fbpx

Osocze bogatopłytkowe – Wampirzy lifting Kraków

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów odmładzających, wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z próbki krwi pacjenta umożliwia otrzymanie bezpiecznego i bardzo efektywnego preparatu, stosowanego bez obawy o wystąpienie odczynu uczuleniowego. Wampirzy lifting jest zatem doskonałym zabiegiem dla osób dotkniętych alergiami, które nie mogą poddać się zabiegom odmładzającym z wykorzystaniem syntetycznych preparatów. Poza pełną biokompatybilnością, osocze bogatopłytkowe wyróżnia się ogromna skutecznością działania. Po odwirowaniu krwi uzyskać można preparat krwiopochodny obfitujący w płytki krwi, czynniki wzrostu oraz unikatowe białka – fibrynę, fibronektynę oraz witronektynę. Taka kompozycja składników czyni z osocza bogatopłytkowego materiał doskonale stymulujący pracę fibroblastów, co przekłada się na zaawansowaną odnowę skóry. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pobudza syntezę kolagenu, stymuluje namnażanie i wzrost komórek naskórka, pobudza mikrokrążenie krwi poprawiając dotlenienie skóry.

osocze boagtopłytkowe
Najważniejsze informacje
Cena Osocze: od 750 pln
Cena Fibryna: od 750 pln
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej: tak
Optymalna ilość zabiegów: 3-4
Czas trwania efektów: 12-15 miesięcy
Nadaje się dla alergików: tak

Kiedy warto stosować wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe może być zastosowane na dowolnym obszarze skóry – wszędzie tam, gdzie uzyskać chcemy efekt jej odmłodzenia, zagęszczenia, odżywienia. Najczęściej wampirzy lifting wykonywany jest na skórze twarzy, a także szyi i dekoltu czy grzbietowej powierzchni dłoni. Wskazania do wykonania wampirzego liftingu to:
– pierwsze oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, utrata elastyczności skóry, przesuszenie skóry
– skóra pozbawiona blasku i kolorytu, poszarzała i zmęczona
– blizny potrądzikowe, rozstępy
– nadmierne wypadanie włosów i łysienie
– przebarwienia skóry
– wykonanie zabiegów laserowych na skórze, po których osocze bogatopłytkowe może być stosowane w celu przyspieszenia procesów regeneracyjnych

Osocze bogatopłytkowe a fibryna – czym się różnią te zabiegi?

Wampirzy lifting to nie jedyny zabieg wykorzystujący materiał biologiczny pobrany od pacjenta – Zastosowanie fibryny zapewnia zaawansowaną terapię regeneracyjną, polegającą na kompleksowym pobudzeniu naturalnych procesów fizjologicznych w skórze. Tak jak w przypadku zabiegu z wykorzystaniem osocza, także w przypadku zabiegu z fibryną konieczne jest pobranie próbki krwi i odpowiednie jej odwirowanie. Pozyskany w ten sposób materiał biologiczny różni się jednak nieco od osocza.

Fibryna bogatopłytkowa pozyskiwana jest w procesie znacznie wolniejszego wirowania, niż na to miejsce podczas pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. Co w ten sposób można zyskać? Fibryna wprowadzona pod skórę koaguluje, tworząc przestrzenną sieć z płytkami krwi i czynnikami wzrostu zawieszonymi na włóknach fibryny. Dzięki temu zawarte w materiale cytokiny, komórki macierzyste i czynniki wzrostu uwalniane są stopniowo i dłużej migrują do miejsca podania. Skoncentrowana formuła preparatu sprzyja znacznie dłuższemu kumulowaniu się związków aktywnych w skórze. Dzięki temu możliwa jest długotrwała przebudowa struktura skóry, pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu, zaawansowane pobudzenie procesów regeneracyjnych i odnowa komórkowa.

Sama procedura pozyskania fibryny i wprowadzenia jej w skórę trwa kilkadziesiąt minut. Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów, powtarzanych co 3 – 4 tygodnie. Pierwsze efekty zauważalne będą już po 2 tygodniach od wykonania iniekcji fibryny, zaś każdy kolejny zabieg będzie umożliwiał uzyskanie jeszcze bardziej widocznego odmłodzenia skóry.

Kto powinien wykonać zabieg z fibryną?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego doskonale sprawdza się w przypadku skóry dotkniętej drobnymi zmarszczkami czy przebarwieniami, pozbawionej jędrności, kolorytu i blasku. U osób z tego typu problemami można oczywiście wykonać zabieg z fibryną, ale sprawdzi się ona doskonale także w przypadku znacznie bardziej wymagającej skóry. Fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie w zabiegach zaawansowanego odmładzania skóry, wygładzania głębokich zmarszczek i bruzd, przywracania ubytków tkanek czy niewelowania znacznej utraty wiotkości skóry. Fibryna stosowana jest także w leczeniu blizn potrądzikowych.

Osocze bogatopłytkowe wyróżnia się bardzo szybkim uwalnianiem związków aktywnych i natychmiastowym pobudzaniem procesów regeneracji i gojenia się skóry, zaś fibryna bogatopłytkowa – gwarantuje długotrwałą odnowę biologiczną tkanek. Można wykonać każdy z tych zabiegów samodzielnie lub połączyć terapię oboma rodzajami materiału biologicznego – pozwoli to zadbać o wszystkie potrzeby nawet wymagającej skóry. A spektakularne efekty odmładzające będą coraz lepiej widoczne wraz z upływem czasu. A wszystko to bez ryzyka uczulenia, wystąpienia działań niepożądanych czy konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów odmładzających.

Osocze bogatopłytkowe Kraków – przebieg zabiegu, zalecenia, efekty

Jakie są zalecenia przedzabiegowe?

Warto zrezygnować ze stosowania aspiryny i innych zabiegów zaburzających krzepnięcie krwi na dwa dni przed zabiegiem wampirzego liftingu.

Na czym polega sam zabieg?

Procedura rozpoczyna się od pobrania próbki krwi z żyły i odwirowaniu jej w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Następnym etapem jest wstrzykiwanie osocza w określone rejony skóry. Osocze bogatopłytkowe może być podawane wzdłuż zmarszczek czy bruzd, w okolice blizn czy przebarwień, na większe obszary skóry twarzy wymagające rewitalizacji lub na owłosioną skórę głowy. Cały zabieg trwa kilkadziesiąt minut, zaś po zabiegu w miejscach wkłucia może pojawić się niewielkie krwawienie i obrzęk, które ustępują samoistnie. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego zabieg wampirzego liftingu nie generuje dyskomfortu. Po zastosowaniu osocza bogatopłytkowego wymagana jest rekonwalescencja – przez kilka dni po zabiegu skóra goi się. Najważniejsze zalecenia po zabiegu wampirzego liftingu to unikanie ekspozycji na słońce, sauny czy basenu. Ostateczny efekt zabiegu z osoczem bogatopłytkowym zauważalny jest po kilku – kilkunastu dniach. W celu optymalizacji efektu odmładzającego warto powtórzyć wampirzy lifting.

Jak często należy wykonać zabieg?

Optymalny schemat terapii to kilka zabiegów wykonywanych w odstępach czasu wynoszących 2 – 4 tygodnie.

Wampirzy lifting Kraków – zalety

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia wspomaganie leczenia łysienia androgenowego, łysienia plackowatego czy łysienia poporodowego. Ponadto osocze wspomaga regenerację skóry, gojenie się blizn po oparzeniach czy blizn potrądzikowych, a także rozstępów. Efektem zabiegu jest także odżywienie i dotlenienie skóry, spłycenie zmarszczek, redukcja wiotkiej skóry. Wampirzy lifting redukuje oznaki starzenia się skóry, ale może być także stosowany u młodych osób w ramach profilaktyki anti – aging. Ponadto osocze bogatopłytkowe wspomaga regenerację skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej, zapewniając efektywne gojenie się skóry. Największe zalety wampirzego liftingu to:
– brak alergizacji po podanie osocza bogatopłytkowego
– szybkie uzyskanie efektu rewitalizacji skóry
– zachowanie naturalnego wyglądu bez ingerencji w mimikę twarzy
– uniwersalne zastosowanie w celu redukcji rozmaitych defektów estetycznych
Skuteczność zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zależy od umiejętnego przygotowania osocza, co przekłada się na koncentrację związków aktywnych. Ważna jest także umiejętna technika wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego. Dlatego wampirzy lifting warto wykonywać wyłącznie w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, dysponujących świetnie wyszkolona kadrą oraz specjalistycznym sprzętem.

 

 

Osocze bogatopłytkowe Kraków – Wskazania

Wampirzy lifting w Krakowie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na alergię nie mogą korzystać z mezoterapii. Oprócz tego jednak, zabieg ten jest zalecany każdej osobie, która oczekuje takich rezultatów jak:
 • Rewitalizacja skóry
 • Bardziej napięta i elastyczna skóra
 • Spłycenie drobnych zmarszczek
 • Spłycenie blizn, także potrądzikowych
 • Usunięcie przebarwień skóry
 • Mniejsze rozstępy
 • Stymulacja procesów wzrostu odnowy skóry oraz tkanki łącznej

Osocze bogatopłytkowe Kraków – Przeciwwskazania

 • Zakażenie HIV
 • WZW typu C
 • Immunosupresja
 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Stany zapalne oraz ropne na skórze
 • Opryszczka
 • Choroby nowotworowe, do 5 lat po zakończeniu leczenia
 • Trombocytopenia
 • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych oraz retinoidów, do pół roku od ich odstawienia
 • I oraz VI fototyp Fitzpatricka
 • Kolagenoza
 • Trądzik różowaty
 • Twardzizna lub choroby naczyniowe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • nie narażać skóry na silne promieniowanie UV w ciągu 14 dni od momentu przeprowadzenia zabiegu
Osocze bogatopłytkowe – Wampirzy lifting Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Osocze bogatopłytkowe (Wampirzy lifting)
osocze bogatopłytkowe od 800
Fibryna bogatopłytkowa od 800
Osocze skóry głowy (łysienie)
skóra głowy od 800
fibryna skóry głowy od 800

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję