Wypełnianie bruzd nosowo wargowych Kraków

Wypełnianie bruzd nosowo wargowychBruzdy nosowo wargowe to anatomiczne struktury twarzy ciągnące się od skrzydełek nosa aż do kącików ust. Są widoczne u każdego, szczególnie podczas uśmiechu. Młode osoby mają mocno napiętą skórę na twarzy, więc bruzdy nosowo – wargowe w młodym wieku nie są bardzo widoczne. Jednak wraz z upływem lat bruzdy te pogłębiają się, co wpływa negatywnie na wygląd, nadając twarzy zmęczony wyraz. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym to skuteczna metoda zniwelowania tego defektu estetycznego.

Bruzdy nosowo wargowe – przyczyny

Jak powstają bruzdy nosowo wargowe? Przyczyny pogłębiania się bruzd wraz z wiekiem to:
– powstanie nadmiaru luźnej skóry
– opadanie policzków pod wpływem sił ciężkości
Skóra z upływem lat staje się cieńsza, zmniejsza się zawartość włókien kolagenowych, stopniowo zanika tkanka mięśniowa i tłuszczowa. Zadziałanie tych czynników w okolicach twarzy sąsiadujących z bruzdami nosowo – wargowymi powoduje ich pogłębienie się, czemu sprzyja stałe przymocowanie skóry wzdłuż bruzd do kości twarzoczaszki. Tempo pogłębiania się bruzd jest kwestią indywidualną, zależy od stopnia nawodnienia skóry, wahań wagi, stopnia mimiki twarzy oraz predyspozycji genetycznych. Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym jest czasami potrzebne w młodym wieku. Dużo częściej, jednak taki zabieg wykonuje się u osób po 35 rokiem życia.

Bruzdy na czole i inne bruzdy

W bliskim sąsiedztwie bruzd nosowo – wargowych powstają tzw. bruzdy marionetki, czyli głębokie zmarszczki prowadzące od policzka do brody. Bruzdy powstają głownie na skutek  utraty wagi.
Bardzo widocznymi zmianami na twarzy są bruzdy na czole, przybierające postać przebiegających poziomo głębokich zmarszczek. Ich powstanie wiąże się przede wszystkim z postępującymi procesami starzenia się skóry, a także mimiką twarzy. Podobne są przyczyny powstania tzw. lwiej bruzdy, czyli pionowej zmarszczki zlokalizowanej między brwiami. Sposób likwidacji bruzd zależy od ich lokalizacji i tak o ile na bruzdy nosowo wargowe najlepiej użyć kwas hialuronowy to na lwią bruzdę zdecydowanie skuteczniejszy jest Toksyna botulinowa.

Usuwanie i wypełnianie bruzd nosowo wargowych

Bruzdy nosowo – wargowe pogłębiają się wraz z wiekiem, zatem każdy stanie przed koniecznością ich zredukowania. Domowe metody walki z brudami nosowo – wargowymi – krem ujędrniający, masaże i ćwiczenia twarzy zazwyczaj nie przynoszą zadowalających efektów. Najskuteczniejsze są profesjonalne zabiegi na bruzdy nosowo – wargowe, wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej. Wybór metody uzależniony jest od stopnia pogłębienia bruzd. W przypadku niewielkich bruzd nosowo – wargowych, bez towarzyszącego wałeczka tłuszczowego wokół bruzd można zredukować ich widoczność poprzez wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym. W przypadku wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym efekty utrzymują się przez kilka miesięcy.
Gdy bruzdy są bardzo pogłębione i towarzyszy im obwiśnięcie policzków, wtedy konieczne jest zredukowanie utraty jędrności na problematycznych partiach twarzy. Wymodelowanie policzków i uniesienie ich ku górze może wystarczyć do zredukowania widoczności bruzd nosowo – wargowych. Nici PDO umożliwiają usuwanie bruzd nosowo wargowych na drodze uniesienia policzków i pobudzenia syntezy kolagenu, co skutkuje ujędrnieniem policzków i zmianą anatomii twarzy. Nici liftingujące PDO zapewniają efekt utrzymujący się nawet do dwóch lat. Inną metodą redukcji bruzd nosowo – wargowych jest wypełnianie i lifting policzków kwasem hialuronowym. Ponadto redukcje bruzd można uzyskać różnymi technologiami takich jak HIFU, RF mikroigłowa czy lasery frakcyjne.

Pytania i odpowiedzi

Czym najlepiej wypełnić bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe najlepiej jest wypełnić kwasem hialuronowym. Zabieg jest krótki, bezpieczny i daje kilkumiesięczne efekty. Należy go wykonywać tylko w sprawdzonych miejscach, aby uniknąć poważnych powikłań. W przypadku głębszych bruzd oraz opadniętych policzków warto poddać się liftingowi twarzy nićmi PDO.

Co na głębokie bruzdy?

Najlepszym zabiegiem na głębokie bruzdy jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Efekty są zauważalne od razu po zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy. Bardzo korzystnie na wygląd twarzy z bruzdami działają też takie zabiegi medycyny estetycznej jak laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, Hifu, dermapen i stymulatory tkankowe.

Czy warto wypełnić bruzdy nosowo wargowe?

Warto zdecydować się na wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, ponieważ wyraźnie postarzają one twarz i nadają jej smutny wygląd. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pozwala zapomnieć o problemie na kilka miesięcy. Procedura jest przy tym krótka, bezpieczna i niemal bezbolesna. Nie wymaga rekonwalescencji.

Jaki laser na bruzdy nosowo wargowe?

Najlepszy laser na bruzdy nosowo-wargowe to laser frakcyjny Er:Yag. Laser wygładza bruzdy i zmarszczki, ponieważ stymuluje przebudowę głębokich warstw skóry i syntezę kolagenu. Dzięki temu skóra jest wyraźnie gładsza, bardziej sprężysta i wygląda młodziej. Dla optymalnych rezultatów należy powtórzyć zabieg kilka razy.

Jak wygładzić bruzdy nosowo wargowe?

Najpopularniejszym sposobem na wygładzenie bruzd nosowo-wargowych jest podanie w ten obszar kwasu hialuronowego. Zabieg pozwala zredukować bruzdy na kilka miesięcy, po których można powtórzyć procedurę i znów cieszyć się pięknym wyglądem. Bruzdy nosowo-wargowe można wygładzać też innymi metodami: laserem frakcyjnym, dermapenem, radiofrekwencją mikroigłową, Hifu i nićmi PDO.

Jak zmniejszyć bruzdy na twarzy?

W medycynie estetycznej istnieje wiele metod zmniejszających bruzdy na twarzy, na przykład kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, laser frakcyjny, dermapen, Hifu, radiofrekwencja mikroigłowa. Zabiegi pozwalają wyraźnie wygładzić, ujędrnić i odmłodzić twarz na długie miesiące.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Marta

Pan doktor bardzo delikatny. Efekt jak najbardziej zgodny z oczekiwaniami.

Renata

Bardzo kompetentna i miała Pani Doktor. Bardzo dokładnie opowiedziała mi na czym polega zabieg, jak mam pielęgnować buzię po zabiegu. Jestem bardzo zadowolona, na pewno tam wrócę. Polecam.

Julia

Pełen profesjonalizm. Zabieg przeprowadzony perfekcyjnie. Polecam :)