Powiększanie ust Kraków

powiększanie ust KrakówUsta to jeden z najważniejszych elementów twarzy determinujący jej całościową ocenę. Usta przyciągają wzrok i dodatkowo, determinują to, jak oceniają nas inni. Pełne i kształtne usta kojarzone są z kobiecością i zmysłowością, a małe i wąskie przypisywane są wręcz negatywnym cechom charakteru, jak zdystansowanie do świata czy zaciętość.
Kształt ust determinują nasze genami, jak również uwarunkowania kulturowe. Pełne i zmysłowe usta mieszkańców krajów południowoeuropejskich to m. in. kwestia ich języka, nasyconego samogłoskami. Ich wypowiadanie wymaga eksponowania ust. Natomiast posługiwanie się np. językiem polskim obfitującym w spółgłoski wymaga zaciskania ust.
Małe i wąskie usta są także konsekwencją starzenia się – ograniczenie syntezy kolagenu, mniejszej ilości wody czy kwasu hialuronowego w tkankach, spadku elastyczności skóry, pojawienia się zmarszczek mimicznych wokół ust (a także zmarszczki palacza). Skóra na ustach staje się cieńsza, przesuszona, tracą lipidową warstwę ochronną. Czerwień wargowa blednie, usta tracą swą objętość i kształt, może nasilić się asymetria ust. Pełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety, ale większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Tego typu zabieg daje możliwość wypełnienia ustkonturowania ust, wyrównania asymetrii ust, a jednocześnie zapewnia ich dogłębne nawilżenie i odmłodzenie.

Powiększanie ust w Krakowie – czy warto?

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, który może być wykonany przez większość zainteresowanych nim osób. Na zabieg powiększania ust decydują się osoby niezadowolone z wyglądu swoich ust – małych, wąskich, asymetrycznych, z widocznymi objawami starzenia się. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonuje się w celu:

 • zwiększenia objętości ust
 • skorygowania asymetrii ust
 • wyrównania dysproporcji między górną i dolną wargą

Użycie kwasu hialuronowego może pomóc zmodyfikować kształt i wielkość ust, ale także zapewnić ich kompleksową pielęgnację. Mowa o ujędrnieniu ust, nawilżeniu ust i zapobieganiu ich pierzchnięciu, chęci zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust (wiotczenia ust, zmarszczek, opadających kącików ust) a także poprawie kolorytu ust.

W skrócie

Cena:
od 1400 pln
Konsultacja lekarska:
w cenie
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej:
tak
Preparat:
Restylane Kysse, Restylane Defyne
Znieczulenie:
tak
Czas utrzymywania się efektów:
9-12 miesięcy

Powiększanie ust – dla kogo?

Kwas hialuronowy to występujący w organizmie człowieka związek, którego synteza spada wraz z upływem lat. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody w ilościach 1000 – 4000 razy przekraczającego jego masę i utrzymywania optymalnego nawodnienia tkanek. Głównym miejscem jego syntezy jest skóra. Niestety – u osoby 40 – letniej ilość kwasu hialuronowego jest o połowę niższa niż u 20 – latka. Odbija się to na kondycji skóry, a także delikatnych okolic ust. Nasz organizm doskonale toleruje kwas hialuronowy dlatego zabieg modelowania ust jest bardzo bezpieczny. Ponadto nie należy obawiać się tego, że po wchłonięciu kwasu hialuronowego okolica ust będzie wyglądać gorzej niż przed zabiegiem. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym i odmładzającym usta zachowają nienaganny wygląd.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

