Laser Q – Switch Kraków

Usuwanie tatuażu czy makijażu permenentnego wymaga zastosowania odpowiedniego lasera. Idealnym wyborem jest laser Q Switch Alma Harmony PRO. Dzięki takiej najnowocześniejszej technologii, możliwe jest skuteczne usuwanie nawet kolorowych tatuaży oraz makijażu permanentnego. Wysoka skuteczność lasera Q Switch idzie w parze z bezpieczeństwem stosowania – wykluczone zostało ryzyko poparzenia skóry, powstania blizn czy przebarwień pozabiegowych.

W skrócie

Cena:
od 500 zł
ilość zabiegów:
4-10
efekty:
stałe
białe tatuaże:
nie
rabaty w serii:
do 20%

Laser Q Switch- działanie

Alma Harmony XL PRO to jedna z najnowocześniejszych technologii dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Wyposażona jest w głowicę Q Switch, która emituje falę o długości 532 nm oraz 1064 nm. Laser nie wywołuje efektu termicznego, dlatego wyeliminowane jest ryzyko poparzenia skóry. W skórze generowany jest natomiast efekt fotoakustyczny, polegający na rozbiciu niechcianych barwników tatuażu i ich usunięciu z organizmu. Ponieważ laser wykorzystuje dwie długości fali, możliwe jest jego zastosowanie w celu usuwania szerokiej gamy barwników wykorzystywanych podczas robienia tatuażu czy makijażu permanentnego.

Zalety lasera Q Switch

Wiązka światła o długości 532 nm to wiązka światła umożliwiająca usuwanie jasnych pigmentów. Z kolei wiązka o długości 1064 nm doskonale usuwa barwniki ciemne. To świadczy o ogromnej przewadze nad innymi laserami do usuwania tatuażu. Wiele laserów tego typu emituje wiązkę światła o jednej długości, co znacznie ogranicza skuteczność lasera i możliwość jego wszechstronnego wykorzystania. W przypadku tatuażu kolorowego, np. Wykonanego problematycznym czerwonym czy żółtym barwnikiem, tylko laser Q-Switch pozwoli uzyskać zadowalający efekt. Należy mieć na uwadze, że podczas usuwania tatuażu zmienia się jego kolor, dlatego konieczne jest stosowanie lasera o wszechstronnym działaniu i wysokiej skuteczności. W przeciwnym razie, gdy brak jest możliwości dopasowania parametrów pracy lasera do indywidualnych potrzeb danej skóry, zabieg może ostatecznie zakończyć się niepowodzeniem.

Dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzącemu, zabieg laserem Q Switch cechuje się niewielką bolesnością. Dzięki temu, że emitowane przez laser impulsy cechują się wysoką energią i trwają zaledwie kilkadziesiąt nanosekund, zabieg zajmuje mniej czasu i jest bardziej efektywny. Każda procedura pozwala na rozjaśnienie tatuażu o około 20%.

Kolejną niewątpliwą przewagą lasera Q Switch nad innymi aparatami wykorzystywanymi do usuwania tatuażu jest selektywność działania – światło lasera pochłaniane jest wyłącznie przez cząsteczki barwnika, a nie przez komórki skóry pozbawione wprowadzonego pigmentu.

Jakie są wskazania do zabiegu laserem Q Switch

Laser Q Switch Alma Harmony PRO pozwala na skuteczne usuwanie tatuażu lub znaczne zredukowanie widoczności tatuaży oraz makijażu permanentnego. Ponieważ działanie lasera jest bardzo efektywne, znajduje on zastosowanie w usuwaniu wielu niechcianych zmian powstałych w efekcie wprowadzenia w skórę barwnika. Wskazaniem do zastosowania lasera Q Switch jest obecność:

 • makijażu permanentnego brwi
 • tatuażu wykonanego rozmaitymi odcieniami barwników
 • tatuażu wymagającego rozjaśnienia pod „cover”
 • tatuażu amatorskiego lub profesjonalnego.

Laser Q Switch – działanie krok po kroku

Zabieg usuwania tatuażu polega na przyłożeniu głowicy do określonej partii skóry i poddaniu go działaniu wiązki lasera. Zabieg może być poprzedzony znieczuleniem skóry przy pomocy lodu lub kremu. Czas trwania procedury zależy przede wszystkim od rozmiaru tatuażu – potrzeba około 10 – 20 minut, aby zadziałać laserem na powierzchnię 4 cm². Po zabiegu na skórę aplikowana jest maść z antybiotykiem oraz opatrunek.

Po zabiegu usunięcia tatuażu laserem Q Switch, zalecenia pozabiegowe sprawdzają się do odpowiedniej pielęgnacji skóry. Skórę należy utrzymywać w czystości i natłuszczać odpowiednimi preparatami. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy unikać sauny, basenu, intensywnego treningu. Przez 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać i zalecane jest stosowanie ochrony antyUV.

Jakie są efekty zabiegu?

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu laserowego, wskazane jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Wynika to z faktu, że jeden zabieg usuwa część barwnika wprowadzonego w głąb skóry. Po częściowym wyblaknięciu tatuażu i usunięciu uwolnionego z komórek skóry barwnika należy powtórzyć zabieg – i tak do skutku. To, ile ostatecznie zabiegów należy wykonać, zależy od następujących czynników:

 • wielkość tatuażu; każdorazowo nie zaleca się działać laserem na większej powierzchni niż 200 cm²
 • głębokość, na jaką wprowadzony jest barwnik; w przypadku tatuażu barwnik wprowadzany jest głębiej niż w makijażu permanentnym
 • równomiernego rozmieszczenia pigmentów w skórze; w przypadku tatuażu amatorskiego barwnik może być rozłożony w skórze w nierównomierny sposób, z kolei tatuaż profesjonalny gwarantuje jednolitą dystrybucję pigmentu
 • kolor tatuażu; najłatwiej usuwaniu laserem poddają się barwniki ciemne, najtrudniej – kolor biały, zielony, żółty, różowy, błękitny i czerwony

Zazwyczaj wystarczy wykonać 6 – 10 zabiegów laserem Q Switch, aby usunąć tatuaż i około 4 zabiegów w celu usunięcia makijażu permanentnego.

Q-Switch zalecenia po zabiegu

 • przez 14 dni od zabiegu nie wolno korzystać z sauny oraz basenu
 • chronić miejsce zabiegowe przed promieniami słonecznymi
 • unikać wysiłku fizycznego przez 7 dni od zabiegu
 • stosować kremy z filtrem UV oraz natłuszczać skórę
 • podrażniania skóry kosmetykami zawierającymi alkohol

Q-Switch przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • nowotwory
 • stany zapalne skóry
 • stosowanie leków oraz ziół fotouczulających
 • bielactwo
 • mocna opalenizna
 • niewyrównana cukrzyca
 • padaczka
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • infekcja bakteryjna lub wirusowa
 • stosowanie samoopalaczy oraz balsamów brązujących
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Laser Q – Switch Kraków

Usługa 1 zabieg pakiet 4 zabiegów pakiet 6 zabiegów

Usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego Q-Switch

usuwanie makijażu parmanentnego

1 zabieg

600 zł

pakiet 4 zabiegów

2000 zł

2400 zł

pakiet 6 zabiegów

2800 zł

3600 zł

usuwanie tatuażu do 5 cm2

1 zabieg

500 zł

pakiet 4 zabiegów

1700 zł

2000 zł

pakiet 6 zabiegów

2500 zł

3000 zł

usuwanie tatuażu do 10 cm2

1 zabieg

600 zł

pakiet 4 zabiegów

2000 zł

2400 zł

pakiet 6 zabiegów

2800 zł

3600 zł

usuwanie tatuażu do 25 cm2

1 zabieg

800 zł

pakiet 4 zabiegów

2700 zł

3200 zł

pakiet 6 zabiegów

3800 zł

4800 zł

usuwanie tatuażu od 26 cm2 do 75 cm2

1 zabieg

1000 zł

pakiet 4 zabiegów

3400 zł

4000 zł

pakiet 6 zabiegów

4800 zł

6000 zł

usuwanie tatuażu od 76 cm2 do 150 cm2

1 zabieg

1200 zł

pakiet 4 zabiegów

4000 zł

4800 zł

pakiet 6 zabiegów

5800 zł

7200 zł

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.