Modelowanie sylwetki

modelowanie sylwetkiZabiegi modelujące sylwetkę to rozwiązanie dedykowane zarówno osobom odchudzającym się, jak i osobom z prawidłową masą ciała, które pragną poprawić jakość swojej sylwetki. Bez względu na proporcje ciała i wagę, każda sylwetka prezentuje się lepiej, gdy skóra jest ujędrniona, zlikwidowana zostaje wiotkość skóry, rozstępy i cellulit. W uzyskaniu nienagannego wyglądu sylwetki pomoże oczywiście systematyczna jej pielęgnacja. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, masaże, właściwie zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna są jak najbardziej wskazane. Modelowanie sylwetki można również uzyskać w gabinecie medycyny estetycznej

Modelowanie sylwetki – Zabiegi

Kiedyś wyszczuplanie i modelowanie sylwetki kojarzyło się wyłącznie z inwazyjnymi zabiegami liposukcji, czyli odsysania tłuszczu czy operacje plastyczne. Dziś takie oblicze medycyny estetycznej odchodzi w zapomnienie – priorytetem jest bowiem stosowanie zabiegów skutecznych, a zarazem jak najmniej inwazyjnych. W modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki doskonale sprawdzają się zupełnie nieinwazyjne zabiegi – endermologia, fala uderzeniowa czy zabieg Accent Prime (fale radiowe i ultradźwięki) oraz kriolipoliza. Są to zabiegi całkowicie bezpieczne, nie wymagające przygotowania ani rekonwalescencji po zabiegu. Po przeprowadzeniu zabiegu można natychmiast powrócić do codziennej aktywności.

Nowoczesne zabiegi modelujące i wyszczuplające ciało są bezbolesne. Można je wykonać u osób z każdym fototypem skóry, ograniczeniem nie jest ponadto pora roku. W celu zwiększenia skuteczności zabiegów można stosować terapię łączoną, wykonując naprzemiennie różna zabiegi. Aby osiągnąć maksymalizację efektów, konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów z określoną częstotliwością. W razie potrzeby zabiegi można powtarzać, co umożliwia stałe utrzymanie nienagannego wyglądu.

Ceny zabiegów modelujących sylwetkę

Kriolipoliza Clatuu Alpha
od 800 pln
Accent Prime
od 600 pln
Hifu Ulfit
od 800 pln
Endermologia Alliance
od 130 pln
Fala akustyczna Storz Medical
od 200 pln

Modelowanie ciała – dla kogo?

Komu szczególnie dedykowane są zabiegi endermologii, fali uderzeniowej, kriolipolizy bądź ultradźwięków w połączeniu z falą radiową? Przede wszystkim – osobom odchudzającym się oraz tym, u których kuracja odchudzająca zakończyła się pełnym sukcesem. W przypadku osób starających się zredukować nadmiarowe kilogramy, zabiegi modelujące sylwetkę wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zachowanie jędrnej skóry, likwidację cellulitu. Regularne wykonywanie zabiegów podczas odchudzania zapobiega powstaniu luźnej, wiotkiej skóry, co wpływa negatywnie na estetykę sylwetki i może odebrać radość z utraty zbędnych kilogramów. Także osoby, którym udało się osiągnąć wymarzoną wagę powinny regularnie odwiedzać gabinet medycyny estetycznej – pozwala to podtrzymać efekty wymodelowanej sylwetki.

Zabiegi na ciało bardzo często wykonują panie po porodzie. W okresie ciąży kobieta doświadcza bowiem kumulowania tkanki tłuszczowej, rozstępów i wiotkości skóry. Zabiegi ujędrniające skórę ciała doskonale sprawdzają się także u osób prowadzących siedzący tryb życia, a także u tych osób, które zauważają postępującą wraz z wiekiem utratę elastyczności skóry i kumulowanie podskórnej tkanki tłuszczowej.

Modelowanie ciała – Endermologia i fala uderzeniowa

Endermologia oraz fala akustyczna to całkowicie nieinwazyjne zabiegi, które można wykonywać regularnie przez dłuższy czas. Są to zabiegi o relaksującym charakterze, pozwalające rozluźnić ciało i zredukować napięcie mięśni. Ponadto endermologia i fala akustyczna prowadzą do aktywowania fibroblastów, co pozwala na efektywną syntezę włókien kolagenu i elastyny. Efektem tych zabiegów jest zatem zwiększenie gęstości skóry, jej uelastycznienie oraz zredukowanie widoczności rozstępów. Zabiegi te pobudzają krążenie krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i odżywienie komórek, a także odprowadzanie z nich toksyn; trudno o lepszą terapię antycellulitową. I wreszcie – zarówno fala akustyczna, jak i Endermologia Alliance pobudzają procesy lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegów jest zauważalne ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu oraz modelowanie sylwetki.

Endermologia to dogłębny masaż skóry i tkanki podskórnej, wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy z ruchomymi wałkami. Zasysa w ten sposób fałdy skórne dzięki efektowi podciśnienia. Z kolei fala akustyczna to zabieg polegający na przykładaniu w określone okolice ciała głowicy, dzięki której energia fal akustycznych zamienia się w mechaniczne drgania, prowadzące do naprzemiennego kurczenia i rozluźniania tkanki łącznej. Każda z tych procedur jest całkowicie bezbolesna i może być wykonywana z częstością nawet 1 – 2 zabiegów w tygodniu. Te zabiegi na ciało są bezpieczne i wykonujemy je u każdej osoby, u której brak jest przeciwwskazań. Przeciwwskazania to ciąża, nowotwory, zmiany skórne na obszarze ciała poddawanym zabiegowi czy stosowanie antykoagulantów.

Modelowanie sylwetki kriolipilizą i falą radiową

Accent Prime to jeden z najnowocześniejszych zabiegów modelujących sylwetkę. Wykonujemy go zarówno na dużych obszarach ciała, takich jak pośladki, brzuch czy uda, jak i w takich delikatnych okolicach jak twarz czy szyja. Wszystko zależy od wyboru odpowiednich głowic. Technologia fali dźwiękowej umożliwia efektywne rozbijanie komórek tłuszczowych i uwalnianie z nich kwasów tłuszczowych. Przekłada się to na redukcję tkanki tłuszczowej. Zimne ultradźwięki generują wibracje, które prowadzą do mechanicznego uszkodzenia błon komórek tłuszczowych. Ciepłe ultradźwięki prowadzą do termicznego niszczenia komórek tłuszczowych. Z kolei technologia fali radiowej generuje rytmiczne skurcze już istniejących włókien kolagenowych oraz indukując syntezę nowych włókien. Przekłada się to na ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Kriolipoliza to bezbolesny sposób na modelowanie sylwetki. Zabieg sprowadza się do przykładania głowicy w określone obszary na ciele, czemu towarzyszy uczucie zimna. W celu uzyskania spektakularnych efektów często wystarczy jeden zabieg.

 

Pytania i odpowiedzi

Co najlepiej modeluje sylwetkę?

Sylwetkę najlepiej modelują zabiegi medycyny estetycznej: kriolipoliza, endermologia, Hifu, Accent Prime, fala radiowa i fala uderzeniowa. Te metody oddziałują bezpośrednio na tkankę tłuszczową, powodując rozpad komórek tłuszczowych i przyspieszenie spalania tłuszczu. Są przy tym w pełni bezpieczne w przeciwieństwie do metod chirurgicznych. Najlepsze efekty liftingu sylwetki można osiągnąć, łącząc ze sobą różne zabiegi.

Jak poprawić sylwetkę w 2 tygodnie?

Najskuteczniejszym sposobem na szybką poprawę wyglądu sylwetki są profesjonalne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Metodą, która daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu, jest na przykład kriolipoliza. Inne zabiegi doskonale liftingujące sylwetkę to fala uderzeniowa, fala radiowa, Hifu, Accent Prime i endermologia. Oprócz tego warto codziennie wykonywać ćwiczenia wysmuklające na odpowiednie partie ciała

Od czego zacząć modelowanie sylwetki?

Modelowanie sylwetki należy zacząć od konsultacji z kosmetologiem. Specjalista po zbadaniu sylwetki dobierze odpowiednie zabiegi i zaplanuje cały proces liftingu tak, żeby spełniał oczekiwania klientki. Udzieli także profesjonalnej rady w kwestii zmiany stylu życia i pielęgnacji skóry.

Jaki zabieg na odchudzanie?

Istnieje kilka bardzo skutecznych zabiegów na odchudzanie. Należą do nich: kriolipoliza, fala akustyczna, fala radiowa, Hifu, Fale radiowe i ultradźwięki, endermologia, lipoliza iniekcyjna. Są to profesjonalne metody dostępne w gabinetach medycyny estetycznej. Warto się na nie zdecydować, ponieważ przynoszą trwałe rezultaty w postaci redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry, a przy tym cechują się minimalną inwazyjnością.

Ile kosztuje modelowanie sylwetki?

Koszt modelowania sylwetki jest zależny między innymi od rodzaju wykonywanych zabiegów, ilości zabiegów i obszarów ciała, które są objęte modelowaniem. Lifting sylwetki należy wykonywać pod opieką lekarza medycyny estetycznej, który indywidualnie zaplanuje proces i udzieli szczegółowych informacji o planowanych kosztach.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Natalia Korabiowska

Natalia Korabiowska

Kosmetolog

Absolwentka kierunku kosmetologia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Charakteryzuje się niezwykłą dokładnością pracy. Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz zabiegach ujędrniających skórę.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Sylwia

Bardzo miła, profesjonalna obsługa otwarta na potrzeby klientów. Swobodna i bardzo przyjazna atmosfera zwiększająca komfort podczas zabiegów. Gorąco polecam.

Sylwek

Bez wazeliny , profesjonalne podejście do klienta , zero Ą Ę , może , albo - takie słowa tam nie istnieją. Czysto klarownie i konkretnie. !
Polecam.

Joanna

Jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu, profesjonalna i miła obsługa, na pewno wielokrotnie odwiedzę jeszcze to miejsce.

Dawid

Bardzo miła i profesjonalna obsługa jak zawsze .Brawo Wy !