200 pln
Osocze skóry głowy cena:
od 750 pln
Fibryna skóry głowy cena:
od 750 pln
Mezoterapia Hair Care cena:
400 pln
Karboksyterapia głowy cena:
150 pln
Dr Cyj Hair Filler cena:
800 pln

Leczenie łysienia czynnikami wzrostu

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym jest skuteczną metodą na wzmacnianie włosów. Osocze Bogatopłytkowe Skóry Głowy pozyskiwane jest z krwi pobranej od pacjenta, jest to zatem materiał bardzo bezpieczny. Dzięki wysokiej zawartości protein i czynników wzrostu, osocze bogatopłytkowe odżywia mieszki włosowe i stymuluje wzrost włosów. Osocze podawane jest w postaci iniekcji w skórę głowy – wstrzykiwanie preparatu bezpośrednio w okolice mieszków włosowych zwiększa jego skuteczność, gdyż preparat działa w miejscu wystąpienia problemu.
Osocze może uzupełniać leczenie rozmaitych typów łysienia, takich jak poporodowe, androgenowe, plackowate, telogenowe czy związanego z niedoborami pokarmowymi. Seria kilku zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zapewnia efekt kompleksowego wzmocnienia włosów i stymulowania ich wzrostu.

Zabiegi na wypadanie włosów

Kolejną metodą skutecznego leczenia łysienia są zabiegi Mezoterapii Igłowej. Ostrzykiwanie skóry głowy koktajlem odżywczym zawierającym witaminy, a także aminokwasy prowadzi do odżywienia mieszków włosowych i wzmocnienia włosów. Ponadto sam zabieg nakłuwania skóry głowy cieniutką igłą stymuluje krążenie krwi oraz indukuje procesy regeneracyjne. Dla optymalnego efektu wzmocnienia wypadających włosów zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów mezoterapii igłowej – około 6 – 8. Potem można kontynuować terapię, wykonując zabiegi przypominające z mniejszą częstotliwością.
Zarówno mezoterapia igłowa skóry głowy, jak i ostrzykiwanie Osoczem Bogatopłytkowym to zabiegi bezpieczne i związane z minimalną bolesnością. Zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut, po zabiegu możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia skóry głowy oraz uczucia napięcia skóry. Zabieg mezoterapii igłowej oraz osocza bogatopłytkowego na włosy może być wykonywany w celach leczniczych oraz profilaktycznie. Gdy stanowi element terapii łysienia, początkowo zalecana jest intensywna terapia – np. jeden zabieg tygodniowo przez okres dwóch miesięcy, a następnie podtrzymanie efektów – jeden zabieg na miesiąc przez okres pół roku. Ostatnie badania wskazują że połączenie mezoterapii igłowej lub osocza bogatopłytkowego z Zabiegiem Karboksyterapii dają znacznie lepsze efekty w leczeniu łysienia.

Efekty zabiegów

leczenie łysienia efekty zabiegów

 

Pytania i odpowiedzi

Co robić gdy włosy wypadają garścią?

Jeśli zauważamy intensywne wypadanie włosów, należy wybrać się na konsultację trychologiczną i skorzystać z profesjonalnych zabiegów na wypadanie włosów. W tym przypadku bardzo dobre rezultaty przynoszą mezoterapia, karboksyterapia, zabiegi z osoczem i fibryną bogatopłytkową oraz peptydowa terapia Dr Cyj. Są to metody wzmacniające włosy i mieszki włosowe, poprawiające kondycję skóry głowy i dostarczające wartościowych substancji odżywczych.

Do kogo udać się z wypadającymi włosami?

Z problemem wypadających włosów należy udać się do trychologa. Podczas konsultacji specjalista oceni kondycję włosów i skóry głowy za pomocą trichoskopii. Zaproponuje także najlepsze metody leczenia.

W jaki sposób zagęścić włosy?

Efekt zagęszczenia włosów można uzyskać poprzez zabiegi trychologiczne i stosowanie szamponów o działaniu wzmacniającym, odżywczym i poprawiającym mikrokrążenie w skórze głowy. Najlepiej skorzystać z konsultacji u trychologa, który pomoże dobrać najlepsze metody poprawy kondycji włosów.

Co zrobić aby zapobiegać wypadaniu włosów?

Wypadaniu włosów można zapobiegać następującymi sposobami: zabiegi trychologiczne (mezoterapia skóry głowy, karboksyterapia skóry głowy, osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa, terapia peptydami Dr Cyj), suplementacja witamin i minerałów oraz odpowiednia pielęgnacja skóry głowy.

Czy da się wyleczyć łysienie?

Wyleczenie łysienia jest zazwyczaj możliwe. Ponieważ przyczyn łysienia może być wiele, każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i spersonalizowanego planu terapii. Dlatego osoby z tym problemem powinny oddać się w ręce trychologa.

Jak odwrócić proces łysienia?

Żeby odwrócić proces łysienia, należy poddać się zabiegom w klinice medycyny estetycznej, ponieważ tylko profesjonalne metody takie jak mezoterapia, karboksyterapia i czynniki wzrostu są w stanie skutecznie wzmocnić mieszki i odżywić cebulki włosowe. Aby zahamować nadmierne wypadanie włosów, trzeba wykonać serię zabiegów trychologicznych, a następnie odbywać regularne zabiegi przypominające.

Co zrobić żeby nie łysieć?

Łysieniu można zapobiegać, dbając o odpowiednią kondycję włosów i skóry głowy oraz prawidłowy poziom wybranych witamin i minerałów. Najskuteczniejsze dostępne obecnie rozwiązanie to profesjonalne zabiegi trychologiczne. Warto się na nie zdecydować, ponieważ oddziałują na głębokie struktury włosa i skóry aż do mieszków włosowych i tkanki łącznej sprężystej.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Sylwia

Bardzo profesjonalne i miłe podejście do pacjenta. Polecam🙂

Patrycja

Jestem w trakcie serii zabiegów mezoterapii igłowej na skórę głowy. Miałam kłopot z wypadającymi włosami, a teraz czesząc się nie zbieram garści włosów z grzebienia. Co istotne, nie czuje już uciążliwego spięcia skóry ani swędzenia. Panie kosmetolog są przemiłe i co najważniejsze wykonują swoją pracę z ogromną wiedzą i pasją.

Ewa

Wspaniała i miła obsługa na wysokim poziomie 🙂 zabiegi prowadzone profesjonalnie, starannie i z dbałością o bezpieczeństwo klientki. Zdecydowanie polecam 🙂

Agnieszka

Bardzo polecam Panią doktor Ewę, świetne podejście do pacjenta, zabieg ostrzykiwania wykonany bardzo starannie. Gorąco polecam!