Wolumetria twarzy

Nasza twarz wraz z upływającymi latami, lub też w wyniku intensywnego odchudzania, zmienia swój wygląd, co niestety nie w każdym przypadku jest pozytywne.W przywróceniu objętości pomóc mogą bowiem zabiegi wolumetryczne, które pozwalają na odzyskanie dawnej jędrności w tych miejscach, które są najbardziej narażone na zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej.

Opis zabiegu wolumetrii twarzy

Preparat wolumetryczny wraz z kwasem hialuronowym, jest wprowadzany w wybrane wcześniej miejsce przy pomocy tępo zakończonej igły. Najpierw wykonywane jest niewielkie nacięcie na skórze, dzięki któremu igła może znaleźć się w odpowiednim miejscu. Istnieje jednak również możliwość wstrzyknięcia preparatu tradycyjną igłą. W związku z pewnymi niedogodnościami podczas wprowadzania preparatu, zwykle przed zabiegiem pacjentom podawane jest znieczulenie miejscowe. Należy jednak pamiętać, że jest to dość prosty oraz bezpieczny zabieg, który zazwyczaj trwa do 30 minut. Po zabiegu na twarzy mogą pojawić się niewielkie krwiaki oraz zaczerwienienia, które jednak łatwo jest zamaskować przy pomocy makijażu. Zwykle zanikają one po 2-3dniach. Należy również pamiętać, że przez około dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu wolumetrycznego należy unikać zbyt intensywnego nasłonecznienia oraz nagrzania.

Efekty zabiegów wolumetrycznych

Zabiegi wolumetryczne mają na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.Zabiegi wolumetryczne pozwalają pacjentom przywrócić doskonały owal twarzy, ale również wygładzają zmarszczki oraz bruzdy. Skóra staje się bardziej elastyczna oraz gładka, dzięki czemu twarz zostaje wymodelowana

Wolumetria twarzy - Wskazania

  • Uwydatnieniu kości policzkowych
  • Wymodelowaniu nosa, podbródka lub policzków
  • Wypełnieniu zagłębień wokół skroni
  • Wymodelowaniu konturów twarzy

Wolumetria twarzy - Przeciwwskazania

  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
CENNIK

Medycyna Estetyczna

Mezoterapia igłowa

Kwas Hialuronowy

Wolumetria twarzy

Nici liftingujące

Lipoliza iniekcyjna

Osocze bogatopłytkowe

Toksyna Botulinowa

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków