Lipoliza Iniekcyjna Kraków

Lipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjnego, niechirurgicznego wyszczuplania i modelowania sylwetki. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową preparatów zawierających związki prowadzące do rozpadu komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się w celu redukowania miejscowej kumulacji tkanki tłuszczowej, zwłaszcza tej opierającej się diecie i ćwiczeniom. To także dobry zabieg wspomagający zabieg liposukcji.

W skrócie

Cena:
od 1000 zł
Wykonuje lekarza:
tak
Znieczulenie:
opcjonalnie
Ilość zabiegów:
1-3
Preparat:
Celluform plus
Czas trwania zabiegu:
od 20-60 min

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg wstrzykiwania w tkankę tłuszczowych specjalnych preparatów, które przyczyniają się do zmniejszenia lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej. Zabieg może być zastosowany miejscowo, na tych obszarach ciała, które wyróżniają się obecnością trudnych do usunięcia depozytów tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna  działa wyszczuplająco – modelująco, pozwalająca na stopniową, bezpieczną i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Preparaty zawierają aktywne związki zwalczające lokalne złogi tłuszczu  przeznaczone są do modelowania takich partii ciała jak pośladki, ramiona, uda czy brzuch, okolica nadkolanowa, biodra, „byczy kark”. Preparat do lipolizy iniekcyjnej Celluform plus zawiera następujące substancje czynne:

 • wyciąg z soi, stanowiący źródło fosfatydylocholiny, wspomagającej metabolizm tłuszczu uwalnianego z adipocytów
 • kwas dezoksycholowy, który oddziałuje na komórki tłuszczowe jak detergent, prowadząc do rozerwania błon komórkowych i uwolnienia z nich tłuszczu
 • witaminę PP, czyli nikotynamid, który poszerza naczynia krwionośne i usprawnia redukcję cellulitu.

Preparat trwale niszczy komórki tłuszczowe, a także usprawnia redukowanie zastojów tłuszczowych po zabiegu, jednocześnie dotleniając i ujędrniając skórę. Przekłada się to na wyszczuplenie sylwetki i wygładzenie cellulitu.

Lipoliza iniekcyjna pozwala na wymodelowanie i wyszczuplenie okolic podbródka, dolnych partii twarzy i szyi. Preparat stosowany w tym zabiegu zawiera kwas dezoksycholowy przyczyniający się do rozpadu komórek tłuszczowych, a także wyciąg z arniki górskiej. Wyciąg z tej rośliny działa łagodząco, przeciwzapalnie, a także przeciwbólowo, ponadto wspomaga procesy gojenia.

Lipoliza inikekcyjna Kraków – Kiedy warto wykonać zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polecany jest osobom, które pragną pozbyć się lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej, nie nadaje się natomiast do kompleksowego odchudzania całego ciała. Wskazaniem do wykonania lipolizy iniekcyjnej jest:

 • modelowanie wybranych partii ciała (brzuch, pośladki, biodra, ramiona, uda, okolica nad kolanami)
 • wspomaganie procesu odchudzania
 • poprawa mikrokrążenia krwi i dotlenienie tkanek
 • redukcja cellulitu i wygładzenie skóry
 • likwidacja podwójnego podbródka

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej wskazane są dla osób, które są gotowe uzupełnić te zabiegi odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną – wówczas możliwe jest osiągnięcie jeszcze bardziej spektakularnych efektów.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest zabiegiem o niewielkiej inwazyjności, zatem nie jest wymagane specjalne przygotowanie do zabiegu. Można zażyć doustne leki przeciwbólowe, np. paracetamol.

Lipoliza iniekcyjna Kraków – Jak wygląda zabieg?

Lipoliza iniekcyjna brzucha czy innej partii ciała to miejscowa terapia wyszczuplająca i modelująca, polegająca na ostrzykiwaniu wybranych partii tkanki tłuszczowej odpowiednim preparatem.Zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której wykluczane są przeciwwskazania do zabiegu oraz omawiany jest plan terapii. Zabieg polega na wprowadzaniu preparaty przy pomocy cienkiej igły, a ilość nakłuć zależna jest od obszaru ciała poddawanego zabiegowi.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa kilkadziesiąt minut. Gdy wykonywana jest lipoliza iniekcyjna, efekty w postaci wyszczuplenia i ujędrnienia sylwetki zauważalny jest po 4 – 8 tygodniach. W celu uzyskania najlepszego efektu zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Zazwyczaj wystarcza 4 – 6 zabiegów wykonywanych co 6 tygodni.

Postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, mogą pojawić się niewielkie zasinienia. Symptomy te ustępują samoistnie po 3 – 4 dniach. Przez trzy dni po zabiegu unikać należy intensywnego wysiłku fizycznego, a przez tydzień należy powstrzymać się od opalania, korzystania z sauny czy basenu. Wskazane jest picie dużych ilości wody, a także stosowanie diety niskotłuszczowej. W celu usprawnienia drenażu limfatycznego przyczyniającego się do usuwania uwolnionego z adipocytów tłuszczu, warto wykonywać zabiegi endermologii. Ten zabieg zaawansowanego masażu ciała pozwala ujędrnić skórę, wygładzić ją i przyspieszyć usuwanie tłuszczu z miejsc zabiegu, kierując go do wątroby, gdzie tłuszcz jest metabolizowany.

Lipoliza iniekcyjna – Czy jest bezpieczna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg o znikomej intensywności, który nie wymaga regeneracji pozabiegowej oraz nie wyłącza z codziennej aktywności. W naszej klinice zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Stosowane przez nas preparaty to certyfikowane produkty, których użycie jest całkowicie bezpieczne. Zabieg wykonywany jest z zachowaniem zasad aseptyki.

Kiedy nie można wykonać zabieg?

Lipoliza iniekcyjna nie może być wykonana u każdej osoby. Przeciwwskazania mogą dotyczyć obecności na skórze stanów zapalnych, alergii, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry czy egzemy. Kolejne przeciwwskazania to niewydolność wątroby lub nerek, obecność nowotworów lub schorzeń autoimmunologicznych. Zabieg nie jest wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób dotkniętych zaburzeniami krzepnięcia czy zażywających leki wpływające na krzepliwość krwi.

Wskazania

Lipolizę iniekcyjną poleca się stosować w celu odchudzania i modelowania partii ciała, takich jak:

 • podbródek,
 • brzuch,
 • kolana,
 • ramiona,
 • bryczesy,
 • boczki,
 • pośladki,
 • modelowanie sylwetki

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • chorobliwa otyłość,
 • cukrzyca,
 • skłonność do blizn przerostowych,
 • choroby tarczycy,
 • alergia na składniki preparatu,
 • ostre choroby nerek i wątroby,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Lipoliza iniekcyjna Kraków

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Lipoliza iniekcyjna Celluform, Celluform plus

podbródek

1 zabieg

1000 zł

brzuch

1 zabieg

od 1000 zł

kolana

1 zabieg

od 800 zł

ramiona

1 zabieg

od 1000 zł

bryczesy

1 zabieg

od 1000 zł

boczki

1 zabieg

od 1000 zł

pośladki

1 zabieg

od 1000 zł

cena jest uzależniona od ilości preparatu