Kriolipoliza Kraków

Kriolipolizę w Krakowie wykonujmy urządzeniem Clatuu Alpha

Szczupła, wymodelowana sylwetka jest obecnie jednym z najistotniejszych atrybutów urody. W dążeniu do perfekcyjnej sylwetki może pomóc odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, a doskonałym uzupełnieniem są zabiegi medycyny estetycznej. Kriolipoliza to małoinwazyjny zabieg, pozwalający bezpiecznie i skutecznie zredukować miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej.  Nowoczesnym i efektywnym zabiegiem wyszczuplającym  jest kriolipoliza wykorzystywana w naszej klinice w Krakowie. Dzięki wykorzystaniu licznych nakładek o zróżnicowanym kształcie anatomicznym możliwe jest wyszczuplenie każdej partii ciała, a zaawansowana technologia Surround 360 Cooling pozwala na znacznie bardziej wydajne zamrażanie tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza Cena, efekty, obszary

Cena:
od 800 pln
Efekty:
stałe
Ilość zabiegów:
1-3
Partie ciała:
brzuch, podbródek, kolana, pelikany, uda, bryczesy, boczki
Czas utrzymywania się efektów:
Stały
Temperatura zabiegu:
-9c

Co to jest Kriolipoliza?

Istnieje wiele procedur, wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, które umożliwiają miejscowe zmniejszenie depozytów tkanki tłuszczowej. Tego typu zabiegi nie mogą oczywiście konkurować z właściwą terapią odchudzającą, na którą składa się odpowiednio skomponowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Stanowią natomiast doskonałe uzupełnienie diety i pozwalają uzyskać szybsze efekty odchudzające. Jednym z najbardziej inwazyjnych zabiegów odchudzających jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Najmniej inwazyjną metodą stałej redukcji tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza, którą najprościej można określić jako zamrażanie tkanki tłuszczowej.

Zabieg kriolipolizy polega na selektywnym niszczeniu komórek tłuszczowych bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Pozwala to na wysoki profil bezpieczeństwa zabiegu, a zarazem – jego wysoką skuteczność. Istotą zabiegu jest możliwość schłodzenia tkanki podskórnej do temperatury poniżej zera. Wywoływane jest w ten sposób zjawisko apoptozy komórek tłuszczowych. Jest to kontrolowany proces niszczenia, a także obumierania komórek tłuszczowych (adipocytów), czemu towarzyszy uwalnianie cytokin zapalnych. Już od trzeciego dnia po zabiegu pojawia się stan zapalny, którego maksymalne nasilenie przypada na około miesiąc po zabiegu. Potem stan zapalny zaczyna ustępować. W całym tym okresie zachodzi stopniowy proces degradacji komórek tłuszczowych i powolnego usuwania tłuszczu przez układ limfatyczny. Stopniowej redukcji tkanki tłuszczowej towarzyszy obkurczanie skóry, co pozwala uniknąć jej wiotczeniu i prowadzi do uzyskania nienagannej sylwetki.

Kriolipoliza na brzuch, uda i inne partie ciała

Wskazaniem do kriolipolizy jest chęć zredukowania miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Na taki zabieg wyszczuplający i modelujący sylwetkę może zdecydować się każda osoba, która chce wyszczuplić określone partie ciała. Zabieg doskonale uzupełnia kurację odchudzającą realizowaną przy pomocy diety i aktywności fizycznej. Wskazaniem do zabiegu jest także wymodelowanie trudnych do odchudzenia partii ciała, takich jak boczki, plecy czy okolice nad kolanami. Zabiegowi wymrażania tłuszczu mogą być poddane następujące obszary ciała:

 • brzuch
 • pośladki
 • biodra
 • uda
 • obszar nad kolanami
 • boczki
 • plecy
 • ramiona
 • podbródek
 • bryczesy

Zamrażanie tkanki tłuszczowej nowoczesną Kriolipolizą

Na rynku usług medycyny estetycznej dostępnych jest wiele zabiegów wyszczuplających. Jedną z najnowocześniejszych technologii jest  aparatura 360, czyli kriolipoliza wykorzystująca nowoczesną aparaturę. Urządzenie opracowane zostało przez uznaną na całym świecie koreańską firmę, światowego lidera w zakresie urządzeń medycznych. Ten unikatowy zabieg wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, a także możliwością skrócenia zabiegu. Tym, co najbardziej wyróżnia kriolipolizę CLATUU jest technologia 360 Surround Cooling.

Większość aparatów wykorzystywanych w zabiegach kriolipolizy wykazuje działanie dwustronne, natomiast  technologia 360 stopni pozwala na zwiększenia skuteczności zabiegu i jego znacznego skrócenia. Wszystko dzięki równomiernemu chłodzeniu okolicy zabiegowej. Pozwala to zwiększenie efektywności zabiegu nawet o 18%. Kolejnym udogodnieniem, które wyróżnia zamrażanie tkanki tłuszczowej na tle innych zabiegów wyszczuplających jest możliwość wykorzystania dwóch niezależnych głowic jednocześnie. W ciąg u jednego, 60 – minutowego zabiegu możliwe jest wówczas wyszczuplanie dwóch obszarów ciała. Zabieg może być wykonywany z wykorzystaniem wielu aplikatorów, różniących się wielkością i kształtem. Podczas zabiegu można wykorzystać następujące rodzaje aplikatorów chłodzących:

 • Wing Mini przeznaczony do wyszczuplania pach, kolan i podwójnego podbródka
 • Flat Mini sprawdzający się w przypadku wyszczuplania pach, kolan i podwójnego podbródka
 • Arc – T wykorzystywany na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni ud
 • Wing Max doskonale sprawdza się w przypadku brzucha
 • Wing odchudza brzuch, boczki i fałdy
 • Wing Plus sprawdza się w zabiegach modelowania brzucha, pośladków, boczków oraz linii piersi
 • Flat wykorzystywany jest w celu odchudzania brzucha, ud oraz ramion

Pozawala to na optymalne dopasowanie aplikatora to obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Taka unikatowa możliwość zindywidualizowania terapii pozwala na dopasowanie aplikatora to różnych partii ciała, obwodów czy zawartości tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zabieg może być wykonany u osoby o dowolnej budowie ciała.

Kolejną zaletą urządzenia wykorzystywanego w naszej klinice jest możliwość chłodzenia tkanki tłuszczowej do temperatury -9 stopni. Taka docelowa temperatura jest osiągana bardzo szybko i utrzymywana stale przez cały czas trwania zabiegu. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w aparaturze jest także zwiększona o 20% siła ssania, a także możliwość spersonalizowanego dopasowania parametrów pracy aplikatora. Dzięki zastosowaniu tych wszystkich rozwiązań możliwe jest zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej na obszarze poddanym zabiegowi nawet o 30%.

Nasze urządzenie oferuje bardziej skuteczne wymrażanie tłuszczu, które obejmuje większy obszar zabiegowy, a także ma więcej opcji aplikatora do dostosowywania do większej liczby kształtów ciała. Jest skuteczny i szybki, z dwoma aplikatorami chłodzącymi 360 stopni, które mogą być stosowane w tym samym zabiegu. Dzięki takim rozwiązaniom kriolipoliza brzucha , ud i innych partii ciała jest skuteczna, bezpieczna. Ponadto uzyskujemy zadowalające efekty już po 1 zabiegu kriolipolizy.

Czy kriolipoliza jest bezpieczna?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem aparatury w naszym gabinecie to jedna z najbardziej skutecznych , a zarazem bezpiecznych urządzeń obecnie na rynku. Niestety – w wielu gabinetach medycyny estetycznej wciąż jeszcze wykorzystywane są mniej zaawansowane technologie, a bywa i tak, że używane są niskiej jakości aparaty o niepotwierdzonym bezpieczeństwie i pozbawione odpowiednich certyfikatów. Dlaczego to takie ważne? Zamrażanie tłuszczu aparaturą niskiej jakości może skutkować w najlepszym wypadku brakiem zadowalających efektów wyszczuplenia sylwetki, a w najgorszym – uszkodzeniem okolicznych tkanek.

Tym, co gwarantuje ogromną skuteczność zabiegu kriolipolizy w Krakowie wykorzystanej w naszej klinice , a także wysoki stopień bezpieczeństwa jest obecność anatomicznych głowic o różnej wielkości. Pozwala to idealnie dopasować powierzchnię głowicy do obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Głowica 360 umożliwia jednoczesne punktowe wymrażanie tłuszczu dużych partii ciała takie jak Uda czy Brzuch. Kolejne innowacyjne rozwiązanie to możliwość schłodzenia głowicy do pożądanej temperatury jeszcze przed przyłożeniem jej do ciała. Pozwala to skrócić czas przyłożenia głowicy aż do 20 minut. Ostatecznie – podczas trwającego dwie i pół godziny zabiegu możliwe jest wykonanie 6 przyłożeń głowic. Żadne inne urządzenie do  wymrażania tkanki tłuszczowej nie pozwala na tak zaawansowaną maksymalizację efektów.

Jak się przygotować do zabiegu Kriolipolizy?

Przed zabiegiem zamrażania tkanki tłuszczowej warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Na 2 – 3 dni przed zabiegiem należy wypijać 2 – 3 litry wody. Aby aktywować układ limfatyczny, można ponadto wykonać zabieg endermologii, czyli drenażu limfatycznego. Na kilka dni przed zabiegiem warto zrezygnować z ciężkostrawnych potraw. Dzień przed zabiegiem wskazane jest zrezygnowanie z picia kawy i alkoholu. Zaleca się ponadto unikać nadmiernej ekspozycji na słońce na trzy tygodnie przed planowaną kriolipolizą.

Kriolipoliza Kraków - Przebieg zabiegu

Zabieg kriolipolizy rozpoczyna się od zabezpieczenia obszaru ciała poddawanego zabiegowi specjalną membraną przeciwodmrożeniową, która redukuje negatywne oddziaływanie aparatury na skórę. Następnie do skóry przykładana jest odpowiednio dopasowana głowica, która działa na drodze zasysania fałdu skórnego i zamrażania tkanki tłuszczowej. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu parametrów pracy aparatury, zabieg pozwala na efektywne, a zarazem bezpieczne redukowanie tkanki tłuszczowej. Pod koniec zabiegu skóra jest poddawana zabiegowi masowania, co pozwala na stopniowe wyrównanie temperatury ciała. Zabieg nie jest bolesny. Zaleca się łączyć kriolipolizę z endermologią w celu równomiernej redukcji tkanki tłuszczowej oraz zminimalizowania obrzęku.

Kriolipoliza - Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra na obszarze poddawanym zabiegowi może być zaczerwieniona. Pomimo to zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można natychmiast powrócić do codziennej aktywności. Najważniejsze zalecenia pozabiegowe dotyczą przyjmowania dużych ilości wody – co najmniej dwóch – trzech litrów dziennie. Przez dwa dni po zabiegu niewskazana jest aktywność fizyczna, zalecane jest natomiast wykonanie raz w tygodniu zabiegu drenażu limfatycznego w postaci Endermologii. W ciągu czterech tygodni po zabiegu należy pamiętać o unikaniu opalania, a także wykonywania zabiegów rozgrzewających.

Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, nie oddziałującym w negatywny sposób na skórę czy narządy wewnętrzne. Kriolipoliza jest technologią przebadaną od wielu lat. Istnieje wiele opracowań naukowych, które potwierdzają zarówno skuteczność, jak i  bezpieczeństwo zabiegu zamrażania tłuszczu. Powikłania po kriolipolizie zdarzają  się bardzo rzadko, o ile zabieg jest wykonany na certyfikowanym sprawdzonym urządzeniu. Po zabiegi skóra może być zaczerwieniona, a także mogą pojawić się siniaki, (najczęściej przy zabiegu na boczkach) które ustępują samoistnie po kilku dniach.

Kriolipoliza efekty

Aby uzyskać spektakularne efekty wyszczuplenia, bardzo często wystarczy wykonać jeden zabieg kriolipolizy. Jednorazowe wykonanie zabiegu może prowadzić do zredukowania około 25 – 45% tkanki tłuszczowej na obszarze poddawanym zabiegowi. Maksymalnie na jednym zabiegu można wykonać 6 przyłożeń głowicy w różne partie ciała co pozwala uzyskać efekt odchudzenia kilku partii ciała jednocześnie. Po około 2-3 miesięcy można wykonać zabieg ponownie.

Pierwsze efekty kriolipolizy CLATUU Alpha można ocenić po dwóch-trzech tygodniach po zabiegu, a na efekt ostateczny należy poczekać jeden do dwóch miesięcy. W tym czasie następuje rozpad komórek tłuszczowych, a także ich usuwanie z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego oraz wątroby. Efektem kriolipolizy jest wyszczuplenie wybranych partii ciała, a także ujędrnienie skóry i wzmocnienie jej struktury. Pozwala to na kompleksowe wymodelowanie sylwetki. Aby efekty kriolipolizy były trwałe, konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety i regularna aktywność fizyczna. Efekt zabiegu jest stały (podobnie do liposukcji). Komórki tłuszczowe są niszczone a nie obkurczane.

Przeciwwskazania do kriolipolizy

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu zamrażania tkanki tłuszczowej. Przede wszystkim – zabieg nie jest wskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Obecność ran czy infekcji skórnych na obszarze poddawanym zabiegowi także wyklucza możliwość wykonania zabiegu kriolipolizy. Kolejne przeciwwskazania to zaburzenia pracy wątroby i nerek, zaawansowana cukrzyca, nowotwory, epilepsja. Zabieg nie jest wykonywany u osób posiadających rozrusznik serca.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Kriolipoliza Clatuu Alpha

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Jedno przyłożenie (1 głowica)

1 zabieg

640 zł

800 zł

Dwa przyłożenia (2 głowice)

1 zabieg

1200 zł

1500 zł

trzy przyłożenia

1 zabieg

1680 zł

2100 zł

cztery przyłożenia

1 zabieg

2080 zł

2600 zł

5 przyłożeń

1 zabieg

2480 zł

3100 zł

6 przyłożeń

1 zabieg

2880 zł

3600 zł

Cena przyłożeń dotyczy zabiegu wykonanego w ten sam dzień

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Opinie naszych klientów

Edyta

Jak zwykle wszystko przebiegło wzorowo. Każda wizyta przebiega w komfortowej atmosferze, bez poczucia skrępowania - co zdecydowanie jest zasługą pracownic. Cały przebieg zabiegu, efekty, postępowanie po jest dokładnie przedstawiane więc nie ma żadnych niespodzianek. Ogromnym plusem jest dostęp do w pełni wyposażonej łazienki w gabinecie (przynajmniej tym, w którym przeprowadzana jest depilacja i kriolipoliza).

Agata

Korzystam z usług Kliniki od niedawna (zabieg kriolipolizy i właśnie kończę serię endermologii na ciało) i mogę zdecydowanie polecić to miejsce. Miła atmosfera, Panie Kosmetolożki z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem podchodzą do mnie jako Klientki. Szeroki wybór zabiegów z tego co widzę w ofercie, a co najważniejsze, efekty zabiegów które wykonałam, już zaczynają być widoczne:) Za każdym razem wychodzę zadowolona, odprężona, zrelaksowana:) A jeżeli jeszcze dołożyć do tego systematyczność, konsekwencję i właściwą pielęgnację w domu, to efekt może być naprawdę spektakularny:) Zdecydowanie planuję tu powracać...

Militsa

W klinice Neonia zarezerwowałam trzy zabiegi (2 usuwanie cellulitu i 1 zamrażanie tkanki tłuszczowej). Personel pracuje profesjonalnie, bardzo dobrze mówi po angielsku. Wyjaśniają, jeśli masz pytania. Teraz czekam kilka miesięcy na widoczne efekty. Oczywiście trzeba ćwiczyć, pić co najmniej 2,5 litra wody dziennie i zdrowo się odżywiać. Polecam Neonię i będę wracać.

Katarzyna

Jestem bardzo zadowolona z wizyt w klinice Neonia. Personel jest zaangażowany w swoją pracę i wykonuje ją bardzo profesjonalnie. Panuje tu przyjemna atmosfera. Rozmową i uśmiechem rozładowywany jest stres związany z zabiegiem. Chce się tu wracać ! ;) Zdecydowanie polecam !