Lifting twarzy Kraków

Lifting twarzyZ upływem lat pojawiają się oznaki starzenia obejmujące całą twarz, a skóra traci elastyczność, owal twarzy opada. Częstymi problemami są wówczas opadające powieki i dolina łez, worki pod oczami, bruzdy nosowo – wargowe bruzdy marionetki, a także opadanie policzków i pojawienie się tzw.”chomików”. Takie zmiany w wyglądzie twarzy bardzo postarzają. Trudno jest zredukować tak zaawansowane zmiany na własną rękę, stosując kremy ujędrniające. Jedyne skuteczne metody na poprawienie owalu twarzy oferuje klinika medycyny estetycznej.
Lifting twarzy nie musi już kojarzyć się z inwazyjnymi zabiegami przy użyciu skalpela, które wymagają długotrwałej rekonwalescencji i obciążone są ryzykiem wystąpienia powikłań. Dziś możliwy jest lifting twarzy bez skalpela, dający możliwość skutecznego i bezpiecznego ujędrniania skóry, i również poprawy owalu twarzy. Co to jest lifting twarzy bez użycia skalpela? Mowa o zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących, wolumetrii twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jak też zabiegu laserowego liftingu twarzy.

Lifting twarzy nićmi PDO

Nici liftingujące PDO umożliwiają kompleksowe odmładzanie twarzy. Są to bezpieczne, rozpuszczalne nici polidioksanonowe, które wprowadzane są śródskórnie przy pomocy specjalnej igły lub kaniuli. Nici wykorzystywane w celu poprawy owalu twarzy to nici haczykowate, wyposażone w szereg gęstych mikrohaczyków, które podciągają skórę i przywracają pożądane rysy twarzy. Nici rozpuszczają się, pobudzając syntezę kolagenu i zapewniają efekt długotrwałego liftingu. Dzięki temu zabieg liftingu twarzy nićmi daje długotrwały efekt, a jednocześnie zapewnia bardzo naturalny wygląd. Implantacja nici liftingujących nie prowadzi do naruszenia mięśni mimicznych i zaburzeń mimiki twarzy, ponadto po zabiegu nie pozostają żadne blizny.
W zależności od umiejscowienia nici liftingujących, można uzyskać zróżnicowany efekt:

  • podniesienia policzków, z jednoczesną redukcją „chomików” jak również wygładzeniem bruzd nosowo – wargowych i bruzd marionetek
  • skorygowania kształtu żuchwy
  • podniesienia opadających brwi i powiek
  • zredukowania głębokich zmarszczek
  • redukcji podwójnego podbródka

Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia i niewielki obrzęk, które ustępują zazwyczaj po tygodniu. Sam zabieg trwa do kilkudziesięciu minut i dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest bezbolesny.

Laserowy lifting twarzy

Lifting twarzy możliwy jest z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Jest to mało inwazyjny  zabieg ujędrniania skóry twarzy, który  kompleksowo odmładza skórę, redukując wszystkie niepożądane symptomy starzenia się. Ten bezinwazyjny, bezoperacyjny lifting twarzy prowadzi do zwiększenia gęstości skóry, ale również obkurczenia włókien kolagenowych oraz wygładzenie zmarszczek. Dzięki temu skóra na twarzy staje się ujędrniona i wygładzona, poprawie ulega owal twarzy, przebarwienia zostają rozjaśnione.
Największe zalety laserowego liftingu twarzy to efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy, minimalne ryzyko działań niepożądanych oraz brak konieczności rekonwalescencji. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego, a przeprowadzić można go w dowolnej porze roku.

Podniesienie – modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Owal twarzy można modyfikować dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Iniekcja preparatu mającego postać plastycznego żelu umożliwia wypełnienie policzków i również uwydatnienie kości policzkowych, redukcję chomików, wygładzanie głębokich zmarszczek i bruzd czy konturowanie żuchwy. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego daje natychmiastowe efekty w postaci wygładzenia twarzy i poprawy jej owalu. W dłuższej perspektywie czasu zauważalne jest nawilżenie i ujędrnienie skóry, a także przywrócenie blasku i zdrowego kolorytu. Efekty wolumetrii twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się przez około 12 – 18 miesięcy.

Pytania i odpowiedzi

Jak podnieść chomiki na twarzy?

Chomiki na twarzy można podnieść, wykonując serię zabiegów u specjalisty medycyny estetycznej. Bardzo skuteczne w tym przypadku będą Hifu, laser frakcyjny, kwas hialuronowy, nici liftingujące, RF mikroigłowa, dermapen. Spektakularne efekty przynosi całościowy zabieg wolumetrii twarzy.

Co zamiast liftingu twarzy?

Zamiast inwazyjnego chirurgicznego liftingu warto zdecydować się na zabieg wolumetryczny kwasem hialuronowym w gabinecie medycyny estetycznej. Pozwala on wymodelować twarz, zredukować oznaki starzenia i poprawić niedoskonałości. Inne polecane metody to między innymi Hifu oraz nici liftingujące.

Jak odmłodzić twarz bez skalpela?

Wiele profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej pozwala odmłodzić twarz bez skalpela. Takie nieinwazyjne metody to na przykład Hifu, kwas hialuronowy, Rf mikroigłowa, dermapen, stymulatory tkankowe i laser frakcyjny. Efektem kilku zabiegów jest widoczne ujędrnienie i wygładzenie skóry oraz redukcja oznak starzenia.

Jak poprawić owal twarzy bez skalpela?

Najlepszy zabieg na poprawę owalu twarzy bez skalpela to wolumetria. Jest to metoda modelowania twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub nici liftingujących. Pozwala między innymi na uniesienie policzków, skorygowanie linii żuchwy i wymodelowanie podbródka. Zabieg jest indywidualnie planowany podczas konsultacji przedzabiegowej tak, aby osiągnąć pożądane przez klientkę rezultaty.

Jak zatrzymać młodość bez skalpela?

Młody wygląd twarzy można utrzymać dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Są to sprawdzone i w pełni bezpieczne metody wyróżniające się minimalną inwazyjnością w przeciwieństwie do liftingu chirurgicznego. Do zabiegów o działaniu odmładzającym należą: wolumetria kwasem hialuronowym, nici liftingujące, Hifu, laser frakcyjny, dermapen, radiofrekwencja mikroigłowa

Kiedy pierwszy lifting (bezoperacyjny)?

Pierwszy lifting twarzy warto wykonać około 40. roku życia. W tym wieku na twarzy zazwyczaj są widoczne oznaki starzenia takie opadnięte policzki, dolina łez, bruzdy nosowo-wargowe, lwia zmarszczka czy kurze łapki. Można je skutecznie zredukować poprzez nieinwazyjne zabiegi takie jak wypełnianie kwasem hialuronowym, laser frakcyjny i nici liftingujące.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Karolina Grobelna

Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Angelika

Wspaniała i miła obsługa na bardzo wysokim poziomie. Zabiegi prowadzone profesjonalnie, starannie i z dbałością o klienta. Szczególnie polecam Panią Karolinę

Kamil

Bardzo miła i fachowa obsługa. Polecam

Aneta

Wspaniała ekipa. Zabieg wykonany bezboleśnie. Pani kosmetolog rzetelnie przekazuje wiedzę. Eleganckie wnętrze :)

Renne

Rewelacyjna klinika, panie przemiłe, z ogromnym doświadczeniem, polecam serię laserów. Odmładzanie bez skalpela.