Korekta nosa Kraków

korekta nosaWielkość i kształt nosa są kwestiami indywidualnymi, podobnie jak ich subiektywna ocena. Nie brakuje osób, które nie są zadowolone z kształtu swojego nosa. Najczęściej dyskomfort powoduje krzywy nos i garbaty nos (orli nos). Na szczęście dzięki  medycynie estetycznej korekta nosa jest możliwa i małoinwazyjna.

Krzywy nos, garbaty nos – Zabiegi

Przyczyną krzywego nosa jest krzywa przegroda nosowa, która może wynikać z wrodzonego kształtu nosa, a także być konsekwencją urazów nosa. Asymetria nosa może być także konsekwencją sił doświadczanych przez noworodka podczas porodu. Orli nos powstaje na skutek uwypuklenia części kostnej i lub chrzęstnej grzbietu nosa. Garbaty nos uznawany jest za najbardziej niepożądany profil nosa. Natomiast nos siodełkowaty to nos z zapadniętym grzbietem nosa, najczęściej w jego środkowej części.
Warto pamiętać także o tym, że nos się starzeje. Z upływem lat dochodzi do stopniowego zaniku tkanek miękkich nosa, co może powodować opadanie czubka nosa i uwypuklenie części kostnych. Nos może się wydłużyć i nabrać haczykowatego kształtu, co prowadzi do pojawienia się ponurego wyrazu twarzy. W zależności od skali problemu można skorzystać z różnych zabiegów korekty nosa.

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Wiele osób jest niezadowolonych z kształtu nosa, jednak z różnych względów nie chcą decydować się na chirurgiczną korektę nosa. Nie jest to jednak jedyna metoda zmiany kształtu nosa – coraz popularniejsze są zabiegi nieoperacyjnej korekty nosa. Niechirurgiczna korekta nosa przy pomocy kwasu hialuronowego daje spore możliwości w zakresie modyfikowania kształtu nosa. Już niewielkie zmiany w zakresie kąta nosowo – czołowego, nosowo – wargowego czy grzbietu nosa mogą zauważalnie poprawić wygląd nosa. Zmiana kształtu nosa bez skalpela polega zatem na wykonaniu subtelnych zmian w kształcie nosa, które dają zauważalny efekt odmłodzenia i upiększenia twarzy.
Wypełnianie nosa kwasem hialuronowym umożliwia szybką i bezpieczną poprawę kształtu nosa, jednak musi być przeprowadzona przez specjalistę. Wyłącznie doświadczony lekarz medycyny estetycznej potrafi umiejętnie skorygować kształt nosa tak, aby harmonizował on z rysami twarzy, zachowując naturalny i proporcjonalny wygląd. Zabieg jest krótki (trwa kilkadziesiąt minut) i niemal bezbolesny, a efekty korekty nosa kwasem hialuronowym utrzymują się przez około 6 – 12 miesięcy. Czas utrzymywania się efektu końcowego można przedłużyć wykonując kolejne wypełnienia kwasem hialuronowym.
Podczas niechirurgicznej korekty nosa możliwe jest wykonanie następujących modyfikacji kształtu nosa:

  • uniesienie czubka nosa
  • zredukowanie garbu na nosie
  • wyrównanie asymetrii nosa
  • korekcja nosa siodełkowatego
  • korygowanie nierówności na grzbiecie nosa

Przewaga nieoperacyjnego modelowania nosa nad zabiegiem chirurgicznym sprowadza się do braku konieczności znieczulenia ogólnego i długotrwałej rekonwalescencji, a także zminimalizowania ryzyka powikłań. Efekt zauważalny jest natychmiast i umożliwia precyzyjną korektę kształtu nosa. Niewątpliwą zaletą jest także cena korekty nosa kwasem hialuronowym – dużo niższa niż w przypadku zabiegu chirurgicznego . Dodatkowym atutem takiego zabiegu jest efekt modelowania twarzy.

Korekta nosa cena

1ml kwasu hialuronowego
1400 pln
Trwałość:
12-15 miesięcy
Wykonuje lekarz:
Tak

 

Pytania i odpowiedzi

Czy kwasem hialuronowym można zmniejszyć nos?

Zabieg z kwasem hialuronowym pozwala zmniejszyć nos. Preparat jest podawany śródskórnie przez specjalistę medycyny estetycznej. W odróżnieniu od korekty chirurgicznej jest to bezpieczna i szybka metoda niewymagająca rekonwalescencji.

Czy korekcja nosa kwasem hialuronowym boli?

Korekcja nosa kwasem hialuronowym może powodować umiarkowane dolegliwości bólowe związane z wstrzykiwaniem preparatu za pomocą cienkiej igły. Są one jednak znacznie mniejsze niż w przypadku zabiegów chirurgicznych. Dodatkowo przed iniekcją można zastosować krem znieczulający na skórę, co znacznie poprawia komfort.

Jak zmniejszyć nos bez operacji?

Aby zmniejszyć nos nieoperacyjnie, należy poddać się zabiegowi z kwasem hialuronowym w gabinecie medycyny estetycznej. Efekt optycznego zmniejszenia nosa można uzyskać poprzez wyrównanie jego asymetrii. Precyzyjnie podany kwas hialuronowy zwiąże wodę i dzięki temu skoryguje kształt nosa.

Jak pozbyć się garba na nosie bez operacji?

Nieoperacyjną metodą redukcji garba na nosie jest korekta kwasem hialuronowym. Na taki zabieg należy umówić się do lekarza medycyny estetycznej. Procedura polega na ostrzyknięciu preparatem dokładnie wybranych miejsc na nosie. Jest bezpieczna i nie wymaga rekonwalescencji. Rezultat zabiegu w postaci wygładzenia garba jest widoczny natychmiast.

Jak unieść nos?

Czubek nosa można unieść za pomocą toksyny botulinowej. Preparat wstrzykuje się do małych mięśni okolicy koniuszka nosa, powodując ich rozluźnienie. Zabieg jest wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej, a jego efekty są utrzymują się przez kilka miesięcy.

Co zrobić żeby zmniejszyć nos?

Aby zmniejszyć nos, można poddać się korekcie chirurgicznej lub zabiegowi z kwasem hialuronowym. Korekta kwasem hialuronowym jest bezpieczniejsza, szybsza i tańsza niż operacja plastyczna. Nie wymaga też znieczulenia ogólnego ani rekonwalescencji. Rezultaty utrzymują się do 12 miesięcy, po których wystarczy powtórzyć zabieg.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Aneta

Efekty lepiej niż zamierzone

Monika

Wszystko zgodnie z oczekiwaniami

Anna

Profesjonalnie, świetne doradztwo Pani Doktor, która jest przemiłą osobą. Polecam!!!