Mezoterapia skóry głowy Kraków

– Hair Care

Hair Care to mezoterapia skóry głowy, polegająca na ostrzykiwaniu skóry kompleksem związków odżywczych. Zabieg wykonywany jest w celu rewitalizacji skóry głowy, a także odżywienia mieszków włosowych w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzenia ich wzrostu. Terapia wzmacniająca włosy Hair Care powinna obejmować kilka zabiegów powtarzanych co tydzień. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego kompleksu substancji aktywnych do terapii owłosionej skóry głowy, mezoterapia Hair Care Revitacare umożliwia uzyskanie spektakularnych efektów wzmocnienia oraz odżywienia włosów, znajdując zastosowanie zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu łysienia.

Podstawowe informacje

Cena:
400 pln
Cena w pakiecie 4 zabiegów:
1400 pln
Cena w pakiecie 6 zabiegów:
200 pln
Preparat medyczny:
Tak
Zabieg wykonuje:
Trycholog
Efekty:
Długotrwałe

Na czym polega zabieg Hair Care?

Mezoterapia igłowa głowy to zabieg ostrzykiwania skóry głowy w celu wprowadzenia w głąb skóry preparatów odżywczych. Dzięki temu związki aktywne wprowadzane są do skóry właściwej i bezpośrednio oddziałują na mieszki włosowe. To właśnie aktywność metaboliczna mieszków włosowych przekłada się bezpośrednio na zaawansowane wzmocnienie włosów i ograniczenie ich wypadania. Ponadto zdrowe i odżywione mieszki włosowe oznaczają intensywniejszy wzrost włosów, a także odrastanie włosów, które wypadły. Ponadto włosy stają się grubsze i bardziej lśniące, zyskują także większą odporność na uszkodzenia. Wyjątkowy sposób podania preparatu odżywczego ma jeszcze jedną zaletę – sam proces nakłuwania skóry przyczynia się do pobudzenia krążenia krwi, a także stymuluje syntezę nowych włókien kolagenu i elastyny.
W skład preparatu Hair Care wchodzą związki o udowodnionym korzystnym wpływie na kondycję skóry głowy i mieszków włosowych. Preparat wyróżnia się przede wszystkim bogatym składem witaminowo – mineralnym; każda ampułka zawiera cynk wchodzący w skład keratyny – podstawowego białka budującego macierz włosa. Kolejne cenne składniki to witaminy B3, B5, B6, B7, B9 oraz B12. Witaminy te pobudzają odnową mieszków włosowych i wydłużanie się łodygi włosa. Kolejne cenne składniki ampułki do mezoterapii Hair Care to aminokwasy: glicyna, glutamina, cysteina, ornityna i arginina. Aminokwasy te są niezbędne w procesach wzrostu komórkowego, a dodatkowo cysteina stanowi źródło siarki – pierwiastka ważnego dla podtrzymania kondycji włosa. Skład preparatu wzbogacony jest ponadto o kwas hialuronowy działający na skórę nawilżająco i ochronnie. Dzięki tak skomponowanemu, różnorodnemu składowi możliwa jest rewitalizacja skóry głowy, normalizacja wydzielania sebum, stymulowanie wzrostu włosów oraz poprawa struktury włosów, a także ograniczenie ich wypadania.

Jak przebiega mezoterapia hair care?

Mezoterapia skóry głowy to zabieg trwający około 30 minut i może być poprzedzony wykonaniem miejscowego znieczulenia. Następnie skóra głowy nakłuwana jest cienką igłą, a nakłucia wykonywane są co 0,5 – 1,5 cm. Nakłucia są mało bolesne i może im towarzyszyć uczucie niewielkiego rozpierania skóry głowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona, jednak objaw ten ustępuje samoistnie. W okresie dwóch dni po zabiegu dobrze jest unikać sauny, solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Nie jest jednak konieczna specjalna rekonwalescencja, a bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.
Mezoterapia igłowa skóry głowy powinna być wykonana w serii kilku zabiegów. Zazwyczaj schemat terapii jest następujący:

  • w fazie intensywnej terapii zabieg wykonywany jest co 7
  • 14 dni, a zalecana liczba zabiegów to 6 – 10
  • w fazie podtrzymującej wystarczy wykonać 1 zabieg raz na miesiąc, a liczba zabiegów to 3 – 6

Efektem mezoterapii głowy Hair Care Revitacare jest przede wszystkim profilaktyka oraz wspomaganie terapii nadmiernego wypadania włosów, a także stymulowanie porostu włosów. Ostrzykiwanie skóry głowy przyczynia się ponadto do poprawy struktury włosa, jego pogrubienia i wzmocnienia. Korzyści z wykonywania zabiegu Hair Care dotyczą także skóry głowy – można liczyć na rewitalizację skóry, unormalizowanie wydzielania sebum, a także zapobieganie nawrotom łupieżu.

Kto powinien zdecydować się na zabieg Hair Care?

Mezoterapia skóry głowy to uniwersalny zabieg, który doskonale sprawdza się w terapii łysienia o rozmaitym podłożu. Zabieg Hair Care może być wykonywany w ramach terapii łysienia androgenowego, plackowatego, poporodowego, spowodowanego stresem, niewłaściwą dietą czy nieodpowiednią pielęgnacją. Ponadto mezoterapia skóry głowy może być wykonywana w przypadku pogorszenia kondycji włosów, ich matowienia, łamliwości i ścieńczenia. Na zabieg Hair Care można zdecydować się także profilaktycznie, wykonując mezoterapię w celu podtrzymania nienagannej kondycji włosów i skóry głowy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii skóry głowy nie może być wykonywany w określonych przypadkach. Przeciwwskazaniem do wykonania terapii Hair Care Revitacare jest przede wszystkim uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, ciąża, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne. Ponadto zabieg mezoterapii igłowej nie jest wskazany u osób z niewyrównaną cukrzycą, stanami zapalnymi i infekcjami skóry, a także z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.