fbpx

Kwas hialuronowy Kraków

Zabiegi Restylane – Neauvia

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

kwas hialuronowy
W skrócie
Cena: od 1300 pln
Wykonuje lekarz: tak
Znieczulenie: tak
Czas trwania zabiegu: 30-90 min
Konsultacja lekarska: w cenie
Wizyta kontrolna: w cenie

Kwas hialuronowy Kraków – wypełnianie zmarszczek i bruzd

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego może być stosowany w celu wygładzenia zmarszczek. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na ostrzykiwaniu zmarszczek i bruzd preparatem z kwasem hialuronowym, co daje natychmiastowy efekt odmładzający. Tuż po zabiegu można zauważyć efekt wygładzenia skóry i zredukowania widoczności nawet głębokich bruzd. Kwas hialuronowy na twarz stosowany jest w celu skorygowania:
– bruzd nosowo – wargowych
– doliny łez
– lwiej zmarszczki
– zmarszczek na czole
– bruzd marionetek
– zmarszczek wokół oczu

Kwas hialuronowy Kraków – modelowanie –  powiększanie ust

Zabieg z wykorzystaniem takiego preparatu umożliwia skorygowanie kształtu i wielkości ust. Modelowanie ust kwasem hialuronowym daje możliwość powiększenia ust, poprawy ich kształtu, skorygowania asymetrii. Jednocześnie dzięki właściwościom nawilżającym kwasu hialuronowego możliwe jest odmłodzenie okolicy ust. Ponadto preparaty z kwasem hialuronowym umożliwiają korygowanie rysów twarzy – kształtu nosa, objętości policzków, linii żuchwy, opadających kącików ust. Jaki jest najlepszy kwas hialuronowy do modelowania ust? Jednym z najlepszych preparatów zawierających kwas hialuronowy jest Restylane, zawierający syntetyczny kwas hialuronowy. Ten krystalicznie czysty żel zawiera kwas hialuronowy poddany procesowi stabilizacji, co znacząco spowalnia degradację kwasu hialuronowego przez występujące w organizmie hialuronidazy. Jest to preparat przebadany klinicznie (jeden z nielicznych na rynku z certyfikatem FDA), który wyróżnia się bezpieczeństwem stosowania oraz doskonałymi efektami. W trosce o bezpieczeństwo i spektakularne efekty, w naszej klinice oferujemy pacjentom właśnie ten preparat.

Kwas hialuronowy Kraków –  przebieg zabiegu

Zabieg polega na wprowadzeniu określonej objętości preparatu śródskórnie, przy pomocy cieniutkiej igiełki. Bolesność zabiegu jest niewielka, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego przy pomocy kremu. Zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut, a efekt zauważalny jest natychmiast. Po zabiegu możliwe jest przejściowe zaczerwienienie i obrzęk, które samoistnie mijają. Ważne jest przestrzeganie odpowiednich zaleceń pozabiegowych po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Zalecenia po zabiegu dotyczą m. in. unikania ekspozycji na słońce, rezygnacji z sauny czy basenu, intensywnego wysiłku fizycznego. Ponadto niewskazane jest samodzielne masowanie czy dotykanie miejsc iniekcji. Natomiast przed zabiegiem najważniejszym zaleceniem jest unikanie stosowania leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Powikłania po zastosowaniu kwasu hialuronowego

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bardzo bezpieczne. Oczywiście podstawą bezpieczeństwa zabiegów z kwasem hialuronowym jest wykonanie ich wyłącznie w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, z wykorzystaniem preparatów certyfikowanych. Zastosowanie syntetycznych preparatów kwasu hialuronowego minimalizuje ryzyko alergii. Niektóre pacjentki obawiają się, że pojawią się grudki po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Takie powikłanie zdarza się jedynie na skutek podania zbyt dużej objętości preparatu, wstrzyknięcia zbyt gęstego środka lub wstrzyknięcia kwasu zbyt płytko lub zbyt głęboko. Takie błędny w iniekcji kwasu hialuronowego nie są jednak popełniane w klinikach medycyny estetycznej, gdzie pacjent oddaje się w ręce wykwalifikowanego specjalisty.
Najważniejsze przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego to ciąża i karmienie piersią, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków przeciwzakrzepowych czy niewyrównana cukrzyca, a także skłonność do tworzenia się bliznowców.

Kwas Hialuronowy – Wskazania

 • Zmarszczki oraz bruzdy
 • Załamanie bródki
 • Zapadnięcia na twarzy
 • Opadające policzki
 • Wiotkość płatka ucha
 • Zbyt małe lub niedostatecznie uwydatnione usta

Kwas Hialuronowy – Przeciwwskazania

 • Ciąży oraz laktacji
 • Czynnej infekcji
 • Czynnej opryszczki, Zmian ropnych
 • Chorób w trakcie leczenia, Choroby immunologicznej z grupy kolagenoz
 • Niewyrównanej cukrzycy
 • Przyjmowania antykoagulantów
 • Kortykosteroidów systemowych
 • Gdy miejsce, na którym ma zostać wykonany zabieg zostało ostrzyknięte wypełniaczem permanentnym
Kwas hialuronowy Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Wypełnianie zmarszczek, modelowanie ust kwasem hialuronowym (Juvederm, Restylane, Teosyal)
1 ml preparatu 1300
1 ml juvederm volift 1400
powiększanie/modelowanie ust (Restylane Kysse) 1300
wypełnianie bruzd nosowo wargowych (Restylane Kysse) od 1300
kurze łapki (Restylane Fynesse, Refyne) od 1300
korekta dolina łez, cienie pod oczami (Teosyal Redensity II) od 1300
zmarszczki poziome czoły (Restylane Fynesse, Refyne) od 1300
broda (Restylane Defyne) od 1300
zmarszczki palacza (Restylane Fynesse) od 1300
Hialuronidaza/rozpuszczenie kwasu hialuronowego
Pojedyncze grudki 800
Usta od 1000

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję