fbpx

Mezoterapia igłowa Kraków

Twarz, szyja, dekolt, głowa, ciało

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg regeneracji i odmładzania skóry. Istotą zabiegu jest śródskórne wprowadzanie związków aktywnych – w ten sposób pokonana zostaje bariera naskórkowa, przez którą nie przenika wiele związków aplikowanych na powierzchni skóry. Ponadto sam zabieg nakłuwania stanowi dla skóry impuls do jej przebudowy na drodze nasilenia syntezy włókien kolagenowych oraz usprawnienia mikrokrążenia krwi. Bez wątpienia kolejną zaletą mezoterapii igłowej jest zastosowanie terapii dokładnie na tych obszarach skóry, które wymagają rewitalizacji.

mezoterapia igłowa
W skrocie
Cena: od 400 pln
Preparat: Neauvia, Restylane, Filorga
Optymalna ilość zabiegów: 4-6
Efekty: Po kilku dniach
Czas otrzymywania się efektów: 6-12 miesięcy
Rabat pakietowy: do -20%

Mezoterapia igłowa –  twarzy, szyi i dekoltu

Zabieg mezoterapii igłowej to uniwersalna procedura, która może być wykonana w obrębie twarzy, szyi i dekoltu a także owłosionej skóry głowy. Mezoterapia twarzy umożliwia kompleksowe odmłodzenie i upiększenie twarzy na drodze redukcji powszechnie występujących defektów estetycznych, a także odmłodzenie skóry na drodze jej resurfacingu. Jakie są zatem efekty mezoterapii twarzy? Najważniejsze korzyści to:
– rozjaśnienie przebarwień
– wygładzenie zmarszczek
– przywrócenie elastyczności i jędrności skóry
redukcja blizn potrądzikowych
– zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów
Mezoterapia igłowa pod oczy stosowana jest w celu redukcji cieni pod oczami i wygładzenia drobnych zmarszczek, co daje efekt odmłodzenia okolicy oka.
Mezoterapia szyi i mezoterapia dekoltu stosowana jest w celu rozjaśnienia przebarwień oraz zwiększenia gęstości skóry i jej wygładzenia. Możliwe jest ponadto stosowanie mezoterapii igłowej na ciele, gdzie jej głównym zastosowaniem jest redukcja rozstępów.

Mezoterapia Kraków –  wzmacnianie włosów

Z kolei mezoterapia skóry głowy to skuteczne uzupełnienie każdej terapii łysienia. Zastosowanie mezoterapii skóry głowy zapewnia efekt odżywienia mieszków włosowych i pobudzenia ich do intensywnej pracy, co skutkuje ograniczeniem wypadania włosów oraz zwiększeniem tempa ich wzrostu. Mezoterapia włosów przynosi doskonałe efekty w przypadku łysienia androgenowego, łysienia poporodowego, łysienia plackowatego czy łysienia generowanego stresem lub niedoborami pokarmowymi. Zabieg mezoterapii igłowej głowy trwa około kilkudziesięciu minut i polega na wykonywaniu iniekcji skóry na głębokość od 1 do ponad 3 mm, w odstępach wynoszących 0,5 – 1,5 cm. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie przejściowego zaczerwienienia skóry oraz mikrokrwawień. Najważniejszym zaleceniem pozabiegowym jest zaniechanie korzystania z basenu, sauny czy opalania przez dwa dni po zabiegu, a także unikania kosmetyków na bazie alkoholu.

Mezoterapia igłowa efekty

Jakie preparaty do mezoterapii igłowej są najlepsze?

W naszym instytucie urody mezoterapia igłowa wykonywana jest z użyciem najwyższej jakości preparatów, które dostosowywane są do aktualnych potrzeb skóry:

NCTF 135 Filorga to koktajl ponad 50 składników czynnych, w tym aminokwasów, minerałów, koenzymów oraz antyoksydantów zapewniających efekt dogłębnego nawilżenia i odżywienia skóry

NCTF 135 HA Filorga to preparat wzbogacony o wysoką dawkę kwasu hialuronowego, co zwiększa potencjał nawilżający

MH18 Filorga to preparat na bazie lekko usieciowanego kwasu hialuronowego, który może być stosowany w celu nawodnienia skóry, a także delikatnego wypełniania zmarszczek

Hydra Booster Filorga to kombinacja ponad 50 składników rewitalizujących, a także glicerolu i kwasu hialuronowego, stosowana w celu wypełnienia tkanek miękkich

Neauvia Hydro Deluxe to preparat zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy oraz hydroksyapatyt wapnia, a zatem dedykowany przede wszystkim wypełnieniu powierzchownych zmarszczek

Restylane skinbooster to preparat przeznaczony do wypełniania zmarszczek oraz nawilżania skóry, co możliwe jest dzięki zawartości usieciowanego kwasu hialuronowego (wykonywany tylko przez lekarza)

Mezoterapia Igłowa – Efekty

Efekt rewitalizacji skóry, jej nawilżenia i odżywienia zauważalny jest już po pierwszym zabiegu. Jednak w celu optymalizacji efektów warto wykonać serię zabiegów. Najbardziej polecany schemat terapii odmładzającej z wykorzystaniem mezoterapii twarzy, szyi czy dekoltu oraz mezoterapii włosów to:
 • intensywna pielęgnacja skóry obejmująca 3 – 6 zabiegów mezoterapii igłowej powtarzanych w odstępach 10 – 14 dniowych
 • kolejny etap obejmuje trzy zabiegi wykonywane raz w miesiącu
 • faza podtrzymująca wymaga wykonania 1 – 2 zabiegów w ciągu roku.

Mezoterapia Igłowa – Przeciwwskazania

 • Alergia
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Stany zapalne i ropne na skórze
 • Opryszczka
 • Choroby nowotworowe do 5 lat od zakończenia leczenia
 • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych oraz retinoidów, do pół roku od ich odstawienia
 • Narażenie skóry na silne promieniowanie UV w ciągu 2-3 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu
Mezoterapia igłowa Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Mezoterapia igłowa
pakiet 4 zabiegów pakiet 6 zabiegów
mezoterapia igłowa okolicy oka (eye bag solution, dark circle solution) 400 16001400 24002000
mezoterapia igłowa okolicy oka light eye ultra 500 20001800 30002500
NCTF135 (3ml) 400 16001400 24002000
NCTF135HA (3ml) 450 18001600 27002300
MH18 (1ml) 600 24002100 36003000
Saypha Rich (1ml) 600 24002100 36003000
Hydra Booster (4ml) 800 32002800 48004000
Neauvia Hydro Deluxe 2,5ml 800 32002800 48004000
Skinboosters 1000
Neauvia explosion 2000
Jalupro 1000
Mezoterapia skóry głowy (łysienie)
Hair Care 400 16001400 24002000
Dr Cyj 800 32002800 48004000
Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, w związku z czym nakłada na nią krem z filtrem UV. Klient powinien także powstrzymać się od korzystania z sauny czy solarium oraz musi odpowiednio nawilżać skórę.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję