Wolumetria – modelowanie twarzy Kraków

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy szybkich, bezpiecznych i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest odbudowa owalu twarzy, polegająca na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości tych obszarów twarzy, na których najbardziej odbija się upływający czas. Procesom starzenia się skóry towarzyszy stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także tkanki chrzęstnej i kostnej na twarzy; zmniejsza się także objętość i elastyczność tkanki mięśniowej. Na skutek tych niepożądanych zmian twarz zatraca młodzieńczy wygląd, rysy twarzy wyostrzają się. Wówczas doskonale sprawdzą się zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, a także nićmi hialuronowymi i nicmi Pdo.

Wolumetria podstawowe informacje

Cena:
od 1400 pln
Konsultacja lekarska:
w cenie
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej:
tak
Efekt:
natychmiastowy
Znieczulenie:
tak

Opis zabiegu wolumetrii twarzy

Wolumetria twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego sprowadza się do wprowadzania preparatu zawierającego kwas hialuronowy w określone okolice twarzy. Każdy zabieg ma spersonalizowany charakter, odpowiadając oczekiwaniom poszczególnych pacjentów. W naszej klinice stosujemy preparaty najwyższej jakości, czyli usieciowany kwas hialuronowy z certyfikatem medical CE oraz FDA. Preparaty te dają możliwość wykonania następujących zmian w obrębie rysów twarzy:

 • uniesienie opadających policzków, co jednocześnie umożliwia zredukowanie widoczności tzw. „chomików” oraz bruzd nosowo – wargowych czy bruzd marionetek
 • zwiększenie objętości policzków i wymodelowanie ich pożądanego kształtu
 • wypełnienie doliny łez
 • skorygowanie linii żuchwy
 • modelowanie kształtu i wielkości brody
 •  zmianę kształtu nosa – uniesienie koniuszka nosa, redukcja garbu czy krzywizn grzbietu nosa, korygowanie asymetrii nosa
 • modelowanie kształtu i wielkości ust, korygowanie ich asymetrii
 • wypełnianie wgłębień w okolicach skroni
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy w innych lokalizacjach

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to szybki zabieg, trwający kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Preparat wstrzykiwany jest podskórnie, a iniekcja najczęściej jest bezbolesna, gdyż preparat wzbogacony jest o znieczulającą lidokainę. Pacjent może natomiast odczuwać uczucie rozpierania. Po zabiegu w miejscu iniekcji może pojawić się delikatne zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują samoistnie. Po wykonaniu iniekcji preparatem z kwasem hialuronowym nie jest wymagana rekonwalescencja, a efekt zabiegu zauważalny jest od razu i utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Modelowanie twarzy – nici Hialuronowe

Efekt odmłodzenia twarzy i poprawy jej owalu uzyskać można także z wykorzystaniem nici hialuronowych. Preparat zawierający kwas hialuronowy oraz hydroksyapatyt wapnia wprowadzany jest śródskórnie przy pomocy cienkiej kaniuli. Taka technika podania preparatu umożliwia utworzenie swoistego „stelażu” z nici hialuronowych, zapewniających efekt liftingu i odmłodzenia skóry. Usieciowany kwas hialuronowy zapewnia efekt napięcia i liftingu skóry, zaś hydroksyapatyt wapnia stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Efekt zabiegu wolumetrii twarzy widoczny jest natychmiast i utrzymuje się do 12 miesięcy, zaś sam zabieg trwa do kilkudziesięciu minut i może mu towarzyszyć jedynie dyskomfort związany z nakłuciem igłą.
Wskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem nici hialuronowych jest:

 • wiotka i mało elastyczna skóra na twarzy
 • opadające brwi i kąciki oka
 • zniekształcony owal twarzy
 • opadające kąciki ust
 • chomiki
 • opadające policzki.

Modelowanie twarzy – nici haczykowate

Wolumetrie twarzy i jej odmłodzenie uzyskać można także z wykorzystaniem nici liftingujących. Nici liftingujące na policzki implantowane są śródskórnie, tworząc rusztowanie dla wiotkich tkanek miękkich. Nici te wyposażone są w szereg mikrohaczyków, które zakotwiczają się w skórze i umożliwiają efekt jej liftingu. Stopniowo dochodzi do rozpuszczania substancji, z której wykonane są nici, czyli PDO; jednocześnie dochodzi do stymulacji syntezy włókien kolagenowych, co zapewnia efekt remodelingu skóry, jej zagęszczenia i uelastycznienia. Efekt utrzymuje się przez około 16-24 miesięcy. Wprowadzanie nici liftingujących odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co znosi dyskomfort podczas zabiegu.

Wolumetria Policzków kwasem hialuronowym

Utrata owalu twarzy oraz pojawienie się opadniętych policzków i „chomików” jest bardzo dotkliwą konsekwencją starzenia się skóry twarzy. Wiotczenie tkanek miękkich i zaburzenie owalu twarzy prowadzą do powstania zauważalnych zmian w wyglądzie twarzy, któremu nie można przeciwdziałać domowymi metodami, np. stosując kremy ujędrniające. Jedyną skuteczną metodą poprawy owalu twarzy są zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi te sprowadzają się do przywrócenia objętości zapadniętym policzkom i przywróceniu ich anatomicznego położenia. W ten sposób przywrócony zostaje prawidłowy owal twarzy, zredukowane zostają „chomiki” i bruzdy, a twarz odzyskuje młody wygląd. Wolumetria policzków możliwa jest bez użycia skalpela – wystarczy niewielkie nakłucie kaniulą w celu wymodelowania twarzy kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to doskonały wypełniacz, który – dzięki postaci plastycznego żelu – umożliwia uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, zapewniając bardzo naturalny efekt. Dodatkową korzyścią wynikającą z użycia kwasu hialuronowego jest dogłębne nawilżenie skóry. Usieciowany kwas hialuronowy może być podawany w celu wypełnienia policzków, co daje efekt wolumetrii policzków i redukuje widoczność „chomików” oraz bruzd nosowo – wargowych. Możliwe jest także podanie kwasu hialuronowego w okolicy żuchwy, gdzie tworzy się wcięcie owalu oddzielające podbródek od opadających policzków. Efekt zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym zauważalny jest natychmiast i utrzymuje się przez około 6 – 12 miesięcy.

Efekty zabiegów wolumetrycznych

Zabiegi wolumetryczne mają na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust. Wolumetria twarzy pozwala pacjentom przywrócić doskonały owal twarzy, ale również wygładza zmarszczki oraz bruzdy. Skóra staje się bardziej elastyczna oraz gładka, dzięki czemu uzyskujemy doskonały efekt modelowania twarzy.

Od czego zależy cena zabiegu?

Cena zabiegu jest uzależniona od ilości podanego preparatu lub ilości wykorzystanych nici. Ubytki w tkance podskórnej są większe u osób starszych i mężczyzn lub u osób który drastycznie schudły tak więc aby uzyskać zadowalający efekt trzeba wykorzystać więcej preparatu. Ilość preparatu użytego podczas zabiegu jest również uzależniona od efektu który chcemy uzyskać. Jeżeli chcemy podkreślić kości policzkowe, wypełnić bruzdy nosowo wargowy i uwidocznić policzki podczas jednego zabiegu to również trzeba się liczyć z wykorzystaniem kilku ml kwasu hialuronowego.

Wolumetria twarzy – skutki uboczne

Mimo niewielkiej inwazyjności zabiegu, wolumetria twarzy wykonana przez niewykwalifikowanego specjalistę może doprowadzić do asymetrii twarzy, nadmiernego trzymania wody (opuchlizna) ale nawet zatkania naczyń krwionośnych co może w ekstremalnych sytuacjach i braku reakcji osoby wykonującej, w postaci hialuronidazy doprowadzić do martwicy skóry. Ponadto jeżeli nie zostaną wykorzystane sprawdzone, dopuszczone do obroty preparaty medyczne można mieć reakcje alergiczną lub efekt odwrotny od zamierzony. Dlatego warto wykonywać zabieg wolumetrii twarzy w renomowanych Klinikach medycyny estetycznej.

Wskazania

 • Uwydatnieniu kości policzkowych
 • Wymodelowaniu nosa, podbródka lub policzków
 • Wypełnieniu zagłębień wokół skroni
 • Wymodelowaniu konturów twarzy

Przeciwwskazania

 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Stany zapalne skóry
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Wolumetria twarzy Kraków

Usługa 1ml 2ml 3ml

Wolumetria twarzy, nici hialuronowe

1 ml preparatu

1ml

1400 zł

modelowanie policzków

1ml

od 1400 zł

doły skroniowe

1ml

od 1400 zł

nici hialuronowe Neauvia stimulate

1ml

od 1400 zł

cena jest uzależniona od ilości preparatu

Korekta nosa, usuwanie garbika

korekta nosa

1ml

od 1400 zł

cena jest uzależniona od ilości preparatu

Korekta brody

korekta brody

1ml

od 1400 zł

cena jest uzależniona od ilości preparatu

Pytania i odpowiedzi

Jak długo utrzymuje się wolumetria twarzy?

Efekty wolumetrii twarzy utrzymują się przez kilka miesięcy. Co ważne, są one widoczne natychmiastowo, zaś sama procedura jest mało inwazyjna i nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu może być spokojnie powtarzana w celu utrzymywania młodego wyglądu twarzy.

Czy warto zrobić wolumetrie twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg, któremu warto się poddać, aby odmłodzić wygląd twarzy oraz zniwelować niedoskonałości odbierające pewność siebie. Jest to metoda, która daje bardzo duże możliwości i jest zawsze dostosowana do potrzeb konkretnej klientki. Odznacza się przy tym niską inwazyjnością, brakiem konieczności rekonwalescencji i kilkumiesięcznymi rezultatami.

Kiedy widać efekty po wolumetrii twarzy?

Efekty wolumetrii twarzy są widoczne natychmiast po zabiegu. Wynika to z właściwości kwasu hialuronowego, który wiąże wodę zawartą w tkankach i powoduje wypełnienie niedoskonałości, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Takie rezultaty utrzymują się aż przez kilka miesięcy.

Co zamiast wolumetrii twarzy?

Alternatywą dla wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym są zabiegi takie jak Hifu i laser frakcyjny. Mają one działanie liftingujące, ponieważ stymulują regenerację komórkową, przebudowę głębokich warstw skóry i syntezę kolagenu. Podobnie jak wolumetria pozwalają poprawić kontur twarzy, wygładzić zmarszczki i ujędrnić wiotką skórę.

Co daje wolumetria twarzy?

Wolumetria jest zabiegiem, który pozwala między innymi wyrównać owal twarzy, zniwelować oznaki starzenia (na przykład dolina łez, bruzdy nosowo-wargowe, chomiki, opadające kąciki ust), skorygować wygląd nosa, wymodelować usta i poprawić napięcie skóry. Zakres wolumetrii jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb każdej klientki.

Co to jest wolumetria policzków?

Wolumetria policzków to zabieg polegający na podaniu niewielkich ilości kwasu hialuronowego śródskórnie w okolicy policzków lub żuchwy. Pozwala to zniwelować problem opadających policzków, wygładzić bruzdy i poprawić kontur twarzy bez skalpela. Wolumetrię wykonują specjaliści medycyny estetycznej.

Opinie naszych klientów

Marta

Bardzo przyjemna atmosfera. Korzystałam z usług Toksyny botulinowej i kwas hialuronowy, jedno u pana doktora Łukasza drugie u pani doktor Ewy. Oboje delikatni i bardzo bardzo mili. Efekty Super! Dziękuję

Ewa

Serdecznie polecam ten salon. Bardzo miły i pomocny personel, standard sanitarny zachowany na najwyższym poziomie. Wykonywane zabiegi przynoszą widoczne efekty.

Stanisław

Świetnie specjaliści z dużym doświadczeniem. Polecam ich usługi.

Marzena

Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za uratowanie owalu twarzy po nieudanym zabiegu u innego zabiegowca 🙂