Likwidacja drugiego podbródka Kraków

Likwidacja drugiego podbródka

Drugi podbródek to jeden z najczęstszych defektów estetycznych, który kojarzony jest głównie z osobami otyłymi. Rzeczywiście – podwójny podbródek często wiąże się z nadmierną masą ciała i kumulacją tkanki tłuszczowej poniżej linii żuchwy. Ale nierzadko zauważyć można podwójny podbródek u szczupłej osoby. Likwidacja drugiego podbródka jest możliwa w każdym wieku.

Drugi podbródek – przyczyny

U kogo może pojawić się podwójny podbródek? Przyczyny jego powstawania to utrata wiotkości skóry na szyi, wynikająca np. z wahań wagi, a także spadku elastyczności skóry związanego z wiekiem. Wraz z upływem lat skóra staje się cieńsza i uboższa we włókna kolagenowe, co sprzyja jej wiotczeniu. Niemałe znaczenie mają także zaniedbania w pielęgnacji szyi i niedostateczne nawilżenie skóry tych okolic.
Drugi podbródek może być konsekwencją niewłaściwej postawy ciała – garbienie się i wciskanie głowy w ramiona, a także niewłaściwa pozycja podczas snu osłabiają mięśnie szyi. Kolejną przyczyną drugiego podbródka jest anatomia twarzy – cofnięta broda czy słabo zarysowana linia żuchwy sprzyjają powstaniu podwójnego podbródka. Także predyspozycje genetyczne mogą przyczyniać się do powstania podwójnego podbródka – taki defekt może występować rodzinnie. Nie bez znaczenia jest także zdrowy tryb życia – sięganie po używki czy żywność przetworzona sprzyja pojawianiu się obrzęków okolicy twarzy. Likwidacja drugiego podbródka jest możliwa dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej

Likwidacja podbródka – skuteczne zabiegi

W zależności od powodu powstania drugiego podbródka (tkanka tłuszczowy, wiotka skóra) można wykorzystać różne technologie w celu wyeliminowania go.
 Usuwanie drugiego podbródka warto powierzyć specjalistom medycyny estetycznej, gdyż domowe metody na podwójny podbródek (krem, masaże, ćwiczenia) zazwyczaj nie przynoszą pożądanych efektów. Jak zlikwidować drugi podbródek w gabinecie medycyny estetycznej? Zabiegi na podwójny podbródek to przede wszystkim:
  • Fale radiowe i ultradzwięki
  • Kriolipoliza
  • Lipoliza podbródka
  • Hifu
  • Radiofrekwencja mikroigłowa
  • Nici liftingujące

Zabiegi na drugi podbródek cena

Accent prime podbródek cena:
500 pln
Ilość zabiegów:
4-6
Lipoliza iniekcyjna podbródek cena:
1000 pln
Ilość zabiegów:
1-3
Kriolipoliza podbródek cena:
800 pln
Ilość zabiegów:
1-3
Hifu podbródek
1000 pln
Ilość zabiegów:
1-2

Lipoliza podbródka i inne zabiegi

Wyboru metody dokonuje specjalista w oparciu o stopień zaawansowania defektu oraz przyczyny jego powstania. Jeśli podwójny podbródek jest konsekwencją obecności tłuszczaka, konieczne jest jego chirurgiczne usunięcie. Natomiast w przypadku kumulacji tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka zalecane jest wykonanie kriolipolizy na podbródek, kilku zabiegów urządzeniem Accent Prime na podbródek  lub wykonanie lipolizy podbródka. Lipoliza iniekcyjna podbródka to bezoperacyjny zabieg usuwania tkanki tłuszczowej. Preparat zawierający związki niszczące komórki tłuszczowe jest wprowadzany w głębokie warstwy skóry przy pomocy cieniutkiej igły. Usunięty z komórek tłuszcz usuwany jest na drodze przemian metabolicznych w wątrobie, zaś tkanka ulega obkurczeniu. Warto przeprowadzić serię kilku zabiegów, a ostateczny efekt zauważalny jest po kilku tygodniach od wykonania zabiegu lipolizy podbródka.
Zabieg endermologii twarzy (Endermolift) idealnie sprawdza się w przypadku podwójnego podbródka spowodowanego obrzękiem twarzy. Wtedy zastosowanie specjalnej głowicy umożliwia drenaż limfatyczny tkanek i odpływanie limfy, co redukuje obrzęki w okolicy podbródka.
Likwidacja podwójnego podbródka możliwa jest także na drodze ujędrnienia skóry laserem iPIXEL, RF mikroigłową lub metodą HIFU. Frakcyjny laser ablacyjny prowadzi do powstania mikrouszkodzeń termicznych skóry i pobudzenia procesów regeneracyjnych. Ostatecznie dochodzi do resufracingu skóry i silnego jej ujędrnienia. Efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Taki zabieg na drugi podbródek sprawdza się u pacjentów dotkniętych umiarkowanym wiotczeniem skóry. Natomiast w przypadku zaawansowanego nadmiaru skóry, która traci elastyczność i jest obwisła doskonale sprawdza się zabieg liftingujący z wykorzystaniem nici PDO. Nici liftingujące z haczykami wprowadza są w skórę i zakotwicza się je w tkankach, dając efekt mechanicznego jej podciągnięcia, a z czasem także ujędrnienia spowodowanego nasiloną syntezą włókien kolagenowych. Nici wprowadzane są za pomocą cienkiej kaniuli, a wprowadzone podskórnie nici są niewidoczne i niewyczuwalne.

Usuwanie drugiego podbródka kriolipolizą

Jeśli przyczyną podwójnego podbródka jest miejscowa kumulacja tkanki tłuszczowej, wówczas najskuteczniejszym zabiegiem jest kriolipoliza. Jest to nieinwazyjny sposób na pozbycie się miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w tych miejscach, które najtrudniej jest odchudzić.

Kriolipoliza Clatuu Alpha to najnowocześniejsza technologia pozwalająca na skuteczną i bezpieczną redukcję tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka. Dzięki zadziałaniu ujemnej temperatury na adipocyty możliwe jest uzyskanie efektu obumierania komórek tłuszczowych. Głowica aparatu chłodzi tkankę tłuszczową do temperatury poniżej zera, pod wpływem której komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu. Towarzyszy temu miejscowy stan zapalny, stanowiący dla organizmu sygnał do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Dlatego zmniejszeniu ilości tłuszczu w okolicy podbródka towarzyszy stopniowe obkurczanie skóry. Ostatecznie – podbródek jest wyszczuplony i wymodelowany w pożądany sposób.

Aby uzyskać efekt idealnie wymodelowanego podbródka, może wystarczyć jeden zabieg. Jeśli tkanki tłuszczowej jest sporo, warto powtórzyć zabieg po 4-6 tygodniach.

Likwidacja drugiego podbródka metodą Hifu

Hifu na podbródekBardzo często przyczyną nieestetycznego wyglądu podbródka jest utrata jędrności skóry. Wówczas wskazane jest jej ujędrnienie – dzięki temu podbródek zostaje idealnie wymodelowany i optycznie wyszczuplony. Skutecznym zabiegiem ujędrniającym jest HIFU, czyli technologia skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Jest to całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, polegający na oddziaływaniu fali o wysokiej energii na niewielkim obszarze skóry. Bez naruszania ciągłości naskórka uzyskuje się efekt termiczny – włókna kolagenowe podgrzewane są do 60-70 stopni. Dzięki temu włókna kolagenowe ulegają skróceniu i pobudzona zostaje synteza nowych włókien kolagenowych.

Nowoczesna technologia HIFU na podbródek oferuje szereg udogodnień, które zwiększają skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu. Możliwe jest precyzyjne określenie, na jaką głębokość dociera fala ultradźwiękowa. Ponadto specjalnie wyprofilowana głowica umożliwia wykonanie zabiegu nawet na trudno dostępnych obszarach ciała. Zabieg jest w miarę komfortowy i bezbolesny.

Ponieważ zabieg HIFU na podbródek wiąże się z pobudzeniem syntezy kolagenu, ostateczny efekt można ocenić 2-3 miesiące po wykonaniu procedury. Wystarczy jednorazowe wykonanie zabiegu, gdyż cechuje się on bardzo wysoką skutecznością.

Usuwanie podbródka radiofrekwencją mikroigłową

Zabieg RF na podbródek sprawdza się w przypadku obecności luźnej, wiotkiej skóry. Zabieg umiejętnie łączy dwie niezwykle skuteczne technologie – nakłuwanie skóry oraz falę radiową. Głowica wyposażona w kilkanaście cieniutkich igiełek nakłuwa skórę na precyzyjnie określoną głębokość. Jednocześnie – igiełki emitują falę radiową o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu głębokich mikrouszkodzeń termicznych w skórze. Aktywuje to syntezę nowych włókien kolagenowych oraz skrócenie już obecnego kolagenu. Skóra staje się bardziej gęsta i jędrna, a podbródek jest idealnie wymodelowany. Aby uzyskać doskonały efekt szczupłego, jędrnego podbródka wystarczy wykonać 3-4 zabiegi w odstępie 1 miesiąca. Zabieg można wykonywać przez cały rok.

Likwidacja drugiego podbródka – fale radiowe i ultradźwięki

Nienaganny wygląd podbródka można przywrócić dzięki wykorzystaniu innowacyjnej aparatury – Accent Prime. Jest to platforma wykorzystująca dwie niezwykle skuteczne technologie – ultradźwięków oraz fal radiowych. Wyszczuplanie i ujędrnienie podbródka można uzyskać korzystając z obydwu technologii. Ultradźwięki umożliwiają redukcję skumulowanej w okolicy podbródka tkanki tłuszczowej, prowadząc do rozbicia komórek tłuszczowych i uwolnienia z nich tłuszczu. Z kolei fale radiowe ujędrniają skórę na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, co możliwe jest dzięki podgrzaniu skóry i tkanki podskórnej do temperatury 45 – 60 stopni. Taki efekt cieplny nie jest jednak odczuwalny jako dyskomfort, gdyż efekt nagrzewania tkanki jest stopniowy, a jednocześnie towarzyszy mu zastosowanie zaawansowanej głowicy chłodzącej. Wykorzystanie specjalnej głowicy Mini Speed umożliwia precyzyjne przeprowadzenie zabiegu na tak niewielkim obszarze, jakim jest podbródek.

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka i nie wymaga rekonwalescencji. Pierwszy efekt zauważyć można natomiast po zabiegu, zaś efekt ostateczny ocenić można ocenić po kilku tygodniach, gdy dojdzie do zsyntetyzowania nowych włókien kolagenowych.

Efekty likwidacji podbródka urządzeniem Accent Prime są widoczne już po dwóch zabiegach.

 

Pytania i odpowiedzi

Co zrobić żeby zniknął drugi podbródek?

Żeby pozbyć się drugiego podbródka, należy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od przyczyny do usuwania drugiego podbródka wykorzystuje się metody takie jak Hifu, kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, Accent Prime, fale radiowe, radiofrekwencja mikroigłowa, nici liftingujące, endermologia i laser frakcyjny. Efektem jest wyszczuplenie i wymodelowanie podbródka oraz ujędrnienie skóry w tym obszarze.

Jak ujędrnić skórę na podbródku?

Najlepszy sposób na ujędrnienie skóry na podbródku to profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi Hifu, fala radiowa, radiofrekwencja mikroigłowa, Dermapen i  laser frakcyjny. Zabiegi stymulują syntezę kolagenu i włókien elastynowych, co wygładza i ujędrnia skórę.

ile kosztuje usunięcie drugiego podbródka?

  • Fale radiowe na podbródek 500 pln
  • Lipoliza podbródka 1000 pln
  • Kriolipoliza na podbródek 800 pln
  • Hifu na podbródek 1000 pln

Jaki zabieg na podbródek?

Kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, Fale radiowe i Hifu to zabiegi najczęściej wykonywane na podbródek. Pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnić tą okolicę. Warto zdecydować się także na inne metody modelowania podbródka takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, nici PDO, laser frakcyjny czy fala radiowa. Do uzyskania optymalnych rezultatów zazwyczaj potrzeba kilku wizyt w gabinecie medycyny estetycznej.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Ewelina Czesak

Ewelina Czesak

Kosmetolog

Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz pielęgnacyjnych na twarz tj. peelingi chemiczne, wodorowe oczyszczanie. Ma wieloletnie doświadczenie w masażach manualnych i pielęgnacji ciała, ale również w masażach podciśnieniowych. Odbyła wiele szkoleń z Endermologii Alliance, Fali akustycznej Storz czy platformy Accent Prime. Swoją pracę wykonuję sumiennie dbając o każdy detal.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Niki

To piękny gabinet lśniący czystością i estetyka. Obsługa b. mila, b. profesjonalna. Wychodząc z gabinetu , masz ochotę znów tu wrócić!!!

Eliza

Profesjonalna i przemiła obsługa, zabiegi wykonywane z ogromną dbałością i starannością, szeroka oferta - bardzo polecam Salon Neonia!

Sylwia

Bardzo profesjonalne i miłe podejście do pacjenta. Polecam🙂