Cart

Depilacja laserowa Kraków

Soprano Ice Platinum

Nagrodzony najbardziej prestiżową nagrodą w medycynie estetycznej na świecie “MyFaceMyBody Awards” w Londynie jako najbardziej innowacyjny zabieg. Nagrodzony również nagrodą innowacja LNE. Nadmierne owłosienie lub też konieczność częstego powtarzania zabiegów jego usuwania, jest dla wielu osób dużym problemem. Nie dziwi zatem fakt, że poszukujemy sposobu na proste, skuteczne i przy tym bezbolesne pozbycie się owłosienia z różnych części ciała, również tych trudno dostępnych i delikatnych. Wszystkie te wymagania spełnia JEDYNY W KRAKOWIE Soprano ICE Platinum: • skutecznie, • szybko, • bezpiecznie, • komfortowo, • dla wszystkich fototypów skóry.

depilacja laserowa
Soprano ice platinum w skrócie
Cena: od 150 pln
Rabat w serii zabiegów: do 40%
Wymagana ilość zabiegów: 4-8
Czas trwania zabiegu: 15-60min
Chłodzenie kontaktowe: tak do -4c
Znieczulenie: tak
Jasne włosy: tak

Depilacja laserowa dla każdego

Jeżeli nadal szukasz  która metoda depilacji będzie dla ciebie najlepsza oraz  jaki laser będzie dla ciebie odpowiedni  a jednocześnie cenisz sobie czas, skuteczność oraz komfort zabiegu poznaj nagrodzony na całym świecie, innowacyjny, posiadający certyfikaty FDA, MEDICAL CE oraz badania kliniczne.

Soprano Ice Platinum to pierwsza na świecie technologia trzech długości wiązek laserowych (Laser aleksandrytowyblond i rude włosy, Dioda-ciemne włosy jasna karnacja, Nd:Yag ciemne włosy ciemna karnacja) w jednej głowicy. Dzięki temu zarówno osoby o jasnych włosach jak i ciemnych, oraz osoby o ciemniej karnacji mogą cieszyć się stałego pozbycia się owłosienia.

Wyjątkowo komfortowy zabieg dzięki zastosowaniu:

• TECHNOLOGII SHR™, która precyzyjnie niszczy mieszki włosowe a jednocześnie chroni tkankę otaczającą,

• SYSTEMU ICE™ – który jest zintegrowany z głowicą i dotykając skórę chłodzi ją i ujarzmia dyskomfort. (jako jedyny laser chłodzi do -4c)

• SYSTEMU IN MOTION™ – który skraca czas zabiegu nawet o połowę.

Żaden inny laser na rynku nie zapewnia tak wysoką skuteczność jednocześnie dbając o twój komfort i czas.

Zapraszamy do naszego gabinetu na depilacje laserową w Krakowie w dzielnicy Ruczaj.

 

soprano ice platinum

Historia depilacji

Początki depilacji sięgają już czasów starożytnych. W Egipcie, Grecji oraz Rzymie, depilowały się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Wynikało to zarówno ze względów higienicznych, jak i religijnych.

Lata 50. XX wieku to natomiast czas, gdy depilacja weszła na wyższy poziom, dzięki laserom. Choć początkowo, służyły one wyłącznie leczeniu osób, które odczuwały dyskomfort związany z agresywnym wrastaniem włosków, co prowadziło do powstawania stanów zapalnych. Era hipisów, czyli słynne lata 60. i 70., popularyzowały idee całkowitego wyzwolenia obyczajowego, co oznaczało również rezygnację z depilacji. Nie trwało to jednak długo. Kwestie higieniczne i estetyczne przeważyły, przez co depilacja stała się czymś zupełnie naturalnym dla większości osób.

Depilacja laserem – czy jest bezpieczna?

Depilacja laserem jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, jeśli zostaną tylko spełnione pewne warunki. Przede wszystkim, należy korzystać z dobrej jakości lasera oraz z usług odpowiednio przeszkolonego personelu. Powinniśmy zatem sprawdzić, czy laser jest regularnie serwisowany oraz czy nie jest tanią podróbką z Chin, która nie posiada technologii stałego utrzymania parametru wiązki laserowej, chroniącej nas przed poparzeniami. Osoby wykonujące zabieg powinny natomiast upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania, dotyczące typu skóry czy parametrów zabiegowych. Niestety, przez takie zaniedbania zbyt często dochodzi do poparzeń.

Depilacja laserowa bikini – czy boli?

Kobiety lubią dbać o swoje ciała, w tym także strefy intymne. Dlatego zabiegi depilacji laserowej okolic bikini są bardzo popularne. W salonach oferowana jest nam między innymi depilacja bikini głebokie , ale także depilacja bikini brazylijskie oraz depilacja bikini hollywoodzkie. Ze względu na duże unerwienie tej części ciała oraz liczne gruczoły, zabieg jest bolesny.

Kraków, czy też działające na jego terenie salony, dysponują głównie laserem typu Lightsheer. Niestety, większość kobiet musi zdecydować się na skorzystanie ze znieczulenia, aby depilacja laserowa bikini przy jego użyciu była możliwa do zniesienia. Choć w niektórych przypadkach nawet znieczulenie nie pomaga. Dlatego warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak laser Soprano Ice Platinum. W tym przypadku ból jest tak niewielki, że większość kobiet nie korzysta z dodatkowego znieczulenia.

Depilacja laserowa nóg

Zabieg depilacji nóg z reguły trwa nieco dłużej, gdyż obejmuje on sporą powierzchnię ciała. Na szczęście jednak, skóra nóg jest dość gruba i słabo ukrwiona, przez co depilacja laserowa, nawet przy użyciu starszych urządzeń, nie jest szczególnie bolesna. Laser Soprano dzięki systemowi in-motion skróca czas trwania depilacji laserowej nóg co najmniej o połowę. Dodatkowo nie podrażnia  skórę więc można spokojnie ubrać spódnice w ten sam dzień.

Depilacja laserowa pach

Depilacja laserowa pach, przy użyciu Soprano Ice Platinum trwa dosłownie kilka minut. Pachy również są dość mocno unerwione, zatem podczas depilacji odczuwamy dyskomfort, ale jest on do zniesienia. Korzystając z innych modeli lasera, musimy być jednak przygotowani na dłuższy czas trwania zabiegu, przez co ból może być większy.

depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa twarzy (wąsik, broda, baki)

Kobiety z nadmiarem owłosienia na twarzy często mają niską samoocenę oraz tracą poczucie własnej kobiecości. Golenie zwykłą maszynką powoduje podrażnienia, a ogolone włoski i tak są widoczne. Dlatego, depilacja laserowa twarzy to w wielu przypadkach jedyna droga do lepszego wyglądu i samopoczucia. Ze względu na duże unerwienie twarzy oraz cienką skórę depilacja laserowa brody, depilacja laserowa wąsika oraz depilacja laserowa baków jest niestety bolesna. Szczególnie u mężczyzn ból może uniemożliwić  dokończenia pełną serie zabiegów potrzebnych do eliminacji włosów dlatego bardzo ważne jest by laser posiadał głowice chłodzącą (dotykową) o jak najniższej temperaturze chłodzenie. Niestety ale głowice z chłodzącym powietrzem są mało skuteczne w eliminowaniu bólu i nie działają punktowo.

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Jeszcze nie tak dawno, owłosiona męska klatka piersiowa, była oznaką męskości. Te czasy mamy już jednak za sobą, a panowie coraz częściej stwierdzają, że depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie. Modę na depilację wśród mężczyzn zaczęli kulturyści, zawodnicy fitness, pływacy i inni sportowcy. Powodem był nie tylko estetyczny wygląd, ale też fakt, iż nadmiar włosów obniżał ich wyniki o kilka setnych, czy nawet kilka dziesiątych sekund. A to w sporcie często oznaczało nawet utratę medalu.

Obecnie, depilacja laserowa dla mężczyzn staje się coraz popularniejsza, również ze względów higienicznych. Mniejsza ilość owłosienia obniża bowiem intensywność pocenia się. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mężczyźni mają niższy próg bólu niż panie, a ich włosy są znacznie grubsze, przez co depilacja może być bardziej bolesna. Dlatego, warto korzystać z najlepszego sprzętu, takiego jak Soprano Ice Platinum, który zapewnia komfort podczas depilacji.

Depilacja laserowa ilość zabiegów

Ilość zabiegów potrzebnych do pełnego usunięcia owłosienia, jest uzależniona od wielu czynników. Przyjmuje się, że należy poddać się minimum 6 zabiegom, ale nie zawsze jest to prawdą. Mieszki włosowe u większości osób „buntują się” zwykle po drugim lub trzecim zabiegu. Oznacza to, że po pierwszym zabiegu pozbywamy się ok. 40% owłosienia, ale po drugiej lub trzeciej depilacji, włosy zaczynają intensywnie odrastać. Jeśli faza ta wystąpi tylko raz, 6-8 zabiegów może w zupełności wystarczyć. W przypadku jednak, gdy taki bunt zdarzy się dwukrotnie, konieczne jest przeprowadzenie 10 zabiegów. Nawet najlepszy laser na świecie, wówczas nie jest w stanie zmniejszyć ilości zabiegów. Laserowe usuwanie owłosienia powinno być również powtarzane, raz lub dwa razy do roku. Konieczne jest przeprowadzenie choćby jednego zabiegu przypominającego, aby pojedyncze włoski nie zaczęły odrastać.

Depilacja laserem a inne metody depilacji w Krakowie

1. Maszynki – konieczne jest bardzo częste golenie. Musimy się także liczyć z występowaniem zaczerwienień i stanów zapalnych, czy wrastaniem włosków.
2. Pasta cukrowa i wosk – zabiegi również trzeba często powtarzać. Możliwe jest też wrastanie włosków oraz pojawianie się wysypki.
3. Depilatory domowe (światło IPL) – dobry depilator tego typu może kosztować 2-3 tysiące złotych. Zabiegi są bardzo bolesne. Około rok po wykonaniu całej ich serii, należy powtórzyć cały proces jeszcze raz. I tak rok po roku.
4. Światło IPL w gabinetach – działanie podobne do domowych depilatorów tego typu. Przy bardzo dobrych urządzeniach IPL, możemy liczyć jednak na 2-3 lata spokoju, a następnie trzeba znów powtarzać serię zabiegów.
5. Depilacja laserowa to seria zabiegów wykonywanych raz na zawsze. Następnie wystarczy tylko jeden zabieg przypominający co jakiś czas, aby zachować idealny efekt. Dodatkowo, korzystając z lasera Soprano Ice Platinum depilacja jest praktycznie bezbolesna.

rodzaje depilacji

Depilacja laserowa jasnych włosów (blond, rude)

Kraków oferuje głównie depilację laserową przy użyciu laserów diodowych. Taki sprzęt zupełnie nie radzi sobie jednak z jasnymi włosami, co zostało potwierdzone klinicznie. Nie dajmy się zatem nabrać, gdy jakiś salon przekonuje nas, iż jest to wykonalne. Efektywną depilacje laserową blond włosów oraz depilacje laserową rudych włosów można uzyskać tylko za pomocą lasera aleksandrytowego . Tylko to urządzenie może nam faktycznie pomóc, choć ilość zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia owłosienia jest już nieco większa. Warto spróbować! Już po pierwszym zabiegu u wszystkich blondynek będzie zauważalna ogromna różnica w ilości włosów niezależnie od partii ciała.

Laser aleksandrytowy, diodowy, neodymowo jagowy (Nd:YAG)

Każdy z tych laserów pełni inną funkcję w zabiegach depilacji laserowej. Laser diodowy (najbardziej popularny w Polsce) jest idealny do przeprowadzania zabiegów na jasnej karnacji o ciemniejszych włosach. Laser aleksandrytowy wypełnia lukę po laserze diodowym, gdy mamy do czynienia z jasnymi włosami i jasną karnacją. Natomiast laser neodymowo jagowy, jest wykorzystywany przy ciemniej karnacji oraz ciemnych włosach. O ile wykorzystanie lasera diodowego do jasnych włosów po prostu nie da żadnego efektu, to użycie go do usunięcia owłosienia u osób o ciemnie karnacji, może grozić poparzeniami. Dlatego, w krajach wieloetnicznych, depilacja przy użyciu lasera diodowego ma swoje ograniczenia.

Soprano Ice Platinum vs Lightsheer

Soprano Ice Platinum to laser, który wyprzedza swoją epokę. Depilacja laserowa z wykorzystaniem Lightsheer jest skuteczna, jednak urządzenie to ma swoje słabości technologiczne. Nawet najnowszej generacji laser Lightsheer, bardzo słabo chłodzi (jedynie powietrzem, a nie głowicą), a sam poziom chłodzenia nie jest wysoki. Z kolei Soprano Ice Platinum, ma możliwość chłodzenia do -4°C, dzięki czemu natychmiastowo niweluje dyskomfort podczas zabiegu. Dodatkowa różnica pomiędzy tymi dwoma urządzeniami to czas trwania zabiegu. W przypadku Soprano Ice Platinum jest on znacznie krótszy, dzięki trybowi pracy „in motion”. Co więcej, laser Lightsheer jest tylko laserem diodowym, zatem ma swoje ograniczenia. Natomiast Soprano Ice Platinum to laser aleksandrytowy, diodowy i neodymowo jagowy w jednym. Osoba wykonująca zabieg przy jego użyciu, ustawia odpowiednie parametry dopasowane do skóry i włosów klienta, tak aby działała na nie odpowiednia wiązka laserowa. Jeżeli zatem w naszych planach znajduje się depilacja laserowa, Centrum Neonia może nam zaoferować jej profesjonalne wykonanie, właśnie przy pomocy Soprano Ice Platinum.

Soprano Ice Platinum vs Soprano Ice

Mimo, że istnieją pewne podobieństwa, to jednak laser Soprano Ice jest starszym modelem. Nie posiada on takiej samej mocy zabiegowej oraz chłodzenia, jak jego nowsza wersja. Najważniejsza różnica to jednak to, że Soprano Ice nie korzysta z 3 wiązek lasera i podobnie jak Lightsheer jest tylko laserem diodowym.

Depilacja laserowa Kraków – jak to wygląda u nas w Krakowie?

Rynek krakowski jest mocno nasycony ofertami depilacji laserowej. Trzeba jednak podkreślić, że jeśli chodzi o Kraków, zdecydowanie króluje laser Lightsheer, z którego korzysta mnóstwo gabinetów. I to zarówno z tych bardzo starych modeli, jak i z najnowszych, takich jak Lighsheer Duet. Co więcej, mnóstwo gabinetów korzysta też z tak zwanych wypożyczalni laserów Lightshheer, co może rodzić problemy. Gabinet kosmetyczny często nie ma bowiem wpływu na to, kto wykonuje zabieg (są to osoby z wypożyczalni), ani na to czy laser był odpowiednio serwisowany. Tym bardziej, że prawo w Polsce nie nakazuje serwisu laserów, za pomocą których wykonywana jest depilacja. Dopiero w przypadku, gdy ktoś zostanie poparzony w trakcie zabiegu, brak odpowiedniego serwisowania może stać się problemem. Oczywiście, pojawiają się również problemy z terminami, bo wypożyczalnia udostępnia laser w określonych dniach miesiąca. Ogólnie rzecz biorąc, rynek krakowski oferuje nam zarówno wysokiej jakości lasery oraz usługi na najwyższym poziomie, jak i te pozostawiające wiele do życzenia. Dlatego, zanim wybierzemy gabinet, w którym wykonamy taki zabieg, warto zastanowić się co jest dla nas najważniejsze. Dodatkowo wielu mieszkańców ma jasne owłosienie a najskuteczniejszym urządzeniem w ich usuwanie jest laser aleksandrytowy. Kraków jednak nasycony laserami diodowymi – gabinety mające lasery aleksandrytowe w ofercie można policzyć na palcach jednej ręki.

Depilacja laserowa cena

Kraków to miasto, w którym ceny za depilację laserową mogą nas bardzo zaskoczyć. Choć są one oczywiście różnorodne, to w wielu przypadkach depilacja tutaj jest najtańsza w Polsce. Trzeba pamiętać jednak, że podejrzanie niskie ceny, często niosą za sobą ryzyko wykonania niedokładnego i skróconego zabiegu, tak aby gabinet nie zużył za dużo impulsów. W niektórych gabinetach, używa się też bardzo starego lub najtańszego sprzętu laserowego. Często w takich przypadkach, o ile nie stanie się nic złego z naszą skórą, ilość zabiegów potrzebnych do tego, żeby zauważyć jakieś efekty, przekracza dwukrotnie liczbę zabiegów jakie trzeba przeprowadzić w innym gabinecie, aby całkowicie pozbyć się owłosienia.

Depilacja laserowa a hirsutyzm

Hirsutyzm oraz zaburzenia hormonalne, powodują nadmiar owłosienia w tych partiach ciała, gdzie kobiety zazwyczaj nie mają włosów. Czy depilacja laserowa pomoże nam poradzi sobie z takimi problemami? Tak i nie. Zaburzenia hormonalne sprawiają, że mimo wszystko włosy zawsze będą wyrastać. Jeżeli jednak przeprowadzi się odpowiednią serię zabiegów laserowych, z problemem tym będziemy musieli się mierzyć około raz na 6 miesięcy, kiedy to wystarczy przeprowadzić jeden zabieg przypominający. Warto zatem zdecydować się na depilację laserową, bo mimo tego, że problem całkowicie nie zniknie, to zostanie on w dużej mierze zminimalizowany.

Depilacja laserowa a bielactwo

W wielu gabinetach, w których wykonuje się depilację laserową, wśród przeciwwskazań znaleźć można bielactwo. Tak naprawdę nie stanowi ono jednak żadnej przeszkody do przeprowadzenia zabiegu. Problemem jest bowiem sam kolor włosa. Jeżeli jest to bielactwo wrodzone (albinizm), to włos również jest biały i laser w ogóle na niego nie zadziała, gdyż nie ma w nim melaniny. Natomiast, jeżeli włos przy bielactwie ma inny kolor niż biały, to laser Soprano Ice Platinum doskonale sobie z nim poradzi, nie powodując przy tym uszkodzenia skóry. Takie sytuacje są najczęstsze przy bielactwie nabytym, kiedy skóra staje się biała, ale włos jest np. nadal czarny.

Depilacja laserowa opinie

Ze względu na skuteczność zabiegów, opinie na temat depilacji laserowej, powinny być wyłącznie pozytywne. Niestety, przez pewne nieprawidłowości pojawiające się na rynku gabinetów estetycznych, czego dobrym przykładem jest też Kraków, można natknąć się czasami na opinie typu: „Miałam już 12 zabiegów i nadal nie widzę żadnej różnicy”. Pamiętajmy, że skrupulatnie przeprowadzona depilacja laserowa, na światowej klasy laserze, z pewnością przyniesie takie efekty, jakich oczekujemy.

Efekty depilacji laserowej soprano ice

Aby końcowy efekty depilacji laserowej był dla nas satysfakcjonujący musi być spełnione kilka ważnych aspektów:
1. Użycie odpowiednich parametrów przez kosmetologa wykonującego zabieg. Trzeba tu zaznaczyć, że parametry przy kolejnym zabiegu powinny być podnoszone, by depilacja laserem była skuteczna. Klient na swoją prośbę powinien mieć udostępniane parametry zabiegowe, kosmetolog nie może ich zatajać. Są to bardzo ważne informacje, chociażby w przypadku chęci zmiany gabinetu na inny, aby dalsza laseroterapia była efektywna.
2. Przerwa między serią zabiegów powinna być rygorystycznie przestrzegana. Zbyt duże wydłużenie jej, oznacza w zasadzie utratę efektów pierwszego zabiegu, a zbyt krótki okres odstępu między zabiegami minimalizuje efekty.
3. Zabieg musi być wykonany z dużą precyzją, a partie ciała odpowiednio podzielone, aby nie ominąć żadnego punktu. W przeciwnym wypadku będziemy mieli wybiórczy efekt.

Przed i Po depilacji laserowej

Depilacja laserowa przed
Depilacja laserowa po

Przerwy pomiędzy zabiegami depilacji laserowej:

 • 6 tygodni – w przypadku twarzy
 • 6 – 8 tygodni – w przypadku bikini, pachy, przedramiona, ramiona
 • 8-10 tygodni – w przypadku nóg, pleców i torsu

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się podrażnienie oraz obrzęk około mieszkowy, które ustępują samoistnie w ciągu kilku godzin. Aby uniknąć jakichkolwiek niedogodności, po przeprowadzeniu depilacji laserowej należy unikać:
 • gorących kąpieli oraz wysiłku fizycznego w dniu zabiegu,
 • korzystania z basenu i sauny przez pierwszy tydzień po zabiegu,
 • peelingów mechanicznych i chemicznych do 2 tygodni po zabiegu,
 • opalania do 3 tygodni po zabiegu,
 • podrażniania skóry kosmetykami zawierającymi alkohol.

Depilacja laserowa – Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna
 • stosowanie samoopalaczy oraz balsamów brązujących
 • infekcja bakteryjna lub wirusowa
 • stany zapalne skóry
 • choroby nowotworowe
 • choroby tkanki łącznej (np. RZS)
 • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry) w miejscu zabiegowym
 • niewyrównana cukrzyca
 • epilepsja
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • rozrusznik serca
 • pompa insulinowa
 • stosowanie leków i ziół światłouczulających
Depilacja laserowa
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum
pakiet 4 zabiegów-30% pakiet 6 zabiegów -40%
Promocja 15% zniżki na 3 partie ciała oraz 20% od 4 partii
Przykład nr 1 Uda + łydki + bikini -15% 1050 892
Przykład nr 2 Uda + łydki + bikini + pachy -20% 1300 1040
Promocja pakiet 4 zabiegów -30%. pakiet 6 zabiegów -40%
mały obszar
baki 150 600 420 900 540
stopy 150 600 420 900 540
brodawki sutkowe 150 600 420 900 540
broda 150 600 420 900 540
górna warga wąsik 150 600 420 900 540
linia brzucha 150 600 420 900 540
linia między brwiami 150 600 420 900 540
szpara pośladkowa 150 600 420 900 540
średni obszar
dłonie 250 1000 700 1500 900
kark 250 1000 700 1500 900
kolana 250 1000 700 1500 900
pachy 250 1000 700 1500 900
policzki 250 1000 700 1500 900
przedramiona 250 1000 700 1500 900
ramiona 250 1000 700 1500 900
szyja 250 1000 700 1500 900
duży obszar
bikini (płytkie, głębokie, brazylijskie, hollywoodzkie) 350 1400 980 2100 1260
łydki 350 1400 980 2100 1260
uda 350 1400 980 2100 1260
klatka piersiowa 350 1400 980 2100 1260
pośladki 350 1400 980 2100 1260
brzuch 350 1400 980 2100 1260
bikini męskie 500 2000 1400 3000 1800
plecy cenę ustala kosmetolog 250-600
Promocje nie łączą się
znieczulenie do zabiegu 50
golenie przed zabiegiem 50
Depilacja laserowa pakiet 8 zabiegów -40%

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję