Wypełnianie doliny łez Kraków

Wypełnianie doliny łez

Mianem doliny łez określana jest charakterystyczna, nieestetyczna zmiana w wyglądzie twarzy – dochodzi do zapadnięcia skóry pod okiem w obrębie oczodołu, a zagłębienie to ciągnie się aż do środkowej części policzka, równomiernie do bruzdy nosowo – wargowej. Pogłębianie się doliny łez postępuje wraz z wiekiem. Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym wykonuje się raczej u osób po 30stym rokiem życia. U osób młodych lepiej wykonać stymalotory tkankowe, zabiegi laserowe lub mezoterapię.

Dolina łez -przyczyny powstania

Defekt estetyczny pod okiem wynika przede wszystkim z:

  • utraty jędrności skóry, w której syntetyzowane są coraz mniejsze ilości włókien kolagenowych
  • redukcja ilości podskórnej tkanki tłuszczowej rozciągającej się z boków nosa i pod oczodołem
  • wiotczenie mięśni okrężnych oka

Nie bez znaczenia są także predyspozycje genetyczne, kształt twarzoczaszki oraz styl życia – palenie papierosów, wahania wagi, ekspozycja na słońce sprzyjająca przesuszeniu skóry.
Dolina łez nadaje twarzy smutnego, zmęczonego wyrazu i pogłębia tzw. cienie pod oczami. Najczęściej dolina łez spotykana jest u osób w średnim i starszym wieku, ale jest także możliwe występowanie doliny łez w młodym wieku. Zabiegi pod oczy można wykonać stymulatorami tkankowymi, mezoterapią igłową lub usieciowanym kwasem hialuronowym.

Wypełnianie doliny łez – zabiegi

Dolina łez czy cienie pod oczami to niepożądane zmiany rzutujące negatywnie na wygląd twarzy. Wypełnianie doliny łez wykonuje się w celu odmłodzenia okolicy oka, zniwelowania zmęczonego wyrazu twarzy oraz rozjaśnienia cieni pod oczami. Zabiegi na dolinę łez to przede wszystkim wypełnianie kwasem hialuronowym, stymulatory tkankowe czy osocze bogatopłytkowe. Z racji faktu, iż okolice oka są bardzo wrażliwe, zabieg redukcji doliny łez powinien być przeprowadzony wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę.
Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym polega na wprowadzenie kwasu hialuronowego kaniulą, po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Usieciowany kwas hialuronowy stopniowo wiąże wodę i pęcznieje, nie ma zatem ryzyka powstania grudek czy nierówności. Jednocześnie taki preparat nie wywiera nacisku na sąsiadujące tkanki i nie prowadzi do powstania obrzęków.

Jakie są efekty zabiegu?

Zastosowanie kwasu hialuronowego zapewnia następujące efekty:

  • wypełnienie zapadniętego obszaru oczodołu
  • wypełnienie doliny łez
  • rozjaśnienie cieni pod oczami
  • zredukowanie niewielkich worków pod oczami
  • odmłodzenie okolicy oka.
    Efekt zabiegu wypełniania doliny łęz kwasem hialuronowym utrzymuje się przez około 6 – 8 miesięcy.

Nie zawsze, jednak kwas hialuronowy sprawdzi się. Osoby które mają tendencje do opuchlizny i trzymania wody nie kwalifikują się to zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym. W tym wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wypełnianie doliny łez osoczem , mezoterapia lub stymulatory tkankowe.

Pytania i odpowiedzi

Czym najlepiej wypełnić dolinę łez?

Do wypełniania doliny łez najlepiej nadają się kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe i stymulatory tkankowe. Wykorzystuje się także zabiegi mezoterapii mikroigłowej, radiofrekwencji mikroigłowej oraz Hifu. Specjalista medycyny estetycznej dobiera metodę indywidualnie do każdej klientki, biorąc pod uwagę między innymi specyficzne przeciwwskazania, skłonność do powstawania opuchlizny czy wiek.

Jak długo utrzymuje się wypełnianie doliny łez?

Efekt wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym utrzymuje się przez 6-8 miesięcy, po których można powtórzyć zabieg często już z wykorzystaniem mniejszej ilości preparatu. Z kolei po zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych dolina łez jest wypełniona przez 12-18 miesięcy, a następnie należy wykonywać zabiegi przypominające co kwartał. Efekty zabiegów takich jako mezoterapia czy radiofrekwencja także są widoczne przez kilka do kilkunastu miesięcy.

Kiedy efekt po wypełnianiu doliny łez?

Po zabiegu wypełniania doliny łez pierwsze efekty są widoczne niemal natychmiast. Skóra ulega wygładzeniu, a zapadnięty dotąd oczodół wypełnieniu, co widocznie odmładza okolicę oka. W przypadku metod takich jak biostymulatory tkankowe, Hifu czy radiofrekwencja mikroigłowa należy spodziewać się stopniowych efektów związanych z pobudzaniem przebudowy głębszych warstw skóry.

Jak ukryć dolinę łez?

Aby ukryć tzw. dolinę łez, czyli zapadnięcie skóry pod oczami, można skorzystać z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, który skutecznie wypełni oczodół, zmniejszy worki pod oczami i zredukuje cienie. Inną metodą są stymulatory tkankowe działające bezpośrednio na syntezę kolagenu, który jest kluczowy dla sprężystości skóry.

Jak wypełnić doły pod oczami?

Kwas hialuronowy jest najczęściej używany do wypełniania tzw. dołów pod oczami. Takie zmiany pojawiają się w związku z utratą elastyczności skóry wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy wiąże wodę, przez co wypełnia zapadniętą część oczodołu i widocznie odmładza okolicę oka. Na doły pod oczami dobrze działają także stymulatory tkankowe zwiększające syntezę kolagenu, osocze bogatopłytkowe oraz zabiegi takie jak Hifu, radiofrekwencja mikroigłowa i mezoterapia mikroigłowa.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Sylwia

Polecam! Miałam wykonywany zabieg wypełniania doliny łez. Przemiłe panie, zabieg wykonany perfekcyjnie, miła atmosfera i koniec z kompleksami. Rewelacja!!!

Marta

Bardzo przyjemna atmosfera. Korzystałam z usług Toksyny botulinowej i kwas hialuronowy, jedno u pana doktora Łukasza drugie u pani doktor Ewy. Oboje delikatni i bardzo bardzo mili. Efekty Super! Dziękuję

Edyta

Usługa wykonywana zawsze na najwyższym poziomie, miło, profesjonalnie, polecam!