fbpx

Hydroksyapatyt wapnia Kraków

Crystalys i Radiesse

Crystalys oraz Radiesse to preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Związek ten wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat – wpływa on na zwiększenie wytrzymałości tkanki kostnej. Hydroksyapatyt znalazł ponadto zastosowanie w medycynie estetycznej – ten unikatowy wypełniacz jest z powodzeniem wykorzystywany w zabiegach modelowania twarzy oraz zwiększania gęstości i jędrności wiotkiej, cienkiej skóry. Preparaty Crystalys oraz Radiesse wyróżniają się uniwersalnością zastosowania oraz możliwością uzyskania niezwykle naturalnego efektu, który utrzymuje się nawet do dwóch lat.

hydroksyapatyt wapnia
Podstawowe informacje
Cena Crystalys: od 1300 pln
Cena Radiesse: od 1800 pln
Znieczulenie: tak
Wykonuje lekarz: tak
Okres rekonwalescencji: 1-3 dni
Efekty: natychmiastowe
czas trwania efektów: 1-2 lata

Hydroksyapatyt wapnia – wypełniacz idealny

Hydroksyapatyt wapnia to wypełniacz bardzo chętnie wykorzystywany w medycynie estetycznej, co wynika z faktu, iż spełnia on wszystkie wymagania idealnego preparatu. Przede wszystkim – związek ten jest doskonale biokompatybilny z tkankami, gdyż fizjologicznie występuje w organizmie. Nie wywołuje podrażnień ani odczynów alergicznych, jest nietoksyczny, a jego użycie nie generuje powstania żadnych powikłań. Kolejną ogromną zaletą hydroksyapatytu wapnia jest niezwykle efektywne działanie – związek ten wiąże się z tkankami w miejscu użycia preparatu i stymuluje fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych.

Preparat działa wyłącznie w miejscu iniekcji i nie rozprzestrzenia się, co pozwala na bardzo precyzyjne działanie odmładzające. Stymulowanie syntezy kolagenu przekłada się na kompleksową odnowę skóry, zaś stworzenie specyficznego, przestrzennego „rusztowania” zapewnia spektakularne odmłodzenie. Wprowadzony podskórnie preparat ulega biodegradacji – średnio po trzech miesiącach jest fagocytowany przez makrofagi. Nie oznacza to jednak, że czas działania preparatu jest ograniczony czasowo do tych kilku miesięcy. Biodegradacja preparatu zachodzi równocześnie z wbudowywaniem nowych włókien kolagenowych. Hydroksyapatyt wapnia jest wypełniaczem, którego efekty działania utrzymują się nawet przez dwa lata, co oznacza, że działa znacznie dłużej niż inny popularny wypełniacz – kwas hialuronowy.

Hydroksyapatyt wapnia dostępny jest w postaci preparatu Radiesse oraz Crystalys. W każdym z nich mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia zawieszone są w nośniku – specjalnym żelu. Preparaty różnią się stężeniem – Radiesse zawiera 33% hydroksyapatytu wapnia, zaś Crystalys – niemal dwa razy więcej, bo aż 55,7%. Obydwa preparaty wyróżniają się wysoką jakością oraz posiadają wszystkie certyfikaty, które wymagane są w przypadku wyrobów medycznych. Preparaty te przebadane zostały klinicznie pod kątem bezpieczeństwa stosowania.

Crystalys i Radiesse – wskazania do wykonania zabiegu

Twarz młodej osoby przybiera kształt litery V, natomiast wraz z upływem lat proporcje twarzy zmieniają się. Skóra traci jędrność, kontury twarzy stają się coraz mniej wyraźne – a twarz przybiera kształt odwróconej litery V. Policzki opadają, zaburzona zostaje linia podbródka i żuchwy, pojawiają się tzw. chomiki, szyja traci jędrność. Zastosowanie hydroksyapatytu wapnia pozwala odwrócić te niepożądane oznaki upływającego czasu, gdyż preparat ten przywraca objętość w określonych rejonach twarzy.

Wskazaniami do wykonania zabiegu Crystalys/ Radiesse są:

– opadające brwi

– opadające kąciki ust

– bruzdy marionetki, ciągnące się od kącików ust do podstawy brody

bruzdy nosowo – wargowe

– niewyraźny, rozmyty kontur twarzy

– płaska broda

– zapadnięte skronie

– zapadnięte policzki

– starzejące się dłonie.

Przebieg zabiegu Crystalys/ Radiesse

Przed wykonaniem zabiegu iniekcji hydroksyapatytu wapnia konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. Jeśli nie zostaną stwierdzone przeciwwskazania, wówczas można przystąpić do wykonania zabiegu. Należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach – na tydzień przed planowanym zabiegiem dobrze jest zrezygnować ze stosowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Ponadto osoby z tendencją do pękania naczynek i powstawania siniaków mogą suplementować witaminę C oraz witaminę K.

W pierwszym etapie zabiegu skóra jest znieczulana przy pomocy kremu, a następnie w wybrane obszary twarzy wprowadzany jest preparat. Używane są cieniutkie igły lub kaniule, zatem ślady po ukłuciach są niemal niewidoczne. Zabieg trwa około pół godziny.

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkłucia może pojawić się niewielki obrzęk, który ustępuje samoistnie w przeciągu kilku godzin. Nie ma zatem specjalnych zaleceń pozabiegowych – pacjent może powrócić do codziennej aktywności. Warto pamiętać jedynie o tym, aby przez kilka dni po zabiegu unikać wysiłku fizycznego, korzystania z sauny oraz ograniczyć ekspozycję na słońce, zaś w pierwszej dobie po zabiegu niewskazane jest spożywanie alkoholu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg Crystalys/ Radiesse jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, jednak nie każdy może poddać się iniekcjom hydroksyapatytu wapnia. Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

– ciąża i karmienie piersią

– skłonność do powstawania bliznowców

– choroby autoimmunologiczne

– nowotwory

– stany zapalne skóry

– opryszczka skóry

– niewyrównana cukrzyca.

 

Efekty zabiegu Crystalys/ Radiesse

Wykonanie zabiegu wstrzyknięcia hydroksyapatytu wapnia prowadzi do kompleksowego odmłodzenia twarzy. W zależności od tego, jaki obszar twarzy objęty jest zabiegiem, uzyskać można efekt wypełnienia głębokich bruzd i zmarszczek, przywrócenia prawidłowego owalu twarzy oraz uzupełnienia ubytków tkanek. Preparat działa dwuetapowo – efekt wypełnienia bruzd i ubytków tkanek widoczny jest natychmiast i wynika z wprowadzenia mikrosfer zawieszonych w żelowym nośniku w określone partie twarzy. Drugi etap działania preparatu wynika z pobudzenia syntezy włókien kolagenowych i kompleksowego ujędrnienia skóry i jej zagęszczenia. Taki efekt zabiegu pojawia się stopniowo i utrzymuje przez kilkanaście miesięcy. Warto podkreślić, że efekt jest nie tylko długofalowy, ale także niezwykle naturalny. Przy pomocy bezpiecznej i minimalnie inwazyjnej procedury można zatem uzyskać spektakularny efekt odmłodzenia, który kiedyś mógł być dziełem jedynie chirurga plastycznego.

Hydroksyapatyt wapnia Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Hydroksyapatyt wapnia (Crystalys, Radiesse)
Crystalys 1,25 ml 1300
Radiesse 1,5 ml 1800

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję