Kwas hialuronowy Kraków

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

W skrócie

Cena:
od 1400 pln
Wykonuje lekarz:
tak
Znieczulenie:
tak
Czas trwania zabiegu:
30-90 min
Konsultacja lekarska:
w cenie
Wizyta kontrolna:
w cenie

Kwas hialuronowy Kraków – wypełnianie zmarszczek i bruzd

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego może być stosowany w celu wygładzenia zmarszczek. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na ostrzykiwaniu zmarszczek i bruzd preparatem z kwasem hialuronowym, co daje natychmiastowy efekt odmładzający. Tuż po zabiegu można zauważyć efekt wygładzenia skóry i zredukowania widoczności nawet głębokich bruzd. Kwas hialuronowy na twarz stosowany jest w celu skorygowania:

 • bruzd nosowo – wargowych
 • doliny łez
 • lwiej zmarszczki
 • zmarszczek na czole
 • bruzd marionetek
 • zmarszczek wokół oczu

Kwas hialuronowy Kraków – modelowanie – powiększanie ust

Zabieg z wykorzystaniem takiego preparatu umożliwia skorygowanie kształtu i wielkości ust. Modelowanie ust kwasem hialuronowym daje możliwość powiększenia ust, poprawy ich kształtu, skorygowania asymetrii. Jednocześnie dzięki właściwościom nawilżającym kwasu hialuronowego możliwe jest odmłodzenie okolicy ust. Ponadto preparaty z kwasem hialuronowym umożliwiają korygowanie rysów twarzy – kształtu nosa, objętości policzków, linii żuchwy, opadających kącików ust.

Kwas hialuronowy Kraków – przebieg zabiegu

Zabieg polega na wprowadzeniu określonej objętości preparatu śródskórnie, przy pomocy cieniutkiej igiełki. Bolesność zabiegu jest niewielka, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego przy pomocy kremu. Zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut, a efekt zauważalny jest natychmiast. Po zabiegu możliwe jest przejściowe zaczerwienienie i obrzęk, które samoistnie mijają. Ważne jest przestrzeganie odpowiednich zaleceń pozabiegowych po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Zalecenia po zabiegu dotyczą m. in. unikania ekspozycji na słońce, rezygnacji z sauny czy basenu, intensywnego wysiłku fizycznego. Ponadto niewskazane jest samodzielne masowanie czy dotykanie miejsc iniekcji. Natomiast przed zabiegiem najważniejszym zaleceniem jest unikanie stosowania leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Powikłania po zastosowaniu kwasu hialuronowego

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bardzo bezpieczne. Oczywiście podstawą bezpieczeństwa zabiegów z kwasem hialuronowym jest wykonanie ich wyłącznie w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, z wykorzystaniem preparatów certyfikowanych. Zastosowanie syntetycznych preparatów kwasu hialuronowego minimalizuje ryzyko alergii. Niektóre pacjentki obawiają się, że pojawią się grudki po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Takie powikłanie zdarza się jedynie na skutek podania zbyt dużej objętości preparatu, wstrzyknięcia zbyt gęstego środka lub wstrzyknięcia kwasu zbyt płytko lub zbyt głęboko. Takie błędny w iniekcji kwasu hialuronowego nie są jednak popełniane w klinikach medycyny estetycznej, gdzie pacjent oddaje się w ręce wykwalifikowanego specjalisty. Najważniejsze przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego to ciąża i karmienie piersią, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków przeciwzakrzepowych czy niewyrównana cukrzyca, a także skłonność do tworzenia się bliznowców. Niezwykle rzadkim powikłaniem jest martwica skóry w przypadku zatkania naczynka kwasem hialuronowym. Taką sytuacje można zapobiec jeżeli doświadczony lekarz szybko zastosuje hialuronidaze. Dlatego tak ważne jest wykonywać zabiegi z kwasem hialuronowym u doświadczonych lekarzy którzy w przypadku powikłań szybko zareagują.

Wskazania

 • Zmarszczki oraz bruzdy
 • Załamanie bródki
 • Zapadnięcia na twarzy
 • Opadające policzki
 • Wiotkość płatka ucha
 • Zbyt małe lub niedostatecznie uwydatnione usta

Przeciwwskazania

 • Ciąży oraz laktacji
 • Czynnej infekcji
 • Czynnej opryszczki, Zmian ropnych
 • Chorób w trakcie leczenia, Choroby immunologicznej z grupy kolagenoz
 • Niewyrównanej cukrzycy
 • Przyjmowania antykoagulantów
 • Kortykosteroidów systemowych
 • Gdy miejsce, na którym ma zostać wykonany zabieg zostało ostrzyknięte wypełniaczem permanentnym
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Kwas hialuronowy Kraków

Usługa 1 ml 2 ml 3 ml

Modelowanie ust/ wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Powiększanie/modelowanie ust - Anna Zienkiewicz Mgr Kosmetolog

1 ml

1100 zł

Rewitalizacja/nawilżenie ust stymulatorem - Anna Zienkiewicz Mgr Kosmetolog

1 ml

1100 zł

Powiększanie/modelowanie ust Lekarz

1 ml

1400 zł

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych

1 ml

od 1400 zł

kurze łapki

1 ml

od 1400 zł

korekta dolina łez, cienie pod oczami

1 ml

od 1400 zł

zmarszczki poziome czoła

1 ml

od 1400 zł

broda

1 ml

od 1400 zł

zmarszczki palacza

1 ml

od 1400 zł

Hialuronidaza/rozpuszczenie kwasu hialuronowego

Pojedyncze grudki

1 ml

od 900 zł

Usta

1 ml

od 1100 zł