Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

W skrócie

Cena:
od 250 zł
Pakiety:
do -20%
Preparat:
Sesderma
Wykonuje
mgr kosmetolog
Czas trwania zabiegu:
20-40 min
konsultacja:
w cenia

Oferta peelingów medycznych

W naszym gabinecie oferujemy następujące rodzaje peelingów medycznych:

Kwas azelainowy

Azelac doskonale normalizujący wydzielanie sebum, wykazujący działanie bakteriostatyczne oraz redukujący przebarwienia skóry. Bardzo dobrze sprawdza się przy cerze naczynkowej. Chodź nie ma tak silne działanie jak laserowe zamykanie naczynek to jednak stopuje dalszemu rozszerzaniu naczynek.

Kwas migdałowy

Mandelac o właściwościach rozjaśniających przebarwienia skóry – Kwas migdałowy  świetnie sprawdza się na Oznaki starzenia, zaburzoną pigmentacje, liczne przebarwienia pociążowe, starcze czy konsekwencja antykoncepcji hormonalnej.

Kwas pirogronowy

Pyruvic peel doskonale pielęgnujący skórę trądzikową, a także stymulujący syntezę kolagenu i elastyny. Likwiduje zgrubienia naskórka, złuszcza skórę ale jej nie wysusza chroniąc tym samym przed odwodnieniem. Reguluje wydzielanie sebum oraz działa antybakteryjnie, jest polecany dla osób zmagających się z trądzikiem.  Jego działanie jest porównywane do peelingu TCA ale bez towarzyszących niedogodności.

Kwas ferulowy

Ferulac z witaminą C, o wysokiej aktywności antyoksydacyjnej, Posiada właściwości antyoksydacyjne, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB , minimalizuje , usuwa przebarwienia oraz zapobiega ich powstawaniu.

Kwas salicylowy

Salipeel o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, normalizującym łojotok.

Zalecany dla cer trądzikowych, osób zmagających się z grudkami, krostkami oraz zaskórnikami. Już w ciągu kilku minut niedoskonałości otwierają się co pozwala na działanie kwasu od nabłonka

mieszka włosowego aż do gruczołu łojowego.Posiada właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwstarzeniowe.

Collagen booster

Zawierający retinol o właściwościach pobudzających pracę fibroblastów, co prowadzi do wygładzenia i uelastycznienia skóry oraz zwiększenia jej gęstości.

Yellow Peel

czyli kompozycja kwasu retinolowego, fitowego, kojowego oraz azelainowego, zapewniająca efekt rozjaśnienia przebarwień.

Peeling Chemiczny przebieg zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem peelingu medycznego polega na zaaplikowaniu peelingu na powierzchnię skóry i pozostawieniu preparatu na określony czas. Kwasy zawarte w peelingu medycznym prowadzą do zjawiska eksfoliacji chemicznej, czyli złuszczania martwych komórek nabłonka. Złuszczanie powierzchniowe prowadzi do zwiększenia przepuszczalności warstwy rogowej oraz usuwania martwego naskórka. Takie działanie wykazują m. in. alfa – hydroksykwasy (kwas glikolowy, mlekowy, migdałowy, pirogronowy). Złuszczanie skóry o umiarkowanej głębokości sięga górnej warstwy brodawkowej skóry właściwej i zapewnia efekt wygładzenia skóry, a także pobudzenia fibroblastów. Taki efekt zapewnia użycie peelingu Yellow Peel czy alfa – hydroksykwasów w wysokich stężeniach. Z kolei złuszczanie głębokie sięga warstwy siateczkowej skóry, zapewniając efekt przeciwzmarszczkowy. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasów na twarz skóra może być zaczerwieniona, a na przestrzeni kilku dni po zabiegu ma miejsce złuszczanie się skóry. Bardzo ważne znaczenie w tym okresie ma odpowiednia pielęgnacja skóry – nie wolno zdrapywać łuszczącego się naskórka, konieczne jest stosowanie delikatnych kosmetyków o działaniu nawilżającym i odżywczym. Wymagane jest unikanie ekspozycji na słońce oraz stosowanie wysokich filtrów UV. Wskazana jest ponadto dieta bogata w kwasy omega 3 (ryby, awokado, orzechy, oleje roślinne), białko oraz antyoksydanty, co zwiększy potencjał regeneracyjny skóry.

Peeling medyczny Efekty

Stosowanie odpowiednich peelingów chemicznych zapewnia efekt odnowy skóry. Po wygojeniu się łuszczących zmian skórnych zauważyć można efekt odświeżenia skóry, rozjaśnienia przebarwień, normalizacji wydzielania sebum, zwężenia porów skórnych czy złagodzenia zmian trądzikowych. Natomiast kilka miesięcy po zabiegu zauważalny jest wzrost gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek i przywrócenie elastyczności skóry, co wynika z pobudzenia aktywności fibroblastów i syntezy włókien kolagenowych. Dla uzyskania zadowalającego efektu, zalecane jest wykonanie serii zabiegów wykorzystujących peeling chemiczny. Jak często zabieg powinien być powtarzany? Najlepiej jest wykonać 4 – 6 zabiegów w odstępach 2 – 3 tygodni.

Przeciwwskazania do Kwasów Medycznych

Czy każdy może wykonać kwasy na twarz? Przeciwwskazania do zabiegu to infekcje skóry, zmiany ropne, alergie skórne, ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania bliznowców. Zabieg odradzany jest także osobom leczonym retinoidami. A co z bezpieczeństwem stosowania kwasów na twarz? Efekty uboczne mogą wynikać z nieprzestrzegania zasad higieny podczas zabiegu (co zdarza się wyłącznie w wątpliwej jakości gabinetach medycyny estetycznej) oraz po zabiegu. Wówczas wzrasta ryzyko zakażeń bakteryjnych lub wirusowych.

Peelingi te to innowacyjny system do walki z różnorodnymi problemami występującymi na skórze, takimi jak:

  • Blizny potrądzikowe,
  • Fotostarzenie,
  • Kuperoza,
  • Przebarwienia (ciążowe, melasma, starcze, konsekwencja antykoncepcji doustnej),
  • Przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym,
  • Rozszerzone pory,
  • Szorstkość i wiotkość skóry,
  • Trądzik zapalny,
  • Trądzik różowaty,
  • Zapalenie mieszków włosowych.
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Peelingi Chemiczne Kraków

Usługa 1 zabieg pakiet 4 zabiegów pakiet 6 zabiegów

Peelingi chemiczne/medyczne Mediderma by Sesderma

Azelac

1 zabieg

250 zł

pakiet 4 zabiegów

900 zł

1000 zł

pakiet 6 zabiegów

1200 zł

1500 zł

Mandelac

1 zabieg

250 zł

pakiet 4 zabiegów

900 zł

1000 zł

pakiet 6 zabiegów

1200 zł

1500 zł

Pyruvic peel

1 zabieg

250 zł

pakiet 4 zabiegów

900 zł

1000 zł

pakiet 6 zabiegów

1200 zł

1500 zł

Salipeel plus

1 zabieg

250 zł

pakiet 4 zabiegów

900 zł

1000 zł

pakiet 6 zabiegów

1200 zł

1500 zł

Collagen Booster

1 zabieg

300 zł

pakiet 4 zabiegów

1000 zł

1200 zł

pakiet 6 zabiegów

1400 zł

1800 zł

Ferulac z witaminą C

1 zabieg

300 zł

pakiet 4 zabiegów

1000 zł

1200 zł

pakiet 6 zabiegów

1400 zł

1800 zł

Lifting Effect

1 zabieg

300 zł

pakiet 4 zabiegów

1000 zł

1200 zł

pakiet 6 zabiegów

1400 zł

1800 zł

Resveraderm - Skin Renewer

1 zabieg

300 zł

pakiet 4 zabiegów

1000 zł

1200 zł

pakiet 6 zabiegów

1400 zł

1800 zł

Yellow Peel

1 zabieg

350 zł

pakiet 4 zabiegów

1200 zł

1400 zł

pakiet 6 zabiegów

1800 zł

2100 zł

Nomelan cafeico

1 zabieg

300 zł

pakiet 4 zabiegów

1000 zł

1200 zł

pakiet 6 zabiegów

1400 zł

1800 zł

Valencia peel

1 zabieg

300 zł

pakiet 4 zabiegów

1000 zł

1200 zł

pakiet 6 zabiegów

1400 zł

1800 zł

Pytania i odpowiedzi

Jakie są peelingi chemiczne?

Do wykonywania peelingów chemicznych wykorzystuje się różne kwasy medyczne: migdałowy, pirogronowy, glikolowy, mlekowy, azelainowy, ferulowy, salicylowy, retinowy, fitowy. Posiadają one nieco inne właściwości, dzięki czemu są dedykowane osobom z różnymi dolegliwościami. Tak duży wybór kwasów pozwala naszym ekspertom dostosować peeling indywidualnie do potrzeb konkretnej skóry.

Czy peeling chemiczny jest skuteczny?

Peeling chemiczny to zabieg kosmetyczny, który skutecznie poprawia kondycję skóry. Złuszcza martwe komórki naskórka, dogłębnie oczyszcza pory i reguluje pracę gruczołów łojowych, co zapobiega powstawaniu zaskórników i łagodzi istniejące zmiany trądzikowe. Odpowiednio dobrana kuracja pozwala także zredukować przebarwienia, zmniejszyć widoczność naczynek na twarzy oraz wygładzić skórę. Gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa peelingu chemicznego jest wykonanie zabiegu w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej przy użyciu wysokiej jakości produktów.

Jak wygląda twarz po peelingu chemicznym?

Tuż po zabiegu z użyciem kwasów medycznych skóra twarzy jest zaczerwieniona. Kilka dni po peelingu chemicznym dochodzi do złuszczania się naskórka – jest to naturalny efekt działania kwasów kluczowy dla dogłębnego oczyszczenia. Łuszczącej się skóry nie należy zdrapywać. Na tym etapie zalecamy unikanie ekspozycji na słońce, używanie wyłącznie delikatnych kosmetyków oraz stosowanie kremów z wysokim SPF.

Jaki peeling chemiczny na trądzik?

Na skórę trądzikową najlepiej działają kwas salicylowy i kwas pirogronowy. Kwas salicylowy posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Reguluje wydzielanie sebum i jest niezwykle skuteczny w usuwaniu zmian trądzikowych takich jak zaskórniki. Kwas pirogronowy poza korzystnym wpływem na pracę gruczołów łojowych widocznie wygładza skórę i zwiększa syntezę kolagenu. Przed wykonaniem peelingu chemicznego nasi eksperci indywidualnie dobierają najlepsze preparaty dostosowane do potrzeb cery.

Jaki jest dobry peeling na przebarwienia?

U osób z przebarwieniami na skórze skuteczny jest peeling chemiczny z kwasami migdałowym, azelainowym, pirogronowym, ferulowym, kojowym czy glikolowym. Po wykonaniu serii zabiegów te kwasy widocznie wyrównują koloryt skóry i skutecznie rozjaśniają różnego rodzaju przebarwienia (potrądzikowe, pociążowe, starcze, polekowe). Peeling chemiczny powinien być wykonany przez wykwalifikowaną osobę, która profesjonalnie dobierze kwasy medyczne do typu przebarwień i potrzeb skóry.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Natalia Korabiowska

Natalia Korabiowska

Kosmetolog

Absolwentka kierunku kosmetologia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Charakteryzuje się niezwykłą dokładnością pracy. Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz zabiegach ujędrniających skórę.

Opinie naszych klientów

Anna

Polecam serdecznie super specjaliści a gabinet lśni czystością. Dodatkowo świetnie dobrana do potrzeb mojej skóry pielęgnacja. Wszystkie Panie super miłe i zawsze chętnie odpowiadają nawet na najdziwniejsze pytania.

Urszula

Rzetelna informacja o zabiegu oraz postępowaniu przed i po nim. Bardzo profesjonalne wykonanie zabiegu oraz super podejście do klienta, co wytwarza uczucie komfortu i zaufania podczas wizyty. Tuż przed zabiegiem dobrze przeprowadzony wywiad, ocena aktualnego stanu skóry i dobór parametrów. Przyjeżdżam z dokładnie drugiego końca miasta, bo uważam , że na prawdę warto.

Ania

Zabieg przebiegł sprawnie, w miłej atmosferze. Polecam!