LPG Alliance Medical, masaż sportowy, relaksacyjny, leczniczy

Masaż aparaturowy

LPG Alliance Medical to obecnie najlepsza aparatura wykorzystywana do masażu sportowego, leczniczego, relaksacyjnego czy drenażu limfatycznego. Nie dziwi zatem jej wielka popularność wśród klinik fizjoterapii i medycyny estetycznej na całym świecie. Skuteczność masażu LPG Medical jest potwierdzona klinicznie i mimo, iż w Polsce jest głównie wykorzystywana do zabiegów na cellulit to np. we Francji odgrywa znaczącą rolę w zabiegach z fizjoterapii. Wiele gwiazd światowego sportu korzysta z zabiegów LPG Medical przed i po treningach. Duże kluby piłkarskie jak Juventus Turyn, Real Madryt i Chelsea Londyn, posiadają LPG Alliance Medical Cellu M6 w celu regeneracji mięśni po treningu. Lpg Alliance Cellu M6 jest narzędziem terapeutycznym, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nadaje się to stwardniałej, włóknistej, obrzękniętej lub bolesnej tkanki. Dzięki różnej wielkości głowicom dociera w trudno dostępne miejsca.

Podstawowe informacje

Cena:
od 100 zł
Pakiet 10 zabiegów:
od 800 zł
Czas trwania zabiegu:
15-30 min
Po liposukcji:
zalecane
Po mastektomii
zalecane
Ilość zabiegów:
10-15

Masaż sportowy

Jednym z zastosowań endermologii jest wspomaganie mobilności ruchowej sportowców. Z wykorzystaniem aparatury LPG Alliance możliwe jest wykonanie unikatowego masażu sportowego o wielu zastosowaniach. System głowic masujących oraz podciśnienia umożliwia intensywny masaż wybranych partii ciała, który zapewnia efekt relaksacji mięśni. Taki masaż sportowy może być wykonywany zarówno przed, jak i po treningu. Masaż sportowy wykonany przed treningiem zapewnia doskonałą mobilność podczas wysiłku fizycznego, pobudzając krążenie krwi, a zatem przyczyniając się do lepszego dotlenienia i odżywienia mięśni. Z kolei masaż sportowy wykonywany po treningu wspomaga regenerację mięśni, umożliwia pozbycie się dokuczliwych bólów i skurczów mięśni. Ponadto taki masaż sportowy okazuje się nieoceniony w przebiegu rehabilitacji po urazach sportowych, znacznie skracając czas rekonwalescencji. Osoby uprawiające sport mogą wykonywać masaż sportowy doraźnie, w przypadku dolegliwości ze strony narządu ruchu, ale także regularnie w ramach usprawnienia pracy stawów i mięśni podczas treningu.

ZASTOSOWANIE:

 • Ból mięśni
 • Skurcze mięśni
 • Uszkodzenia mięśni
 • Zapobiega powstawaniu obrzęków
 • Szybsza regeneracja
 • Oszczędności czasu

Masaż leczniczy

LPG Medical, czyli zabieg masażu ciała z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury to doskonałe narzędzie terapeutyczne. Taki masaż leczniczy znajduje szerokie zastosowanie u pacjentów po urazach czy operacjach, gdyż znacząco przyspiesza okres rekonwalescencji. Masaż leczniczy doskonale sprawdza się w celu zwiększenia mobilności stawów po zabiegach wstawienia endoprotez stawów, a także podczas rekonwalescencji i rehabilitacji po innych zabiegach ortopedycznych. Taki zabieg wykazuje także działanie przeciwbólowe, co daje możliwość szybszego uruchomienia pacjenta po operacji. Endermologia LPG jako masaż leczniczy sprawdza się także po zabiegach operacyjnych innego typu. Wówczas zabieg LPG Alliance redukuje ból oraz minimalizuje ryzyko włóknienia blizn pozabiegowych. Masaż leczniczy znajduje ponadto zastosowanie u pacjentów cierpiących na twardzinę układową czy po przeszczepach skóry, u których zapewnia zachowanie elastyczności skóry. Wysoka skuteczność masażu leczniczego wynika z pobudzenia krążenia krwi, co skutkuje efektywnym dotlenieniem i odżywieniem tkanek. Przekłada się to na sprawniejszy przebieg procesów regeneracyjnych. Jednocześnie dochodzi do stymulacji fibroblastów i zwiększenia syntezy włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększeniem elastyczności skóry.

Masaż relaksacyjny

Osoby narażone na stres bardzo często reagują na napięcie nerwowe nie tylko drażliwością czy kłopotami ze snem, ale także wzmożonym napięciem mięśni. Dotyczy to głównie mięśni grzbietu i karku, co generuje ból pleców, szyi oraz bólów głowy. Niestety – nie można uniknąć stresującego trybu życia, można natomiast zminimalizować negatywny wpływ stresu na samopoczucie. Idealnym narzędziem służącym odprężeniu oraz zredukowaniu napięciowych bólów mięśni jest masaż relaksacyjny. Najczęściej wykonywany jest masaż pleców i masaż kręgosłupa, ale tego typu masaże wykonane mogą być na dowolnej partii mięśni. Innowacyjnym rozwiązaniem jest masaż endermologiczny. Jego przewagą nad manualnym masażem relaksacyjnym jest możliwość wykorzystania głowicy z rolkami masującymi, która dodatkowo generuje podciśnienie. Umożliwia to wykonanie niezwykle skutecznego masażu, który doskonale pobudza krążenie krwi, sprzyja dotlenieniu i odżywieniu mięśni. Ponadto istnieje możliwość dopasowania intensywności masażu do indywidualnych preferencji pacjenta. Efektem masażu relaksacyjnego jest rozluźnienie mięśni, zredukowanie dolegliwości bólowych, a dodatkową korzyścią jest efekt ujędrnienia skóry.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to masaż wykonywany w celu usprawnienia przepływu limfy. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, a także płynów skumulowanych w nadmiarze w tkance podskórnej. Najskuteczniejszy masaż limfatyczny to ten wykonywany przy użyciu innowacyjnego urządzenia LPG Alliance, wykorzystującego zjawisko podciśnienia. Dzięki temu masaż limfatyczny okazuje się być niezwykle skuteczny i precyzyjny, gdyż głowica umożliwia wykonanie drenażu limfatycznego wzdłuż naczyń limfatycznych lub w kierunku najbliższych naczyń limfatycznych.
Drenaż limfatyczny LPG Alliance umożliwia skuteczne usprawnienie przepływ limfy, co skutkuje redukcją obrzęków o rozmaitym podłożu, w tym obrzęków po operacjach chirurgicznych (także mastektomii), obrzęków po liposukcji, po urazach czy obrzęków na podłożu zaburzeń krążenia. Masaż limfatyczny okazuje się być także pomocny w procesie odchudzania, gdyż wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz zachowanie jędrnej sylwetki. Drenaż limfatyczny idealnie sprawdza się także u osób cierpiących na dnę moczanową, chorobę zwyrodnieniową stawów czy neuropatiach. Zalecane jest wykonanie serii 8 – 10 zabiegów, a także regularne wykonywanie zabiegów przypominających.

Sportowcy polecają

Drużyny sportowe

LPG Medical - Zastosowanie

Reumatologia-traumatologia-ortopedia

 • Reumatologia (lumbago, urazy więzadeł, ból pleców, ból karku, przed/po operacją)
 • Przed i po operacjach ortopedycznych (wymiana stawów)
 • Traumatologia (zwichnięcia, przywrócenie mobilności)

Blizny i zwłóknienia:

 • Blizny zapalne i bez stanu zapalnego
 • Blizny pooperacyjne
 • Przeszczepy skóry
 • Twardzina

 

LPG Medical - Korzyści zabiegowe

Reumatologia-traumatologia-ortopedia

 • Bezbolesne zabiegi już kilka dni po operacji
 • Długotrwała ulga w bólu
 • Redukcja zwłóknień
 • Poprawa mobilności
 • Skrócenie okresu rekonwalescencji

Blizny i zwłóknienia

 • Precyzyjna głowica przeznaczona do trudno dostępnych obszarów
 • Bezbolesne zabiegi
 • Możliwość zastosowania w ciągu pierwszych dni po operacji lub po urazie
 • Redukcja zwłóknień
 • Poprawa przepływu limfatycznego
 • Poprawa mobilności stawów
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

LPG Alliance Medical Cellu M6

Usługa 1 zabieg pakiet 10 zabiegów

Alliance medyczny/ drenaż, masaż

drenaż limfatyczny

1 zabieg

130 zł

pakiet 10 zabiegów

1000 zł

1300 zł

drenaż po liposukcji

1 zabieg

130 zł

pakiet 10 zabiegów

1000 zł

1300 zł

opracowanie blizn mechaniczna stymulacja

1 zabieg

100 zł

pakiet 10 zabiegów

800 zł

1000 zł

masaż relaksacyjny

1 zabieg

od 130 zł

pakiet 10 zabiegów

od 1000 zł

od 1300 zł

masaż sportowy

1 zabieg

od 130 zł

pakiet 10 zabiegów

od 1000 zł

od 1300 zł

masaż leczniczy

1 zabieg

od 130 zł

pakiet 10 zabiegów

od 1000 zł

od 1300 zł