W przypadku użycia kwasu hialuronowego do powiększania ust, jak długo się utrzymuje efekt? Jest to kwestia indywidualna, najczęściej efekt widoczny jest przez około 6 – 9 miesięcy ale może utrzymać się i dłużej.
Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w okolice czerwieni wargowej lub na granicy czerwieni wargowej ze skórą. Technika wprowadzania kwasu hialuronowego różni się w zależności od docelowego efektu – modyfikowane jest miejsce i kąt wprowadzenia kaniuli, a także objętość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego. W przypadku powiększania ust kwas hialuronowy podawany jest w obręb czerwieni wargowej, zaś konturowanie ust polega na wprowadzaniu wypełniacza wzdłuż linii czerwieni wargowej, na granicy ze skórą. Możliwe jest ponadto modelowanie łuku Kupidyna czy podnoszenie opadających kącików ust. Usta dzielone są na cztery kwadranty, a kaniula wprowadzana jest podskórnie. W momencie wycofywania kaniuli kwas hialuronowy jest wprowadzany w miejsce docelowe.
Powiększanie ust nie jest czasochłonne, trwa około 30 minut (a godzinę wraz ze znieczuleniem). Przed zabiegiem stosujemy maść z lidokainą w celu zmniejszenia bólu.
Bardzo istotne jest odpowiednie postępowanie przed –i pozabiegowe osoby decydującej się na powiększanie ust. Po zabiegu należy unikać działania na okolicę ust niskich i wysokich temperatur, a przed zabiegiem wymagane jest zrezygnowanie ze stosowania leków zaburzających krzepliwość krwi oraz stosowanie leku Heviran w ramach profilaktyki opryszczki wargowej.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, rzadko powikłany wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych. Niekiedy możliwe jest utrzymywanie się nadmiernie powiększonych ust, co jest konsekwencją użycia kwasu hialuronowego złej jakości, który nie wiąże wody w odpowiednim tempie i stopniu. Możliwe jest także występowanie na powierzchni ust białych kropek – i taki niepożądany efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat. To także jest konsekwencja stosowania preparatów złej jakości. Należy używać wyłącznie kwasu hialuronowego zatwierdzonego przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków). Dla bezpieczeństwa zabiegu powiększania ust kluczowe znaczenie ma także wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej. Zabiegu powiększania ust powinien wykonać lekarz.

Gdzie wykonać zabieg modelowania ust?

Wykonanie powiększania ust kwasem hialuronowym w przypadkowym gabinecie kosmetycznym , przez osobę nie przeszkoloną oraz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego złej jakości może skutkować pojawieniem się powikłań i niezadowalających efektów zabiegu. Kraków czy inne duże miasta oferują dostęp do renomowanych klinik i świetnych specjalistów. Unikać należy natomiast zabiegów w miejscach przypadkowych, o złej lub niepotwierdzonej opinii. Inne powikłania to uczulenie na kwas hialuronowy czy powstanie miejscowego stanu zapalnego.
Końcowy efekt zabiegu powiększania czy konturowania ust zależy od kilku czynników. Punktem wyjścia jest porozumienie lekarza i pacjentki dotyczące docelowej wielkości i kształtu ust po zabiegu powiększania ust. Efekt powinien dokładnie odpowiadać oczekiwaniom pacjentki, a jego oceny można dokonać po ustąpieniu pozabiegowej opuchlizny, a zatem po kilku dniach. Na to, jak wyglądają usta po zabiegu ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, renoma kliniki oraz wysoka jakość zastosowanego preparatu.
Z kolei czynniki wpływające na czas utrzymywania się efektu zabiegu wypełniania ust to:

 • predyspozycje osobnicze do metabolizmu kwasu hialuronowego
 • stopień usieciowania preparatu
 • stężenie kwasu hialuronowego
 • objętość użytego preparatu.

Ile kosztuje powiększanie ust w Krakowie

Cena zabiegu w naszym gabinecie to 1400 pln, dodatkowo, warto pamiętać że cena zabiegu idzie zawsze w parze z jego jakością – zdecydowanie się na zabieg niedrogi, wątpliwej jakości oznacza większe ryzyko wystąpienia powikłań i niezadowalającego efektu końcowego. Najważniejsze czynniki determinujące cenę zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym to:

 • doświadczenie i dobra opinia lekarza wykonującego zabieg
 • rodzaj użytego preparatu z kwasem hialuronowym
 • objętości preparatu użytego na powiększanie ust; 1 ml pozwala na delikatne powiększenie ust i naturalny efekt zabiegu
 • opieki pozabiegowej (także w razie wystąpienia powikłań).

 

 

Pytania i odpowiedzi

Jak powiększyć małe usta?

Wypełnianie kwasem hialuronowym to jedna z najskuteczniejszych metod powiększania małych ust. Zabieg pozwala nie tylko na zmodyfikowanie ich wielkości, ale także na skorygowanie kształtu. Aby uniknąć efektu nadmiernego powiększenia należy zwrócić uwagę na jakość preparatu i doświadczenie lekarza. Alternatywą dla wypełniania ust kwasem hialuronowym jest ich optyczne powiększenie z wykorzystaniem botuliny tzw. zabieg Lip Flip.

Co zrobić z asymetrią ust?

Asymetrię ust, czyli różnice pomiędzy ich prawą a lewą stroną lub dolną a górną wargą, można usunąć dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego. Zabieg z jego użyciem polega na wprowadzeniu śródskórnie odpowiedniej ilości preparatu w newralgiczne miejsce. Dodatkową korzyścią jest odmłodzenie i nawilżenie ust.

Jak pogrubić usta?

Pogrubienie ust możliwe jest poprzez wstrzyknięcie w wargi lub granicę czerwieni wargowej i skóry wypełniacza. Do najpopularniejszych zalicza się kwas hialuronowy, choć warto podkreślić, że usta można także pogrubić własnym tłuszczem (tzw. lipofiling). Wśród cieszących się dużą popularnością technik pogrubiania ust są m.in. Paris Lips, Russian Lips, Baby Doll Lips. Usta można również pogrubić wszczepiając bezpośrednio w wargi implanty silikonowe Jest to jednak metoda rzadko stosowana.

Ile kosztuje zabieg powiększania ust w Krakowie?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to wydatek około 1400 zł. Choć można znaleźć gabinety, które oferują wykonanie zabiegu w niższej cenie, warto pamiętać, że może ona wynikać ze słabej jakości stosowanego preparatu. Poza rodzajem użytego wypełniacza na cenę zabiegu wpływa także jego objętość, która ma zostać wstrzyknięta w usta, doświadczenie lekarza oraz opieka pozabiegowa.

Jak się powiększa usta?

Usta można powiększyć dzięki zastosowaniu tzw. wypełniaczy. To preparaty, które wstrzykiwane są bezpośrednio w czerwień wargową lub wszczepiane są pod nią – tak, jak w przypadku implantów silikonowych. Najpopularniejszym wypełniaczem jest usieciowany kwas hialuronowy, który pozwala na powiększenie ust i osiągnięcie naturalnego efektu. Do wypełnienia i powiększenia ust stosuje się także niekiedy tłuszcz pacjentki – to tzw. lipofiling.

Na czym polega modelowanie ust?

Modelowanie ust to rodzaj zabiegu, który polega na poprawie konturu warg, wyrównaniu ich asymetrii, podkreśleniu łuku kupidyna lub powiększeniu objętości. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć do modelowania ust wykorzystywane są zarówno wypełniacze – w tym najpopularniejszy kwas hialuronowy – a także toksyna botulinowa.

Czy warto powiększyć usta?

Pełne usta dla wielu kobiet są nieodłącznym atrybutem kobiecości, a ich brak może stać się źródłem obniżonej samooceny. Czy w tej sytuacji warto powiększyć usta? Mając na uwadze fakt, że większość zabiegów modelowania ust zalicza się do małoinwazyjnych, decyzja taka może przynieść wiele korzyści. Warto jedynie zadbać o bezpieczeństwo zabiegu i wykonać go w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, co pozwoli uniknąć skutków ubocznych i powikłań.

Czy modelowanie ust jest bolesne?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużym stopniu od progu bólu każdej pacjentki. Nie bez znaczenia pozostaje także samo nastawienie do zabiegu, a także dzień cyklu miesiączkowego, w którym jest on wykonywany (należy bowiem pamiętać, że w zależności od wahań hormonów, próg odczuwania bólu jest różny). Zasadą jest ponadto, że zabieg modelowania ust np. kwasem hialuronowym poprzedzany jest nałożeniem na wybrany obszar maści z lidokainą. Możliwe jest również zastosowanie znieczulenia.

Jak długo utrzymuje się zabieg powiększania ust?

Trwałość efektu powiększania ust zależy od rodzaju zastosowanego produktu, ale w dużym stopniu także od indywidualnych uwarunkowań. W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego rezultaty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy, choć na ogół widoczne są one przez sześć do dziewięciu miesięcy. Kwas hialuronowy jest bowiem substancją, która stopniowo jest wchłaniana przez organizm, a częste wystawianie się na słońce lub korzystanie z solarium, a także intensywny wysiłek fizyczny mogą przyspieszyć ten proces. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość zastosowanego preparatu i jego stężenie.

Czy zabieg powiększania ust trzeba powtarzać?

Zabieg powiększania ust w większości przypadków wymaga powtarzania. Stosowane wypełniacze, w tym kwas hialuronowy i tłuszcz pacjentki, ulegają bowiem stopniowemu wchłanianiu, a efekty powiększania utrzymują się maksymalnie do 12 miesięcy. Podobnie jest w przypadku zastosowania toksyny botulinowej – jeżeli do powiększenia ust wykorzystano botulinę, który pozwala na optyczne zwiększenie objętości warg, konieczne jest powtórzenie zabiegu po około czterech miesiącach. Zabiegiem nie wymagającym powtarzania jest jedynie powiększanie ust implantami silikonowymi.

Czy powiększanie ust jest odwracalne?

Zabieg powiększania ust jest w pełni odwracalny. W przypadku zastosowania wypełniaczy – kwasu hialuronowego lub tłuszczu pacjenta – ulegają one bowiem stopniowemu wchłanianiu. W razie zastosowania implantów silikonowych, możliwe jest zaś ich usunięcie. Należy ponadto pamiętać o zabiegu z wykorzystaniem hialuronidazy, czyli substancji rozpuszczającej kwas hialuronowy. Dzięki wstrzyknięciu preparatu w obszar, w którym zastosowano uprzednio kwas hialuronowy, możliwe jest odwrócenie efektu powiększenia ust w kilka godzin po zabiegu.

Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny?

Zabieg powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego jest bezpieczny, choć podstawowym warunkiem bezpieczeństwa jest jego wykonanie w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, który wykorzystuje certyfikowane produkty wysokiej jakości. Należy ponadto pamiętać o przeciwwskazaniach do użycia kwasu hialuronowego, do których zalicza się m.in. ciążę, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków przeciwzakrzepowych lub ziół rozrzedzających krew, choroby nowotworowe, a także uczulenie na preparat.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Małgorzata

Jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz z profesjonalnej obsługi.

Jagoda

Gorąco polecam profesjonalne a co najważniejsze indywidualny podejście do klienta. Fantastyczna obsługa która pieczołowicie i z pełnym zaangażowaniem stara się pomóc w byciu piękną.

Angelika

Świetna obsługa, super Pani Doktor.
Polecam!

Andzelika

Jestem bardzo zadowolona z wizyty, przebiegu zabiegu , jak i jego wstępnych efektów. Pani doktor bardzo rzeczowo i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania, a przy tym jest niezwykle sympatyczna. Kolejna udana wizyta w klinice Neonia.

Sylwia

Bardzo miła, profesjonalna obsługa otwarta na potrzeby klientów. Swobodna i bardzo przyjazna atmosfera zwiększająca komfort podczas zabiegów. Gorąco polecam.