Opadnięte policzki

opadnięte policzkiJedną z oznak starzenia się jest utrata owalu twarzy, zauważalna najczęściej po 40 roku życia. Rysy twarzy zmieniają się przede wszystkim na skutek utraty jędrności skóry i powstają opadnięte policzki.

Opadnięte policzki przyczyny

Spadek syntezy włókien kolagenowych, zanik podskórnej tkanki tłuszczowej oraz utrata sprężystości włókien mięśniowych prowadzą do stopniowego spłaszczania się górnej części twarzy, z jednoczesnym poszerzaniem dołu twarzy. Niemałe znaczenie ma także przebudowa kości twarzoczaszki postępująca wraz z wiekiem. Ostatecznie na twarzy zauważalne są zapadnięte policzki, a także powstanie tzw. „chomików”, czyli torebek tłuszczowych zlokalizowanych w dolnych partiach policzków, w sąsiedztwie brody. Zapadnięta twarz zdarza często również u osób które znacznie stracili na wadze. Jest to związane z drastyczną utratą tkanki tłuszczowej w obrębie kości policzkowych. Opadnięte policzki i „chomiki” to nie jedyna konsekwencja utraty owalu twarzy; opadające tkanki miękkie sprzyjają powstaniu doliny łez, bruzd nosowo – wargowych czy bruzd marionetek. W zależności od przyczyny chomików można zastosować laseroterapie lub wolumetrie twarzy kwasem hialuronowym.

Zapadnięte policzki i twarz – co robić?

Profilaktyka jest najlepszym sposobem na opadające policzki. Zabiegi mikronakłuwania, ale również zabiegi laserowe i peelingi chemiczne wykonywane regularnie powodują stałą regeneracje skóry. Dzięki takim zabiegom można długo cieszyć się młodą i zdrowo wyglądającą twarzą. W młodym wieku takie zabiegi warto wykonywać kilka razy do roku. Bardzo dobrym zabiegiem polecanym osobom po 30-stym roku życia jest zabieg Hifu, który ma właściwości liftingujące a efekt jest zauważalny od razu. Warto wykonać zabieg hifu raz do roku. Do bardziej inwazyjnych zabiegów na opadnięte policzki należą kwas hialuronowy oraz nici liftingujące. Kwasem hialuronowym można nie tylko podnieśc policzki, ale również je modelować. Nici  liftingujące na opadnięte policzki są polecane osobą starszym, u których problem zapadniętej twarzy jest znaczący. Warto pamiętać że im lepsza jest kondycja skóry tym wolniejsza będzie utrata owalu twarzy. Warto więc wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej w którym kosmetolog lub lekarz dobierze dla nas odpowiednie zabiegi i pielęgnacje.

 

Pytania i odpowiedzi

Co zrobić z opadającymi policzkami?

Opadające policzki można podnieść dzięki zastosowaniu usieciowanego kwasu hialuronowego. Wygładza on skórę, przywraca jej jędrność i pozwala zniwelować efekt opadania. Opadającym policzkom warto ponadto przeciwdziałać, poddając się regularnym zabiegom mezoterapii lub peelingom chemicznym. Działają one pobudzająco na syntezę włókien kolagenowych, które wpływają na jędrności i sprężystość skóry.

Jak pozbyć się chomików na twarzy?

Chomiki, czyli torebki tłuszczowe, które pojawiają się w dolnej części policzków wraz z utratą przez skórę sprężystości na skutek upływu lat lub dużego spadku wagi, można zlikwidować wypełniając policzki kwasem hialuronowym. Doskonale sprawdzi się także zastosowanie nici modelujących twarz tj. nici hialuronowych i nici haczykowatych.

Co na opadanie twarzy?

Jeśli twoja twarz straciła swój kontur, pojawiły się na niej opadnięte policzki i chomiki, warto zastosować zabieg wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym. Wolumetria to przywrócenie owalu twarzy, który można osiągnąć dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, nici liftingujących lub hialuronowych. Wszystkie one dają efekt podniesienia policzków i zwiększenia ich objętości.

Co zrobić żeby nie mieć chomików?

Powstawanie tzw. chomików, czyli torebek tłuszczowych w dolnej części polików związane jest z utratą jędrności i sprężystości skóry oraz zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej. Aby zapobiegać ich powstawaniu warto przede wszystkim regularnie stymulować tkanki do produkcji kolagen. Możliwe jest to dzięki stosowaniu peelingów, zabiegów laserowych, czy niezwykle popularnego HIFU. Wszystkie te zabiegi warto podejmować profilaktycznie.

Jak podnieść obwisłe policzki?

Obwisłe policzki można podnieść wykonując zabieg wypełnienia usieciowanym kwasem hialuronowym. Jest on aplikowany pod skórę i wyraźnie poprawia kondycję skóry, nie tylko ją nawilżając, ale i odżywiając. Doskonałe efekty przynosi także zastosowanie Hifu oraz nici hialuronowych lub nici haczykowatych, które tworzą swego rodzaju stelaż dla mięśni twarzy, a jednocześnie stymulują produkcję kolagenu.

Co zrobić żeby twarz była pełniejsza?

Nadanie twarzy objętości, przywrócenie jej owalu i jednoczesne odmłodzenie jej rysów to efekty zabiegu wolumetrii twarzy. Najpopularniejsze jest wykorzystanie usieciowanego kwasu hialuronowego, który wstrzykiwany jest cienką igłą pod skórę. Dużą popularnością cieszą się także zabiegi z użyciem nici hialuronowych i nici liftingujących, czyli haczykowatych.

Jaki zabieg na zapadniętą twarz?

Zabiegami szczególnie polecanymi w przypadku zapadniętej twarzy jest wypełnienie kwasem hialuronowym . Warto także przeciwdziałać pogłębianiu zapadania twarzy, stosując regularne peelingi chemiczne lub laseroterapię. Na kondycję i jakość skóry twarzy, w tym policzków doskonale wpływa także zabieg HIFU.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię