fbpx

Wolumetria twarzy Kraków

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy szybkich, bezpiecznych i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest odbudowa owalu twarzy, polegająca na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości tych obszarów twarzy, na których najbardziej odbija się upływający czas. Procesom starzenia się skóry towarzyszy stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także tkanki chrzęstnej i kostnej na twarzy; zmniejsza się także objętość i elastyczność tkanki mięśniowej. Na skutek tych niepożądanych zmian twarz zatraca młodzieńczy wygląd, rysy twarzy wyostrzają się. Wówczas doskonale sprawdzą się zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, a także nićmi hialuronowymi i nicmi Pdo lub Aptos.

wolumetria twarzy
Wolumetria podstawowe informacje
Cena: od 1300 pln
Konsultacja lekarska: w cenie
Preparat: Restylane Volyme, Restylane Lyft, Neauvia Stimulate
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej: tak
Efekt: natychmiastowy
Znieczulenie: tak

Opis zabiegu wolumetrii twarzy

Wolumetria twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego sprowadza się do wprowadzania preparatu zawierającego kwas hialuronowy w określone okolice twarzy. Każdy zabieg ma spersonalizowany charakter, odpowiadając oczekiwaniom poszczególnych pacjentów. W naszej klinice stosujemy preparaty najwyższej jakości – (Restylane, Juvederm), czyli usieciowany kwas hialuronowy z certyfikatem FDA. Preparaty te dają możliwość wykonania następujących zmian w obrębie rysów twarzy:
– uniesienie opadających policzków, co jednocześnie umożliwia zredukowanie widoczności tzw. „chomików” oraz bruzd nosowo – wargowych czy bruzd marionetek
– zwiększenie objętości policzków i wymodelowanie ich pożądanego kształtu
wypełnienie doliny łez
– skorygowanie linii żuchwy
– modelowanie kształtu i wielkości brody
– zmianę kształtu nosa – uniesienie koniuszka nosa, redukcja garbu czy krzywizn grzbietu nosa, korygowanie asymetrii nosa
– modelowanie kształtu i wielkości ust, korygowanie ich asymetrii
– wypełnianie wgłębień w okolicach skroni
– wyrównanie ubytków objętości twarzy w innych lokalizacjach

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to szybki zabieg, trwający kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Preparat wstrzykiwany jest podskórnie, a iniekcja najczęściej jest bezbolesna, gdyż preparat wzbogacony jest o znieczulającą lidokainę. Pacjent może natomiast odczuwać uczucie rozpierania. Po zabiegu w miejscu iniekcji może pojawić się delikatne zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują samoistnie. Po wykonaniu iniekcji preparatem z kwasem hialuronowym nie jest wymagana rekonwalescencja, a efekt zabiegu zauważalny jest od razu i utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Modelowanie twarzy – nici Hialuronowe

Efekt odmłodzenia twarzy i poprawy jej owalu uzyskać można także z wykorzystaniem nici hialuronowych Neauvia Stimulate. Preparat zawierający kwas hialuronowy oraz hydroksyapatyt wapnia wprowadzany jest śródskórnie przy pomocy cienkiej kaniuli. Taka technika podania preparatu umożliwia utworzenie swoistego „stelażu” z nici hialuronowych, zapewniających efekt liftingu i odmłodzenia skóry. Usieciowany kwas hialuronowy zapewnia efekt napięcia i liftingu skóry, zaś hydroksyapatyt wapnia stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Efekt zabiegu wolumetrii twarzy widoczny jest natychmiast i utrzymuje się do 12 miesięcy, zaś sam zabieg trwa do kilkudziesięciu minut i może mu towarzyszyć jedynie dyskomfort związany z nakłuciem igłą.
Wskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem nici hialuronowych jest:
– wiotka i mało elastyczna skóra na twarzy
– opadające brwi i kąciki oka
– zniekształcony owal twarzy
– opadające kąciki ust
– chomiki
– opadające policzki.

Modelowanie twarzy – nici haczykowate

Wolumetrie twarzy i jej odmłodzenie uzyskać można także z wykorzystaniem nici liftingujących. Nici liftingujące PDO lub Nici Aptos na policzki implantowane są śródskórnie, tworząc rusztowanie dla wiotkich tkanek miękkich. Nici te wyposażone są w szereg mikrohaczyków, które zakotwiczają się w skórze i umożliwiają efekt jej liftingu. Stopniowo dochodzi do rozpuszczania substancji, z której wykonane są nici, czyli PDO; jednocześnie dochodzi do stymulacji syntezy włókien kolagenowych, co zapewnia efekt remodelingu skóry, jej zagęszczenia i uelastycznienia. Efekt utrzymuje się przez około 16-24 miesięcy. Wprowadzanie nici liftingujących odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co znosi dyskomfort podczas zabiegu.

Wolumetria Policzków kwasem hialuronowym

Utrata owalu twarzy oraz pojawienie się opadniętych policzków i „chomików” jest bardzo dotkliwą konsekwencją starzenia się skóry twarzy. Wiotczenie tkanek miękkich i zaburzenie owalu twarzy prowadzą do powstania zauważalnych zmian w wyglądzie twarzy, któremu nie można przeciwdziałać domowymi metodami, np. stosując kremy ujędrniające. Jedyną skuteczną metodą poprawy owalu twarzy są zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi te sprowadzają się do przywrócenia objętości zapadniętym policzkom i przywróceniu ich anatomicznego położenia. W ten sposób przywrócony zostaje prawidłowy owal twarzy, zredukowane zostają „chomiki” i bruzdy, a twarz odzyskuje młody wygląd.
Wolumetria policzków możliwa jest bez użycia skalpela – wystarczy niewielkie nakłucie kaniulą w celu wymodelowania twarzy kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz, który – dzięki postaci plastycznego żelu – umożliwia uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, zapewniając bardzo naturalny efekt. Dodatkową korzyścią wynikającą z użycia kwasu hialuronowego jest dogłębne nawilżenie skóry. Usieciowany kwas hialuronowy może być podawany w celu wypełnienia policzków, co daje efekt wolumetrii policzków i redukuje widoczność „chomików” oraz bruzd nosowo – wargowych. Możliwe jest także podanie kwasu hialuronowego w okolicy żuchwy, gdzie tworzy się wcięcie owalu oddzielające podbródek od opadających policzków. Efekt zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym zauważalny jest natychmiast i utrzymuje się przez około 6 – 12 miesięcy.

Efekty zabiegów wolumetrycznych

Zabiegi wolumetryczne mają na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust. Wolumetria twarzy pozwala pacjentom przywrócić doskonały owal twarzy, ale również wygładza zmarszczki oraz bruzdy. Skóra staje się bardziej elastyczna oraz gładka, dzięki czemu uzyskujemy doskonały efekt modelowania twarzy.

Od czego zależy cena zabiegu?

Cena zabiegu jest uzależniona od ilości podanego preparatu lub ilości wykorzystanych nici. Ubytki w tkance podskórnej są większe u osób starszych i mężczyzn lub u osób który drastycznie schudły tak więc aby uzyskać zadowalający efekt trzeba wykorzystać więcej preparatu. Ilość preparatu użytego podczas zabiegu jest również uzależniona od efektu który chcemy uzyskać. Jeżeli chcemy podkreślić kości policzkowe, wypełnić bruzdy nosowo wargowy i uwidocznić policzki podczas jednego zabiegu to również trzeba się liczyć z wykorzystaniem kilku ml kwasu hialuronowego.

Wolumetria twarzy – Wskazania

  • Uwydatnieniu kości policzkowych
  • Wymodelowaniu nosa, podbródka lub policzków
  • Wypełnieniu zagłębień wokół skroni
  • Wymodelowaniu konturów twarzy

Wolumetria twarzy – Przeciwwskazania

  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Wolumetria twarzy Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Wolumetria twarzy, nici hialuronowe (Juvederm, Restylane, Neauvia)
1 ml juvederm voluma 1400
1 ml preparatu (restylane, Neauvia) 1300
modelowanie policzków (Restylane Volume) od 1300
doły skroniowe (Restylane Volume) od 1300
nici hialuronowe Neauvia stimulate od 1300
cena jest uzależniona od ilości preparatu
Korekta nosa, usuwanie garbika (Restylane Volume)
korekta nosa od 1300
cena jest uzależniona od ilości preparatu
Korekta brody (Restylane Volume)
korekta brody od 1300
cena jest uzależniona od ilości preparatu

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję