fbpx

Zabiegi na ciało Kraków

zabiegi na ciało

Profesjonalne zabiegi na ciało – doskonałe uzupełnienie zdrowego stylu życia

Obecnie zdrowy styl życia staje się udziałem coraz większej rzeszy osób. Troska o odpowiednio zbilansowaną dietę oraz regularną aktywność fizyczną podyktowana jest troską o zdrowie i doskonałe samopoczucie, ale nie tylko – nie bez znaczenia jest także chęć zachowania młodego, nienagannego wyglądu. Doskonałym uzupełnieniem zdrowego stylu życia mogą być profesjonalne zabiegi kosmetyczne i zabiegi medycyny estetycznej, które mogą przynieść naprawdę spektakularne efekty. Jakie zabiegi są najbardziej polecane? I dlaczego warto zainwestować w taką formę pielęgnacji ciała?

Czy warto wykonywać zabiegi na ciało?

Gabinety kosmetologiczne oraz medycyny estetycznej są miejscami, gdzie w kompleksowy sposób można zadbać o nienaganny wygląd całego ciała. Oczywiste jest, że same zabiegi pielęgnacyjne nie zastąpią zdrowego stylu życia, ale doskonale go uzupełniają. Przestrzeganie właściwej diety i planu treningowego, unikanie stresu i używek, właściwa ilość snu – wszystko to sprzyja zachowaniu doskonałej sylwetki. Niekiedy jednak to za mało, aby móc cieszyć się wymarzonym wyglądem. Dlaczego? Doskonale obrazuje to chociażby stan skóry po odchudzaniu – wiele osób boryka się bowiem z nadmiarem luźnej, nieelastycznej skóry. Niekiedy osoby, którym powiodła się utrata nadmiarowych kilogramów wcale nie są zadowolone ze swojego wyglądu – a to właśnie za sprawą utraty jędrności ciała. Wówczas stosowanie drogeryjnych kosmetyków ujędrniających czy domowe masaże najczęściej okazują się być niewystarczająco skuteczne – w przeciwieństwie do zabiegów ujędrniających. Wykonanie serii kilku zabiegów umożliwia odzyskanie upragnionej jędrnej sylwetki, a także zredukowanie innych niedoskonałości, np. rozstępów czy cellulitu.
Oczywiście zabiegi kosmetyczne mogą okazać się pomocne w samym procesie odchudzania. Nawet nieinwazyjne, całkowicie bezbolesne zabiegi mogą przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej. Odbywa się to na drodze pobudzenia krążenia krwi i limfy, stymulowania metabolizmu komórkowego oraz promowania procesów spalania tkanki tłuszczowej. Ponadto nie brakuje zabiegów na ciało sprzyjających relaksacji mięśni, wspomagania ich regeneracji potreningowej czy gojenia się wszelkich urazów układu ruchu. Dzięki temu zabiegi zwiększają efektywność treningu i diety odchudzającej.
Zabiegi kosmetyczne na ciało mogą ponadto skutecznie zatrzymać oznaki upływającego czasu. Naturalna konsekwencją starzenia się organizmu jest wiotczenie skóry, jej ścieńczenie i brak jędrności. Mogą pojawić się rozstępy, zmarszczki i przebarwienia, przesuszenie skóry. Wówczas wizyta w klinice medycyny estetycznej umożliwia skuteczne odmłodzenie skóry, jej odżywienie oraz rewitalizację.

Które zabiegi na ciało są szczególnie polecane?

Bardzo często wybieranymi zabiegami na ciało są te, które zapewniają doskonały efekt, nie wymagają rekonwalescencji, nie są obciążone pojawieniem się bólu podczas zabiegu czy jakichkolwiek innych działań niepożądanych. Takimi skutecznymi zabiegami na ciało są m. in. zabiegi karboksyterapii, endermologii oraz fali uderzeniowej. Endermologia LPG Alliance to uniwersalny zabieg umożliwiający zarówno wymodelowanie sylwetki, jak i relaksację ciała. Endermologia działa wyszczuplająco, ujędrniająco, wygładza skórę, zagęszcza jej strukturę, poprawia jej ukrwienie i metabolizm. Zabieg endermologii może być stosowany zawsze wtedy, gdy potrzebujemy się odstresować, rozluźnić napięte mięśnie, pobudzić krążenie krwi i limfy oraz wspomóc kurację odchudzającą.
Fala uderzeniowa to zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej, który wspomaga procesy odchudzania, ale także wykorzystywany jest w celu zwiększenia mobilności układu ruchu u osób prowadzących aktywny tryb życia. Doskonałe efekty przynosi w połączeniu z endermologią, zapewniając niezwykle skuteczne pobudzenie krążenia krwi, a także drenaż limfatyczny, co wspomaga wyszczuplenie sylwetki. Z kolei karboksyterapia to oddziaływanie na skórę dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na podskórnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla przy użyciu cieniutkiej igły, co prowadzi do stymulowania mikrokrążenia, odżywienia skóry oraz pobudzenia procesu lipolizy. Każdy ze wspomnianych zabiegów przyniesie najlepsze efekty, jeśli wykonany zostanie w serii. Regularne uzupełnienie aktywnego, zdrowego stylu życia zabiegami pielęgnującymi całe ciało szybko zaowocuje doskonałą sylwetką i młodym wyglądem.

Zobacz również:

Usuwanie cellulitu

usuwanie cellulituCellulit to niezwykle częsta przypadłość, dotycząca przede wszystkim kobiet. Może być on zlokalizowany na rozległych partiach ciała, co czyni z niego znaczący problem natury estetycznej. Nie dziwi zatem, że poszukiwane są skuteczne sposoby usuwania cellulitu. Zawsze warto stosować domowe metody walki z cellulitem, takie jak aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, naprzemienne zimne i ciepłe natryski, bańki chińskie czy stosowanie kosmetyków ujędrniających. Jednak takie postępowanie ma znaczenie jedynie pomocnicze – redukcja cellulitu w klinice medycyny estetycznej to jedyne skuteczne i trwałe rozwiązanie. Jak się pozbyć cellulitu? Za najlepsze zabiegi umożliwiające usuwanie cellulitu uznawana jest endermologia, fale akustyczne oraz laseroterapia.
Kilka informacji
Accent Prime cena: od 500 pln
Endermologia Alliance cena: od 130 pln
Fala akustyczna Storz cena: od 250 pln
Karboksyterapia Julie cena: od 150 pln
Rabaty w pakietach: do 30%
Efekty: długotrwałe

Zabiegi na cellulit

Zabiegi antycellulitowe z wykorzystaniem endermologii uznawane są za niezwykle skuteczne, a zarazem bardzo bezpieczne; co więcej – masaż podciśnieniowy to zabieg niezwykle przyjemny. Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy tej metody? Endermologia to zabieg masażu z wykorzystaniem elektronicznie sterowanych rolek umieszczonych w hermetycznej komorze. Masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który zapewnia płynność ruchów rolek. Wytworzone podciśnienie zasysa fałd skórny, co umożliwia wykonanie dogłębnego, mechanicznego masażu. Zabieg endermologii LPG Alliance działa wielokierunkowo (efekt Mecano – stymulacji): - pobudza mechanicznie skórę, co stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny; tak wzmocniona skóra zyskuje na jędrności, przez co cellulit staje się mniej widoczny - wpływa na metabolizm podskórnej tkanki tłuszczowej, co sprzyja aktywacji lipolizy (spalania tkanki tłuszczowej) - stymuluje pracę układu limfatycznego, co ułatwia drenaż limfatyczny, usuwanie toksyn i zalegającej w tkance podskórnej wody Zabiegi antycellulitowe z wykorzystaniem endermologii dają efekt ujędrnienia i wygładzenia skóry, a także zauważalną redukcję cellulitu. Dodatkową korzyścią jest relaksacja mięśni, co docenią zwłaszcza osoby uprawiające sport. Zalecane jest wykonanie kilku – kilkunastu zabiegów endermologii, a najlepsze efekty zapewni uzupełnienie takich zabiegów na cellulit z odpowiednią dietą i regularną aktywnością fizyczną. Dzięki endermologii można skutecznie pozbyć się „pomarańczowej skórki”, co więcej – to jedyna metoda walki z cellulitem wodnym. Ta metoda walki z cellulitem jest na tyle bezpieczna, że bez obaw mogą z niej korzystać kobiety w ciąży i po porodzie, a także mamy karmiące piersią.

Usuwanie cellulitu – najnowsze metody laserowe.

Laserowe Usuwanie cellulitu możliwe jest dzięki kompleksowemu resurfacingowi skóry. Wykorzystywany jest w tym celu laser erbowo – jagowy z modułem NIR. Laser emituje światło o długości fali 2940 nm, dając efekt podgrzewania tkanki podskórnej, a także jej remodelingu. Światło lasera pochłaniane jest przez wodę tkankową, co prowadzi do jej gwałtownego podgrzania i odparowania, z towarzyszącą zmianą struktury skóry. Następujący po zabiegu proces jej regeneracji wzrostowi jędrności i elastyczności skóry oraz zwiększeniu jej gęstości. Laser na cellulit prowadzi do powstania mikroskopijnych uszkodzeń termicznych skóry, zaś otaczająca je zdrowa tkanka indukuje procesy odnowy. Okres rekonwalescencji po zabiegu laserowego usuwania cellulitu trwa około dwóch tygodni. Sugerowane jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów, wykonywanych w odstępach paru tygodni. Ostatecznym efektem takiej terapii jest ujędrnienie partii ciała objętych cellulitem i wygładzenie powierzchni skóry.

Fala akustyczna-uderzeniowa w walce z cellulitem

Sposoby na cellulit dostępne w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej umożliwiają skuteczną walkę z pomarańczową skórką – i są to zabiegi nie tylko na cellulit w jego początkowych fazach, ale także zabiegi na zaawansowany cellulit. Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy fal akustycznych? Zabieg na cellulit z wykorzystaniem fali akustycznej prowadzi do rozluźnienia tkanki łącznej oraz ujędrnienia skóry, stymulowania rozpadu komórek tłuszczowych oraz pobudzenia krążenia krwi i limfy. Zmniejsza to widoczność cellulitu i wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny, nie wymagający okresu rekonwalescencji. Stosowanie fal akustycznych nie jest ponadto obciążone żadnymi skutkami ubocznymi. Gdy celem jest usuwanie cellulitu, najnowsze metody kosmetologiczne są najskuteczniejszą opcją. Kompleksowo wpływają na strukturę oraz funkcjonowanie skóry i tkanki podskórnej, co prowadzi do zredukowania cellulitu i poprawy wyglądu problematycznych partii ciała. Wysokiej skuteczności zabiegów na cellulit towarzyszy bezpieczeństwo ich stosowania oraz sprawny proces regeneracji.

Cellulit to niezwykle częsta przypadłość, dotycząca przede wszystkim kobiet. Może być on zlokalizowany na rozległych partiach ciała, co czyni z niego znaczący problem natury estetycznej. Nie dziwi zatem, że poszukiwane są skuteczne sposoby usuwania cellulitu. Zawsze warto stosować domowe metody...

Zobacz więcej

Accent Prime – modelowanie sylwetki

accent prime

Accent Prime to najnowocześniejsza platforma zabiegowa od Alma lasers, łącząca w sobie unikatowe technologie fal radiowych oraz ultradźwięków. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie całkowicie nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki oraz ujędrnianie skóry twarzy i ciała. Takie...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję