Oczyszczanie wodorowe Kraków

Zanieczyszczona cera to powszechny problem. Stan skóry determinowany jest predyspozycjami genetycznymi, ale także gospodarką hormonalną, pielęgnacją cery czy narażeniem na zanieczyszczenia powietrza. Skóra zanieczyszczona narażona jest na powstawanie zaskórników, a także zmian zapalnych. Ich konsekwencją może być powstanie blizn potrądzikowych lub przebarwień. Dlatego konieczne jest profesjonalne oczyszczanie twarzy. Najskuteczniejszym sposobem oczyszczanie twarzy obecnie to oczyszczenie wodorowe.

Oczyszczanie twarzy wodorem cena

Cena:
od 300 zł
Czas trwania zabiegu:
40-60 min
Proponowana częstotliwość zabiegu:
co 1-2 miesiące
Wykonane przez kosmetologa:
tak
znieczulenie:
nie
Efekt:
natychmiastowy

Oczyszczanie wodorowe Kraków - Jaka technologia?

Zabieg wodorowego oczyszczania skóry to jedna z nowości na rynku usług kosmetycznych. Zdobywa uznanie ekspertów i klientów na całym świecie, choć w Polsce wciąż jest to zabieg trudno dostępny. Wykonać można go jednak w krakowskiej klinice Neonia. Ten bezbolesny i całkowicie bezpieczny zabieg umożliwia dogłębne oczyszczanie skóry, a także dogłębne odżywienie skóry i dotlenienie. Ostatecznie skóra jest odświeżona, odmłodzona i zrewitalizowana.

Technologia Aquapeel H2 umożliwia spersonalizowanie terapii upiększającej dzięki regulacji przepływu powietrza i substancji odżywczych. Ponadto zastosowanie unikalnej kompozycji związków odżywczych, spełniających aktualne wymagania skóry zapewnia efektywną, indywidualną terapię upiększającą.

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy dedykowany jest każdemu rodzajowi cery, ze szczególnym wskazaniem cery zanieczyszczonej, z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Takie oczyszczanie twarzy idealnie sprawdzi się zarówno u mężczyzn, jak i kobiet – i to w każdym wieku. Tego typu zaawansowane zabiegi idealnie sprawdzą się w następujących sytuacjach:

 • szara i zmęczona skóra
 • nierównomierny koloryt skóry
 • tłusta cera
 • tendencja do powstawania zmian trądzikowych i stanów zapalnych
 • poszerzone pory i zaskórniki
 • pierwsze oznaki starzenia się skóry
 • narażenie skóry na zanieczyszczenia środowiskowe

Wodorowe oczyszczanie twarzy stanowi ponadto doskonały wstęp do bardziej zaawansowanych kuracji anti – aging. Synergistyczne wykorzystanie uzupełniających się technologii: hydrabrazji, infuzji, ultradźwięków oraz bipolarnej fali radiowej umożliwia poprawę stanu skóry już po pierwszym zabiegu.

Oczyszczania twarzy - przebieg zabiegu

Wodorowe oczyszczanie skóry to wieloetapowy zabieg umożliwiający wykonanie kompleksowej pielęgnacji skóry – poczynając od jej dogłębnego oczyszczania, poprzez neutralizację wolnych rodników i złuszczanie martwego naskórka, aż po dotlenienie i odżywienie skóry oraz efekt rewitalizacji skóry. W tym celu konieczne jest wykonanie kilku zaawansowanych technologicznie procedur: hydrabrazji, infuzji, ultradźwięków i fali radiowej.

Oczyszczanie wodorowe twarzy składa się z następujących po sobie zabiegów:

 1. Neutralizacji wolnych rodników podczas zabiegu hydrabrazji z aktywnym wodorem. Zabieg ten polega na wykorzystaniu głowicy do hydrabrazji, która umożliwia potraktowanie skóry strumieniem wody z aktywnym wodorem pod wysokim ciśnieniem. Wówczas wodór wprowadzany jest w głąb skóry i wiąże się z reaktywnymi formami tlenu, minimalizując ich niepożądany wpływ na procesy starzenia się skóry. W reakcji tej powstaje woda i czysty tlen, zabieg jest zatem całkowicie bezpieczny dla skóry.
 2. Eksfoliacji, czyli złuszczania martwego naskórka z wykorzystaniem starannie skomponowanej mieszanki kwasów. Ten etap przygotowuje skórę na przyjęcie związków odżywczych, wprowadzanych w głąb skóry w kolejnych etapach zabiegu.
 3. Dotlenienia komórek skóry z wykorzystaniem innowacyjnego źródła doskonale przyswajalnego tlenu. W tym etapie wykorzystywana jest głowica podciśnieniowa, wprowadzająca aktywny tlen w głąb skóry. Umożliwia to uzyskanie efektu przeciwzapalnego, bakteriobójczego, normalizującego wydzielanie sebum oraz stymulacji mikrokrążenia krwi. Dzięki temu skóra zyskuje blask i koloryt, a dzięki stymulowaniu syntezy kolagenu i elastyny – zwiększa się gęstość skóry.
 4. Laminacji, czyli zabezpieczenia skóry przed wpływem wolnych rodników. Taka infuzja związków aktywnych o wysokim potencjale antyoksydacyjnym spowalnia procesy starzenia się skóry, powstawanie zmarszczek czy przebarwień.
 5. Wtłaczania substancji aktywnych przy pomocy głowicy emitującej ultradźwięki. Fala ultradźwiękowa wprowadza komórki skóry w kontrolowane drgania, co determinuje powstanie efektu termicznego i relaksacji struktur skórnych. Ten etap zabiegu stymuluje krążenie krwi, usprawnia metabolizm komórek skóry oraz zwiększa ich potencjał regeneracyjny.
 6. Liftingu bipolarną falą radiową, czyli wywołania efektu termicznego w skórze (do wysokości 42 stopni) na drodze oddziaływania prądu o wysokiej częstotliwości. Działanie liftingujące wynika z obkurczenia włókien kolagenowych i wzrostu napięcia i elastyczności skóry.

Oczyszczanie twarzy kwasami

Oczyszczanie zanieczyszczonej skóry kwasami to zabieg polegający na wykonaniu peelingów chemicznych. Dzięki ich zastosowaniu uzyskiwany jest efekt złuszczenia i rozjaśnienia skóry. W zależności od stanu skóry można dopasować taki peeling, który idealnie zredukuje wszelkie niedoskonałości. Świetne efekty przynosi m. in. zastosowanie peelingów:

 • migdałowego
 • pirogronowego
 • salicylowego
 • glikolowego

Zaletą oczyszczania twarzy peelingami chemicznymi jest wysoka skuteczność zabiegu, jego bezpieczeństwo, a także możliwość zastosowania na skórze wrażliwej czy trądzikowej.

Zabieg z zastosowaniem peelingu medycznego polega na zaaplikowaniu odpowiedniego peelingu na twarz. Na drodze rozluźnienia połączeń międzykomórkowych dochodzi do skutecznego złuszczania martwego naskórka. Ponadto peelingi chemiczne wnikają do ujść gruczołów łojowych, odblokowując je i usuwając zalegający łój i złuszczone komórki naskórka. Dodatkową korzyścią z wykonania zabiegu oczyszczania skóry kwasami jest:

 • rozjaśnienie skóry
 • redukcja przebarwień i blizn potrądzikowych
 • zmniejszenie łojotoku skóry
 • redukcja widoczności rozszerzonych porów
 • wygładzenie drobnych zmarszczek

Dla najlepszego efektu warto jest wykonać serię kilku zabiegów z wykorzystaniem peelingów chemicznych i stale wykonywać zabiegi przypominające. Istotne znaczenie ma również pielęgnacja pozabiegowa – właściwa pielęgnacja skóry oraz unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów UV.

Wodorowe oczyszczanie skóry – efekty

Efekty zabiegu wodorowego oczyszczania skóry zauważalne są natychmiast. Dotleniona i odżywiona skóra zyskuje blask i zdrowy koloryt, jest dogłębnie nawilżona i zrewitalizowana. Zabieg umożliwia ponadto usuwanie zaskórników, zwężenie poszerzonych porów skórnych, złagodzenie stanów zapalnych, a także normalizację wydzielania sebum.

Długofalowym efektem zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy jest stymulowanie włókien kolagenowych i elastynowych, zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, wzrost jej gęstości. Poza oczyszczaniem wodorowym twarzy, możliwe jest wykonanie zabiegu na szyję i dekolt, a także wodorowe oczyszczanie pleców.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest brak efektów ubocznych, a także możliwość przeprowadzenia procedury przez cały rok. Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy można wykonać nawet na cerze wrażliwej i naczynkowej, a także trądzikowej. Jedyne przeciwwskazania to aktywne infekcje skóry, cukrzyca, alergie, nowotwory, a także ciąża i laktacja.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Oczyszczanie wodorowe

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Oczyszczanie wodorowe basic

twarz

1 zabieg

300 zł

twarz+szyja

1 zabieg

350 zł

twarz+szyja+dekolt

1 zabieg

400 zł

Oczyszczanie wodorowe gold

twarz

1 zabieg

350 zł

twarz+szyja

1 zabieg

400 zł

plecy

1 zabieg

450 zł

Oczyszczanie wodorowe supreme

twarz

1 zabieg

400 zł

twarz+szyja

1 zabieg

450 zł

plecy

1 zabieg

500 zł

Pytania i odpowiedzi

Co jest dobre na oczyszczanie twarzy?

Zabiegi, które bardzo dobrze oczyszczają twarz, to oczyszczanie wodorowe, peelingi chemiczne i peeling kawitacyjny. Są to profesjonalne metody, które pozwalają znacznie dokładniej oczyścić skórę niż tradycyjne domowe sposoby. Przede wszystkim widocznie zwężają pory, zmniejszają wydzielanie sebum oraz działają antyseptycznie. Do tego posiadają inne korzystne efekty na skórę takie jak neutralizacja wolnych rodników i pobudzenie syntezy kolagenu.

Jaki zabieg najlepiej oczyszcza pory?

Najlepsze zabiegi na oczyszczenie porów to peelingi chemiczne i oczyszczanie wodorowe. To profesjonalne metody, które pozwalają skutecznie poprawić kondycję skóry i zredukować zmiany trądzikowe takie jak zaskórniki. Specjalnie dobrane peelingi chemiczne złuszczają martwy naskórek oraz posiadają działanie antybakteryjnie i antyoksydacyjnie. Oczyszczanie wodorowe to kilkuetapowa procedura umożliwiająca dogłębne oczyszczenie skóry.

Jak wygląda twarz po oczyszczaniu twarzy?

Po profesjonalnym oczyszczaniu twarzy w gabinecie medycyny estetycznej twarz może być lekko zaczerwieniona. Jest to normalny objaw, który ustępuje samoistnie i wynika między innymi ze stymulacji mikrokrążenia. Kilka dni po wykonaniu peelingu chemicznego dochodzi do złuszczania się skóry. Złuszczającego się naskórka nie wolno zdrapywać. Należy pamiętać też o ważnych zaleceniach pielęgnacyjnych, które przekazujemy po każdym zakończonym zabiegu.

Kiedy najlepiej robić oczyszczanie twarzy?

Oczyszczanie wodorowe oraz peeling kawitacyjny można bezpiecznie wykonywać przez cały rok. Natomiast peelingi chemiczne najlepiej jest wykonywać w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest mniejsza ekspozycja na promieniowanie UV.

Czy oczyszczanie wodorowe jest skuteczne?

Oczyszczanie wodorowe to bardzo skuteczna metoda. Oczyszcza skórę twarzy bardzo dogłębnie dzięki wykorzystaniu kilku technologii w jednym zabiegu (hydrabrazja, eksfoliacja, laminacja, ultradźwięki, fala radiowa). Do tego efekty są widoczne od razu po zabiegu. Dochodzi do zwężenia porów, unormowania produkcji sebum, redukcji zaskórników, a także poprawy mikrokrążenia w skórze. Oczyszczanie wodorowe działa też odmładzająco, ponieważ chroni skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników i zwiększa jej elastyczność.

Na co działa oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe dzięki połączeniu kilku metod w jednym zabiegu wywiera całościowy korzystny wpływ na kondycję skóry. Bardzo dokładnie oczyszcza skórę – działa złuszczająco, reguluje wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, zwęża pory i redukuje aktywne zmiany trądzikowe. Chroni też tkanki przed działaniem wolnych rodników, wygładza skórę i poprawia krążenie. Dzięki temu twarz jest odmłodzona, odżywiona i bardziej witalna.

Co ile powinno się robić oczyszczanie wodorowe?

Żeby uzyskać najlepsze efekty, oczyszczanie wodorowe powinno się wykonywać co 1-2 miesiące. Co ważne, zabieg nie wymaga rekonwalescencji i nie ma skutków ubocznych. Może po nim występować jedynie lekkie zaczerwienienie twarzy, które samoistnie ustępuje.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Opinie naszych klientów

Marta

usługa wykonana perfekcyjnie

Paulina

Bardzo profesjonalna kadra. Miła atmosfera. Przygotowanie do zabiegu szczegółowo omówione. Zabieg przeprowadzony bez komplikacji. Dbałość o komfort pacjenta idealny. Polecam w 100%

Joanna

Wspaniała obsługa. Profesjonalnie wykonany zabieg. Polecam

Stas

Przyszedłem po oczyszczenie twarzy i otrzymałem świetną obsługę. Rzeczy były bardzo przyjazne i mówiły po angielsku (to było dla mnie dość ważne). Pani Ewelina wykonała niezbędne zabiegi, wyjaśniła szczegóły i dała zalecenia dotyczące pielęgnacji mojej twarzy. Wrócę za miesiąc z przyjemnością.