Fale radiowe i Ultradźwięki Kraków

Nowoczesna platofrma zabiegowa, łącząca w sobie unikatowe technologie fal radiowych oraz ultradźwięków. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie całkowicie nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki oraz ujędrnianie skóry twarzy i ciała. Takie innowacyjne połączenie pozwala natychmiast uzyskać długotrwałe efekty bez konieczności rekonwalescencji.

Ultadźwięki - żelazko zabiegowe

Nasz platforma wykorzystuje technologię fali ultradźwiękowej, łączącej falę podłużną i poprzeczną z radiofrekwencją unipolarną o imponującej częstotliwości 40,68 Hz (najwyższej dostępnej na rynku). Accent Prime wykorzystuje opatentowaną kombinację technologii ultradźwiękowych fal podłużnych i poprzecznych, aby selektywnie celować w komórki tłuszczowe, pozostawiając otaczające tkanki nienaruszone. Drgania fali poprzecznej niszczą błony komórek tłuszczowych, prowadząc do stopniowego rozpadu i uwalniania zgromadzonego tłuszczu. Uszkodzona zawartość adipocytów jest następnie usuwana z organizmu przez układ limfatyczny. Zaletą tego systemu jest jednoczesna emisja fali podłużnej i poprzecznej: fala podłużna ogrzewa górne warstwy skóry, natomiast fala poprzeczna wnika głęboko w tkankę podskórną. Dzięki wykorzystaniu technologii zimnych ultradźwięków możliwe jest selektywne uszkadzanie błon komórek tłuszczowych i uwalnianie z nich tłuszczu.

Zniszczone komórki tłuszczowe są następnie usuwane drogą naczyń limfatycznych. Z kolei tzw. ciepłe ultradźwięki gwarantują zaawansowany efekt kawitacji, czyli powstania tzw. bąbli kawitacyjnych wewnątrz komórek tłuszczowych. Pod ich wpływem komórki tłuszczowe rozpadają się, co zapewnia trwały efekt odchudzający. Ogromną zaletą aparatury jest możliwość wykorzystania rozmaitych głowic. Ultradźwięki emitowane są m. in. przez głowicę UltraSpeed, która znacząco skraca czas trwania zabiegu. Jest to możliwe dzięki sporej powierzchni głowicy, której średnica wynosi aż 8 cm. Umożliwia to poddanie zabiegowi nawet większych obszarów ciała. Dzięki temu czas trwania zabiegu wynosi około 20 minut. Z kolei niewielka głowica Mini Speed umożliwia precyzyjne działanie na znacznie mniejszych obszarach ciała. Średnica głowicy wynosi kilka cm i umożliwia m. in. usuwanie tłuszczu w okolicy podbródka.

Fale radiowe wysokiej częstotliwości

Platforma zabiegowa oferuje ogrzewanie dielektryczne – unikalny mechanizm, dzięki któremu energia o wysokiej częstotliwości radiowej jest przenoszona bezpośrednio do tkanki, powodując szybki obrót jej cząsteczek wody. Ta rotacja cząsteczek wytwarza tarcie, które generuje silne i efektywne ciepło. Ponieważ skóra składa się głównie z wody, wywołany w ten sposób efekt termiczny indukuje skurcz wolumetryczny w skórze, kurcząc istniejące włókna i stymulując tworzenie nowego kolagenu, jednocześnie poprawiając jego grubość i wyrównanie. Wysoka częstotliwość RF pozwala na głębokie, jednorodne ogrzewanie, co daje jednolite wyniki. Ogrzanie skóry i tkanki podskórnej do temperatury 45 – 60 stopni pobudza ponadto krążenie krwi i usprawnia drenaż limfatyczny, stanowiąc w ten sposób idealne uzupełnienie zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków i ułatwiając usuwanie uszkodzonych komórek tłuszczowych.

Dzięki wykorzystaniu maksymalnej mocy szczytowej wyeliminowane zostaje zjawisko impedancji, czyli odbijania się energii od tkanek. Emitowana fala radiowa RF umożliwia maksymalne pochłanianie energii przez tkanki docelowe. Kolejne innowacyjne rozwiązanie to opatentowana technologia  Unipolar, która pozwala na skoncentrowane, bezpieczne i głębokie ogrzewanie tkanek na różnych głębokościach w skórze. Unipolar działa za pomocą pojedynczej elektrody, dostarczając skoncentrowaną energię RF, która dociera do głębszych warstw skóry bez dyskomfortu pacjenta. Natomiast technologia Phase Shifter, czyli technologia kontroli głębokości pozwala kontrolować dokładną głębokość zabiegu, z ukierunkowanym ogrzewaniem w różnych warstwach skóry.
Technologię fal radiowych wykorzystują głowice Unibody oraz Uniface. Głowica Uniface znajduje zastosowanie na niewielkich obszarach twarzy – twarzy i podbródku, zaś głowica Unibody stosowana jest w celu wyszczuplenia i wymodelowania takich obszarów ciała jak pośladki, uda, brzuch, ramiona czy łydki.

Jakei są wskazania do wykonania zabiegów ultradźwiękami i falą radiową

Ultradźwięki i fala radiowa mogą być wykorzystywane w celu redukowania tkanki tłuszczowej, a jednocześnie – ujędrniania skóry i zwiększania jej gęstości. Wskazaniem do wykonania zabiegu z wykorzystaniem platformy zabiegowej jest zatem chęć kompleksowej poprawy wyglądu twarzy i ciała z wykorzystaniem całkowicie nieinwazyjnego zabiegu, bez konieczności odbywania rekonwalescencji.
Ultradźwięki i fale radiowe stosowane są w celu:

  • redukcji depozytów tkanki tłuszczowej, skumulowanej w okolicy brzucha, pośladków, ud i łydek, ramion oraz twarzy
  • usuwania tkanki tłuszczowej z takich trudnych lokalizacji jak okolica nad kolanami, bryczesy czy pelikany pod ramionami
  • redukcji wiotkości skóry
  • usuwanie cellulitu
  • ujędrnienia brzucha czy pośladków.

Fale radiowe i ultradźwięki - przebieg zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków oraz fali radiowej RF to zabieg nie generujący bolesności czy jakiegokolwiek dyskomfortu – uznawany jest za relaksujący. Pierwszym etapem zabiegu jest wykorzystanie ultradźwięków. Przy pomocy jednej głowicy można pracować ciepłymi lub zimnymi ultradźwiękami, oddziałując nimi na tkankę tłuszczową i prowadząc do rozpadu komórek tłuszczowych. W drugim etapie zabiegu wykorzystywane są fale radiowe, które podgrzewają skórę i tkankę podskórną, stymulują syntezę kolagenu oraz pobudzają krążenie krwi, co usprawnia odprowadzanie uszkodzonych komórek i uwolnionego z nich tłuszczu drogą naczyń limfatycznych. Efekt rozgrzewania pojawia się stopniowo, a zaawansowany system chłodzenia zapewnia uczucie komfortu. Głowica masująca podnosi skuteczność zabiegu, zapewniając kompleksową biorewitalizację skóry. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po wykonaniu zabiegu falą radiową i ultradźwiękami należy na trzy dni zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, gorących kąpieli czy sauny. W dniu zabiegu powstrzymać należy się od spożywania alkoholu. W celu usprawnienia procesu usuwania tłuszczu uwolnionego z adipocytów należy przyjmować około 2,5 litra wody zarówno po zabiegu, jak i przed nim; ponadto po zabiegu zalecane jest stosowanie lekkostrawnej diety o niskiej zawartości tłuszczu.

Jakie sa efekty zabiegu?

Efekt wyszczuplający i ujędrniający sylwetkę po zabiegu żelazkiem zabiegowym pojawia się już po pierwszym zabiegu, jednak na pojawienie się ostatecznego efektu należy poczekać do momentu odprowadzenia uwolnionego tłuszczu oraz zsyntetyzowania włókien kolagenowych. Ostateczny efekt można ocenić po około 3 miesiącach. Dla zwiększenia efektywności terapii dobrze jest wykonać serię 4 – 6 zabiegów powtarzanych co 7 – 14 dni.

Efektem zabiegów z ultradźwiękami oraz falą radiową – w zależności od lokalizacji zabiegu – może być:

  • ujędrnienie twarzy, redukcja podwójnego podbródka oraz lifting owalu twarzy
  • modelowanie ramion i łydek
  • wyszczuplenie oraz ujędrnienie brzucha, pośladków i ud
  • likwidacja cellulitu
  • redukcja wiotkiej skóry na brzuchu po ciąży.

 

 

 

Zalety terapii modelującej sylwetkę ultradźwiękami i falą radiową

Wykorzystanie platformy Accent Prime to skuteczny sposób na szybkie, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne wyszczuplenie i modelowanie sylwetki. Jest to uniwersalny zabieg umożliwiający jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnianie skóry, co zapewnia zaawansowane modelowanie sylwetki. Dla osiągnięcia spektakularnego efektu wystarczy wykonać zaledwie kilka zabiegów, a efekty są długotrwałe. Zabieg jest przyjemny i bezpieczny, nie obciążony ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych. Ponadto zabiegi mogą być wykonane o każdej porze roku i u osób z dowolnym fototypem skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg falami radiowymi i ultradźwiękami nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży, chorych na nowotwory, przewlekłe choroby wątroby i nerek, cukrzycę, padaczkę, zakrzepicę żylną czy choroby serca. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ponadto infekcja skóry na obszarze objętym zabiegiem.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Ultradźwięki/fale radiowe Accent Prime

Usługa 1 zabieg Pakiet 4 zbiegów -20% Pakiet 6 zabiegów - 30%

Accent Prime twarz

twarz RF

1 zabieg

800 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

2560 zł

3200 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

3360 zł

4800 zł

twarz + Szyja RF

1 zabieg

1200 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

3840 zł

4800 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

5040 zł

7200 zł

Twarz + Szyja + Dekolt RF

1 zabieg

1500 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

4800 zł

6000 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

6300 zł

9000 zł

Szyja lub dekolt RF

1 zabieg

700 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

2240 zł

2800 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2940 zł

4200 zł

Twarz + podbródek RF lub US

1 zabieg

1000 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

3200 zł

4000 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

4200 zł

6000 zł

Podbródek RF lub US

1 zabieg

500 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1600 zł

2000 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2100 zł

3000 zł

Czoło lub policzki RF

1 zabieg

500 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1600 zł

2000 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2100 zł

3000 zł

przyłożenie głowicy RF i US +50% do ceny zabiegu

Accent Prime ciało

brzuch RF lub US

1 zabieg

600 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1920 zł

2400 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2520 zł

3600 zł

boki RF lub US

1 zabieg

500 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1600 zł

2000 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2100 zł

3000 zł

brzuch+boki RF lub US

1 zabieg

1000 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

3200 zł

4000 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

4200 zł

6000 zł

uda przód lub tył RF lub US

1 zabieg

700 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

2240 zł

2800 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2940 zł

4200 zł

bryczesy wewnętrzne lub zewnętrzne RF lub US

1 zabieg

600 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1920 zł

2400 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2520 zł

3600 zł

uda przód +tył RF lub US

1 zabieg

1100 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

3520 zł

4400 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

4620 zł

6600 zł

łydki RF lub US

1 zabieg

600 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1920 zł

2400 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2520 zł

3600 zł

pośladki RF lub US

1 zabieg

700 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

2240 zł

2800 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2940 zł

4200 zł

ramiona RF lub US

1 zabieg

600 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1920 zł

2400 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2520 zł

3600 zł

okolice kolan RF lub US

1 zabieg

600 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

1920 zł

2400 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2520 zł

3600 zł

plecy (skrzydła anioła) RF lub US

1 zabieg

700 zł

Pakiet 4 zbiegów -20%

2240 zł

2800 zł

Pakiet 6 zabiegów - 30%

2940 zł

4200 zł

przyłożenie głowicy RF i US +50% do ceny zabiegu

dwie partie dodatkowy rabat -5%

trzy partie dodatkowy rabat - 10%

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Anna Zienkiewicz

Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz – specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.