Podnoszenie powiek i brwi Kraków

podnoszenie powiekOpadające powieki to częsta manifestacja starzenia się skóry. Jakie są przyczyny takich zmian w wyglądzie okolic oczu? Poczynając od 25 roku życia dochodzi do spadku syntezy włókien kolagenowych, postępują także procesy wiotczenia mięśni podskórnych oraz zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Podnoszenie powiek i brwi można wykonać bezpiecznie w naszej klinice.

Opadające powieki – przyczyny

Na niepożądane zmiany związane z wiekiem szczególnie podatna jest skóra wokół oczu – jest ona cieńsza niż na pozostałym obszarze twarzy, ponadto wyróżnia się mniejszą ilością gruczołów łojowych. Sprzyja to szybszemu wiotczeniu skóry, powstaniu nadmiaru luźnej skóry na górnej powiece. Powieka staje się ciężka i zaczyna opadać, nadając twarzy smutny i zmęczony wyraz.
Opadnięte powieki stopniowo ograniczają pole widzenia, gdyż mogą sięgać poziomu źrenicy zasłaniając ją. Początkowo osoba dotknięta problemem opadniętych powiek próbuje kompensować sobie ograniczenie widzenia poprzez marszczenie czoła i uniesienia brwi, co sprzyja powstawaniu zmarszczek na czole i przyspiesza starzenie się skóry. Z czasem jednak to nie wystarcza i opadające powieki wymagają specjalistycznej korekty. Najbardziej inwazyjną metodą aby poprawić stan powiek jest blefaroplastyka lecz do pewnego stopnia można podnieść powieki toksyną botulinową.

Podnoszenie powiek – zabiegi

Opadające powieki to problem natury estetycznej, gdyż nadaje twarzy zmęczony wygląd i postarza. Ale opadnięte powieki mogą zaburzyć proces widzenia . Podnoszenie powiek zapewnia zatem odzyskanie młodego, promiennego wyglądu, a także przywraca prawidłowe pole widzenia.

 W jaki sposób można podnieść opadające powieki?

Zabiegi dające pożądany efekt to podniesienie brwi botuliną lub nićmi liftingującymi, ujędrnianie skóry powiek laserem oraz chirurgiczna korekta powiek.
Jeśli problem opadających powiek nie jest bardzo zaawansowany, doskonale sprawdzi się zabieg niechirurgicznego podnoszenia powiek z wykorzystaniem lasera erbowo – yagowego. Laser frakcyjny wysyła liczne mikrowiązki, które prowadzą do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Ich gojeniu towarzyszy zwiększona syntez włókien kolagenowych, remodeling skóry, jej wzmocnienie i wzrost gęstości.

Zabieg niechirurgicznego podniesienia powiek daje efekt przywrócenia pierwotnego kształtu powiek oraz wygładzenia i napięcia skóry.  Taki lifting powiek bez skalpela to zabieg nie obciążony pojawieniem się jakichkolwiek powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym. Po zabiegu laserem iPIXEL pojawić może się niewielki obrzęk powiek oraz strupki, które znikają po około 7 dniach, zaś zauważalny efekt remodelingu skóry pojawia się po około kilku tygodniach.

Podniesienie brwi toksyną botulinową

Botulina na opadające powieki polegają na podniesieniu brwi.  Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, umożliwiając podniesienie brwi, a tym samym lifting opadającej powieki. Efekt zabiegu podnoszenia powiek i brwi toksyną botulinową utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy. Jest to tzw. efekt „mefisto” który jest bardzo pożądany przez wiele kobiet. Zabieg można bezpiecznie powtarzać i jest stosunkowo niedrogi.  Jest to zabieg bezbolesny i wykonanie zabiegu trwa dosłownie kilka minut.

Inne zabiegi na podniesienie brwi i powieki to kwas hialuronowy, nici liftingujące i blefaroplastyka (powieki górne lub dolne). Dzięki zastosowaniu nici liftingujących możliwe jest optyczne powiększenie oka na drodze zredukowania wiotczenia skóry na czole, prowadzącego do opadania linii brwi i pojawienia się opadniętych powiek. Zabieg nie pozostawia blizn i zapewnia długotrwałe odmłodzenie okolic czoła i oka.
Najbardziej inwazyjnym zabiegiem na opadające powieki jest plastyka powiek, czyli blefaroplastyka. Taki chirurgiczny lifting powiek polega na wycięciu skalpelem nadmiaru luźnej skóry, przy zachowanym prawidłowym ułożeniu brwi. Po wykonaniu plastyki powiek obrzęk i zasinienie powiek ustępują po około 14 dniach. W celu zminimalizowania ryzyka powikłań konieczne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Pytania i odpowiedzi

Jak pozbyć się opadających brwi?

Opadające brwi, które są efektem upływającego czasu i starzenia się skóry, można podnieść na kilka sposobów. Do małoinwazyjnych zabiegów zalicza się wstrzyknięcie toksyny botulinowej, potocznie nazywanej botuliną, a także podniesienie brwi nićmi haczykowatymi lub zastosowanie kwasu hialuronowego. Najbardziej inwazyjnym jest zaś tzw. blefaroplastyka, czyli chirurgiczne podniesienie brwi.

Jak podnieść brwi bez operacji?

Podnieść brwi bez operacji można za pomocą zarówno toksyny botulinowej, która kurczy mięśnie wokół oczu i pozwala zlikwidować efekt opadających brwi, jak i przez zastosowanie kwasu hialuronowego lub nici haczykowatych. Wypełniacze te pozwalają ujędrnić i uelastycznić skórę wokół oczu, której wiotkość powoduje opadanie brwi.

Jakie zabiegi na podniesienie brwi?

Najpopularniejszymi zabiegami, których efektem jest podniesienie opadających brwi są te z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego i nici haczykowatych. Działanie botuliny sprowadza się do zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego mięśni skroni i czoła, a tym samy do ściągnięcia skóry wokół oczu. Kwas hialuronowy i nici haczykowate wstrzyknięte w tę część twarzy powodują zaś ujędrnienie skóry, a dzięki temu pozbycie się efektu opadania brwi.

Jak ujędrnić górne powieki?

Ujędrnienie górnych powiek możliwe jest dzięki wykorzystaniu działania lasera erbowo-yagowego. Polega ono na kontrolowanym spowodowaniu powstania mikrouszkodzeń skóry, która w procesie gojenia zwiększa ilość produkowanego kolagenu. Tym samym dochodzi do ujędrnienia i zwiększenie gęstości oraz elastyczności skóry powiek.

Jak można podnieść powieki bez operacji?

Skuteczne podniesienie powiek możliwe jest dzięki zastosowaniu małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Prowadzą one do ujędrnienia delikatnej skóry wokół oczu – tak jak to ma miejsce w przypadku wykorzystania lasera frakcyjnego – lub do unieruchomienia mięśni skroniowych i czołowych, a w konsekwencji do ściągnięcia skóry i podniesienia opadającej powieki. Powieka podniesie się także po zabiegach modelowania i ujędrniania skóry całej twarzy np. z kwasem hialuronowych lub nićmi liftingującymi.

Jak odmłodzić powiekę oka?

Odmłodzenia powieki sprowadza się do jej podniesienia i zniwelowania widocznego opadnięcia. Inwazyjnym, ale cieszącym się dużą popularnością zabiegiem odmłodzenia powieki oka jest blefaroplastyka, czyli chirurgiczne podniesienie brwi i powieki. Małoinwazyjne zabiegi odmłodzenia powieki oka sprowadzają się zaś do ujędrnienia skóry i przywrócenia jej optymalnej gęstości. Takie zabiegi to przede wszystkim laser frakcyjny, mikronakłuwanie dermapen czy RF mikroigłowa.

Co zamiast blefaroplastyki?

Alternatywą dla inwazyjnej, chirurgicznej metody likwidowania opadających powiek, czyli blefaroplatyki są zabiegi, które ujędrniając i napinając skórę powiek, wokół oczu lub twarzy niwelują efekt opadania. Zalicza się do nich dermapen i radiofrekwencję, które wykorzystują mechanizm mikronakłuć, a także zabiegi z użyciem nici liftingujących i lasera, które pobudzają produkcję kolagenu oraz botoks, blokujący pracę mięśni skroni i czoła.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Martyna

Polecam, zabieg i konsultacja na najwyższym poziomie! ❤

Karolina

Polecam !!!! Pełen profesjonalizm, PRZEMIŁA OBSŁUGA i oczywiście co najważniejsze widoczne rezultaty zabiegów które sa indywidualnie dopasowane do potrzeb !

Dagmara

Rewelacyjna jakość usług, super profesjonalna obsługa :)