Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych składników naszej skóry, zatem jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. To właśnie dzięki niej skóra pozostaje właściwie nawilżona oraz jędrna. Niestety, wraz z upływem lat, ilość kwasu hialuronowego w naszym ciele drastycznie spada, w skutek czego dochodzi do przesuszenia i zwiotczenia skóry, na której zaczynają się pojawiać zmarszczki. Medycyna estetyczna jest nam jednak w stanie pomóc.

Jak działa kwas hialuronowy?

Najważniejszym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w naszym organizmie. Dzięki temu, iż jego jedna cząsteczka jest w stanie zatrzymać do 250 cząstek wody, nasza skóra pozostaje prawidłowo nawilżona, a przez to również jędrna. Kiedy zatem z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie się zmniejsza, dla zachowania dobrej kondycji skóry, warto sięgnąć po specjalne preparaty, które uzupełnią jego niedobór i wpłyną na poprawę wyglądu skóry.

Opis zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Preparaty zawierające kwas hialuronowy mają postać żelu, który jest bardzo plastyczny. Wstrzykiwany jest do skóry właściwej przy pomocy bardzo cienkich igieł, dzięki czemu dolegliwości bólowe są nieznaczne. Mimo to, na godzinę przed zabiegiem, w miejscu wykonywania nakłuć, nakładany jest krem znieczulający.

Kiedy żel zostaje wstrzyknięty na przykład w linię zmarszczki lub też w usta, wiąże się on z wodą i tym samym powiększa dany obszar. Dzięki temu, zmarszczka zostaje wygładzona, a usta stają się wydatniejsze. Warto również podkreślić, że stosowane obecnie preparaty są syntetyczne, co minimalizuje możliwość wystąpienia alergii.

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego trwa najczęściej około 30 minut i po jego wykonaniu można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Przez dwa kolejne tygodnie należy jednak powstrzymać się od narażania skóry na zbyt intensywne nasłonecznienie czy nagrzanie, dlatego nie zaleca się w tym czasie korzystania z solarium oraz sauny.

Kwas Hialuronowy - Wskazania

 • Zmarszczki oraz bruzdy
 • Załamanie bródki
 • Zapadnięcia na twarzy
 • Opadające policzki
 • Wiotkość płatka ucha
 • Zbyt małe lub niedostatecznie uwydatnione usta

Kwas Hialuronowy - Przeciwwskazania

 • Ciąży oraz laktacji
 • Czynnej infekcji
 • Czynnej opryszczki, Zmian ropnych
 • Chorób w trakcie leczenia, Choroby immunologicznej z grupy kolagenoz
 • Niewyrównanej cukrzycy
 • Przyjmowania antykoagulantów
 • Kortykosteroidów systemowych
 • Gdy miejsce, na którym ma zostać wykonany zabieg zostało ostrzyknięte wypełniaczem permanentnym
CENNIK
Kwas Hialuronowy – Efekty
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne i skuteczne, a ich efekty są od razu zauważalne. Dzięki wykorzystywanym w nich preparatom, skóra staje się bardziej nawilżona, a zmarszczki zostają wypełnione, podobnie jak wszelkiego typu zapadnięcia na twarzy, bruzdy czy zagłębienia brody. Przy pomocy kwasu hialuronowego można także poprawić ogólny kontur twarzy, podnieść opadające policzki czy zapadnięte skronie, ale również wymodelować usta. Preparaty kwasu hialuronowego ulegają powolnemu rozkładowi, aż do całkowitego wchłonięcia. Dlatego też, aby efekt mógł się utrzymać, zabieg powinien zostać powtórzony po około 9-12 miesiącach.
Medycyna Estetyczna
Mezoterapia igłowa
Kwas Hialuronowy
Wolumetria twarzy
Nici liftingujące
Lipoliza iniekcyjna
Osocze bogatopłytkowe
Toksyna Botulinowa

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków