Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna to szeroko pojęta nazwa dla wszystkich oferowanych zabiegów, po to by wydobyć piękno i poprawić mankamenty urody. W skład medycyny estetycznej wchodzi chirurgia plastyczna (o ile nie są to zabiegi rekonstrukcyjne) laseroterapia, kosmetologia, a nawet kosmetyka pielęgnacyjna. By jednak łatwo było rozróżnić zabiegi można ogólnie przyjąć, że chirurgia plastyczna to domena skalpela, laseroterapia jest związana z zabiegami laserowymi hi-tech, medycyna estetyczna z zabiegami iniekcyjnymi, a kosmetyka pielęgnacyjna z zabiegami o mniejszym stopniu inwazyjności. Medycyna estetyczna to dziedzina pozwalająca skutecznie walczyć z oznakami upływającego czasu, bądź korygować niechciane defekty estetyczne. Uwidacznia walory twarzy i ciała podnosząc tym samym pewność siebie i zapewniając lepsze samopoczucie. Profesjonalny personel – lekarz medycyny  estetycznej – oraz zastosowane preparaty najwyższej jakości, dają efektowne modelowanie owalu twarzy, skuteczną redukcję zmarszczek czy rewitalizację skóry. Szeroka oferta zabiegowa pozwoli na dobranie odpowiedniej procedury, która zapewni natychmiastowe, widoczne i długotrwałe rezultaty.

Bezpieczeństwo w medycynie estetycznej

Jednym za najważniejszych aspektów, podczas wykonywania zabiegów medycyny estetycznej, jest bezpieczeństwo. Najbardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej powinien wykonywać lekarz. Problemy zaczynają się wtedy, gdy przykładowo przy zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym pojawią się komplikacje (np. alergia, ucisk na naczynie), a kosmetolog nie jest uprawniony do wdrożenia leczenia. Nasze Centrum Laseroterapii i Medycyny Estetycznej zaprasza na zabiegi poprzedzone kompleksową konsultacją medyczną. Wspólnie z lekarzem zostanie omówiony cel zabiegu oraz procedura wykonania. Zapewniamy, że decyzja o zabiegach jest podejmowana wspólnie z doświadczonym specjalistą, uwzględniając wszelkie potrzeby pacjenta oraz zaoferujemy alternatywne możliwości skutecznych terapii w trosce o Państwa młody wygląd.

Lekarz medycyny estetycznej

Warto zaznaczyć, że nie istnieje specjalizacja z zakresu medycyny estetycznej. Lekarz wykonujący zabiegi z tej dziedziny powinien jednak posiadać studia podyplomowe oraz liczne kursy, idące w parze z praktyką. Czy to jednak wystarczy, abyśmy byli zadowoleni z końcowego efektu zabiegu? Choć niewątpliwie lekarze mają dużą i szczegółową wiedzę z anatomii człowieka to niekoniecznie wszyscy mają zmysł estetyczny. Nie kierujmy się przysłowiem „szewc bez butów chodzi”. Zwracajmy uwagę na wygląd samego lekarza wykonującego zabiegi oraz prośmy o pokazanie efektów jego pracy. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jakie wyczucie estetyki ma lekarz oraz jak odnosi się do kanonu piękna.

Klinika medycyny estetycznej

Obecnie słowo klinika używane jest nagminnie. Odnosi się do wszelkiego rodzaju placówek, nawet do gabinetów mieszczących się w mieszkaniach prywatnych albo do konkretnej lokalizacji, tak jak dzielnica np. Mokotów w Warszawie czy Ruczaj w Krakowie. Nie jest to dozwolone i wprowadza zarówno pacjentów, jak i klientów w błąd. Klinik medycyny estetycznej w Polsce jest bardzo niewiele. Pozostałe są prywatnymi gabinetami. Jak jednak wybrać odpowiedni ośrodek medycyny estetycznej? Warto sprawdzić czy personel, który w nim pracuje jest kompetentny, preparaty do zabiegów wysokiej jakości, a sprzęt laserowy od wielu lat na światowym rynku. Wysoka jakość gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów.

Rekonwalescencja po zabiegach medycyny estetycznej

W porównaniu z chirurgią plastyczną, zabiegi w ramach medycyny estetycznej są mało inwazyjne. Do przeprowadzenia niektórych z nich wymagane jest wykonanie niewielkich nakłuć, dzięki czemu pacjenci nie muszą martwić się długim okresem rekonwalescencji. Większość z naszych zabiegów pozwala na normalne funkcjonowanie już następnego dnia, a personel udziela wszelkich wskazań co do zaleceń pozabiegowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków