fbpx

Biostymulacja skóry Kraków

Zabiegi Ellanse i Linerase

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego. Nic dziwnego – trwający kilkanaście minut zabieg o znikomej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu określonych obszarów twarzy wypełniaczem umożliwia natychmiastowe odmłodzenie. Okazuje się jednak, że od takiego zabiegu można wymagać jeszcze więcej – jeśli bowiem użyty zostanie specjalny typ wypełniacza, wówczas uzyskać można długotrwały efekt biostymulacji skóry. Zastosowanie wypełniaczy Linerase oraz Ellanse pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek oraz korygowania owalu twarzy, a także kompleksowej biostymulacji skóry. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych umożliwia poprawę jakości skóry na przestrzeni wielu miesięcy.

Biostymulacja skóry
W skrócie
Linerase: od 1300 pln
Ellanse: od 1500 pln
Znieczulenie: tak
Wykonuje lekarz: tak
Okres rekonwalescencji: Brak
Efekty: natychmiastowe
czas trwania efektów: 1-3 lata

Linerase – atelokolagen najnowszej generacji

Wypełniacze kolagenowe znane są od wielu lat, jednak ich stosowanie wiązało się z występowaniem reakcji alergicznych. Problem ten rozwiązano wykorzystując kolagen nowej generacji, czyli atelokolagen. Jest to kolagen pozbawiony telopeptydów, czyli odcinków odpowiedzialnych za właściwości immunogenne kolagenu3. Dzięki temu zastosowanie atelokolagemu jest całkowicie bezpieczne, nie prowadzi bowiem do wystąpienia alergii.

Linerase to wypełniacz zawierający atelokolagen – liofilizowany koński kolagen typu I, który pozyskiwany jest i oczyszczany bez wykorzystania enzymów proteolitycznych. Dzięki temu nie dochodzi do degradacji struktury białkowej. A co więcej – pozyskany w ten sposób kolagen nie musi być poddawany procesowi sieciowania w celu jego stabilizacji, a to przekłada się na bardzo wysoką bioaktywność. Dzięki niej atelokolagen Linerase prowadzi do bardzo efektywnego pobudzenia syntezy kolagenu w miejscu iniekcji preparatu. Z racji faktu, iż kolagen to najważniejsze białko podporowe skóry, zwiększenie intensywności jego syntezy pozwala uzyskać efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry, a także zwiększenia jej gęstości. Zabieg z wykorzystaniem takiego stymulatora tkankowego jak atelokolagen pozwala na uzyskanie niezwykle naturalnego, a zarazem spektakularnego efektu remodelingu skóry.

Wskazania do wykonania zabiegu Linerase

Zastosowanie wypełniacza zawierającego atelokolagen doskonale sprawdza się w celu redukowania takich oznak starzenia się skóry jak przesuszenie, wiotkość, zmarszczki. Ponadto preparat Linerase pobudza procesy regeneracji skóry, wspomaga terapie blizn zanikowych (np.potrądzikowych) oraz rozstępów. Wskazaniem do zastosowania wypełniacza Linerase jest zatem potrzeba kompleksowego odmłodzenia twarzy, szyi i dekoltu, dłoni oraz ciała. Zabieg Linerase może wykonywać każda osoba po 25 r. ż., gdyż po przekroczeniu tej granicy wiekowej dochodzi do stopniowego spadku syntezy kolagenu, a tym samym – pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry.

Jak wygląda zabieg Linerase i jaki efekt można uzyskać?

Zabieg Linerase to szybka i prosta procedura. Preparat podawany jest przy pomocy cieniutkiej igły w odstępach 1 – 3 mm na obszarze skóry poddawanym zabiegowi. Po zabiegu wykonywany jest natomiast delikatny masaż skóry. Zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Po zabiegu może pojawić się jedynie niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wkłucia, które ustępują samoistnie po kilku – kilkunastu godzinach.

Dla uzyskania spektakularnego efektu odmłodzenia warto wykonać 2 – 4 zabiegi, które należy powtórzyć w odstępie dwóch tygodni. Jakich efektów można się spodziewać? Wykonanie serii zabiegów z wykorzystaniem atelokolagenu Linerase bardzo szybko prowadzi do pojawienia się pierwszych efektów. Efekt usuwania zmarszczek zauważalny jest natychmiast, zaś zauważalne pogrubienie i uelastycznienie skóry pojawia się już po 4 tygodniach. A co najważniejsze – efekty terapii utrzymują się nawet przez okres 12 – 18 miesięcy. Po upływie tego czasu warto wykonywać zabieg przypominający raz na kwartał.

Ellanse – najbardziej rewolucyjna gama wypełniaczy

Preparaty Ellanse zawierają wyjątkowy komponent – polimer polikaprolakton PCL. Związek ten występuje w postaci mikrosfer zawieszonych w nośniku żelowym. Mikrosfery te mają wymiar od 25 do 50 mikrometrów. W zależności od długości łańcucha polimerowego wyróżnia się cztery rodzaje preparatu, różniące się długością trwania efektu zabiegowego:

Ellanse S działa do 12 miesięcy

Ellanse M działa do 18 miesięcy

Ellanse L działa do 24 miesięcy

Ellanse E działa do 36 miesięcy

Polikaprolakton jest związkiem biodegradowalnym, zatem jest w pełni wchłanialny. Zanim jednak dojdzie do bioresorpcji polikaprolaktonu, związek ten stanowi naturalny implant dla nowo zsyntetyzowanych włókien kolagenowych. Tym Ellanse różni się od innych wypełniaczy, w przypadku których od momentu wprowadzenia preparatu pod skórę zauważalny jest stopniowy efekt zaniku ich objętości. W przypadku Ellanse ma natomiast miejsce utrzymywanie się pełnej objętości wypełniacza aż do momentu całkowitej bioresorpcji.

Wskazania do wykonania zabiegu Ellanse

Ellanse wyróżnia się tym, iż czas utrzymywania się efektu podlega regulacji, a zatem terapia z wykorzystaniem tego preparatu daje możliwość personalizacji. Preparat Ellanse znajduje zastosowanie przede wszystkim jako wypełniacz redukujący głębokie zmarszczki i bruzdy, w tym fałdy nosowo – wargowe, lwie zmarszczki czy bruzdy marionetki. Ponadto preparat ten doskonale sprawdza się w modelowaniu brody i nosa, a także policzków i linii żuchwy. Podobnie jak w przypadku wypełniacza Linerase, także Ellanse może być stosowany w obrębie twarzy, szyi oraz grzbietów dłoni.

Jak wygląda zabieg Ellanse i jakie są efekty?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu Ellanse na odpowiednią głębokość skóry przy użyciu cieniutkiej igły. Po zakończeniu iniekcji wykonywany jest delikatny masaż w celu równomiernej dystrybucji preparatu. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Pojawiające się w miejscu wkłucia zaczerwienienie i obrzęk ustępują samoistnie.

Efektem zastosowania preparatu Ellanse jest intensywne pobudzenie procesów neokolagenezy, co przekłada się na uzupełnienie objętości w obrębie bruzd i zmarszczek, a także modulowanie owalu twarzy. Ponadto dochodzi do ujędrnienia i pogrubienia skóry, co zapewnia efekt liftingu bez dodawania objętości. Aby zauważyć taki pożądany efekt, wystarczy wykonać jeden zabieg.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegów Linerase oraz Ellanse

Zarówno preparat Linerarse, jak i Ellanse są preparatami przebadanymi klinicznie, zatem ich stosowanie jest bezpieczne. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegów z wykorzystaniem tych preparatów. Oto one:

– ciąża i laktacja

– nowotwory

– niewyrównana cukrzyca

– schorzenia autoimmunologiczne

– stany zapalne lub infekcje skórne.

Biostymulacja skóry Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Biostymulacja Skóry (Ellanse, Profhilo, Sculptra)
Linerase 1 ampułka (twarzy, szyja, dekolt, dłonie) 1400
Ellanse S 1500
Ellanse M 1600
Ellanse L 1700
Ellanse E 1800
SCULPTRA (kwas polimlekowy) 1600
Nucleofill (Strong, medium, eyes) 1100
Profhilo 2ml 1500

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję