Stymulatory tkankowe Kraków

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego. Nic dziwnego – trwający kilkanaście minut zabieg o małej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu określonych obszarów twarzy wypełniaczem umożliwia natychmiastowe odmłodzenie. Okazuje się jednak, że od takiego zabiegu można wymagać jeszcze więcej – jeśli bowiem użyty zostanie specjalny typ wypełniacza, wówczas uzyskać można długotrwały efekt biostymulacji skóry. Zastosowanie stymulatorów tkankowych pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek oraz korygowania owalu twarzy, a także kompleksowej biostymulacji skóry. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych umożliwia poprawę jakości skóry na przestrzeni wielu miesięcy.

W skrócie

Karisma:
od 1400 pln
Juvederm volite
od 1500 pln
Nucleofill:
od 1200 pln
Znieczulenie:
tak
Wykonuje lekarz:
tak
Okres rekonwalescencji:
Brak
Efekty:
w dniu zabiegu
czas trwania efektów:
1-3 lata

Kolagen RH- identyczny z ludzkim

Wypełniacze kolagenowe znane są od wielu lat, jednak ich stosowanie wiązało się z występowaniem reakcji alergicznych. Problem ten rozwiązano wykorzystując kolagen nowej generacji który jest identyczny z ludzkim, czyli Collagen RH. Jest to kolagen pozbawiony telopeptydów, czyli odcinków odpowiedzialnych za właściwości immunogenne kolagenu. Dzięki temu zastosowanie kolagenu jest całkowicie bezpieczne, nie prowadzi bowiem do wystąpienia alergii.

Stymulator tkankowy zawierający kolagen RH – rekombinowany kolagen ludzki, uzyskiwany z hodowli jedwabników. Dzięki temu nie dochodzi do degradacji struktury białkowej. A co więcej – pozyskany w ten sposób kolagen nie musi być poddawany procesowi sieciowania w celu jego stabilizacji, a to przekłada się na bardzo wysoką bioaktywność. Dzięki niej RH Kolagen prowadzi do bardzo efektywnego pobudzenia syntezy kolagenu w miejscu iniekcji preparatu. Z racji faktu, iż kolagen to najważniejsze białko podporowe skóry, zwiększenie intensywności jego syntezy pozwala uzyskać efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry, a także zwiększenia jej gęstości. Zabieg z wykorzystaniem takiego stymulatora tkankowego jak kolagen pozwala na uzyskanie niezwykle naturalnego, a zarazem zadowalającego efektu remodelingu skóry.

Wskazania do wykonania zabiegu kolagenem

Zastosowanie wypełniacza zawierającego kolagen doskonale sprawdza się w celu redukowania takich oznak starzenia się skóry jak przesuszenie, wiotkość, zmarszczki. Ponadto preparat pobudza procesy regeneracji skóry, wspomaga terapie blizn zanikowych (np.potrądzikowych) oraz rozstępów. Wskazaniem do zastosowania biostymulatora  jest zatem potrzeba kompleksowego odmłodzenia twarzy, szyi i dekoltu, dłoni oraz ciała. Zabieg stymulatorem tkankowym może wykonywać każda osoba po 25 r. ż., gdyż po przekroczeniu tej granicy wiekowej dochodzi do stopniowego spadku syntezy kolagenu, a tym samym – pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry.

Jak wygląda zabieg kolagenem i jaki efekt można uzyskać?

Zabieg biostymulatorem to szybka i prosta procedura. Preparat podawany jest przy pomocy cieniutkiej igły w odstępach 1 – 3 mm na obszarze skóry poddawanym zabiegowi. Po zabiegu wykonywany jest natomiast delikatny masaż skóry. Zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Po zabiegu może pojawić się jedynie niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wkłucia, które ustępują samoistnie po kilku – kilkunastu godzinach.

Dla uzyskania spektakularnego efektu odmłodzenia warto wykonać 2 – 4 zabiegi, które należy powtórzyć w odstępie dwóch tygodni. Jakich efektów można się spodziewać? Wykonanie serii zabiegów z wykorzystaniem kolagenu bardzo szybko prowadzi do pojawienia się pierwszych efektów. Efekt usuwania zmarszczek zauważalny jest natychmiast, zaś zauważalne pogrubienie i uelastycznienie skóry pojawia się już po 4 tygodniach. A co najważniejsze – efekty terapii utrzymują się nawet przez okres 12 – 18 miesięcy. Po upływie tego czasu warto wykonywać zabieg przypominający raz na kwartał.

Stymulatory tkankowe Kraków – polimer polikaprolakton i inne

Inne stymulatory tkankowe  zawierają komponent – polimer polikaprolakton PCL. Związek ten występuje w postaci mikrosfer zawieszonych w nośniku żelowym. Mikrosfery te mają wymiar od 25 do 50 mikrometrów. W zależności od długości łańcucha polimerowego wyróżnia się cztery rodzaje preparatu, różniące się długością trwania efektu zabiegowego:

Polikaprolakton jest związkiem biodegradowalnym, zatem jest w pełni wchłanialny. Zanim jednak dojdzie do bioresorpcji polikaprolaktonu, związek ten stanowi naturalny implant dla nowo zsyntetyzowanych włókien kolagenowych. Tym właśnie polikaprolakton różni się od innych wypełniaczy, w przypadku których od momentu wprowadzenia preparatu pod skórę zauważalny jest stopniowy efekt zaniku ich objętości. W przypadku tego stymulatora tkankowego ma natomiast miejsce utrzymywanie się pełnej objętości wypełniacza aż do momentu całkowitej bioresorpcji.

Oprócz powyżej wymienionych stymulatorów tkankowych dobry efekt biorewitalizacji skóry możemy uzyskać również polinukleotydami oraz kwasem polimlekowym. Dobór odpowiedniego stymulatora tkankowego jest kluczowa dla odpowiedniej biostymulacji skóry dlatego warto wykonywać te zabiegi u doświadczonego specjalisty.

Wskazania do wykonania zabiegu stymulatorem tkankowym

Związek polimerowy wyróżnia się tym, iż czas utrzymywania się efektu podlega regulacji, a zatem terapia z wykorzystaniem tego preparatu daje możliwość personalizacji. Preparat Ellanse znajduje zastosowanie przede wszystkim jako wypełniacz redukujący głębokie zmarszczki i bruzdy, w tym fałdy nosowo – wargowe, lwie zmarszczki czy bruzdy marionetki. Ponadto preparat ten sprawdza się w modelowaniu brody i nosa, a także policzków i linii żuchwy. Podobnie jak w przypadku wypełniacza kolagenowego, także polimer polikaprolakton może być stosowany w obrębie twarzy, szyi oraz grzbietów dłoni.

Jak wygląda zabieg i jakie są efekty?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu na odpowiednią głębokość skóry przy użyciu cieniutkiej igły. Po zakończeniu iniekcji wykonywany jest delikatny masaż w celu równomiernej dystrybucji preparatu. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Pojawiające się w miejscu wkłucia zaczerwienienie i obrzęk ustępują samoistnie.

Efektem zastosowania preparatu jest intensywne pobudzenie procesów neokolagenezy, co przekłada się na uzupełnienie objętości w obrębie bruzd i zmarszczek, a także modulowanie owalu twarzy. Ponadto dochodzi do ujędrnienia i pogrubienia skóry, co zapewnia efekt liftingu bez dodawania objętości. Aby zauważyć taki pożądany efekt, wystarczy wykonać jeden zabieg.

Stymulatory tkankowe Kraków- przeciwwskazania

Stymulatory tkankowe używane w naszej klinice są preparatami medycznymi, przebadanymi klinicznie, zatem ich stosowanie jest bezpieczne. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegów z wykorzystaniem tych preparatów. Oto one:

  • ciąża i laktacja
  • nowotwory
  • niewyrównana cukrzyca
  • schorzenia autoimmunologiczne
  • stany zapalne lub infekcje skórne.
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Stymulatory tkankowe Kraków

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Stymulatory tkankowe (Nucleofill, Karisma, Profhilo)

Karisma Kolagen 2ml

1 zabieg

1500 zł

Nucleofill (Strong, medium, eyes) (kosmetolog)

1 zabieg

1200 zł

Nucleofill (Strong, medium, eyes) (lekarz)

1 zabieg

1400 zł

Profhilo 2ml

1 zabieg

1500 zł

Juvederm Volite

1 zabieg

1500 zł

Xela Rederm 2 ml (kosmetolog)

1 zabieg

1200 zł

Tropokolagen Guna pod oczy

1 zabieg

500 zł

Tropokolagen Guna twarz

1 zabieg

800 zł

Jalupro

1 zabieg

800 zł