Peeling kawitacyjny Kraków

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjna, bezbolesna metoda głębokiego oczyszczania skóry twarzy, dekoltu czy pleców. To zabieg stanowiący doskonałą alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy, a także zaawansowanych zabiegów oczyszczania, wymagających dłuższej regeneracji skóry. Peeling kawitacyjny to zabieg koktajlowy, który można wykonać przed wielkim wyjściem – bez konieczności rekonwalescencji.

Podstawowe informacje

Cena:
od 200 zł
Efekt:
od razu
Czas trwania:
30-40 min
Maska algowa:
w cenia

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zabieg oczyszczania skóry z wykorzystaniem peelingu kawitacyjnego polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które w środowisku wodnym wywołują zjawisko kawitacji. Kawitacja to zjawisko sprowadzające się do powstania pęcherzyków gazu w cieczy (wodzie lub toniku nawilżającym). Pęcherzyki gazu pękają, prowadząc do usuwania martwych komórek naskórka i ich efektywnego złuszczania. Peeling kawitacyjny działa na powierzchni skóry, złuszczając wyłącznie powierzchniowe warstwy naskórka.

Dzięki zjawisku kawitacji możliwe jest usuwanie martwego naskórka, odblokowanie porów i usuwanie zaskórników. Peeling kawitacyjny zapewnia także efekt nawilżenia i wygładzenia naskórka, poprawia dotlenienie skóry i jej odżywienie, pobudza mikrokrążenie krwi w skórze.

Peeling kawitacyjny – wskazania do zabiegu

Peeling kawitacyjny wykonać można na skórze każdego rodzaju, jest to zatem zabieg uniwersalny. Takie oczyszczanie skóry doskonale sprawdzi się w przypadku cery przetłuszczającej się, trądzikowej, mieszanej, wrażliwej i naczynkowej. Peeling kawitacyjny może być wykonany także w przypadku cery ziemistej, poszarzałej, pozbawionej kolorytu i blasku, a także dotkniętej wiotkością i pierwszymi zmarszczkami. Zabieg peelingu kawitacyjnego warto wykonać w celu:

 • oczyszczania skóry z zaskórników
 • usuwania zrogowaciałego naskórka
 • normalizacji wydzielania sebum
 • poprawy mikrokrążenia krwi
 • usprawnienia procesów odnowy komórkowej w skórze
 • nawilżenia skóry
 • wygładzenia skóry
 • zregenerowania skóry
 • złagodzenia zmian trądzikowych
 • zwiększenia możliwości absorpcyjnych skóry wobec związków aktywnych dostarczanych w preparatach odżywczych

Peeling kawitacyjny – opis zabiegu

Zabieg peelingu kawitacyjnego trwa około kilkudziesięciu minut, na zabieg najlepiej pojawić się bez makijażu. Jak przebiega peeling kawitacyjny? Zabieg krok po kroku przedstawia się następująco:

 • skóra zostaje oczyszczona z powierzchniowych zanieczyszczeń
 • na skórę zostaje zaaplikowany tonik bezalkoholowy czy sól fizjologiczna
 • do skóry przykładana zostaje szpatułka specjalnego aparatu, który emituje drgania o częstotliwości ultradźwiękowej; poprzez zmianę położenia szpatułki wykonywany jest mikromasaż skóry
 • zabieg peelingu kawitacyjnego kończy się zazwyczaj nałożeniem maski odżywczej

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym i przyjemnym, po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak objaw ten szybko ustępuje samoistnie.

Peeling kawitacyjny – zalecenia po zabiegu

Zabieg peelingu kawitacyjnego jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Przez dobę po zabiegu unikać należy korzystania z basenu, sauny czy opalania. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy nakładać na skórę poddaną zabiegowi makijażu. Przez siedem dni po zabiegu konieczne jest stosowanie filtrów UV.

Peeling kawitacyjny – częstotliwość zabiegu

Już jednorazowe wykonanie peelingu kawitacyjnego przynosi spektakularny efekt oczyszczenia i odświeżenia skóry. Zalecane jest jednak wykonanie serii zabiegów – wówczas można liczyć na utrzymywanie się efektu nienagannie oczyszczonej cery. Jak często powinien być wykonywany zabieg peelingu kawitacyjnego? Najlepsze efekty przynosi powtarzanie zabiegu co 3 – 4 tygodnie. Dla podtrzymania efektów warto wykonać jeden zabieg w miesiącu.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu kawitacyjnego są przede wszystkim:

 • ciąża
 • nowotwory
 • rozrusznik serca
 • metalowe implanty
 • aparat na zęby
 • niewydolność krążenia
 • stany gorączkowe
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Peeling kawitacyjny Kraków

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny twarz z maską algową

1 zabieg

200 zł

Peeling kawitacyjny twarz +szyja z maską algową

1 zabieg

250 zł

Peeling kawitacyjny twarz szyja dekolt z maską algową

1 zabieg

300 zł

Pytania i odpowiedzi

Czy peeling kawitacyjny jest dobry?

Peeling kawitacyjny to bardzo skuteczna metoda oczyszczania twarzy. Wykorzystuje się tutaj korzystny wpływ fali ultradźwiękowej na naskórek. Efektem zabiegu jest złuszczenie martwych komórek, odblokowanie porów, redukcja zmian trądzikowych i wygładzenie skóry. Peeling kawitacyjny to zabieg, któremu może poddać się osoba z każdym typem cery. Jego dodatkową zaletą jest to, że jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Czy peeling kawitacyjny ujędrnia?

Jednym z efektów peelingu kawitacyjnego jest wyraźne ujędrnienie skóry. Jest to możliwe dzięki działaniu fal ultradźwiękowych, które złuszczają martwy naskórek oraz poprawiają mikrokrążenie krwi i limfy. Efekt ujędrnienia, oczyszczenia i odżywienia skóry jest widoczny już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania trwałych efektów warto powtarzać procedurę raz w miesiącu.

Z czym można łączyć peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to metoda, którą często łączy się z innymi zabiegami w medycynie estetycznej. Doskonałe efekty przynosi połączenie peelingu kawitacyjnego z peelingami chemicznymi, oczyszczaniem wodorowym czy mikrodermabrazją. Takie zabiegi są rekomendowane w celu dogłębnego oczyszczenia twarzy oraz przywrócenia jej energii i świeżości.

Kiedy robić peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny można wykonywać przez cały rok, pamiętając o kilku zaleceniach. Przez pierwsze 24 h nie należy korzystać z sauny, solarium ani basenu. W ciągu tygodnia od zabiegu trzeba chronić skórę przed nadmiernym działaniem promieni UV przez nakładanie kremu z filtrem.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Ewelina Czesak

Ewelina Czesak

Kosmetolog

Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz pielęgnacyjnych na twarz tj. peelingi chemiczne, wodorowe oczyszczanie. Ma wieloletnie doświadczenie w masażach manualnych i pielęgnacji ciała, ale również w masażach podciśnieniowych. Odbyła wiele szkoleń z Endermologii Alliance, Fali akustycznej Storz czy platformy Accent Prime. Swoją pracę wykonuję sumiennie dbając o każdy detal.