Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków

Radiofrekwencja mikroigłowa RF to zabieg łączący w sobie dwa mechanizmy działania. Jednocześnie wykonywane jest mikronakłuwanie skóry oraz wywołanie efektu termicznego w głębszych jej warstwach. Zabieg RF znajduje wszechstronne zastosowanie w pielęgnacji twarzy i ciała. Pozwala na wygładzenie zmarszczek i blizn potrądzikowych, pozwala uzyskać efekt liftingu twarzy. Ponadto umożliwia ujędrnienie skóry ciała, redukcję blizn i rozstępów, a także cellulitu. W naszej klinice oferujemy najnowocześniejszą odsłonę radiofrekwencji mikroigłowej frakcyjnej.

Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków - w skrócie

Cena:
od 800 zł
ilość zabiegów:
3-4
efekty:
stałe
znieczulenie:
tak
rabaty w serii:
do 20%

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Rafiofrekwencja to frakcyjny zabieg odmładzający, polegający na nakłuwaniu skóry z jednoczesnym podgrzaniem tkanki za pośrednictwem fali radiowej. Głowica aparatu wyposażona jest w cieniutkie igiełki o kontrolowanej precyzyjnie głębokości wkłucia – od 0,5 do 3,5 mm. Igiełki emitują falę radiową, która nagrzewa tkanki wzdłuż całej długości igiełek. Fala radiowa ma częstotliwość przekraczającą 0,3 MHz, zazwyczaj jest to od 0,5 do 1 MHz. Istnieje możliwość regulowania częstotliwości fal radiowych, dzięki czemu urządzenie pozwala uzyskać efekt dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ponadto stopniowe zwiększanie częstotliwości fali, a tym samym towarzyszącego efektu termicznego pozwala uniknąć dolegliwości bólowych i znacząco zwiększa komfort pacjenta podczas zabiegu.

Radiofrekwencja wywołuje zjawisko diatermii, czyli głębokiego nagrzewania tkanek. Źródło ciepła nie dociera z zewnątrz, a jest znajduje się w tkance. Pozwala to na równomierne ogrzewanie tkanek. Generowana podczas zabiegu temperatura osiąga 45-60 stopni. Wówczas uzyskać można następujące efekty:

 • poszerzenie włosowatych naczyń krwionośnych, dzięki czemu do komórek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych
 • skrócenie włókien kolagenowych, ich większe napięcie oraz stymulowanie fibroblastów do syntezy nowego kolagenu

Także sam proces nakłuwania skóry pobudza syntezę kolagenu i ukrwienie tkanek. Dzięki tak kompleksowemu działaniu zachodzi remodeling skóry, wzmocnienie jej struktury i wygładzenie powierzchni.

Dlaczego Rf Frakcyjna?

Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna w naszym gabinecie to najnowocześniejsza odsłona technologii RF.  Daje ogromne możliwości w zakresie bardziej precyzyjnego i skutecznego działania. Dzięki dostępności większej ilości głowic oraz końcówek zabiegowych, aparatura może być wykorzystana w znacznie szerszym spektrum wskazań.

Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje cztery rodzaje głowic:

 • głowicę Standard do frakcyjnego mikronakłuwania, umożliwiająca redukcję zmarszczek, wygładzanie blizn  oraz poprawę napięcia skóry
 • głowicę High Speed do frakcyjnego mikronakłuwania pozwalającą na zabiegi na ciało
 • głowicę monopolarną, działającą na zasadzie podgrzewania skóry właściwej, dzięki czemu możliwe jest bardzo skuteczne pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu bez konieczności nakłuwania skóry
 • głowicę SmartCure, wyposażona w pojedynczą igłę, która dzięki precyzyjnemu działaniu termokoagulacyjnemu pozwala na redukcję blizn i poszerzonych naczynek.

Kolejną cechą wyróżniającą radiofrekwencję 2.0 na tle innych zabiegów tego typu jest dostępność różnych tipów z igłami. Końcówka wyposażona może być w 10 mikroigieł, 25 lub 64 mikroigły. Dzięki równomiernemu rozmieszczeniu igiełek zagwarantowane jest uzyskanie jednorodnej strefy termokoagulacji. Kolejna innowacja dotyczy wykorzystania dwóch typów igieł – nieizolowanych oraz półizolowanych. Igiełki nieizolowane umożliwiają na jednoczesne działanie na wszystkie warstwy skóry i ich równomierne podgrzewanie. Z kolei działanie igieł półizolowanych sprowadza się do leczenia rozstępów czy blizn.

Dzięki systemowi Smooth Nedling igiełki są płynnie wprowadzane w głąb skóry, co przekłada się na większy komfort towarzyszący zabiegowi oraz możliwość szybszej regeneracji pozabiegowej.

Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków – wskazania

Zabieg radiofrekwencji znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Radiofrekwencja mikroigłowa na twarz wskazana jest w następujących przypadkach:

 • zmiana owalu twarzy
 • wiotkość wybranych partii twarzy, np. policzków czy podbródka, żuchwy, okolicy ust
 • pojawienie się zmarszczek i bruzd (lwiej zmarszczki, kurzych łapek, zmarszczek na czole, bruzd nosowo – wargowych, zmarszczek wokół ust)
 • obecność blizn potrądzikowych
 • poszerzone pory skórne
 • cienie i worki pod oczami
 • nadmierne przetłuszczanie się skóry
 • opadanie powiek i obniżenie linii brwi
 • nierównomierny koloryt skóry

Radiofrekwencję mikroigłową można wykonać także na wielu obszarach ciała, takich jak szyja, brzuch, pośladki, ramiona czy uda. Zabieg doskonale sprawdza się w tak problematycznych miejscach jak kolana czy wewnętrzna powierzchnia ramion (tzw. pelikany). Wówczas podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu jest utrata jędrności skóry, a także obecność rozstępów i blizn. Zabieg jest skuteczny w przypadku blizny po cesarskim cięciu i innych blizn pooperacyjnych, blizn pourazowych czy pooparzeniowych.

Co najważniejsze – zabieg można wykonywać przez cały rok.

Radiofrekwencja mikroigłowa w Krakowie - przebieg zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem poprzedzonym znieczuleniem, dlatego na 20-30 minut przez nakłuwaniem skóry nakładany jest krem znieczulający. Zabieg polega na przykładaniu głowicy do wybranych partii skóry. Igiełki penetrują w skórę na określoną głębokość, a towarzyszy temu nagrzewanie skóry to temperatury 45-60 stopni. Zabieg – w zależności od nakłuwanego obszaru skóry – trwa około 45 do 90 minut.

Jak się przygotować do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Przed wykonaniem nakłuwania skóry aparaturą do radiofrekwencji mikroigłowej, należy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim – niewskazane jest opalanie czy stosowania samoopalacza, a także wykonywanie zabiegów złuszczających skórę , takich peelingi chemiczne. Jeśli skóra jest przesuszona, konieczne jest jej nawilżenie kosmetykami lub odpowiednimi zabiegami. I należy pamiętać, że zabieg zawsze powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Konsultacja służy ocenie skóry pacjenta, omówieniu oczekiwanych efektów oraz wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana nakłuwaniu może być zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Wówczas wskazane jest zastosowanie preparatów łagodzących, np. zawierających ceramidy wzmacniające barierę hydrolipidową. W ciągu pierwszych 5 dni po zabiegu warto powstrzymać się od stosowania kosmetyków mogących podrażniać i przesuszać skórę, czyli zawierających alkohol czy dodatek perfum. Ponadto niewskazane jest wykonywanie makijażu. Przez pierwszy tydzień dobrze jest powstrzymać się od korzystania z sauny czy basenu. Nie wolno zdrapywać powstałych strupków i podrażniać skóry. Przez miesiąc po zabiegu zaleca się unikać ekspozycji na słońce, konieczne jest stosowanie filtrów antyUV. W celu wspomagania procesów regeneracyjnych, przez miesiąc po zabiegu można suplementować witaminę C.

Jakie są efekty zabiegu RF mikroigłowej?

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Jednak w celu zmaksymalizowania efektów zalecane jest wykonanie 3-6 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Radiofrekwencja mikroigłowa to terapia upiększająca o progresywnym charakterze, co oznacza, że efekt pojawia się stopniowo. Kilka dni po pierwszym zabiegu można zauważyć wyraźne napięcie skóry, jednak aby móc ocenić ostateczny efekt terapii, konieczne jest odczekanie około 2 miesięcy po wykonaniu ostatniego zabiegu z serii. Tyle czasu jest potrzebne, aby doszło do zsyntetyzowania nowych włókien kolagenowych oraz kompleksowej przebudowy struktury skóry.

Możliwość regulowania takich parametrów pracy urządzenia jak głębokość nakłuć, a także intensywność oraz czas nagrzewania skóry pozwala na pełną personalizację zabiegu. Ponieważ zabieg zostaje dokładnie dopasowany do indywidualnych potrzeb danego pacjenta, możliwe jest osiągnięcie spektakularnych efektów.

W przypadku zwiotczałej skóry możliwe jest uzyskanie efektu termoliftingu, czyli zwiększenia gęstości skóry, wzmocnienia jej struktury oraz jej ujędrnienia. Twarz zyskuje młodszy wygląd, z przywróconym prawidłowym owalem. Możliwe jest skorygowanie wiotkich policzków, chomiczków. Zmarszczki i bruzdy są wygładzone, a blizny potrądzikowe – zredukowane. Efektem wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej na twarz jest także zredukowanie aktywności gruczołów łojowych i zmniejszenie widoczności porów oraz złagodzenie zmian trądzikowych.

Efektem radiofrekwencji wykonywanej na różnych obszarach ciała może być ujędrnienie i wygładzenie skóry oraz likwidacja rozstępów i blizn.

Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków – przeciwwskazania

Wykonanie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wykluczone jest za sprawą następujących czynników:

 • ciąża i karmienie piersią
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zakażenia skóry
 • obecność takich schorzeń skórnych jak łuszczyca, bielactwo, trądzik różowaty
 • rozrusznik serca lub metalowe implanty w miejscu zabiegu
 • niewyrównana cukrzyca
 • zakrzepica naczyń i inne zaburzenia krzepnięcia krwi
 • nowotwory złośliwe
 • schorzenia autoimmunologiczne
 • epilepsja

Przeciwwskazania względne, które wymagają przesunięcia czasowego zabiegu to niedawno wykonane procedury iniekcji toksyny botulinowej czy kwasu hialuronowego czy peelingi chemiczne.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Radiofrekwencja mirkoigłowa

Usługa 1 zabieg Pakiet 3 zabiegów Pakiet 4 zabiegów

Radiofrekwencja Mikroigłowa Secret RF 2.0

Twarz

1 zabieg

1400 zł

Pakiet 3 zabiegów

3700 zł

4200 zł

Pakiet 4 zabiegów

4500 zł

5600 zł

Szyja

1 zabieg

1000 zł

Pakiet 3 zabiegów

2600 zł

3000 zł

Pakiet 4 zabiegów

3200 zł

4000 zł

Dekolt

1 zabieg

1200 zł

Pakiet 3 zabiegów

3100 zł

3600 zł

Pakiet 4 zabiegów

3900 zł

4800 zł

Twarz +Szyja

1 zabieg

2000 zł

Pakiet 3 zabiegów

4500 zł

6000 zł

Pakiet 4 zabiegów

6400 zł

8000 zł

Twarz + Szyja +Dekolt

1 zabieg

2500 zł

Pakiet 3 zabiegów

6400 zł

7500 zł

Pakiet 4 zabiegów

8000 zł

10000 zł

Okolice oczu

1 zabieg

800 zł

Pakiet 3 zabiegów

2100 zł

2400 zł

Pakiet 4 zabiegów

2700 zł

3200 zł

Grzbiet dłoni

1 zabieg

1000 zł

Pakiet 3 zabiegów

2600 zł

3000 zł

Pakiet 4 zabiegów

3200 zł

4000 zł

Okolice ust

1 zabieg

800 zł

Pakiet 3 zabiegów

2100 zł

2400 zł

Pakiet 4 zabiegów

2700 zł

3200 zł

Powieki

1 zabieg

800 zł

Pakiet 3 zabiegów

2100 zł

2400 zł

Pakiet 4 zabiegów

2700 zł

3200 zł

Policzki

1 zabieg

1000 zł

Pakiet 3 zabiegów

2600 zł

3000 zł

Pakiet 4 zabiegów

3200 zł

4000 zł

Czoło

1 zabieg

1000 zł

Pakiet 3 zabiegów

2600 zł

3000 zł

Pakiet 4 zabiegów

3200 zł

4000 zł

Ramiona

1 zabieg

1500 zł

Pakiet 3 zabiegów

3900 zł

4500 zł

Pakiet 4 zabiegów

4800 zł

6000 zł

Brzuch

1 zabieg

2000 zł

Pakiet 3 zabiegów

5200 zł

6000 zł

Pakiet 4 zabiegów

6400 zł

8000 zł

Kolana

1 zabieg

1000 zł

Pakiet 3 zabiegów

2600 zł

3000 zł

Pakiet 4 zabiegów

3200 zł

4000 zł

Blizny

1 zabieg

od 800 zł

Pakiet 3 zabiegów

od 2100 zł

od 2400 zł

Pakiet 4 zabiegów

od 2700 zł

od 3200 zł

Rozstępy

1 zabieg

od 800 zł

Pakiet 3 zabiegów

od 2100 zł

od 2400 zł

Pakiet 4 zabiegów

od 2700 zł

od 3200 zł

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.