Fala uderzeniowa – akustyczna

Storz Medical Masterpuls 100 ultra

Nadwaga i cellulit to przypadłości, które dotykają coraz większej liczby osób. W walce z nimi skuteczna okazuje się być zmiana stylu życia na zdrowszy, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej oraz diety. Pomocne są także profesjonalne zabiegi odchudzające, stanowiące doskonałe uzupełnienie zdrowego trybu życia. Jednym z nich jest fala akustyczna. Początkowo zabieg ten dedykowany był osobom potrzebującym zabiegów fizjoterapii, szybko odkryto jednak kolejne zastosowanie fali uderzeniowej. Aparatura emitująca falę akustyczną doskonale sprawdza się bowiem w zabiegach odchudzających i antycellulitowych, gdyż unikatowe ruchy oscylacyjne wpływają w pożądany sposób na tkankę tłuszczową, a także skórę.

W skrócie

Cena:
od 100 pln
Cena serii 5 zabiegów:
od 450 pln
Cena serii 10 zabiegów
od 800 pln
Ilość zabiegów:
5-10
Otrzymywanie się:
indywidualne

Odchudzanie falą akustyczną

W klinice Neonia terapia AWT (acoustic wave therapy) realizowana jest z wykorzystaniem aparatury szwajcarskiej marki Storz Medial. Technologia ta, dostępna w renomowanych klinikach urody na całym świecie umożliwia całkowicie nieinwazyjne redukowanie tkanki tłuszczowej oraz niedoskonałości skóry. Fala akustyczna, czyli fala dźwiękowa to fala o bardzo wysokiej energii, która ma unikatową zdolność do wprowadzania tkanek w drgania. Takie oscylacje o zmiennej częstotliwości sprzyjają rozprzestrzenianiu się fali akustycznej w obrębie tkanek miękkich, co skutkuje naprzemiennym rozciąganiem i relaksacją tkanki łącznej. Z tego wynika działanie odchudzające oraz działanie antycellulitowe takiej terapii, a także działanie ujędrniające. Odchudzanie przy pomocy fali akustycznej wynika przede wszystkim z rozbijania komórek tłuszczowych, co sprzyja usuwaniu tłuszczu z organizmu i znajduje odbicie w zmniejszeniu obwodów ciała. Z kolei działanie antycellulitowe jest następstwem ujędrnienia skóry i wzrostu jej napięcia, co ułatwia utrzymanie komórek tłuszczowych w obrębie tkanki podskórnej i niweluje wszelkie uwypuklenia i nierówności skóry. Zabieg skuteczny jest nawet w przypadku zaawansowanego cellulitu III i IV stopnia, czyli cellulitu zwłókniałego. Dodatkowo fala akustyczna zapewnia efekt drenażu limfatycznego, co znacząco wspomaga zarówno odchudzanie, jak i wygładzanie skóry na ciele. Ponadto usprawnienie krążenia limfy sprzyja detoksykacji organizmu i redukcji uciążliwych obrzęków.

Fala uderzeniowa efekty zabiegu

Fala uderzeniowa stosowana jest najczęściej na obszarze brzucha, pośladków, ramion i ud. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i polega na aplikacji specjalnego żelu do USG, a następnie przykładaniu do powierzchni skóry specjalnej głowicy. Taki zabieg odchudzający falą akustyczną jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, a na skórze nie pozostają żadne zmiany wymagające rekonwalescencji. Nie jest także wymagane przygotowanie do zabiegu falą akustyczną. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu – skóra jest bardziej napięta i wygładzona, obrzęki zostają zredukowane. Natomiast wykonanie kilku zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej prowadzi do:

  • znacznego wzrostu elastyczności skóry
  • redukcji cellulitu i obrzęków, a także uczucia ciężkości nóg
  • zwiększenia napięcia mięśni brzucha po ciąży
  • zmniejszenia obwodów poszczególnych części ciała nawet o kilka cm.

Zalecane jest wykonanie serii 6 – 10 zabiegów, z częstotliwością 2 zabiegów w tygodniu. Dla zoptymalizowania efektów, po zabiegu falą akustyczną zalecane jest wypijanie co najmniej 2 – 3 litrów płynów dziennie, stosowanie lekkostrawnej diety o zmniejszonej zawartości tłuszczów zwierzęcych oraz regularna, umiarkowana aktywność fizyczna.

 

Fala akustyczna w połączeniu z endermologią

Działanie odchudzające oraz antycellulitowe zabiegów z wykorzystaniem fali akustycznej wynika z rozbijania tkanki tłuszczowej. Uwolnione z adipocytów cząstki tłuszczu są następnie usuwane z organizmu na drodze przemian w wątrobie. Aby jednak proces ten zachodził skutecznie, warto usprawnić transport kwasów tłuszczowych z miejsca ich uwolnienia. Dlatego zalecane jest połączenie fali uderzeniowej z zabiegiem endermologii.

Endermologia to zabieg oferujący zaawansowany masaż skóry i tkanki podskórnej, który usprawnia krążenie krwi i limfy. Taki drenaż limfatyczny sprzyja efektywnemu przekierowaniu uwolnionego tłuszczu do wątroby. Lipomassage endermologiczny jest z powodzeniem wykorzystywana w celu miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej, jednak prawdziwie spektakularne efekty przynosi terapia łączona – zabiegi z falą akustyczną uzupełnione o endermologię. Tak jak w przypadku fali uderzeniowej, także endermologia LPG to bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Zapewnia efekt ujędrnienia skóry, wymodelowania sylwetki na drodze wspomagania procesu odchudzania oraz redukcji cellulitu. Ułatwia pozbywanie się obrzęków, usprawnia usuwanie toksyn i szkodliwych metabolitów z tkanki podskórnej.

Wykonanie serii zabiegów wykorzystujących falę akustyczną, uzupełnionych o zabiegi lipomassagu gwarantują skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych obszarach ciała, a skóra staje się napięta i wygładzona. Żadna inna terapia stosowana samodzielnie nie przyniesie tak zadowalających efektów, jak połączenie dwóch zabiegów o komplementarnym działaniu.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Fala Uderzeniowa – Fala akustyczna

Usługa 1 zabieg pakiet 5 zabiegów pakiet 10 zabiegów

Fala akustyczna - zabieg antycellulitowy i odchudzający

jedna partia ciała

1 zabieg

200 zł

pakiet 5 zabiegów

800 zł

1000 zł

pakiet 10 zabiegów

1500 zł

2000 zł

dwie partie ciała

1 zabieg

350 zł

pakiet 5 zabiegów

1500 zł

1750 zł

pakiet 10 zabiegów

2500 zł

3500 zł

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Opinie naszych klientów

Magda

Wykupiłam pakiet fali uderzeniowej na cellulit i już zaczynam widzieć efekty! Zabieg wykonywała przemiła Natalia. Serdecznie polecam !!

Kamil

Bardzo miła i fachowa obsługa .

Justyna

Korzystam aktualnie z usług kliniki : endermologii oraz fali akustycznej. Przed wyborem zabiegów został przeprowadzony szczegółowy wywiad dotyczący stanu mojego zdrowia i dobrano mi zabiegi które będą korzystne dla mojej skóry i pomogą w walce z niedoskonałościami. Każda wizyta to przyjemność i pełen profesjonalizm każdej z Pan Kosmetolog, a gabinety są zawsze czyste i zdezynfekowane. Z czystym sumieniem mogę polecić.