Dermapen Kraków

Zabieg Dermapen 4.0 w Krakowie obejmuje znieczulenie i oryginalną ampułkę do mezoterapii

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na skórę przyczynia się do kompleksowej poprawy kondycji skóry. Z racji uniwersalnego zastosowania zabiegu nakłuwania skóry, Dermapen wykorzystany może być m. in. w celu redukcji blizn potrądzikowych czy rozstępów, ujędrnienia skóry oraz terapii łysienia.

Najważniejsze informacje

Cena:
od 800 zł
Znieczulenie:
Tak
Składniki aktywne (mezoterapia):
w cenie 1 ampułka
Urządzenie medyczne
tak
Optymalna ilość zabiegów:
4-6
Efekty:
po pierwszym zabiegu
rabaty na pakiety
do 20%

Czym jest technologia Dermapen 4?

Dermapen to niewielkie urządzenie wyposażone w specjalne igiełki oraz silniczek umożliwiający wykonywanie nakłuć z imponującą częstotliwością. Każdy element urządzenia dopracowany jest w najmniejszym szczególe. Aparat zawiera 16 igieł molibdenowych, które wolne są od niklu i chromu – a to umożliwia wykonanie zabiegu u osób uczulonych na te metale. Wykorzystanie igieł molibdenowych ma jeszcze jedną zaletę – ten jeden z najbardziej zaawansowanych materiałów stosowanych w medycynie wyróżnia się ogromną trwałością, możliwe jest zatem zastosowanie bardzo cieniutkich igiełek. Za pomocą tych igieł wykonać można nawet 1300 nakłuć na sekundę, co możliwe jest dzięki  wykorzystaniu technologii AOVN – oscylacyjnego nakłuwania skóry. Aparat daje możliwość wyboru czterech prędkości nakłuwania, a także precyzyjne określenie głębokości nakłuwania w przedziale 0,2 – 3 mm.

Przewaga aparatu Dermapen 4 nad jego poprzednikami polega na niezwykle precyzyjnej, cyfrowej kontroli głębokości nakłuwania, a także prędkości nakłuwania. Kolejna innowacja dotyczy wykorzystania nie 12, a 16 igiełek, co – biorąc pod uwagę ogromną częstotliwość nakłuwania – znacząco zwiększa liczbę nakłuć wykonywanych podczas zabiegu. Ponadto Dermapen 4 umożliwia frakcyjne nakłuwanie  bez efektu zaciągania skóry. Wszystko to zapewnia wysoką skuteczność, a także bezpieczeństwo zabiegu.

Jak działa Dermapen 4?

Zabieg Dermapen 4 polega na frakcyjnym nakłuwaniu skóry na określoną głębokość. System pulsujących igieł umożliwia wprowadzenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Ponadto oscylacyjne nakłuwanie skóry niezwykle skutecznie stymuluje naturalne procesy regeneracyjne. Samo nakłuwanie skóry jest zatem punktem wyjścia do zaawansowanych zabiegów remodelingu skóry, które trwają jeszcze na długo po zakończeniu zabiegu.

Powstanie mikrouszkodzeń skóry generowanych nakłuwaniem Dermapenem inicjuje kaskadę pozytywnych zmian, skutkujących zauważalną poprawą kondycji skóry. W pierwszym etapie przebudowy skóry dochodzi do nasilonego wydzielania czynników wzrostu pochodzenia płytkowego oraz aktywowania powstawania nowych komórek naskórka. Nasilona proliferacja fibroblastów skutkuje nasiloną syntezą włókien kolagenowych i elastynowych oraz procesów neoangiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych. Wszystkie te procesy skutkują kompleksową przebudową skóry, zwiększeniem jej gęstości i elastyczności, a także redukcją takich niedoskonałości skóry jak blizny, przebarwienia czy drobne zmarszczki.

Wskazania do wykonania zabiegu Dermapen 4

Zabieg Dermapen może być wykonywany w rozmaitych lokalizacjach – zarówno na twarzy, jak i na ciele. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonanie zabiegu na tak trudno dostępnych obszarach jak okolice ust i oczu. A jednocześnie – dzięki precyzyjnej kontroli głębokości i częstotliwości nakłuwania, zabieg może być wykonany na nawet bardzo delikatnej skórze pod oczami.

Wskazania do wykonania zabiegu Dermapen 4 to przede wszystkim:

 • niejednolity koloryt skóry, poszarzała cera
 • występowanie drobnych zmarszczek
 • poszerzone pory skórne
 • utrata elastyczności skóry
 • przebarwienia
 • blizny potrądzikowe
 • konieczność rewitalizacji delikatnych okolic oczu i ust
 • usuwanie blizn
 • usuwanie rozstępów
 • odmładzanie dłoni
 • ujędrnienie i odmłodzenie okolic szyi i dekoltu
 • likwidacja cieni pod oczami
 • usuwanie cellulitu
 • terapia nadmiernego wypadania włosów i łysienia.

Jak przebiega zabieg Dermapen 4?

Dermapen 4 to zabieg nie wymagający specjalnego przygotowania skóry. Konieczna jest oczywiście konsultacja lekarska lub kosmetologiczna przed zabiegiem. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i rozpoczyna się od zaaplikowania kremu znieczulającego. Następnie skóra poddawana jest nakłuwaniu z wykorzystaniem aparatu Dermapen 4. Nakłuwanie uzupełniane jest o aplikację koktajli odżywczych, a na końcu – preparatu kojącego.

Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie skóry, możliwe jest także niewielkie punktowe krwawienie. Po 3 – 4 dniach od wykonania zabiegu możliwe jest delikatne złuszczanie skory, zaś po 7 dniach zauważalne są pierwsze efekty zabiegu. Ważne jest, aby bezpośrednio po zabiegu oczyszczać skórę delikatnymi preparatami myjącymi, a przez co najmniej tydzień po zabiegu konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Zabieg Dermapen 4 powinien być powtarzany co 3 – 6 tygodni, a optymalna ilość zabiegów to 4 do 6.

Efekty zabiegu Dermapen 4

Dermapen 4 to zabieg umożliwiający skorygowanie wyglądu skóry na twarzy i ciele. Wykonanie zabiegu zawsze skutkuje uelastycznieniem skóry i zwiększeniem jej gęstości, co jest konsekwencją jej nakłuwania i kompensacyjnych procesów regeneracji. Ale to nie jedyny efekt zabiegu – możliwe jest usuwanie niepożądanych zmian skórnych występujących na obszarze skóry poddawanym zabiegowi. Efektem zabiegu Dermapen może być zatem rewitalizacja i odmłodzenie skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz wzrost napięcia skóry. Skóra poszarzała i pozbawiona blasku odzyskuje zdrowy koloryt. Inne efekty zabiegu to m. in. redukcja poszerzonych porów skórnych, rozmaitych blizn – pooperacyjnych, pooparzeniowych, potrądzikowych, a także likwidacja rozstępów i wygładzenie cellulitu. Ponadto uzyskać można efekt zmniejszenia hiperpigmentacji skóry. Zaś zastosowanie zabiegu Dermapen 4 na skórze głowy stanowi niezwykle skuteczne uzupełnienie terapii łysienia.

Dla zmaksymalizowania efektów zabiegu Dermapen warto wykonać terapię łączoną, uzupełniając nakłuwanie skóry laserem frakcyjnym.

Przeciwwskazania do zabiegu Dermapen 4

Nie każdy może wykonać zabieg Dermapen, stąd konieczność konsultacji lekarskiej przed zabiegiem w celu wykluczenia przeciwwskazań.  A najważniejsze czynniki, uniemożliwiające wykonanie zabiegu to:

 • ciąża i laktacja
 • choroba nowotworowa
 • stany zapalne czy infekcje skóry
 • trądzik
 • opryszczka
 • schorzenia autoimmunologiczne skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • cukrzyca
 • padaczka.
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Dermapen Kraków

Usługa 1 zabieg pakiet 4 zabiegów pakiet 6 zabiegów

Dermapen 4 + coctail

twarz

1 zabieg

800 zł

pakiet 4 zabiegów

2900 zł

3200 zł

pakiet 6 zabiegów

4300 zł

4800 zł

szyja

1 zabieg

800 zł

pakiet 4 zabiegów

2900 zł

3200 zł

pakiet 6 zabiegów

4300 zł

4800 zł

dekolt

1 zabieg

800 zł

pakiet 4 zabiegów

2900 zł

3200 zł

pakiet 6 zabiegów

4300 zł

4800 zł

twarzy + szyja

1 zabieg

1000 zł

pakiet 4 zabiegów

3600 zł

4000 zł

pakiet 6 zabiegów

5100 zł

6000 zł

twarzy + szyja +dekolt

1 zabieg

1200 zł

pakiet 4 zabiegów

4400 zł

4800 zł

pakiet 6 zabiegów

6100 zł

7200 zł

pośladki lub biust lub łydki

1 zabieg

od 800 zł

pakiet 4 zabiegów

od 2900 zł

od 3200 zł

pakiet 6 zabiegów

od 4300 zł

od 4800 zł

uda przód lub tył lub wewn. strona

1 zabieg

od 800 zł

pakiet 4 zabiegów

od 2900 zł

od 3200 zł

pakiet 6 zabiegów

od 4300 zł

od 4800 zł

brzuch

1 zabieg

od 800 do 1300 zł

pakiet 4 zabiegów

od 2900 zł

od 3200 zł

pakiet 6 zabiegów

od 4300 zł

od 4800 zł

plecy

1 zabieg

od 800 do 1500 zł

pakiet 4 zabiegów

od 2900 zł

od 3200 zł

pakiet 6 zabiegów

od 4300 zł

od 4800 zł

Przy zabiegach na ciało cena jest ustalana po konsultacji

Cena zawiera również preparat nctf 135 lub stretch care oraz znieczulenie

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.