Usuwanie rozstępów Kraków

Usuwanie rozstępów w Krakowie

Rozstępy to zmiany skórne, które mogą pojawić się w każdym wieku. Domowe sposoby na rozstępy nie są skuteczne – zarówno w przypadku rozstępów świeżych, jak i utrwalonych sprawdzają się jedynie profesjonalne zabiegi na usuwanie rozstępów. Szczególnie polecane jest usuwanie rozstępów laserem, zabiegi mikronakłuwania oraz radiofrekwencji mikroigłowej, które zapewniają kompleksową przebudowę struktury skóry, na której widoczne są rozstępy.

Rozstępy po ciąży

Jakie są przyczyny rozstępów? Najogólniej mówiąc – nagłe rozszerzanie się i kurczenie skóry.

Najbardziej oczywistą przyczyną powstawania rozstępów jest ciąża. Włókna kolagenowe są bardzo elastyczne, jednak znaczne rozciąganie się skóry na brzuchu prowadzi do przerwania tych włókien i powstania na skórze nieestetycznych zmian. Rozstępy na brzuchu pojawiają się najczęściej w 6 – 7 miesiącu ciąży. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym powstaniu rozstępów jest poród, któremu towarzyszy nagłe obkurczenie się skóry na brzuchu. Ponadto ciąża charakteryzuje się zmianami hormonalnymi, które sprzyjają zmniejszeniu nawodnienia skóry – a to czyni ją bardziej podatną na powstanie rozstępów.

Podobne są przyczyny powstania rozstępów na piersiach w przebiegu ciąży oraz karmienia piersią. Niektóre kobiety w ciąży nie muszą jednak martwić się rozstępami po ciąży lub powstałe rozstępy są mało widoczne. Od czego to zależy? Na powstanie rozstępów wpływ mają indywidualne predyspozycje oraz podatność skóry na rozciąganie, a także pielęgnacja skóry – nie tylko w okresie ciąży, ale także przed nią. Rozstępy po urodzeniu dziecka mogą powstawać nie tylko na brzuchu czy piersiach, ale także na biodrach czy dolnej części pleców.

Inne przyczyny rozstępów

Rozstępy na skórze towarzyszą nagłym zmianom wagi – szybkie tycie, a następnie odchudzanie generuje utratę elastyczności skóry i jej osłabienie. Problem rozstępów dotyczy także mężczyzn, którzy w szybkim tempie rozbudowują masę mięśniową; problem nasila się, gdy intensywnym treningom towarzyszy stosowanie sterydów. Rozstępy towarzyszą także przewlekłemu stosowaniu steroidów w celach terapeutycznych, a także schorzeniom przebiegającym z nadmiernym wydzielaniem kortykosteroidów – zespołowi Cushinga lub chorobie Cushinga. Wówczas powstają bardzo głębokie i rozległe rozstępy, które zlokalizowane są nie tylko na brzuchu, ale także ramionach, udach i pośladkach czy piersiach.
U młodzieży w okresie wzrostu możliwe jest powstanie tzw. rozstępów rozwojowych, które są efektem gwałtownego wzrostu organizmu. Świeże rozstępy dobrze reagują na mezoterapie mikroigłową natomiast stare rozstępy są bardzo trudne do usunięcia i wymagają kompleksową kuracje laserową.

Laserowe usuwanie rozstępów Kraków

Rozstępy powstają w efekcie przerwania ciągłości włókien kolagenowych i osłabienia ich struktury. Dlatego najskuteczniejsze zabiegi na rozstępy to takie, które pobudzają syntezę kolagenu i umożliwiają remodeling skóry. Doskonałe efekty przynosi zastosowanie lasera na rozstępy. Doskonale sprawdza się laser frakcyjny ablacyjny Er:Yag. Ta ultranowoczesna technologia oferowana w naszym gabinecie emituje liczne wiązki światła o długości 2940 nm. Podgrzewają one wodę zawartą w tkance i prowadzą do jej gwałtownego odparowania, czemu towarzyszy powstanie licznych mikrouszkodzeń skóry, otoczonych nienaruszoną tkanką. Powstałe w ten sposób mikrouszkodzenia termalne rozmieszczone są równomiernie, a działanie lasera Er:yag jest precyzyjnie ograniczone do miejsca występowania rozstępów. Dzięki temu skóra pokryta rozstępami może ulec przebudowie, odzyskując prawidłową strukturę. Laser oddziałuje zarówno na powierzchniowe, jak i głębsze warstwy skóry. Złuszcza naskórek, a także stymuluje fibroblasty skóry do syntezy nowych włókien kolagenowych. Skutkuje to zaawansowanym remodelingiem skóry, jej wzmocnieniem i pogrubieniem, a także zredukowaniem widoczności rozstępów.

Ponieważ w laserze zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, w tym możliwość precyzyjnego kontrolowania parametrów pracy lasera, możliwe jest wykonanie na delikatnych partiach ciała, np. usuwanie rozstępów na piersiach.

Usuwanie rozstępów laserem wymaga wykonania serii kilku zabiegów. Zazwyczaj wystarcza powtórzenie zabiegu od 4 do 6 razy. Optymalna częstotliwość to jeden zabieg raz na kilka tygodni.

Efekty zabiegowego usuwania rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów jest najskuteczniejsze w przypadku świeżych rozstępów. Gdy zmiany skórne są czerwone lub różowe, obrzęknięte oraz towarzyszy im swędzenie skóry – rozstępy są w fazie zapalnej. Wówczas nakłuwanie skóry przynosi doskonałe efekty, zapobiegając powstaniu utrwalonych zmian. U świeżych rozstępów efekty zabiegu są spektakularne – skóra jest wygładzona i ma jednolity kolor, a rozstępy stają się niewidoczne. W przypadku utrwalonych rozstępów, które są wyblakłe i towarzyszy im zanik tkanki i ścieńczenie naskórka, konieczne jest wykonanie większej liczby zabiegów. Wtedy szczególnie polecane są terapie łączone. Efektem terapii jest wówczas wyrównanie powierzchni skóry i ujednolicenie jej struktury.

Usuwanie rozstępów cena

Laserowe usuwanie rozstępów
od 500 pln
Usuwanie rozstępów Rf mikroigłową
od 800 pln
Usuwanie rozstępów Dermapen
od 800 pln
Usuwanie rozstępów na brzuchu
od 800 pln
Terapie łączone:
tak
Ilość zabiegów:
4-6
Znieczulenie:
tak
Zdolność do pracy:
tak
Efekty:
stałe

Usuwanie rozstępów Radiofrekwencją Mikroigłową (frakcyjną)

Radiofrekwencja mikroigłowa to kolejny zabieg polegający na generowaniu mikrouszkodzeń skóry z rozstępami. Zabieg łączy dwie procedury – radiofrekwencji, czyli działania fali radiowej na tkankę oraz mikronakłuwania skóry igiełkami na głębokość do 3,5 mm. Wiązka fal radiowych powoduje ogrzanie tkanki na całej długości igiełek. Pozwala na na uzyskanie niezwykle skutecznej kombinacji bodźca mechanicznego i termicznego. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne oddziaływanie na naskórek i głębsze warstwy skóry, co ma szczególne znaczenie w przypadku rozstępów. Pozwala to na generowanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co niezwykle skutecznie stymuluje procesy przebudowy tkanki. Dzięki pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych oraz elastynowych powierzchnia skóry wygładza się, a rozstępy stają się niewidoczne. Aby usunąć rozstępy na udach czy w innej lokalizacji, należy przygotować się na konieczność wykonania 3-4 zabiegów powtarzanych co miesiąc. Taka terapia cechuje się bardzo wysoką skutecznością i pozwala na pozbycie się nawet utrwalonych, zanikowych rozstępów. Dodatkowym atutem Rf mikroigłowej  jest brak skutków ubocznych zabiegu i szybkiej rekonwalescencji.

Usuwanie rozstępów metodą mikronakłuwania

Dermapen to zabieg polegający na mechanicznym nakłuwaniu skóry pokrytej rozstępami. Urządzenie wyposażone jest w kilkanaście cieniutkich igiełek, które nakłuwają skórę na określoną głębokość w częstotliwością nawet 1300 razy na sekundę. Dzięki zautomatyzowaniu pracy urządzenia, możliwe jest precyzyjne kontrolowanie nakłuć, zredukowane jest ponadto ryzyko szarpania czy zaciągania skóry. Tak intensywne nakłuwanie skóry pozwala na aktywowanie przebudowy skóry na drodze wydzielania czynników wzrostu, stymulowania syntezy kolagenu oraz przebudowę struktury skóry. Wystarczy wykonać 4-6 zabiegów powtarzane co 2-4 tygodnie, aby znacznie zredukować widoczność rozstępów i ujednolicić skórę. Mikronakłuwanie sprawdza się bardzo dobrze przy usuwaniu świeżych rozstępów.

Usuwanie rozstępów po ciąży w Krakowie

laserowe usuwanie rozstępówRozstępy często powstają podczas ciąży. W efekcie rozciągania skóry mogą powstać rozstępy na brzuchu oraz rozstępy na piersiach. Poza rozstępami pojawia się wiotkość skóry. Wówczas warto wykonać zabiegi redukujące rozstępy, takie jak laser iPIXEL, radiofrekwencja mikroigłowa czy nakłuwanie Dermapenem, a dodatkowo – ujędrnić skórę Falami Radiowymi lub zabiegiem HIFU. Obydwa zabiegi ujędrniające wyróżniają się brakiem inwazyjności – nie zostaje przerwana ciągłość skóry. Zabiegom nie towarzyszy bolesność, nie ma potrzeby rekonwalescencji czy gojenia się skóry. HIFU to technologia wykorzystująca ultradźwięki, które wywołują w tkance punkty koagulacji, bez naruszania wierzchnich warstw skóry. Z kolei Accent Prime wykorzystuje technologię fal ultradźwiękowych oraz fal radiowych, pozwalając na jednoczesne ujędrnienie skóry oraz zredukowanie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej.

W przypadku Accent Prime zalecane jest wykonanie 4-8 tygodni w odstępach jednego – dwóch tygodni, z kolei zabieg HIFU można wykonać 1-3 zabiegi. Wspomagająco można wykonywać także masaż endermologiczny LPG Alliance. Endermologia pobudza krążenie krwi oraz uelastycznia skórę, doskonale uzupełniając pozostałe zabiegi na rozstępy.

Wskazania do zabiegu

Usuwanie rozstępów laserem lub z wykorzystaniem innych zabiegów wskazane jest wówczas, gdy na skórze pojawiają się rozstępy. Może to dotyczyć zarówno rozstępów świeżych, jak i tych utrwalonych. Na zabieg usuwania rozstępów mogą zdecydować się osoby, u których rozstępy pojawiły się w okresie dojrzewania. Wskazaniem do usuwania rozstępów jest obecność zmian skórnych powstałych w efekcie szybkiego i znacznego przyrostu masy ciała. Na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej mogą zdecydować się kobiety po porodzie, u których pojawiły się rozstępy w ciąży, zlokalizowane m. in. na brzuchu i piersiach. Ponadto wskazaniem do usuwania rozstępów jest pojawienie się rozstępów u mężczyzn trenujących siłowo, u których rozstępy pojawiły się w konsekwencji rozbudowy masy mięśniowej.

Przeciwwskazania do usuwania rozstępów

Istnieje kilka sytuacji wykluczających laserowe usuwanie rozstępów. Najważniejsze z nich to:

  • ciąża i karmienie piersią
  • świeża opalenizna
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • aktywne stany zapalne lub infekcje skóry (wirusowe lub bakteryjne)
  • łuszczyca
  • atopowe zapalenie skóry
  • padaczka
  • niewyrównana cukrzyca
  • rozrusznik serca
  • nowotwory

 

 

Pytania i odpowiedzi

Jak wygładzić rozstępy?

Wygładzenie rozstępów to efekt, który można osiągnąć poprzez zabiegi laserowe, radiofrekwencję mikroigłową lub mikronakłuwanie. Są to metody, które pobudzają tkankę łączną do syntezy kolagenu. To pozwala odbudować ubytki w skórze oraz wygładzić ciało. Dodatkowo można poprawić jędrność tkanek, poddając się zabiegiem z falami radiowymi lub Hifu.

Jak pozbyć się czerwonych rozstępów?

W przypadku świeżych czerwonych rozstępów bardzo dobre efekty przynosi dermapen. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry cieniutkimi igiełkami, co stymuluje tkankę łączną do syntezy kolagenu oraz wydzielania czynników wzrostu. Efekt wygładzenia skóry i redukcji rozstępów uzyskuje się już po 4-6 wizytach

Co zrobić z białymi rozstępami?

Żeby pozbyć się białych rozstępów, warto zapisać się na któryś z zabiegów stymulujących syntezę kolagenu: laser Er:Yag, radiofrekwencja mikroigłowa, dermapen. Te metody umożliwiają przebudowę głębokich warstw skóry, a to właśnie tam leży przyczyna rozstępów. W przypadku białych utrwalonych rozstępów ilość zabiegów potrzebna do zlikwidowania zmian jest zazwyczaj większa. Warto też łączyć ze sobą różne zabiegi.

Jak pozbyć się rozstępów na piersiach?

Do usuwania rozstępów na piersiach służy laser erbowo-yagowy. Zabieg należy wykonać w klinice dysponującej najwyższej klasy sprzętem hi tech. Tylko takie urządzenie gwarantuje precyzję niezbędną w pracy z bardzo delikatną skórą na piersiach. Po kilku wizytach laser Er:Yag przywróci skórze prawidłową strukturę i wyraźnie zredukuje widoczność rozstępów.

Jak pozbyć się rozstępów na brzuchu?

U osób z rozstępami na brzuchu najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi medycyny estetycznej, a konkretnie radiofrekwencja mikroigłowa, laseroterapia Er:Yag, mikronakłuwanie dermapen, Accent Prime i Hifu. Są to metody, które przynoszą znacznie trwalsze i bardziej widoczne rezultaty niż jakiekolwiek kosmetyki. Nie tylko usuwają rozstępy, ale też poprawiają elastyczność skóry na brzuchu i odmładzają sylwetkę. Co ważne, efekty zauważalne są już po kilku wizytach.

Jak usunąć rozstępy po ciąży?

Rozstępy po ciąży usuwa się z wykorzystaniem nieinwazyjnych metod medycyny estetycznej. Są to laser erbowo-yagowy, radiofrekwencja mikroigłowa i mikronakłuwanie dermapen. Należy poddać się kilku zabiegom, aby uzyskać trwałe efekty w postaci zmniejszenia widoczności rozstępów.

Jak pozbyć się starych rozstępów?

Stare rozstępy jest trudniej usunąć niż te nowo powstałe, jednak przy większej ilości zabiegów jest to możliwe. Najlepsza metoda na stare rozstępy to laser Er:Yag, który bardzo skutecznie stymuluje produkcję kolagenu. Ważne jest przy tym, żeby zabieg wykonać w miejscu dysponującym wysokiej klasy sprzętem, ponieważ tylko takie urządzenie gwarantuje dobre efekty i bezpieczeństwo.

Po jakim czasie można usunąć rozstępy?

Rozstępy można usuwać od razu, kiedy się pojawią. Świeże rozstępy to najczęściej czerwone zmiany objęte stanem zapalnym. Warto wtedy poddać się zabiegowi mikronakłuwania, który doskonale redukuje świeże rozstępy poprzez wzrost syntezy włókien kolagenowych i wydzielania czynników wzrostu niezbędnych do regeneracji skóry.

Czy da się laserowo usunąć rozstępy?

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku laser frakcyjny erbowo-yagowy.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Tatiana

Miejsce godne polecenia, bardzo dziękuję.

Kasia

Bardzo mila atmosfera. Zabieg i informacja przed i pozabiegowa rzetelna i profesjonalna

Edyta

Super. Jestem bardzo zadowolona. Efekty już po pierwszym zabiegu(inni to zauważyli). Profesjonalne podejście

Kristina

Doskonała jakość obsługi podczas każdej wizyty, na podstawie efektu po serii zabiegów, mogę również stwierdzić, że jakość sprzętu (w moim przypadku lasera) nie może być lepsza.