Osocze Bogatopłytkowe (wampirzy lifting) Kraków

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów odmładzających, wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z próbki krwi pacjenta umożliwia otrzymanie bezpiecznego i bardzo efektywnego preparatu, stosowanego bez obawy o wystąpienie odczynu uczuleniowego. Wampirzy lifting jest zatem doskonałym zabiegiem dla osób dotkniętych alergiami, które nie mogą poddać się zabiegom odmładzającym z wykorzystaniem syntetycznych preparatów. Poza pełną biokompatybilnością, osocze bogatopłytkowe wyróżnia się ogromna skutecznością działania. Po odwirowaniu krwi uzyskać można preparat krwiopochodny obfitujący w płytki krwi, czynniki wzrostu oraz unikatowe białka – fibrynę, fibronektynę oraz witronektynę. Taka kompozycja składników czyni z osocza bogatopłytkowego materiał doskonale stymulujący pracę fibroblastów, co przekłada się na zaawansowaną odnowę skóry. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pobudza syntezę kolagenu, stymuluje namnażanie i wzrost komórek naskórka, pobudza mikrokrążenie krwi poprawiając dotlenienie skóry.

Najważniejsze informacje

Cena Osocze:
od 900 pln
Cena Fibryna:
od 900 pln
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej:
tak
Optymalna ilość zabiegów:
3-4
Czas trwania efektów:
12-15 miesięcy
Nadaje się dla alergików:
tak

Kiedy warto stosować wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe może być zastosowane na dowolnym obszarze skóry – wszędzie tam, gdzie uzyskać chcemy efekt jej odmłodzenia, zagęszczenia, odżywienia. Najczęściej wampirzy lifting wykonywany jest na skórze twarzy, a także szyi i dekoltu czy grzbietowej powierzchni dłoni. Wskazania do wykonania wampirzego liftingu to:

 • pierwsze oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, utrata elastyczności skóry, przesuszenie skóry
 • skóra pozbawiona blasku i kolorytu, poszarzała i zmęczona
 • blizny potrądzikowe, rozstępy
 • nadmierne wypadanie włosów i łysienie
 • wykonanie zabiegów laserowych na skórze, po których osocze bogatopłytkowe może być stosowane w celu przyspieszenia procesów regeneracyjnych

Osocze bogatopłytkowe a fibryna – czym się różnią te zabiegi?

Wampirzy lifting to nie jedyny zabieg wykorzystujący materiał biologiczny pobrany od pacjenta – Zastosowanie fibryny zapewnia zaawansowaną terapię regeneracyjną, polegającą na kompleksowym pobudzeniu naturalnych procesów fizjologicznych w skórze. Tak jak w przypadku zabiegu z wykorzystaniem osocza, także w przypadku zabiegu z fibryną konieczne jest pobranie próbki krwi i odpowiednie jej odwirowanie. Pozyskany w ten sposób materiał biologiczny różni się jednak nieco od osocza.

Fibryna bogatopłytkowa pozyskiwana jest w procesie znacznie wolniejszego wirowania, niż na to miejsce podczas pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Co w ten sposób można zyskać? Fibryna wprowadzona pod skórę koaguluje, tworząc przestrzenną sieć z płytkami krwi i czynnikami wzrostu zawieszonymi na włóknach fibryny. Dzięki temu zawarte w materiale cytokiny, komórki macierzyste i czynniki wzrostu uwalniane są stopniowo i dłużej migrują do miejsca podania. Skoncentrowana formuła preparatu sprzyja znacznie dłuższemu kumulowaniu się związków aktywnych w skórze. Dzięki temu możliwa jest długotrwała przebudowa struktura skóry, pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu, zaawansowane pobudzenie procesów regeneracyjnych i odnowa komórkowa.

Sama procedura pozyskania fibryny i wprowadzenia jej w skórę trwa kilkadziesiąt minut. Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów, powtarzanych co 3 – 4 tygodnie. Pierwsze efekty zauważalne będą już po 2 tygodniach od wykonania iniekcji fibryny, zaś każdy kolejny zabieg będzie umożliwiał uzyskanie jeszcze bardziej widocznego odmłodzenia skóry.

Kto powinien wykonać zabieg z fibryną?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego doskonale sprawdza się w przypadku skóry dotkniętej drobnymi zmarszczkami czy przebarwieniami, pozbawionej jędrności, kolorytu i blasku. U osób z tego typu problemami można oczywiście wykonać zabieg z fibryną, ale sprawdzi się ona doskonale także w przypadku znacznie bardziej wymagającej skóry. Fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie w zabiegach zaawansowanego odmładzania skóry, wygładzania głębokich zmarszczek i bruzd, przywracania ubytków tkanek czy niwelowania znacznej utraty wiotkości skóry. Fibryna stosowana jest także w leczeniu blizn potrądzikowych.

Osocze bogatopłytkowe wyróżnia się bardzo szybkim uwalnianiem związków aktywnych i natychmiastowym pobudzaniem procesów regeneracji i gojenia się skóry, zaś fibryna bogatopłytkowa – gwarantuje długotrwałą odnowę biologiczną tkanek. Można wykonać każdy z tych zabiegów samodzielnie lub połączyć terapię oboma rodzajami materiału biologicznego – pozwoli to zadbać o wszystkie potrzeby nawet wymagającej skóry. A spektakularne efekty odmładzające będą coraz lepiej widoczne wraz z upływem czasu. A wszystko to bez ryzyka uczulenia, wystąpienia działań niepożądanych czy konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów odmładzających.

Wampirzy lifting Kraków – zalety

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia wspomaganie leczenia łysienia androgenowego, łysienia plackowatego czy łysienia poporodowego. Ponadto osocze wspomaga regenerację skóry, gojenie się blizn po oparzeniach czy blizn potrądzikowych, a także rozstępów. Efektem zabiegu jest także odżywienie i dotlenienie skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja wiotkiej skóry. Wampirzy lifting redukuje oznaki starzenia się skóry, ale może być także stosowany u młodych osób w ramach profilaktyki anti – aging. Ponadto osocze bogatopłytkowe wspomaga regenerację skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej, zapewniając efektywne gojenie się skóry. Największe zalety wampirzego liftingu to:

 • brak alergizacji po podanie osocza bogatopłytkowego
 • szybkie uzyskanie efektu rewitalizacji skóry
 • zachowanie naturalnego wyglądu bez ingerencji w mimikę twarzy
 • uniwersalne zastosowanie w celu redukcji rozmaitych defektów estetycznych

Skuteczność zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zależy od umiejętnego przygotowania osocza, co przekłada się na koncentrację związków aktywnych. Ważna jest także umiejętna technika wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego. Dlatego wampirzy lifting warto wykonywać wyłącznie w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, dysponujących świetnie wyszkolona kadrą oraz specjalistycznym sprzętem.

Wskazania

Wampirzy lifting w Krakowie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na alergię nie mogą korzystać z mezoterapii. Oprócz tego jednak, zabieg ten jest zalecany każdej osobie, która oczekuje takich rezultatów jak:

 • Rewitalizacja skóry
 • Bardziej napięta i elastyczna skóra
 • Spłycenie drobnych zmarszczek
 • Spłycenie blizn, także potrądzikowych
 • Mniejsze rozstępy
 • Stymulacja procesów wzrostu odnowy skóry oraz tkanki łącznej

Przeciwwskazania

 • Zakażenie HIV
 • WZW typu C
 • Immunosupresja
 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Stany zapalne oraz ropne na skórze
 • Opryszczka
 • Choroby nowotworowe, do 5 lat po zakończeniu leczenia
 • Trombocytopenia
 • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych oraz retinoidów, do pół roku od ich odstawienia
 • I oraz VI fototyp Fitzpatricka
 • Kolagenoza
 • Trądzik różowaty
 • Twardzizna lub choroby naczyniowe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • nie narażać skóry na silne promieniowanie UV w ciągu 14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Osocze bogatopłytkowe – Wampirzy lifting Kraków

Usługa 1 zabieg Pakiety Pakiety

Osocze bogatopłytkowe (Wampirzy lifting)

osocze bogatopłytkowe

1 zabieg

900 zł

Osocze bogatopłytkowe 2 ampułki lub partie

1 zabieg

1500 zł

1800 zł

Fibryna bogatopłytkowa

1 zabieg

900 zł

Fibryna bogatopłytkowa 2 ampułki lub partie

1 zabieg

1500 zł

1800 zł

Osocze skóry głowy (łysienie)

skóra głowy

1 zabieg

od 900 zł

fibryna skóry głowy

1 zabieg

od 900 zł