Karboksyterapia skóry głowy Kraków
Karboksyterapia skóry głowy to jedna z najskuteczniejszych terapii wzmacniających włosy. Zabieg polega na śródskórnym wprowadzaniu dwutlenku węgla, co prowadzi do kompleksowej rewitalizacji mieszków włosowych i wzmocnienia włosów.
Dodatkowe informacje
Na czym polega karboksyterapia skóry głowy?
Karboksyterapia to zabieg ostrzykiwania skóry dwutlenkiem węgla. Gaz ten w kontakcie z wodą przekształca się do kwasu węglowego, który usprawnia krążenie krwi. Z jednej strony dochodzi do poszerzenia już istniejących naczyń krwionośnych, a z drugiej – do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu stymulowane jest krążenie krwi w skórze głowy, co przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych. Mieszki włosowe to struktury zlokalizowane w skórze właściwej, w której zakotwiczone są cebulki włosowe, czyli żywe części włosów. Od intensywności procesów metabolicznych zachodzących w mieszkach włosowych zależy kondycja cebulki włosowej, a tym samym – całego włosa. Ponadto sam proces nakłuwania skóry głowy pobudza procesy regeneracyjne skóry. Generowany jest kontrolowany, miejscowy stan zapalny, któremu towarzyszy nasilona synteza włókien kolagenu i elastyny.
Efektem zabiegu karboksyterapii skóry głowy jest aktywowanie pustych mieszków włosowych, które stymulowane są do syntezy nowych włosów, jak i wzmocnienie cebulek włosowych. Ograniczone zostaje nadmierne wypadanie włosów, zostaje pobudzony wzrost nowych włosów oraz zintensyfikowane zostaje tempo wzrostu włosów. Wydłużona zostaje faza anagenu, czyli wzrostu włosów, dzięki czemu bardzo szybko fryzura staje się gęstsza. Ponadto włosy stają się grubsze i lśniące, mniej podatne na łamanie. Kolejną korzyścią jest rewitalizacja skóry głowy i poprawa mikrokrążenia.
Jak przebiega zabieg karboksyterapii skóry głowy?
Zabieg karboksyterapii skóry głowy trwa około 30 minut; po zdezynfekowaniu skóry głowy jest ona ostrzykiwana dwutlenkiem węgla. Gaz jest wprowadzany przy pomocy cieniutkiej igiełki. Zabiegowi nie towarzyszy większa bolesność, zatem nie jest konieczne znieczulenie przed zabiegiem. Pacjent może jedynie odczuwać nieznaczne odczucie rozpierania skóry głowy towarzyszące iniekcji gazu. Ponadto nie jest wymagane przygotowanie do zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie skóry oraz delikatny obrzęk, jednak objawy te szybko samoistnie ustępują. Poza tymi chwilowymi niedogodnościami, zabieg karboksyterapii głowy nie wiąże się z wystąpieniem jakichkolwiek efektów ubocznych. Karboksyterapia skóry głowy to zabieg całkowicie bezpieczny, gdyż użyty do iniekcji dwutlenek węgla jest gazem neutralnym dla organizmu człowieka. Ponadto karboksyterapia głowy wykonywana aparaturą Julie oferuje takie nowoczesne rozwiązania jak system podwójnego ogrzewania gazu (co minimalizuje odczucia bólowe), a także system odpowietrzania, eliminujący ryzyko powstania obrzęków. Ponadto karboksyterapia Julie daje możliwość precyzyjnego kontrolowania tempa przepływu gazu, a także filtrowania dwutlenku węgla. Bezpośrednio po zabiegu można zatem powrócić do codziennej aktywności, nie jest wymagana rekonwalescencja ani specjalne postępowanie pozabiegowe.
Każdorazowe wykonanie zabiegu przyczynia się do poprawy kondycji włosów, jednak dla uzyskania spektakularnego efektu warto wykonać serię zabiegów. Zazwyczaj wystarcza 8 do zabiegów, wykonywanych w schemacie pierwszych zabiegów raz w tygodniu, a kolejnych kilku zabiegów – co 2 tygodnie. Po zakończeniu serii zabiegów można wykonywać zabiegi przypominające raz na kwartał.
Zabieg karboksyterapii głowy można wykonać w ramach terapii łączonej z mezoterapią czy osoczem bogatopłytkowym.
Kto powinien zdecydować się na karboksyterapię skóry głowy?
Karboksyterapia skóry głowy to uniwersalny zabieg, który doskonale sprawdza się w terapii łysienia o rozmaitym podłożu. Karboksyterapii mogą poddać się osoby dotknięte następującymi rodzajami łysienia:
- androgenowym
- telogenowym
- plackowatym
- poporodowym
- polekowym
- spowodowanym stresem
- związanym z niedoborami pokarmowymi
Karboksyterapia skóry głowy doskonale sprawdza się zarówno jako uzupełnienie terapii łysienia, jak i profilaktyka. Można zatem zachowawczo wykonać karboksyterapię wówczas, gdy istnieje ryzyko osłabienia włosów np. podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, podczas menopauzy, w przebiegu zespołu policystycznych jajników.
Karboksyterapia głowy doskonale sprawdza się nie tylko jako zabieg na łysienie włosów – ostrzykiwanie skóry dwutlenkiem węgla zalecane jest także w przypadku zauważenia mniej poważnych problemów z włosami. Mowa m. in. o osłabieniu włosów, ich matowości i łamliwości, ścieńczeniu włosów.
Przeciwwskazania do zabiegu
Zabieg karboksyterapii głowy może być wykonany u zdecydowanej większości osób. Istnieje zaledwie kilka przeciwwskazań do zabiegu, które dotyczą m. in. obecności infekcji wirusowych i bakteryjnych, a także stanów zapalnych skóry głowy. Kolejnym przeciwwskazaniem są choroby autoimmunologiczne czy nowotworowe, ciężkie schorzenia wątroby lub nerek oraz zaburzenia krzepnięcia. Ponadto zabieg karboksyterapii głowy nie jest wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.