Hifu Kraków

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to unikatowy zabieg bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała. Na szczególną uwagę zasługuje najnowocześniejszy zabieg HIFU o wysokim stopniu bezpieczeństwa i precyzyjnym działaniu. Zabieg HIFU pozwala na ujędrnienie skóry nawet na tak delikatnych obszarach jak okolice pod oczami czy szyja, ale zabieg może być wykonany na dowolnym obszarze ciała. Lifting skóry HIFU wyróżnia się kompleksowym działaniem – może jednocześnie ujędrniać skórę, a także redukować depozyty tkanki tłuszczowej.

Najważniejsze informacje

Cena:
Od 800 pln
Efekty:
Stałe
Czas trwania efektów:
Około 2 lata
Obszary działania:
Twarz, Szyja, dekolt, ciało
Zalecana ilość zabiegów:
2-3
Pierwsze efekty:
Od razu po zabiegu
Wskazania:
Utrata jędrności skóry

Na czym polega technologia HIFU?

HIFU to zabieg wykorzystujący zogniskowane ultradźwięki o dużej mocy. Technologia ta pozwala na całkowicie nieinwazyjny lifting skóry, nie wymagający przerwania jej ciągłości i nie wiążący się z koniecznością rekonwalescencji. Zabieg wykazuje dwutorowe działanie w związku z tym umożliwia niemal natychmiast zauważalny efekt liftingu, a jednocześnie – pozwala na długotrwałą przebudowę struktury skóry oraz poprawę jej napięcia. Fala ultradźwiękowa podgrzewa tkankę skórną, wywołując efekt termiczny. Ponadto tkanki wprawiane są w wibracje. W efekcie obu tych mechanizmów działania dochodzi do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, zagęszczenia skóry oraz wzmocnienia jej struktury. Podczas zabiegu istnieje możliwość precyzyjnego kontrolowania głębokości oddziaływania fali ultradźwiękowej. Głębokość ta może sięgać od 1,5 mm, poprzez głębokości wynoszące 3 mm, 4,5 mm, 6 mm i 9 mm aż do głębokości 13 mm.

Fala ultradźwiękowa emitowana przez aparat HIFU oddziałuje na kolagen – podstawowe białko budulcowe skóry. Najpierw w tkance generowane są drgania, co prowadzi do tarcia molekularnego i podgrzewania tkanki do temperatury 60 – 70 stopni. Wówczas dochodzi do denaturacji kolagenu i skracania się włókien tego białka, a w obrębie skóry i tkanki podskórnej powstają termiczne punkty koagulacji. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe zauważenie efektu liftingu skóry, jej ujędrnienia i wzmocnienia struktury.

Powstaniu termicznych punktów koagulacji towarzyszy pobudzenie procesów regeneracji i bez wątpienia to zjawisko odpowiada za powstanie później zauważalnych efektów zabiegu HIFU. Pierwszym etapem procesu regeneracji skóry i tkanki podskórnej jest powstanie miejscowego stanu zapalnego, w którym uczestniczą komórki stanu zapalnego. Ich zadaniem jest m. in. pobudzenie aktywności fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za syntezę nowych włókien kolagenowych. Aktywowana jest także synteza włókien elastynowych. Aktywna przebudowa struktury skóry rozpoczyna się około 3 – 4 tygodni po zabiegu i może trwać przez wiele miesięcy. W tym okresie dochodzi do zjawiska neokolagenezy, powstawania wiązań krzyżowych między włóknami – i ostatecznie strefy uszkodzeń termicznych zastąpione zostają przez nowy kolagen.

Jakie są zalety HIFU

Technologia HIFU w naszej klinice  wykorzystuje kilka innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym zabiegi są bardzo efektywne. Jednym z takich rozwiązań jest technologia MFU, czyli Micro Focused Ultrasound. Mowa o zogniskowanych ultradźwiękach o wysokiej częstotliwości, które mogą działać na określoną głębokość w skórze – 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm. Ultradźwięki generują efekt termiczny, podgrzewając włókna kolagenowe do temperatury 60 – 70 stopni. Powstałe w ten sposób ogniska koagulacji pobudzają procesy regeneracji włókien kolagenowych. Głowica aparatu zaprojektowana jest w taki sposób, aby umożliwić precyzyjne działanie na określone partie skóry. Umożliwia to skuteczne wykonanie zabiegu także na tych obszarach ciała, które są niedostępne dla innych urządzeń tego typu.

Kolejna technologia to MFCU, czyli Macro Focused Circual Ultrasound. Są to wirujące ultradźwięki o dużym ognisku skupienia. Technologia ta umożliwia poddanie skóry i tkanki podskórnej działaniu ultradźwięków dostarczanych w ciągłym ruchu kołowym. Ultradźwięki działają na głębokości 6 mm, 9 mm lub 13 mm. Umożliwia to uzyskanie doskonałych efektów w krótkim czasie. Pozwala to na bardzo efektywną stymulację tkanek na pograniczu głębszych warstw skóry oraz podskórnej tkanki tłuszczowej. Z jednej strony pozwala to na zredukowanie objętości podskórnej tkanki tłuszczowej, a z drugiej – wzmacnia skórę na drodze stymulowania syntezy włókien kolagenowych.

Kolejne innowacyjne rozwiązanie to tryb pracy „pain control”, pozwalający na zminimalizowanie odczuć bólowych nawet o 80%, gdyż punkt ogniskowania zmienia się bardzo szybko. Ponadto technologia ta zapewnia szybkie wykonanie zabiegu na większym obszarze ciała.

Wskazania do zabiegu HIFU

Wskazaniem do wykonania zabiegu HIFU jest chęć uelastycznienia skóry, jej ujędrnienia i wzmocnienia jej struktury. Dotyczy to zarówno twarzy, jak i dowolnego obszaru ciała. HIFU pozwala na wygładzenie zmarszczek na twarzy, redukcję takich zmian związanych zestarzeniem się skóry jak:

  • zmarszczki na czole
  • zmarszczki wokół oczu
  • bruzdy nosowo – wargowe
  • wiotkość skóry pod oczami
  • rozmyty owal twarzy
  • podwójny podbródek

Zabieg może być z powodzeniem wykonywany na obszarze szyi i dekoltu, co pozwala na zredukowanie ich wiotkości, wygładzenie zmarszczek oraz poprawę elastyczności skóry. Kolejnym wskazaniem do zabiegu HIFU jest chęć ujędrnienia takich problematycznych obszarów ciała jak ramiona, na których często widoczne są tzw. „pelikany”, czyli nadmiar luźnej skóry czy okolica nad kolanami. HIFU pozwala ujędrnić i wzmocnić skórę na udach, pośladkach, biodrach, brzuchu czy piersiach. Zabieg z wykorzystaniem fali ultradźwiękowej pozwala na wyszczuplenie ciała, redukcję cellulitu i wymodelowanie sylwetki.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem HIFU – podobnie jak przed każdą procedurą medycyny estetycznej – konieczna jest konsultacja. Lekarz ocenia stan skóry, wyklucza obecność przeciwwskazań do zabiegu i omawia z pacjentem oczekiwane rezultaty. Zabieg nie musi być poprzedzony specjalnymi przygotowaniami, wystarczy jedynie dokładnie oczyścić skórę przed zabiegiem.

Jak przebiega zabieg HIFU

Zabieg HIFU polega na przykładaniu wybranej głowicy aparatu do wybranych partii skóry. Głowica jest przykładana wielokrotnie w to samo miejsce, oddziałując na różne głębokości. Odbywa się to bez naruszenia ciągłości skóry. Pojedynczy zabieg trwa około 20 – 30 minut.

Hifu Kraków - Polecenia pozabiegowe

Możesz wrócić do normalnych czynności natychmiast po zabiegu, gdyż skóra jest jedynie lekko zaczerwieniona. Podczas mycia twarzy zaleca się stosować wyłącznie zimna wodę. Może wystąpić niewielki lub łagodny obrzęk – jest to normalne. Okłady z lodu i krem steroidowy można w razie potrzeby zastosować w celu uspokojenia skóry. Jeśli pojawią się drobne strupki, należy unikać ich zrywania – skóra musi się zagoić w swoim tempie.

Makijaż (najlepiej na bazie minerałów) można nakładać natychmiast po zabiegu. Można stosować kojące, niepodrażniające kremy lub kremy nawilżające. Kolejne ważne zalecenie dotyczy unikania ekspozycji na słońce natychmiast po zabiegu i stosowania filtrów minimum 30+. Ponadto konieczne jest unikanie złuszczania skóry lub stosowania produktów zawierających kwasy AHA/ BHA przez co najmniej tydzień lub do momentu ustąpienia całej wrażliwości skóry.

Dobrze jest ograniczyć forsowny wysiłek fizyczny leczonego obszaru przez 3-4 tygodnie. Ponadto warto jest zwiększyć spożycie białka, aby przyspieszyć proces gojenia się skóry i regeneracji kolagenu.

Przyjmowanie suplementu witaminy C jest korzystne dla syntezy kolagenu i jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla zdrowia skóry. Należy także pamiętać o nawodnieniu organizmu – konieczne jest picie co najmniej 2 litrów płynów dziennie.

Jakie są efekty zabiegu HIFU

HIFU to zabieg jednorazowy, nie ma potrzeby wykonywania serii zabiegów. Bezpośrednio po poddaniu skóry działania fali ultradźwiękowej zauważyć można jej ujędrnienie i wzmocnienie. Szacunkowo jest to około 20 – 30% efektu ostatecznego. A ten efekt ocenić można po upływie dwóch – trzech miesięcy, gdy dojdzie do kompleksowej przebudowy struktury skóry. Obszar poddany zabiegowi jest wzmocniony, ujędrniony i wygładzony. Efekty zazwyczaj utrzymują się przez około 2 lat, a potem ponownie może dojść do stopniowej degradacji włókien kolagenowych. Procesy starzenia są szczególnie nasilone u osób eksponujących skórę na słońce czy palących papierosy. Po upływie kilkunastu miesięcy od wykonania pierwszego zabiegu można zdecydować się na powtórzenie procedury.

Efektem zabiegu Hifu jest kompleksowa poprawa owalu twarzy, ujędrnienie i wygładzenie skóry, likwidacja zmarszczek i bruzd. Możliwe jest zredukowanie drugiego podbródka i „chomików”, odmłodzenie szyi i dekoltu oraz poprawa linii żuchwy. Ramiona, uda, brzuch, pośladki czy biodra zostają ujędrnione, wyszczuplone i kompleksowo wymodelowane.  Reasumując, uzyskane efekty są bardzo naturalne i nie ingerują w rysy twarzy; odmłodzenie skóry możliwe jest dzięki pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych. A co najważniejsze – takie spektakularne efekty uzyskane są wyłącznie na drodze oddziaływania na głębsze warstwy skóry, bez naruszania ciągłości naskórka.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Istnieje kilka sytuacji, które wykluczają możliwość poddania się zabiegowi HIFU. Przede wszystkim – zabieg nie jest wykonywany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Kolejnym przeciwwskazaniem jest występowanie zmian skórnych, stanów zapalnych czy infekcji na obszarze skóry, który ma zostać poddany działaniu ultradźwięków. Zabieg HIFU nie może być ponadto wykonany u osób cierpiących na choroby neurodegeneracyjne, nowotwory, padaczkę, cukrzycę, a także w przypadku posiadania rozrusznika serca.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Hifu Ulfit Classys

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Twarz

okolice oczu

1 zabieg

800 zł

czoło

1 zabieg

800 zł

Chomiki

1 zabieg

1000 zł

twarz

1 zabieg

2000 zł

szyja

1 zabieg

1500 zł

podbródek

1 zabieg

1000 zł

dekolt

1 zabieg

1500 zł

twarz +szyja

1 zabieg

3000 zł

twarz + szyja + dekolt

1 zabieg

4000 zł

Ciało

Ramiona (pelikany)

1 zabieg

2000 zł

Plecy (motylki)

1 zabieg

2000 zł

Brzuch

1 zabieg

3000 zł

Boczki

1 zabieg

1500 zł

Kolana

1 zabieg

800 zł

Pośladki

1 zabieg

2000 zł

Całe uda

1 zabieg

od 3000 zł

Uda wewnętrzna strona

1 zabieg

2000 zł

Pakiet 3 zabiegów ciało - 20%

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Karolina Grobelna

Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.