Korekta brody

korekta brody

Broda w dużym stopniu wpływa na wygląd całej twarzy. Jej trójkątny kształt kojarzymy z kobiecymi proporcjami i delikatnością. Z kolei ta kwadratowa jest charakterystyczna dla mężczyzn. Kobietom dodaje subtelności i łagodnego wyglądu, mężczyznom natomiast wyrazistości. Asymetria brody wpływa niekorzystnie na całokształt wyglądu i stanowi dla pacjentów duży problem. Często nie szukają oni niestety pomocy w jego rozwiązaniu, obawiając się inwazyjnych i kosztownych zabiegów. W wielu przypadkach jednak, ładniejszy wygląd i efekt wysmuklenie twarzy, można uzyskać dzięki bardzo prostym i efektywnym zabiegom przeprowadzanym w naszej klinice w Krakowie. Korekta brody jest zabiegiem  bezpiecznym i daje natychmiastowy efekt.

Korekta kształtu brody kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma bardzo szeroki zastosowanie, dzięki czemu może być również wykorzystywany w celu wypełnienia brody i poprawy jej wyglądu. Jeżeli jej asymetria nie jest duża, nie wynika z wad anatomicznych czy innych poważniejszych chorób, wolumetria brody  z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zapewnia doskonałe efekty wizualne nawet do 18 miesięcy po wykonaniu korekty brody. Dodatkowo przy odpowiedniej ilości preparatu można uzyskać objętość i efekt wolumetrii twarzy. Modelowanie brody jest zabiegiem  w pełni bezpiecznym, daje praktycznie natychmiastowe efekty i przede wszystkim prowadzi do subtelnego wyrzeźbienia rysów i konturów żuchwy pacjenta, skutecznie poprawiając jej wygląd. Dzięki szerokim możliwościom jakie daje nam zastosowanie preparatów z użyciem kwasu hialuronowego, możliwa jest również korekta dołeczka w brodzie, który wiele kobiet uważa za defekt, nie dodający im uroku w przeciwieństwie do mężczyzn. Dodatkowym atutem zabiegu wypełnienia brody jest zniwelowanie tzw. drugiego podbródka.

Modelowanie brody u mężczyzn

Cofnięta broda to najczęstszy problem spotykany u naszych pacjentów. Dzięki wypełnieniu brody kwasem hialuronowym można brodę lekko wysunąć dodając w ten sposób symetrii. Korekta brody u mężczyzn trwa około 30 minut. Jest to zabieg prawie bezbolesny a efekt jest zauważalny od razu po zabiegu. Efekt utrzymuję się  od 8 do 12 miesięcy po czym zabieg trzeba powtórzyć.  Zazwyczaj wystarczy 1ml preparatu aby uzyskać zadowalający efekt. Cena zabiegu  jest uzależniona od ilość wstrzykiwanego preparatu. Zazwyczaj mieści się w 1400 pln. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi czynna infekcja, opryszczka czy choroby autoimmunologiczne. W naszej klinice zabieg wolumetrii brody wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Pytania i odpowiedzi

Co daje modelowanie brody?

U kobiet zabieg modelowania brody pozwala wyrównać asymetrię, poprawić kontur twarzy i wyrzeźbić linię żuchwy. Daje to efekt odmładzający i liftingujący. Z kolei u mężczyzn modelowanie brody kwasem hialuronowym jest stosowane najczęściej do wysuwania cofniętej żuchwy.

Na czym polega wolumetria brody?

Wolumetria brody jest nieoperacyjną metodą modelowania z użyciem kwasu hialuronowego. Polega na wstrzyknięciu niewielkich ilości preparatu pod skórę. Pozwala to wyrównać kontur twarzy, zredukować asymetrię brody i wyraźnie odmłodzić wygląd.

Ile trwa modelowanie brody?

Zabieg modelowania brody kwasem hialuronowym trwa kilkadziesiąt minut. Jego rezultaty są widoczne natychmiastowo. Jest to więc szybka, a przy tym bardzo bezpieczna i skuteczna metoda liftingu twarzy.

Jak zmienić kształt brody?

Jedyne metody pozwalające na zmianę kształtu brody to korekta kwasem hialuronowym lub zabieg operacyjny. Zabieg z kwasem hialuronowym jest przy tym zdecydowanie mniej inwazyjny, mniej bolesny i szybszy. Pozwala wyrównać kontur twarzy, wymodelować linię żuchwy i zmniejszyć asymetrię brody.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Alina

Bardzo miła i profesjonalna obsługa ☺️

Sara

Wspaniała i przemiła atmosfera, wszystko wykonane profesjonalnie szybko i dobrze. Polecam serdecznie każdemu.

Paweł

Rewelacyjne miejsce! Zabieg przeprowadzony na najwyższym poziomie! Bardzo miło, przyjemnie i profesjonalnie! Gorąco polecam!