Karboksyterapia Kraków

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Karboksyterapia Kraków cena

Cena:
od 100 zł
Cena za serie 5 zabiegów:
od 450 zł
Cena za serie 10 zabiegów:
od 800 zł
CO2 medyczne:
tak
Podgrzewany gaz:
tak
Optymalna ilość zabiegów
5-15
Efekty:
po 5 zabiegach

Karboksyterapia zabieg idealny na twarz i ciało

Po wstrzyknięciu pod skórę, dwutlenek węgla reaguje z wodą, tworząc kwas węglowy. Generuje to szereg zmian fizjologicznych i metabolicznych, z których najważniejsze to:

 • wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych, co sprzyja intensywnej regeneracji tkanek
 • zwiększone uwalnianie tlenu z hemoglobiny, co zapewnia dotlenienie tkanek
 • pobudzenie syntezy włókien kolagenowych
 • nasilone utlenianie kwasów tłuszczowych, co zapewnia efekt redukcji tkanki tłuszczowej

Dzięki tak wielu mechanizmom działania, karboksyterapia może zastępować inne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak laseroterapię czy bardziej inwazyjne zabiegi upiększające. Zabieg karboksyterapii może być stosowany w celu:– redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki

 • redukcji rozstępów i blizn
 • niwelowania worków pod oczami i cieni pod oczami (zabieg karboksyterapii pod oczy)
 • redukcji zmarszczek
 • ujędrnienia skóry na twarzy i ciele
 • redukcji cellulitu
 • zahamowania nadmiernego wypadania włosów

Karboksyterapia głowy

Karboksyterapia to zabieg skutecznie wspomagający terapię łysienia. Wypadające w nadmiarze włosy wymagają przede wszystkim wzmocnienia i odżywienia jedynej żywej części włosa, czyli cebulki włosowej. Zakotwiczona jest ona w skórze dzięki mieszkom włosowym; pobudzenie krążenia krwi w skórze głowy sprzyja aktywowaniu mieszków włosowych, co przekłada się na ograniczenie wypadania włosów, a także ich intensywniejszy wzrost. Zastosowanie karboksyterapii na skórze głowy prowadzi do skutecznego aktywowania mikrokrążenia, zapewniając dotlenienie mieszków włosowych oraz dostarczenie im wraz z krwią wszystkich niezbędnych składników, takich jak aminokwasy, witaminy, antyoksydanty. Ponadto dwutlenek węgla sprzyja powstawaniu nowych naczyń krwionośnych. Taka terapia łysienia okazuje się być dużo bardziej skuteczna niż powszechnie stosowana suplementacja czy pielęgnacja szamponami wzmacniającymi włosy. A w celu zintensyfikowania leczenia łysienia warto połączyć karboksyterapię z zabiegami mezoterapii.

Karboksyterapia z endermologią

Osoby poszukujące skutecznych i nieinwazyjnych zabiegów wspomagających odchudzanie i ujędrnianie ciała, zastanawiają się niekiedy nad wyborem: karboksyterapia czy endermologia? Odpowiedź jest tylko jedna – najlepiej jest zdecydować się na obydwa zabiegi. Taka skojarzona terapia przynosi spektakularne efekty w modelowaniu i odchudzaniu ciała. Każdy z tych zabiegów to bezpieczny i bezbolesny sposób na osiągnięcie upragnionej sylwetki.

Karboksyterapia zapewnia efekt rozbicia komórek tłuszczowych, z których uwalniane są kwasy tłuszczowe. Z kolei endermologia LPG umożliwia pozbycie się uwolnionych cząstek tłuszczu. Jest to zabieg specjalistycznego, dogłębnego masażu limfatycznego z wykorzystaniem innowacyjnej aparatury. Wykorzystanie rolek masujących oraz podciśnienia umożliwia pobudzenie krążenia krwi i limfy. Przekłada się to na usuwanie kwasów tłuszczowych uwolnionych z depozytów tłuszczu podczas zabiegu z falą akustyczną. Ponadto wraz z limfą usuwane są wszelkie toksyny i nadmiar wody. Efektem jest zauważalne zmniejszenie obwodów ciała, redukcja cellulitu i rozstępów. Dotleniona i odżywiona skóra, z której pozbyto się toksyn staje się jędrna i pełna blasku. Ostatecznie w krótkim czasie można uzyskać szczupłą i jędrną sylwetkę. Naprzemienne stosowanie karboksyterapii i endermologii to najefektywniejszy sposób na redukcję cellulitu oraz zwiększenie gęstości i elastyczności skóry.

Karboksyterapia w Krakowie - przebieg zabiegu

Nieinwazyjna karboksyterapia to zabieg bezpieczny, związany z minimalnymi odczuciami bólowymi. Kiedyś do iniekcji podskórnych stosowany był zimny gaz, co generowało sporą bolesność. Dziś używany jest podgrzany dwutlenek węgla, a także specjalistyczna aparatura wyposażona w bardzo cienkie igły, co redukuje bolesność zabiegu. W zależności od obszaru skóry poddawanego karboksyterapii, zabieg może trwać od 10 do kilkudziesięciu minut. Przez krótki czas po zabiegu karboksyterapii zauważalne może być zaczerwienienie skóry, a także niewielkie wypukłości skóry, jednak objawy te szybko mijają.

Pierwsze efekty karboksyterapii zauważalne są po 3 – 4 zabiegach, natomiast pełna terapia obejmuje około 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 7 – 14 dni. Potem warto przeprowadzać zabiegi przypominające z częstotliwością jednego zabiegu na kilka miesięcy. Efekty karboksyterapii to redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także ujędrnienie skóry. Poza wymodelowaniem sylwetki, po zabiegach karboksyterapii możliwe jest zredukowanie rozstępów. Karboksyterapia na twarz daje efekt wygładzenia i uelastycznienia skóry, redukcji przebarwień, a także zasinień i worków pod oczami. Natomiast karboksyterapia głowy ogranicza nadmierne wypadanie włosów i skutecznie wspomaga leczenie łysienia.

Karboksyterapia przeciwwskazania

 • choroby serca
 • choroby płuc
 • nowotwory
 • epilepsja
 • niewyrównana cukrzyca
 • nieprawidłowe ciśnienie krwi
 • zakażenia skóry
 • zaburzenia gojenia się skóry
 • ciąża i karmienie piersią
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

Jakimi efektami ubocznymi obciążona jest karboksyterapia? Powikłania dotyczą przede wszystkim zabiegów wykonanych przez osoby o niewystarczających kwalifikacjach i najczęściej mają postać infekcji skóry, krwiaków oraz obrzęków.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Karboksyterapia Julie

Usługa 1 zabieg pakiet 5 zabiegów pakiet 10 zabiegów

Karboksyterapia Julie twarz

twarz

1 zabieg

150

pakiet 5 zabiegów

650

750

pakiet 10 zabiegów

1200

1500

twarz+szyja

1 zabieg

200

pakiet 5 zabiegów

900

1000

pakiet 10 zabiegów

1700

2000

twarz+szyja+dekolt

1 zabieg

250

pakiet 5 zabiegów

1100

1250

pakiet 10 zabiegów

2100

2500

szyja

1 zabieg

150

pakiet 5 zabiegów

650

750

pakiet 10 zabiegów

1200

1500

dekolt

1 zabieg

150

pakiet 5 zabiegów

650

750

pakiet 10 zabiegów

1200

1500

oczy

1 zabieg

100

pakiet 5 zabiegów

450

500

pakiet 10 zabiegów

800

1000

podbródek

1 zabieg

100

pakiet 5 zabiegów

450

500

pakiet 10 zabiegów

800

1000

głowa

1 zabieg

150

pakiet 5 zabiegów

700

750

pakiet 10 zabiegów

1200

1500

Karboksyterapia Julie ciało

jedna partia ciała

1 zabieg

150

pakiet 5 zabiegów

650

750

pakiet 10 zabiegów

1200

1500

dwie partie ciała

1 zabieg

250

pakiet 5 zabiegów

1100

1250

pakiet 10 zabiegów

2000

2500

rozstępy

1 zabieg

100-300

pakiet 5 zabiegów

-10%

pakiet 10 zabiegów

-20%

blizny

1 zabieg

100-400

pakiet 5 zabiegów

-10%

pakiet 10 zabiegów

-20%

Pytania i odpowiedzi

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia to metoda, w której wykorzystuje się medyczny dwutlenek węgla. Za pomocą bardzo cienkich, delikatnych igieł gaz jest podawany pod skórę. Wskutek reakcji z wodą zawartą w skórze z dwutlenku węgla powstaje kwas węglowy. Powoduje on dotlenienie i regenerację tkanek, wzrost syntezy kolagenu oraz spalanie kwasów tłuszczowych. W efekcie skóra jest wyraźnie ujędrniona, wygładzona i bardziej elastyczna, a tkanka tłuszczowa zredukowana.

Ile trzeba zrobić zabiegów karboksyterapii?

Aby osiągnąć pełne efekty, należy przeprowadzić co najmniej 10 zabiegów karboksyterapii. Wizyty planuje się w odstępach 7-14 dni. Po zakończeniu serii zabiegów zalecamy przeprowadzanie zabiegów przypominających raz na kilka miesięcy.

Jak często można robić karboksyterapię?

Początkowo zabiegi przeprowadza się co 7-14 dni. Po odbyciu pełnej terapii (zazwyczaj 10 zabiegów) wykonuje się zabiegi przypominające co kilka miesięcy. Pozwala to na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Czy karboksyterapia odchudza?

Karboksyterapia jest jedną z metod stosowanych w modelowaniu i odchudzaniu sylwetki. Dwutlenek węgla podany do tkanki powoduje rozpad komórek tłuszczowych i utlenienie uwolnionych kwasów tłuszczowych. W ten sposób dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej. W celu osiągnięcia najlepszych efektów karboksyterapię łączy się z innymi metodami liftingu ciała takimi jak endermologia, fala akustyczna, fala radiowa, ultradźwięki.

Czy po karboksyterapii można ćwiczyć?

Po zabiegu karboksyterapii nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń fizycznych. Nie trzeba więc rezygnować z treningów. Przez pierwsze 24 h należy jednak unikać przebywania w skrajnie niskich lub wysokich temperaturach (basen, sauna, solarium).

Czy karboksyterapia boli?

Karboksyterapia wiąże się z dolegliwościami bólowymi, ponieważ wymaga iniekcji z dwutlenku węgla pod skórę. W naszej klinice dysponujemy jednak najwyższej klasy sprzętem, dzięki czemu nieprzyjemne doznania są zredukowane do minimum. Stosujemy bardzo cienkie igły oraz podgrzany gaz wywołujący znacznie mniejszy ból niż chłodzony gaz w urządzeniach starego typu.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Ewelina Czesak

Ewelina Czesak

Kosmetolog

Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz pielęgnacyjnych na twarz tj. peelingi chemiczne, wodorowe oczyszczanie. Ma wieloletnie doświadczenie w masażach manualnych i pielęgnacji ciała, ale również w masażach podciśnieniowych. Odbyła wiele szkoleń z Endermologii Alliance, Fali akustycznej Storz czy platformy Accent Prime. Swoją pracę wykonuję sumiennie dbając o każdy detal.

Opinie naszych klientów

Wiktoria

Polecam zabiegi na skórę głowy w tej klinice. Karboksyterapia świetnie wykonywana przez kosmetolożki dokładnie i profesjonalnie a do tego najniższa cena w Krakowie.

Kinga

Profesjonalna i miła obsługa, skuteczność zabiegów :)

Ala

Profesjonalna obsługa, polecam ten salon!

Monika

Z całego serca polecam karboksyterapię skóry głowy w Neonii :) Mam porównanie z innym gabinetem gdzie zabieg wykonywano pistoletem, szybko i nieprecyzyjnie, bez odkażenia skóry. W Neonii za to bardzo dokładnie, miejsce po miejscu, w przesympatycznej atmosferze :) Zdecydowałam się ponownie wykupić pakiet 5 zabiegów - naprawdę warto! Pozdrawiam :)