Odmładzanie biustu Kraków

odmładzanie biustuPiersi to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Wygląd piersi determinowany jest m. in. zawartością tkanki tłuszczowej oraz jędrnością skóry. Od kondycji skóry zależy, czy biust zachowa atrakcyjny wygląd – skóra podtrzymuje bowiem biust, zapewnia mu sprężystość i piękny kształt. Odmładzanie biustu oraz ujędrnianie biustu jest możliwe dzięki zabiegom medycyny estetycznej.

Obwisłe piersi – przyczyny

Osłabienie skóry, spadek jej gęstości oraz przesuszenie skóry wpływają negatywnie na biust – pojawiają się obwisłe piersi. Problem z wyglądem biustu nasilić może się także przy utracie tkanki tłuszczowej budującej biust – gdy piersi tracą swą objętość, sprzyja to utracie ich owalnego kształtu.
Obwisłe piersi mogą być zatem konsekwencją niewłaściwej pielęgnacji skóry – braku jej nawilżania i odżywiania, ekspozycji na słońce, częstego korzystania z gorących kąpieli. Skóra traci ponadto jędrność z wiekiem – dochodzi do spadku syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, a także zaniku ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Skóra traci gęstość, staje się cienka i mało elastyczna. Warto wtedy w miarę szybko wykonać zabiegi odmładzania biustu oraz zabiegi ujędrniające biust.

Bardzo częstą przypadłością są obwisłe piersi po ciąży. Przyczyną jest nagły wzrost objętości piersi podczas ciąży i karmienia piersią, co prowadzi do rozciągnięcia włókien kolagenowych i spadku jędrności skóry. Nawet niewielki biust nie będzie w odpowiedni sposób podtrzymywany i utraci jędrność. W podobny sposób biust może utracić jędrność podczas kuracji odchudzającej. Szczególnie niekorzystnie na wygląd biustu działa nagły spadek wagi, a także ciągłe wahania wagi (naprzemienne chudnięcie i tycie). Wtedy obwisłym piersiom często towarzyszą rozstępy na skórze biustu. Tego typu rozstępy są w miarę łatwe do wyeliminowanie zabiegami takie jak dermapen czy rf mikroigłową o ile są one  świeże a zabieg jest wykonywany w renomowanej klinice medycyny estetycznej.

Zabiegi na odmładzanie i ujędrnianie biustu

Odmładzanie biustu ma na celu przede wszystkim ujędrnienie skóry tych okolic. Zwiększenie gęstości skóry, pobudzenie syntezy włókien kolagenowych oraz odżywienie skóry skutkują przywróceniem elastyczności skóry. To z kolei przekłada się na przywrócenie jędrności i pożądanego kształtu biustu.
Doskonałe efekty odmłodzenia i ujędrnienia skóry biustu zapewnia zabieg na biust z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Zastosowanie lasera er: Yag zapewnia efekt natychmiastowej poprawy kondycji skóry biustu. Innowacyjna technologia zastosowana w tym laserze umożliwia zastąpienie jednej wiązki światła kilkudziesięcioma mikrowiązkami, co zapewnia powstanie licznych mikrourazów termicznych. Ich gojenie się, pobudza skórę do wzmożonej syntezy włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się gęsta i elastyczna. Jednocześnie podczas zabiegu można zredukować rozstępy na skórze biustu. Jest to zatem doskonały zabieg odmładzania biust po ciąży. Pełny efekt zabiegu laserem frakcyjnym zauważalny jest po około miesiącu.

Kolejną metodą stymulacji skóry do syntezy włókien kolagenowych jest mikronakłuwanie dermapen. Ten zabieg zapewnia ujędrnianie biustu na drodze generowania szeregu mikronakłuć i aplikacji koktajlu odżywczego na skórę. Skóra biustu ulega przebudowie i zagęszczeniu, co prowadzi do poprawy wyglądu biustu.
Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych możliwe jest także dzięki zabiegowi Rf mikroigłowej, który na drodze penetracji falami radiowymi głębokich warstw skóry prowadzi do wzrostu napięcia skóry. Efektem jest odmłodzenie biustu i poprawa jego kształtu.

Pytania i odpowiedzi

Co zrobić, aby przywrócić jędrność biustu?

Jędrność biustu można przywrócić dzięki takim zabiegom, jak laseterapia, radiofrekwencja mikroigłowa czy dermapen. Ich celem jest zwiększenie syntezy włókien kolagenowych, które odpowiadają za sprężystość i gęstość skóry. Wszystkie te zabiegi nie maja charakteru inwazyjnego, a tym samym nie wymagają długiej rekonwalescencji, a efekty widoczne po wykonaniu zaledwie kilku serii.

Co da się zrobić z obwisłymi piersiami?

Wygląd obwisłych piersi, będących wynikiem utraty elastyczności i gęstości skóry, można poprawić dzięki zabiegom przywracającym jej jędrność. Doskonałe efekty przynosi ujędrnianie laserowe, które dodatkowo pozwala też usunąć rozstępy, często towarzyszące rozciąganiu skóry na piersiach. Poprawa wyglądu piersi możliwa jest także dzięki zabiegowi mikronakłuwania dermapen i radiofrekwencji mikroigłowej.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Natalia Korabiowska

Natalia Korabiowska

Kosmetolog

Absolwentka kierunku kosmetologia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Charakteryzuje się niezwykłą dokładnością pracy. Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz zabiegach ujędrniających skórę.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię