Usuwanie tkanki tłuszczowej Kraków

usuwanie tkanki tłuszczowej

Nadwaga i otyłość to przypadłości natury nie tylko estetycznej, ale także zdrowotnej. Odchudzanie jest zatem inwestycją w nienaganny wygląd sylwetki, ale także w zdrowie. Usuwanie tkanki tłuszczowej nie jest łatwym procesem i wymaga samodyscypliny.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – przyczyny

Nadmiar tkanki tłuszczowej bardzo często jest konsekwencją niewłaściwego trybu życia, ze szczególnym uwzględnieniem źle zbilansowanej diety oraz mało aktywnego trybu życia. Nie bez znaczenia są także predyspozycje genetyczne. Ponadto wraz z wiekiem spada tempo przemiany materii, co sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być także konsekwencją stosowania niektórych leków, występowania zaburzeń hormonalnych czy niektórych chorób przewlekłych.
Nadmiar tłuszczu może być zlokalizowany równomiernie na całym ciele lub być ograniczony miejscowo. U mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest najczęściej na brzuchu – i taka otyłość, zwana otyłością centralną lub brzuszną stanowi największe zagrożenie dla zdrowia. Sprzyja bowiem pojawieniu się tzw. trzewnej tkanki tłuszczowej i otłuszczeniu narządów wewnętrznych. Z kolei nadmiar tkanki tłuszczowej u kobiet najczęściej skumulowany jest w okolicy bioder i pośladków. Zabiegi wyszczuplające oraz usuwanie tkanki tłuszczowej można wykonać w naszej klinice medycyny estetycznej.

Redukcja zlokalizowanej tkanki tłuszczowej

Wyszczuplanie tradycyjnymi metodami, czyli z wykorzystaniem diety odchudzającej oraz aktywności fizycznej nie zawsze przynosi zadowalające efekty. Niekiedy wynika to z braku dyscypliny, innym razem – z braku czasu. Istnieje także grono osób, które nie może odchudzać się w ten sposób ze względów zdrowotnych.  Dieta i ćwiczenia są jak najbardziej wskazane do uzyskania wymarzonej sylwetki, jednak usuwanie tkanki tłuszczowej w tak zwanych trudnych okolicach jest trudna to wyeliminowania. Wówczas skuteczną metodą wyszczuplania mogą okazać się profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki takim zabiegom możemy uzyskać  redukcję tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała takich jak brzuch, biodra, boczki, pośladki, podbródek. Nie brakuje osób, którym odchudzanie w gabinecie medycyny estetycznej kojarzy się wyłącznie z inwazyjnym zabiegiem liposukcji. Jest to jednak błędne przekonanie.

Zabiegi wyszczuplające cena

Kriolipoliza
od 800 pln
Hifu
od 800 pln
Fele radiowe
od 600 pln
Lipoliz iniekcyjna
od 800 pln
Fala akustyczna
od 200 pln
Endermologia
od 130 pln
Efekty
długotrwałe
Ilość zabiegów
zależy od tecnologii

 

Jakie zabiegi są najskuteczniejsze w usuwaniu tkanki tłuszczowej?

Nadmiar tłuszczu można pozbyć się przy pomocy kriolipolizy, technologii hifu, fal radiowych i ultradźwięków wysokich częstotliwości. Jako zabiegi uzupełniające sprawdzają się również fala akustyczna czy endermologia.  Kriolipoliza najlepiej sprawdza się jako zabieg wyszczuplający w okolicach brzucha, ud, podbródka czy boczków. Dzięki zamrażaniu tkanki tłuszczowej można uzyskać zauważalny efekt usuwania tkanki tłuszczowej  po jednym zabiegu. Atutem jest fakt że można działać jednocześnie na kilka partii ciała. Technologii Hifu zaleca się u osób które mają zarówno problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej jak i jędrnością skóry. Podobnie do hifu działa technologia ultradźwięków z tym że wymaga więcej ilości zabiegów ale można działać w trudniejszych okolicach takich jak np. kolana. Fala akustyczna ma za zadanie rozbicie utwardzonej tkanki tłuszczowej i cellulitu natomiast Endermologia działa drenująco przez co modeluje sylwetkę.
Usuwanie tkanki tłuszczowej lipolizą iniekcyjną wykonuje lekarz który wprowadza w głąb tkanki tłuszczowej substancje, które prowadzą do rozpadu błon komórkowych komórek tłuszczowych i uwolnienia z nich tłuszczu, który jest następnie nasza organizm usuwa. Poza pobudzeniem spalania tkanki tłuszczowej usprawniany jest metabolizm komórek skóry i mikrokrążenie, co zwiększa potencjał regeneracyjny skóry oraz tkanki podskórnej.

 Czy zabiegi wyszczuplające są bolesne?

Zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej są mało bolesne. Są to zabiegi bezpieczne, mogą się jednak pojawić siniaki, zaczerwienienia oraz uczucie pieczenia, które w miarę szybko ustępują. Dzięki zabiegom redukcji tkanki tłuszczowej w naszej klinice można stracić kilka cm w talii na stałe a jednocześnie poprawić jakość skóry. Wszystkie zabiegi wyszczuplające można łączyć ze sobą aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Jaki zabieg przyniesie najlepsze rezultaty ocenia kosmetolog lub lekarz na konsultacji. Podczas konsultacji zostają umówione wszystkie wskazania i przeciwskazania do zabiegu.

 

Pytania i odpowiedzi

Jakie zabiegi na brzuch po odchudzaniu?

W celu ujędrnienia skóry na brzuchu po odchudzaniu warto poddać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jakie metody sprawdzą się na obwisłą skórę? To przede wszystkim Hifu, fale radiowe i ultradźwięki, które poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia stymulują odnowę tkanki łącznej i przywracają skórze jędrność. Dobre efekty daje także radiofrekwencja mikroigłowa, mikronakłuwanie dermapen oraz stymulatory. Rekomendujemy, żeby łączyć ze sobą różne zabiegi.

Czy zabiegi wyszczuplające działają?

Tak, za pomocą zabiegów wyszczuplających można bardzo skutecznie poprawić wygląd sylwetki. Metody takie jak kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, Hifu, fala uderzeniowa czy fala radiowa poprzez oddziaływanie na głębokie tkanki rozbijają tłuszcz na brzuchu, udach, boczkach, pośladkach. Doskonałe efekty daje też endermologia, czyli drenaż limfatyczny.

Jak pozbyć się tłuszczu z boczków?

Kriolipoliza to niezwykle skuteczna metoda pozwalająca pozbyć się tłuszczu z boczków. Podczas zabiegu dochodzi do wychładzania tkanki poniżej zera. Urządzenie zasysa fałd skórny i zamraża komórki tłuszczowe, co prowadzi do ich rozpadu. Wygląd sylwetki poprawia się już po jednym zabiegu.

Jak pozbyć się oponki z brzucha bez ćwiczeń?

Bez ćwiczeń oponkę na brzuchu można zniwelować za pomocą serii zabiegów medycyny estetycznej. Sprawdzą się w tym przypadku metody takie jak kriolipoliza, endermologia LPG Alliance, Accent Prime czy Hifu. Efektem zabiegów będzie rozbicie nadmiaru tkanki tłuszczowej i przyspieszenie jej spalania, wysmuklenie sylwetki i poprawa jędrności skóry.

Jak usunąć tłuszcz z brzucha bez operacji?

Istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają usunąć tłuszcz z brzucha bez operacji. Do takich metod należą chociażby endermologia, kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, fala uderzeniowa, fala radiowa oraz ultradźwięki. Zabiegi odznaczają się wysoką skutecznością i co ważne – są bardzo bezpieczne, mało inwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji w przeciwieństwie do agresywnych zabiegów chirurgicznych.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Natalia Korabiowska

Natalia Korabiowska

Kosmetolog

Absolwentka kierunku kosmetologia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Charakteryzuje się niezwykłą dokładnością pracy. Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz zabiegach ujędrniających skórę.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Dominika

Super klinika! Przyjazna atmosfera, schludnie, czysto i profesjonalnie :)

Lena

Bardzo miła i fachowa obsługa. Polecam

Dorota

Super profesjonalne podejście do klienta, wszystko zawsze na tip top, bardzo polecam

Alicja

Pełny profesjonalizm. Troska o klienta. Fantastyczna obsługa.