Peeling kawitacyjny Kraków

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjna, bezbolesna metoda głębokiego oczyszczania skóry twarzy, dekoltu czy pleców. To zabieg stanowiący doskonałą alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy, a także zaawansowanych zabiegów oczyszczania, wymagających dłuższej regeneracji skóry. Peeling kawitacyjny to zabieg koktajlowy, który można wykonać przed wielkim wyjściem – bez konieczności rekonwalescencji.
Podstawowe informacje
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Zabieg oczyszczania skóry z wykorzystaniem peelingu kawitacyjnego polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które w środowisku wodnym wywołują zjawisko kawitacji. Kawitacja to zjawisko sprowadzające się do powstania pęcherzyków gazu w cieczy (wodzie lub toniku nawilżającym). Pęcherzyki gazu pękają, prowadząc do usuwania martwych komórek naskórka i ich efektywnego złuszczania. Peeling kawitacyjny działa na powierzchni skóry, złuszczając wyłącznie powierzchniowe warstwy naskórka.
Dzięki zjawisku kawitacji możliwe jest usuwanie martwego naskórka, odblokowanie porów i usuwanie zaskórników. Peeling kawitacyjny zapewnia także efekt nawilżenia i wygładzenia naskórka, poprawia dotlenienie skóry i jej odżywienie, pobudza mikrokrążenie krwi w skórze.
Peeling kawitacyjny – wskazania do zabiegu
Peeling kawitacyjny wykonać można na skórze każdego rodzaju, jest to zatem zabieg uniwersalny. Takie oczyszczanie skóry doskonale sprawdzi się w przypadku cery przetłuszczającej się, trądzikowej, mieszanej, wrażliwej i naczynkowej. Peeling kawitacyjny może być wykonany także w przypadku cery ziemistej, poszarzałej, pozbawionej kolorytu i blasku, a także dotkniętej wiotkością i pierwszymi zmarszczkami. Zabieg peelingu kawitacyjnego warto wykonać w celu:
- oczyszczania skóry z zaskórników
- usuwania zrogowaciałego naskórka
- normalizacji wydzielania sebum
- poprawy mikrokrążenia krwi
- usprawnienia procesów odnowy komórkowej w skórze
- nawilżenia skóry
- wygładzenia skóry
- zregenerowania skóry
- złagodzenia zmian trądzikowych
- zwiększenia możliwości absorpcyjnych skóry wobec związków aktywnych dostarczanych w preparatach odżywczych
Peeling kawitacyjny – opis zabiegu
Zabieg peelingu kawitacyjnego trwa około kilkudziesięciu minut, na zabieg najlepiej pojawić się bez makijażu. Jak przebiega peeling kawitacyjny? Zabieg krok po kroku przedstawia się następująco:
- skóra zostaje oczyszczona z powierzchniowych zanieczyszczeń
- na skórę zostaje zaaplikowany tonik bezalkoholowy czy sól fizjologiczna
- do skóry przykładana zostaje szpatułka specjalnego aparatu, który emituje drgania o częstotliwości ultradźwiękowej; poprzez zmianę położenia szpatułki wykonywany jest mikromasaż skóry
- zabieg peelingu kawitacyjnego kończy się zazwyczaj nałożeniem maski odżywczej
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym i przyjemnym, po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak objaw ten szybko ustępuje samoistnie.
Peeling kawitacyjny – zalecenia po zabiegu
Zabieg peelingu kawitacyjnego jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Przez dobę po zabiegu unikać należy korzystania z basenu, sauny czy opalania. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy nakładać na skórę poddaną zabiegowi makijażu. Przez siedem dni po zabiegu konieczne jest stosowanie filtrów UV.
Peeling kawitacyjny – częstotliwość zabiegu
Już jednorazowe wykonanie peelingu kawitacyjnego przynosi spektakularny efekt oczyszczenia i odświeżenia skóry. Zalecane jest jednak wykonanie serii zabiegów – wówczas można liczyć na utrzymywanie się efektu nienagannie oczyszczonej cery. Jak często powinien być wykonywany zabieg peelingu kawitacyjnego? Najlepsze efekty przynosi powtarzanie zabiegu co 3 – 4 tygodnie. Dla podtrzymania efektów warto wykonać jeden zabieg w miesiącu.
Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu kawitacyjnego są przede wszystkim:
- ciąża
- nowotwory
- rozrusznik serca
- metalowe implanty
- aparat na zęby
- niewydolność krążenia
- stany gorączkowe