fbpx

Nici Liftingujące Kraków

Nici liftingujące to rewolucja na rynku beauty, pozwalająca na małoinwazyjny lifting twarzy. Nici PDO znajdują zastosowanie w zabiegach ujędrniania i modelowania owalu twarzy, pozwalając przywrócić młodzieńczy wygląd – i to bez konieczności wykonania inwazyjnego liftingu z użyciem skalpela. Nici liftingujące pozwalają na podniesienie policzków, odmłodzenie wiotkiej szyi, modelowanie „rozmytej” linii żuchwy. W naszej klinice stosowane są różne rodzaje nici PDO, zarówno nici liftingujące, jak i rewitalizujące skórę, a także najnowsze nici liftingujące Aptos. Nici PDO to nici wykonane z polidioksanonu – syntetycznego włókna pobudzającego syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. W zależności od długości nici PDO oraz ich struktury, możliwe jest uzyskanie zróżnicowanych efektów – od odmłodzenia skóry, poprzez zaawansowany lifting twarzy, aż po ujędrnianie i modelowanie wybranych obszarów ciała. Nici są rozpuszczalne i wchłaniają się samoistnie po kilku miesiącach, natomiast efekt liftingujący zauważalny jest znacznie dłużej. Z racji minimalnej inwazyjności, zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty zauważyć można bezpośrednio po zabiegu, ostateczny efekt zaobserwować można po kilku tygodniach i utrzymuje się on nawet do dwóch lat.

nici liftingujące
Kilka informacji
Cena: od 1000 pln
Znieczulenie: tak
Wykonuje lekarz: tak
Okres rekonwalescencji: do tygodnia
Efekty: natychmiastowe
czas trwania efektów: 2-3 lata

Rewitalizacja skóry i wygładzanie zmarszczek nićmi PDO

Krótkie i proste nici PDO wyróżniają się niewielką długością, a także strukturą pozbawioną jakichkolwiek modyfikacji. Dzięki temu takie nici zastosowane mogą być w celu odmłodzenia wybranych okolic twarzy – wygładzenia zmarszczek i bruzd, poprawy gęstości skóry, jej ujędrnienia. W naszej klinice z powodzeniem są wykonywane w tym celu mniej inwazyjne metody, takie jak wygładzanie zmarszczek wypełniaczami czy laserem. Za szczególnie godne polecenia uznajemy zatem lici PDO z haczykami, czyli nici liftingujące.

Lifting twarzy z wykorzystaniem nici

Nici PDO wyposażone w haczyki doskonale sprawdzają się w celu zaawansowanego odmłodzenia twarzy i poprawy jej owalu. Dzięki obecności haczyków możliwe jest fizyczne podciągniecie skóry i tkanki podskórnej. Haczyki zakotwiczają się w głębokich warstwach skóry i unoszą ją. Drugim aspektem działania nici PDO jest pobudzenie aktywności fibroblastów. Wprowadzone pod skórę nici działają stymulująco na sąsiednie tkanki, inicjując procesy regeneracji skóry. Skutkuje to zwiększeniem syntezy kolagenu i elastyny, co znacząco poprawia jakość skóry, pogrubia ją i ujędrnia. Taka synergia działania pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Ostatecznie – zabieg z nićmi PDO pozwala na kompleksowe odmłodzenie całej twarzy. Mowa zarówno o zredukowaniu głębokich zmarszczek i bruzd, a także wiotkiej i pomarszczonej skóry, jak i o przywróceniu prawidłowego owalu całej twarzy.

Efekt odmłodzenia i liftingu twarzy zapewniają także nici typu screw, czyli pojedyncze nici okręcone spiralnie na igle. Wprowadzanie takiej nici pod skórę przypomina nieco wkręcanie śruby, co pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu podniesienia skóry.

Nici Aptos – najbardziej zaawansowany lifting i rewitalizacja skóry

Nici liftingujące Aptos to zaawansowana technologia umożliwiająca lifting twarz bez skalpela. Rozpuszczalne nici Aptos wykonane są z kwasu polimlekowego, który jest w pełni biokompatybilnym i biodegradowalnym związkiem. Kwas polimlekowy stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za rewitalizację oraz nawilżenie skóry. W skład nici wchodzi także polikaprolakton. W niciach Aptos zastosowano szereg rozwiązań, które pozwalają na jeszcze skuteczniejszy i trwały lifting:

– wielokierunkowe wypustki

– dwukierunkowe wypustki

– mikrowypustki na planie spirali

– niewielkie nici ułożone w sprężynkę

– długa nić łącząca się z dwiema igłami

– nici z pętlą

– niewielkie nici dedykowane obszarom twarzy o nasilonej mimice (np. okolice oczu).

Dzięki tak zaawansowanym rozwiązaniom możliwe jest uzyskanie znacznej siły podnoszącej skórę i przywracającej jej odpowiednie położenie. Ponadto uzyskiwany jest efekt silnej stymulacji syntezy włókien kolagenowych, co ostatecznie pozwala uzyskać stabilne i mocne rusztowanie dla skóry i tkanki podskórnej.

Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Wskazania do wykonania zabiegu nićmi liftingującymi to przede wszystkim utrata owalu twarzy, związana z upływem czasu i utratą jędrności skóry. Nici pozwalają zredukować takie defekty estetyczne jak:

– opadające policzki

– podwójny podbródek

– bruzdy nosowo – wargowe

– bruzdy marionetek

– bruzdy policzkowo – jarzmowe

– opadające brwi

– zwiotczenie skóry poniżej powiek dolnych

– zwiotczenie skóry w okolicach żuchwy.

Dzięki zastosowaniu nici PDO możliwy jest zaawansowany V – lifting, czyli przywrócenie twarzy wyglądu odwróconego trójkąta, z wąskim podbródkiem i szerszą częścią czołową. Nici liftingujące pozwalają ponadto na ujędrnienie i odmłodzenie okolicy szyi i dekoltu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który ocenia wygląd twarzy i decyduje, jakiego typu nici liftingujące sprawdzą się najlepiej. Po indywidualnej konsultacji  można wykonać zabieg. Po znieczuleniu skóry kremem i zaznaczeniu na skórze miejsc iniekcji, lekarz przy pomocy cienkiej igły wprowadza nici PDO. Iniekcje wykonywane są z wykorzystaniem naturalnych linii napięć skóry. Zabieg trwa od 15 do 45 minut w zależności od ilości wprowadzanych nici liftingujących. Czy zabieg boli? Zastosowanie znieczulenia miejscowego znosi odczucie bólu; z kolei po zabiegu dolegliwości bólowe pozwalają złagodzić zimne okłady.

Postępowanie pozabiegowe

Bezpośredniu po wprowadzeniu nici liftingujących pod skórę może pojawić się przejściowe zaczerwienie skóry i obrzęk. Po zabiegu z wykorzystaniem nici PDO konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Niewskazane jest stosowanie kosmetyków mogących podrażniać skórę. Przez kilka pierwszych dób po zabiegu wskazane jest spanie na plecach, unikanie nadmiernej mimiki twarzy, masażu twarzy czy jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych. Wskazane jest unikanie ekspozycji na słońce.

Czy nici liftingujące są bezpieczne?

Wprowadzenie nici PDO wymaga jedynie wykonania niewielkich nakłuć skóry, zabieg jest zatem mało inwazyjny i bardzo bezpieczny. Nici używane w naszej klinice to certyfikowane produkty najwyższej jakości, a zabieg wykonany jest przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Nici są bezpieczne dla organizmu, nie uczulają, a ich samoistne degradacja następuje w przeciągu kilku miesięcy. Nici liftingujące nie pozostawiają blizn, a zabieg w razie potrzeby można powtarzać.

Dzięki umiejętnemu wprowadzeniu nici pod skórę, nie są one zauważalne ani wyczuwalne pod powierzchnią skóry i pozwalają uzyskać bardzo naturalny, nienaganny efekt estetyczny.

Kiedy nie można wykonać zabieg?

Zabieg z nićmi uznawany jest za bardzo bezpieczny, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu:

– stany zapalne lub alergie na skórze twarzy

– choroby autoimmunologiczne

– padaczka

– stosowanie antykoagulantów i zaburzenia krzepliwości krwi

– ciąża i laktacja

– choroby nowotworowe

– zrosty i zwłóknienia skóry lub tkanki podskórnej.

Nici Liftingujące – Wskazania:

Twarz :
 • lifting,
 • opadające brwi, (fox eyes)
 • opadające  i pomarszczone policzki,
 • fałd podbródkowy i marionetkowy,
 • podwójny podbródek,
 • wyszczuplenie owalu twarzy,
 • Lifting szyi, linie Venus

Nici Liftingujące – Przeciwskazania:

 • ciąża i okres karmienia
 • zmiany zapalne w obszarze zabiegowym
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • zażywanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych
Nici Liftingujące Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Nici liftingujące APTOS. P (LA/CL)
Nici Aptos od 2000
Lifting policzków/twarzy (Aptos) 3500
Lifting szyi - linie Venus (Aptos) 2000 - 3000
Foxy eyes -uniesienie brwi (Aptos) 2000-2700
Foxy eyes -uniesienie brwi (Aptos) 2000-2700
Wypełnianie bruzd nosowo- wargowych lub marionetek(Aptos) 2000
Lifting czubka nosa (Aptos) 2500
Likwidacja drugiego podbródka (Aptos) 3000
Nici rewitalizujące od 1000
Do zabiegu fox eyes jest wymagany zabieg blokujący brwi przed zabiegiem

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję