Usuwanie makijażu permanentnego Kraków

usuwanie makijażu permanentnegoMakijaż permanentny to trwała alternatywa dla tradycyjnego makijażu oczu, brwi czy ust. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pigmentów w głąb skóry w celu skorygowania kształtu ust, uwydatnienia odcienia czerwieni wargowej, podkreślenia konturów oka czy przyciemnienia i zagęszczenia brwi. Nie należy mylić makijażu permanentnego z tatuażem – pigmenty są bowiem wprowadzane do płytszych warstw skóry, które złuszczając się dają efekt stopniowego blaknięcia i zaniku makijażu permanentnego na przestrzeni kilku lat. Usuwanie makijażu permanentnego przebiega jednak podobnie do tatuażu.

Nieudany makijaż permanentny

Zabieg makijażu permanentnego powinien wykonywać wyłącznie specjalista, gdyż powikłaniem niewłaściwie i niestarannie wykonanego zabiegu może być niezadowalający efekt końcowy zabiegu. Nieudany makijaż permanentny może sprowadzać się do powstania nierównych konturów brwi czy oka, a także ust. Inne niepożądane efekty to zbyt intensywna kumulacja barwnika dająca nienaturalny, przerysowany efekt a także nierównomierna pigmentacja. Możliwe jest oczywiście uzyskanie efektu zbyt delikatnego, który nie jest wystarczająco widoczny na skórze. Nierzadko zdarza się także, że kolorystyka makijażu nie jest utrzymana w tonacji cery. Zbyt ciepłe lub zbyt chłodne odcienie makijażu nie harmonizują z naturalną urodą.
Nieudany makijaż permanentny to także taki, który powikłany jest zakażeniem – wtedy infekcja i towarzyszące jej zmiany skórne mogą wpływać na efekt końcowy, prowadząc m. in. do nierównomiernej dystrybucji barwników czy nierównych konturów makijażu. Jedyną skuteczną i bezpieczną metodą na nieudany makijaż permanentny to laserowe usuwanie makijażu permanentnego.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem

Osoby niezadowolone z efektu uzyskanego po wykonaniu makijażu permanentnego mogą skutecznie usunąć pigment ze skóry – umożliwia to laser Q Switch. Jako najbardziej zaawansowany laser do usuwania makijażu permanentnego i tatuażu, Technologia Q Switch umożliwia pozbycie się niechcianych pigmentów bez ryzyka uszkodzenia naskórka i pozostawienia blizn. Laser daje możliwość usuwania każdego makijażu permanentnego – także tego o intensywnym odcieniu. Zabieg polega na zadziałaniu na pigmenty wprowadzone w skórę wiązką lasera. Barwnik pochłania światło lasera i rozpada się. Barwnik jest następnie usuwany z organizmu. Dodatkową zaletą usuwania brwi permanentnych laserem jest brak uszkodzenia cebulek włosowych podczas zabiegu.

Efekty po zabiegu

Zabieg trzeba powtarzać. Ostateczna liczba zabiegów zależy m. in. od koloru i głębokości osadzenia pigmentu w skórze. Odcień skóry i indywidualna reakcja organizmu na działanie lasera nie są również bez znaczenia. Zazwyczaj wystarczy wykonać 2-4 zabiegów. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego urządzeniem laserowym powinno być powtarzane w odstępach kilku tygodni. Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie, a także obrzęk. Następnie pojawia się strupek. Na każdym z tych etapów skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, od której w dużej mierze zależy ostateczny efekt usuwania makijażu permanentnego.

Pytania i odpowiedzi

Jak pozbyć się makijażu permanentnego brwi?

Nieudanego makijażu permanentnego można się pozbyć za pomocą zabiegów laserowych. Wiązka lasera Q Switch powoduje rozpad barwnika i rozjaśnienie brwi. Do usunięcia makijażu permanentnego potrzeba kilku zabiegów powtarzanych w odstępie paru tygodni. Co ważne – laser nie powoduje wypadania brwi, bo nie uszkadza cebulek włosowych.

Jak usunąć stary makijaż permanentny?

Stary makijaż permanentny można skutecznie usunąć laserem Q Switch. To normalne, że z czasem makijaż permanentny zaczyna blednąć, dlatego warto zdecydować się na usunięcie resztek pigmentu w gabinecie medycyny estetycznej. Laser skutecznie pochłania barwnik i rozjaśnia brwi, przywracając im estetyczny wygląd.

Czy można rozjaśnić brwi permanentne?

Zbyt ciemny makijaż permanentny brwi można rozjaśnić laserem. Potrzeba do tego najczęściej 2-4 zabiegów. Koniecznie należy wykonać je w gabinecie medycyny estetycznej. która posiada certyfikowane urządzenie do usuwania makijażu permanentnego.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Ewelina Czesak

Ewelina Czesak

Kosmetolog

Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz pielęgnacyjnych na twarz tj. peelingi chemiczne, wodorowe oczyszczanie. Ma wieloletnie doświadczenie w masażach manualnych i pielęgnacji ciała, ale również w masażach podciśnieniowych. Odbyła wiele szkoleń z Endermologii Alliance, Fali akustycznej Storz czy platformy Accent Prime. Swoją pracę wykonuję sumiennie dbając o każdy detal.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Anna

Wszystko super, bardzo profesjonalnie, bezboleśnie. Panie bardzo miłe, gorąco polecam :-)

Monika

Pełen profesjonalizm.
Polecam!

Paulina

Profesjonalna i fachowa obsługa. Śmiało mogę polecić Panią Karolinę. Będę tu wracać