Usuwanie cellulitu Kraków

usuwanie cellulituCellulit (lipodystrofia) to zaburzenie o wieloczynnikowej etiologii. Cellulit dotyka 80% kobiet na całym świecie. Najbardziej oczywistym czynnikiem predysponującym jest właśnie płeć – kobiety, ze względu na charakterystyczną strukturę tkanki tłuszczowej i łącznej są bardziej narażone niż mężczyźni. Cellulitis postrzegany jest wyłącznie jako problem natury estetycznej, gdy w rzeczywistości stanowi on także problem zdrowotny, prowadzący m. in. do zaburzeń mikrocyrkulacji krwi. Usuwanie cellulitu jest możliwe przy pomocy nowoczesnych technologii.

Cellulit wodny a tłuszczowy

Nadwaga nie jest jedyną przyczyną cellulitu. Owszem – cellulit jest przypadłością bardzo często towarzyszącą nadmiernej kumulacji tkanki tłuszczowej – najczęstsza lokalizacja to cellulit na brzuchu i cellulit na udach. Ale także szczupłe kobiety dostrzegają na ciele charakterystyczne zmiany podskórne. Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu:
cellulit wodny– częsty u kobiet szczupłych, aktywnych fizycznie, ze skłonnością do obrzęków; manifestuje się gromadzeniem wody w tkankach i obrzękami; obejmuje swym zasięgiem kostki, kolana i łydki; zauważalny jest on pod wpływem ucisku skóry, dodatkowo towarzyszy mu suchość i szorstkość skóry.
cellulit tłuszczowy– jest wyrazem zaburzeń krążenia oraz nieprawidłowej gospodarki lipidowej; zmiany obejmują znaczne obszary głębokich warstw tkanki podskórnej, a lokalizacja cellulitu tłuszczowego to przede wszystkim brzuch, uda i pośladki; są to te miejsca, w których u kobiet występuje fizjologiczna kumulacja tkanki tłuszczowej.
Rozwój cellulitisu rozwija się praktycznie u każdej kobiecie; co więcej – także mężczyźni mogą mieć cellulit. Przyczyny rozwoju cellulitu są bardzo zróżnicowane.

Usuwanie Cellulitu

Jak powstaje cellulit wodny czy tłuszczowy? Duże znaczenie w rozwoju pomarańczowej skórki ma nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, choć osoby szczupłe także cierpią na te dolegliwość. (W tym wypadku najlepsze efekty daje Endermologia LPG) Na rozwój cellulitu mają też wpływ zaburzenia hormonalne, a ściślej- nadmiar estrogenów. Stąd bardziej narażone są kobiety po okresie pokwitania oraz te zażywające doustne środki antykoncepcyjne. Siedzący tryb życia jest kolejnym bardzo niesprzyjającym czynnikiem- brak ruchu hamuje działanie tzw. pompy mięśniowej, usprawniającej krążenie i zapobiegającej obrzękom. Zaburzeniom krążenia i obrzękom sprzyja także noszenie wąskich ubrań i wysokich obcasów. Dieta obfitująca w sól, kofeinę, używki oraz tłuszcze zwierzęce i proste węglowodany sprzyja rozwojowi lipodystrofii. I oczywiście stres – wydzielany w stresującej sytuacji kortyzol powoduje zmniejszenie elastyczności skóry. Kluczowe znaczenie ma zatem nasz styl życia, a także ogólny stan zdrowia. W naszej klinice w Krakowie można skorzystać z najnowszej generacji zabiegów.

Likwidacja Cellulitu Kraków

Cellulit to niezwykle częsta przypadłość która dotyczy przede wszystkim kobiety. Może być on zlokalizowany na rozległych partiach ciała, co czyni z niego znaczący problem natury estetycznej. Nie dziwi zatem, że poszukiwane są skuteczne sposoby usuwania cellulitu. Zawsze warto stosować domowe metody walki z cellulitem, takie jak aktywność fizyczna, odpowiednia dieta, naprzemienne zimne i ciepłe natryski, bańki chińskie czy stosowanie kosmetyków ujędrniających. Jednak takie postępowanie ma znaczenie jedynie pomocnicze – redukcja cellulitu w klinice medycyny estetycznej to jedyne skuteczne i trwałe rozwiązanie. Jak się pozbyć cellulitu? Usuwanie cellulitu  umożliwiają takie zabiegi jak  endermologia, fale akustyczna oraz inne zabiegi hi tech takie jak Hifu czy Rf mikroigłowa.

Zabiegi antycellulitowe cena

Accent Prime cena:
od 600 pln
Endermologia Alliance cena:
od 130 pln
Fala akustyczna cena:
od 200 pln
Hifu cena:
od 800 pln
Rf mikroigłowa cena:
od 800 pln
Karboksyterapia Julie cena:
od 150 pln
Rabaty w pakietach:
do 30%
Efekty:
długotrwałe

Zabiegi na cellulit

Zabiegi antycellulitowe z wykorzystaniem endermologii uznawane są za niezwykle skuteczne, a zarazem bardzo bezpieczne. Masaż podciśnieniowy to zabieg niezwykle przyjemny. Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy tej metody? Endermologia to zabieg masażu z wykorzystaniem elektronicznie sterowanych rolek umieszczonych w hermetycznej komorze. Masaż wykonujemy przez specjalny kostium, który zapewnia płynność ruchów rolek. Wytworzone podciśnienie zasysa fałd skórny, co umożliwia wykonanie dogłębnego, mechanicznego masażu. Zabieg endermologii LPG Alliance działa wielokierunkowo (efekt Mecano – stymulacji):

  • pobudza mechanicznie skórę, co stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny; tak wzmocniona skórazyskuje na jędrności, przez co cellulit staje się mniej widoczny
  • wpływa na metabolizm podskórnej tkanki tłuszczowej, co sprzyja aktywacji lipolizy (spalania tkanki tłuszczowej)
  • stymuluje pracę układu limfatycznego, co ułatwia drenaż limfatyczny, usuwanie toksyn i zalegającej w tkance podskórnej wody

Usuwanie cellulitu z wykorzystaniem endermologii dają efekt ujędrnienia i wygładzenia skóry, a także zauważalną redukcję cellulitu. Dodatkową korzyścią jest relaksacja mięśni, co docenią zwłaszcza osoby uprawiające sport.
Zalecane jest wykonanie kilku – kilkunastu zabiegów endermologii, a najlepsze efekty zapewni uzupełnienie takich zabiegów na cellulit z odpowiednią dietą i regularną aktywnością fizyczną. Dzięki endermologii można skutecznie pozbyć się „pomarańczowej skórki”, co więcej – to jedyna metoda walki z cellulitem wodnym. Redukcja cellulitu masażem podciśnieniowym jest na tyle bezpieczna, że bez obaw mogą z niej korzystać kobiety w ciąży i po porodzie, a także mamy karmiące piersią.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Usuwanie cellulitu możliwe jest dzięki kompleksowemu odnowy skóry. Najlepiej sprawdza się w tym wypadku zabieg Hifu, Fale radiowe i ultradźwięki, RF mikroigłowa oraz  mikronakłuwanie dermapen. Po zabiegu mikronakłuwania ujędrniamy skórę  dzięki regeneracji wzrostowi jędrności i elastyczności skóry oraz zwiększeniu jej gęstości. Zabieg RF na cellulit prowadzi do powstania mikroskopijnych uszkodzeń termicznych skóry, zaś otaczająca je zdrowa tkanka indukuje procesy odnowy. Zabieg Hifu ujędrnia skórę oraz redukuje tkankę tłuszczową przez co cellulit jest mniej zauważalny. Okres rekonwalescencji po zabiegu usuwania cellulitu trwa kilka dni. Ostatecznym efektem takiej terapii jest ujędrnienie partii ciała objętych cellulitem i wygładzenie powierzchni skóry.

Zabieg antycellulitowy – usuwanie cellulitu falą akustyczną

Sposoby na cellulit dostępne w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej umożliwiają skuteczną walkę z pomarańczową skórką – i są to zabiegi nie tylko na cellulit w jego początkowych fazach, ale także zabiegi na zaawansowany cellulit. Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy fal akustycznych? Zabieg na cellulit z wykorzystaniem fali akustycznej prowadzi do rozluźnienia tkanki łącznej oraz ujędrnienia skóry. stymuluje rozpad komórek tłuszczowych oraz pobudza krążenia krwi i limfy. Zmniejsza to widoczność cellulitu i wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Jest to zabieg nieinwazyjny, relatywnie mało bolesny, nie wymagający okresu rekonwalescencji. Fala akustyczna nie powoduję skutki uboczne. Mogą się jednak pojawić siniaczki.
Gdy celem jest usuwanie cellulitu to najnowsze metody kosmetologiczne są najskuteczniejszą opcją. Kompleksowo wpływają na strukturę oraz funkcjonowanie skóry i tkanki podskórnej, co prowadzi do zredukowania cellulitu i poprawy wyglądu problematycznych partii ciała. Wysokiej skuteczności zabiegów na cellulit towarzyszy bezpieczeństwo ich stosowania oraz sprawny proces regeneracji.  Kosmetolog podczas konsultacji wybierze odpowiedni zabieg dla każdego pacjenta.

Pytania i odpowiedzi

Jaki zabieg na pozbycie się cellulitu?

Najlepsze zabiegi na pozbycie się cellulitu to: endermologia, fala uderzeniowa, Hifu, fala radiowa, radiofrekwencja mikroigłowa i mikronakłuwanie. Są to metody, które bardzo skutecznie zwiększają syntezę kolagenu oraz redukują objętość tkanki tłuszczowej. Dzięki temu skóra jest ujędrniona i wygładzona, a cellulit widocznie się zmniejsza. Do uzyskania optymalnych rezultatów należy wykonać serię zabiegów, przy czym warto łączyć ze sobą różne metody.

Czy można się pozbyć cellulitu?

Tak, cellulitu można się pozbyć dzięki serii odpowiednio dobranych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Tylko one są w stanie skutecznie wyeliminować problem cellulitu, ponieważ intensywnie stymulują spalanie tkanki tłuszczowej i przebudowę głębokich warstw skóry. Zabiegi skutecznie zmniejszające cellulit to endermologia, fala akustyczna, fala radiowa, ultradźwięki, radiofrekwencja mikroigłowa i dermapen.

Czy zabiegi na cellulit są skuteczne?

Profesjonalne zabiegi na cellulit mają bardzo dobrą skuteczność. Widocznie wygładzają skórę oraz poprawiają jej jędrność i elastyczność. Działając na głęboko położoną tkankę podskórną, zmniejszają objętość znajdującej się tam tkanki tłuszczowej. To jest kluczowe w usuwaniu cellulitu i przesądza o doskonałych, trwałych efektach zabiegów medycyny estetycznej.

Jak rozbić grudki cellulitu?

Grudki cellulitu można rozbić wyłącznie profesjonalnymi metodami, ponieważ są one zlokalizowane w głębokich partiach skóry, do których nie docierają żadne kosmetyki. W redukcji grudek cellulitu bardzo skuteczne są metody stymulujące rozpad komórek tłuszczowych. Są to na przykład fala akustyczna, fala radiowa, ultradźwięki i endermologia. Dodatkowym atutem jest ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Natalia Korabiowska

Natalia Korabiowska

Kosmetolog

Absolwentka kierunku kosmetologia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Charakteryzuje się niezwykłą dokładnością pracy. Specjalizuję się w zabiegach na ciało oraz zabiegach ujędrniających skórę.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Opinie naszych klientów

Anna

Miła, profesjonalna obsługa, dogodne terminy, indywidualne podejście do klienta. Gorąco polecam to miejsce.

Marta

Profesjonalnie, rzetelnie i bardzo sympatyczna atmosfera! Polecam.

Marzena

Bardzo polecam! Miła atmosfera, profesjonalne podejście do klienta. Bardzo czyściutko. Na pewno tu wrócę :)

Aga

Korzystam z usług Kliniki od niedawna (zabieg kriolipolizy i właśnie kończę serię endermologii na ciało) i mogę zdecydowanie polecić to miejsce. Miła atmosfera, Panie Kosmetolożki z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem podchodzą do mnie jako Klientki. Szeroki wybór zabiegów z tego co widzę w ofercie, a co najważniejsze, efekty zabiegów które wykonałam, już zaczynają być widoczne:) Za każdym razem wychodzę zadowolona, odprężona, zrelaksowana:) A jeżeli jeszcze dołożyć do tego systematyczność, konsekwencję i właściwą pielęgnację w domu, to efekt może być naprawdę spektakularny:) Zdecydowanie planuję tu powracać...

Militsa

W klinice Neonia zarezerwowałam trzy zabiegi (2 usuwanie cellulitu i 1 zamrażanie tkanki tłuszczowej). Personel pracuje profesjonalnie, bardzo dobrze mówi po angielsku. Wyjaśniają, jeśli masz pytania. Teraz czekam kilka miesięcy na widoczne efekty. Oczywiście trzeba ćwiczyć, pić co najmniej 2,5 litra wody dziennie i zdrowo się odżywiać. Polecam Neonię i będę wracać.