Dermatologia estetyczna

Medycyna estetyczna to jedna z najmłodszych, a zarazem najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny. Koncentruje się ona na kompleksowym upiększaniu i odmładzaniu, co przekłada się nie tylko na poprawę jakości życia, ale także zredukowanie niektórych problemów natury zdrowotnej. Dziś dermatologia estetyczna oferuje szereg nowoczesnych zabiegów, które w skuteczny i bezpieczny sposób przybliżają do wymarzonego wyglądu. Dermatologia estetyczna obejmuje cały wachlarz zabiegów. Różnią się one pod kątem  inwazyjności, efektywności, oraz wymaganego czasu rekonwalescencji. Najbardziej inwazyjnymi zabiegami są te z wykorzystaniem skalpela, czyli operacje plastyczne. Coraz częściej zastępowane są one procedurami znacznie mniej inwazyjnymi, a mimo to przynoszącymi porównywalny efekt końcowy. Mowa zwłaszcza o laseroterapii oraz kosmetologii oferującej zabiegi iniekcyjne. Nie należy zapominać także o kosmetyce pielęgnacyjnej, która dzięki wykorzystaniu innowacyjnych preparatów kosmetycznych może zapewnić spektakularny efekt .

Dermartologia estetyczna
przede wszystkim bezpieczeństwo

Dermatologia estetyczna cechuje się wysoką skutecznością, a zarazem bezpieczeństwem wykonywanych zabiegów. Prawidłowo wykonany zabieg nie powinien być obciążony pojawieniem się działań niepożądanych. Warunkiem niezbędnym do tego, aby wykonanie zabiegu nie zakończyło się rozczarowaniem, jest wybór renomowanej placówki medycyny estetycznej oraz oddanie się w ręce wykwalifikowanej kadry specjalistów. Warto mieć na uwadze, że niektóre bardziej inwazyjne procedury powinny być wykonanie jedynie przez doświadczonego lekarza. Ma to znaczenie nie tylko dla powodzenia samego zabiegu, ale także kompleksowej opieki pozabiegowej. Bezpieczeństwo w kosmetologii determinujemy także wykorzystaniem wyłącznie certyfikowanej aparatury oraz preparatów najwyższej jakości. Najczęściej wysoka jakość usług idzie w parze z ceną. Bardzo atrakcyjne cenowo oferty powinny wzbudzić podejrzenie. Za powodzenie zabiegów odpowiada także współpraca pacjenta, kosmetologa oraz z lekarza. Kluczową rolę odgrywa także szczegółowa konsultacja.

Jak wybrać lekarza medycyny estetycznej?

Lekarz medycyny estetycznej to specjalista, który potrafi kompleksowo i wielotorowo zadbać o młody i atrakcyjny wygląd pacjenta. Dermatologia estetyczna to nie jest specjalizacja, ale umiejętność lekarska, którą na drodze studiów podyplomowych i profesjonalnych kursów może nabyć lekarz dowolnej specjalizacji. Po czym rozpoznać, czy lekarz to profesjonalista godny zaufania? Każda wizyta powinna rozpocząć się od szczegółowego wywiadu lekarskiego, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań do poszczególnych zabiegów.

Równie ważne jest bardzo precyzyjne określenie docelowego efektu zabiegu. Profesjonalista nie zgodzi się bezkrytycznie na każdy zabieg. Kryterium zakwalifikowania do zabiegu powinno być zdrowie pacjenta, a także zachowanie jak najbardziej naturalnego i harmonijnego wyglądu. Najlepszą wizytówką lekarza są bowiem jego zadowoleni pacjenci, którzy wyglądają młodo i promiennie, a mimo to nikt nie posądza ich o nadmierną ingerencję w wygląd.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej estetycznej?

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które umożliwiają skuteczne i bezpieczne skorygowanie wszelkich defektów estetycznych twarzy i całego ciała. Zabiegi hi-tech umożliwiają kompleksowe odmłodzenie twarzy i ciała. Usuwanie zmarszczek, blizn czy przebarwień to nie problem dzięki nowoczesnym technologiom laserowym. Poprawę wyglądu ciała (redukcja rozstępów i cellulitu) uzyskujemy dzięki Rf mikroigłowej czy Endermologii. Podobne zastosowanie znajdują zabiegi z wykorzystaniem preparatu uzyskanego z krwi pacjenta. Lipoliza iniekcyjna umożliwia niechirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej skumulowanej na twarzy (podbródku, pod oczami) oraz w dowolnym obszarze ciała. Dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej możliwe jest skorygowanie zmarszczek mimicznych na twarzy (kurze łapki, zmarszczki palacza, lwie zmarszczki czy zmarszczki królicze)oraz zmarszczek na szyi i dekolcie.

Toksyna botulinowa umożliwia ponadto leczenie nadpotliwości. Z kolei kwas hialuronowy daje możliwość wypełnienia zmarszczek i bruzd (lwia zmarszczka, bruzdy marionetki, bruzdy nosowo – wargowe, doliny łez, zmarszczki na czole) z jednoczesnym nawilżeniem skóry, korektę kształtu nosa czy korektę kształtu i wielkości ust. Wypełniacze umożliwiają także poprawę wymodelowanie konturów twarzy i uwydatnienie policzków. Efekt odmłodzenia twarzy, poprawy jej owalu oraz redukcji podwójnego podbródka, opadających policzków lub brwi umożliwiają nici liftingujące PDO i Aptos, zapewniające naturalny i długotrwały efekt.

Czy po zabiegach dermatologii estetycznej wymagana jest rekonwalescencja?

Dermatologia estetyczna oferuje zabiegi o ograniczonej inwazyjności, zatem w wielu przypadkach nie jest wymagana długotrwała rekonwalescencja. Nierzadko możliwy jest niemal natychmiastowy powrót do codziennej aktywności. W przypadku niektórych zabiegów może pojawić się przejściowe zaczerwienienie skóry czy obrzęk na obszarze ciała poddanym zabiegowi, które ustępują samoistnie. Nasi specjaliści udzielają wyczerpujących informacji dotyczących okresu rekonwalescencji, co umożliwia bardzo szybkie gojenie się skóry i czerpanie satysfakcji ze spektakularnych efektów zabiegu.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to dziedzina stawiająca sobie za cel poprawę wyglądu ludzkiego ciała i podnoszenie komfortu życia klientów. Jest w tym zakresie alternatywą dla chirurgii plastycznej, ale odznacza się znacznie mniejszą inwazyjnością i lepszym profilem bezpieczeństwa zabiegów. W większym stopniu skupia się też na działaniach profilaktycznych, na przykład anti-aging.

Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej?

W zakres medycyny estetycznej wchodzą kosmetologia, laseroterapia oraz działania profilaktyczne spowolniające procesy niekorzystnie działające na skórę (np. starzenie). Medycyna estetyczna oferuje sprawdzone, mało inwazyjne lub nieinwazyjne metody poprawy wyglądu twarzy i ciała.

Czy warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej to rzecz, z której warto skorzystać, aby poprawić swój wygląd, ukryć niedoskonałości i polepszyć komfort codziennego funkcjonowania. Medycyna estetyczna w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej oferuje metody nisko inwazyjne i niewymagające długotrwałej rekonwalescencji, co pozwala pogodzić zabiegi z życiem zawodowym i rodzinnym.

Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej?

Wybierając gabinet medycyny estetycznej, warto wziąć pod uwagę następujące informacje: zakres oferowanych usług, kwalifikacje i doświadczenie kadry lekarskiej i kosmetologicznej, rodzaj i klasa sprzętu do zabiegów, stosowanie certyfikowanych produktów, doświadczenie firmy na rynku, opinie dotychczasowych klientów, reputacja gabinetu. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji takich jak niezadowolenie z efektów zabiegu czy powikłania pozabiegowe.