Laser erbowo yagowy Ipixel Kraków

Rozstępy i blizny to często występujące zmiany skórne, w przypadku których domowe sposoby okazują się być nieskuteczne. Aby usunąć blizny, konieczne jest wykonanie profesjonalnych zabiegów laserowych. Najlepiej sprawdza się laser iPixel – ablacyjny laser generujący powstanie kontrolowanych uszkodzeń tkanki. Pozwala to na zaawansowane pobudzenie procesów regeneracyjnych. Blizny i rozstępy są wygładzone dzięki pobudzeniu procesu syntezy kolagenu i przebudowie skóry. Laser doskonale sprawdza się także jako narzędzie walki ze zmarszczkami czy wiotkością skóry. Aby zmaksymalizować efekty lasera iPIXEL, zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.

W skrócie

Cena:
od 500 zł
Seria zabiegów:
4-6
Rabat przy serii:
do 20%
Znieczulenie:
tak
Efekty:
stałe
Ablacja:
tak
Czas trwania zabiegu:
od 30 do 90 min

Jak działa laser Alma Harmony iPIXEL?

Alma Harmony XL PRO Er:yag iPIXEL to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Alma Harmony to multifunkcyjna platforma wyposażona w szereg głowic, co pozwala na jej wszechstronne wykorzystanie. Jednym z zastosowanych rozwiązań jest iPIXEL. Laser pracuje w paśmie bliskim podczerwieni, emitując falę o długości 2940 nm. Jest to tzw. zimny laser, co oznacza, że nie powoduje on oparzeń tkanek. Dzięki temu laser wyróżnia się wysokim profilem bezpieczeństwa.

Tym, co wyróżnia laser iPIXEL jest emitowanie kilkudziesięciu mikrowiązek zamiast jednej wiązki laserowej. Pozwala to na uzyskanie efektu pikseli, czyli licznych, mikroskopijnych uszkodzeń skóry. Do ich powstania przyczynia się zjawisko fototermolizy. Wiązka lasera pochłaniana jest przez wodę zawartą w tkance, co powoduje gwałtowne zjawisko odparowania wody. Towarzyszy temu powstanie mikrourazów termalnych na określonej głębokości. Ponieważ mikrouszkodzenia otoczone są przez prawidłową, nienaruszoną tkankę – pobudzone zostają procesy regeneracji tkanki, które trwają przez wiele tygodni po wykonaniu zabiegu. Taki remodeling struktury skóry pozwala na kompleksową poprawę jej wyglądu.

Jakie zastosowanie ma laser iPIXEL? Rozstępy i blizny doskonale poddają się leczeniu tym laserem. Podobnie jest w przypadku zmarszczek, przebarwień czy nierówności faktury skóry. Wynika to z bardzo precyzyjnego działania lasera, ograniczonego do zmienionej bliznowato tkanki i oddziałującego na ściśle określoną głębokość skóry. Z racji zredukowania ryzyka takich powikłań jak blizny przerostowe czy przebarwienia, zabieg laserem IPIXEL Er:yag może być wykonany nawet na tak delikatnych obszarach skóry jak twarz, piersi czy brzuch.

Wskazania do zabiegu laserem iPIXEL

Laser iPIXEL pozwala na efektywne usuwanie tych zmian skórnych, w przypadku których konieczna jest przebudowa struktury skóry. Najważniejsze wskazania do zastosowania lasera erbowo-yagowego to:

  • – usuwanie blizn pooperacyjnych
  • – wygładzenie blizn potrądzikowych
  • – leczenie blizny po cesarskim cięciu
  • – usuwanie rozstępów
  • – wygładzenie zmarszczek
  • – poprawa elastyczności skóry.

Laserowe odmładzanie skóry z wykorzystaniem lasera Er:yag polecany jest osobom  młodym, które chcą ujednolić koloryt skóry i wygładzić jej powierzchnię. Na zabieg mogą także zdecydować się osoby bardziej dojrzałe, zauważające u siebie takie oznaki upływającego czasu jak zmarszczki, brak jędrności skóry czy przebarwienia związane z wiekiem. Co najważniejsze – dotyczy to zmian skórnych zlokalizowanych zarówno na twarzy, jak i innych lokalizacjach na ciele, takich jak dłonie, szyja i dekolt, plecy, ramiona, uda, piersi czy brzuch.

Jak wygląda zabieg laserem iPIXEL?

Zabieg laserowy iPIXEL poprzedzony jest konsultacją, podczas której wykluczone zostają przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg rozpoczyna się od zaaplikowania na skórę kremu znieczulającego, a po 30 – 45 minutach można poddać skórę działaniu lasera. Wiązka lasera kierowana jest na problematyczny obszar skóry, towarzyszy temu powstanie widocznych mikrouszkodzeń. W zależności od obszaru zabiegowego, zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut.

Przygotowanie do zabiegu laserem Er:yag i pielęgnacja pozabiegowa

Przed poddaniem się zabiegu laserem frakcyjnym iPIXEL zalecane jest odpowiednie postępowanie przedzabiegowe. Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z ekspozycji na słońce, a także stosowania samoopalacza. Ponadto nie należy wykonywać zabiegów złuszczających skórę – peelingów chemicznych czy innych zabiegów laserowych. Natomiast na dwa tygodnie przed wykonaniem procedury wskazane jest powstrzymanie się od stosowania leków światłouczulających, a także kremów z pochodnymi witaminy A czy kwasami.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, objawy te ustępują samoistnie. Przez kilka dni po zabiegu można zaobserwować złuszczanie się wierzchnich warstw skóry, a także jej ściemnienie. Wówczas wskazana jest odpowiednia pielęgnacja skóry, natłuszczanie jej i unikanie kosmetyków perfumowanych czy zawierających kwasy oraz alkohol. Do momentu wygojenia skóry należy unikać korzystania z baseny czy sauny, a przez miesiąc po zabiegu wskazane jest unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie ochrony antyUV. W celu usprawnienia procesów regeneracyjnych, można suplementować witaminę C.

Laser erbowo-yagowy – efekty

iPIXEL to jedna z najnowocześniejszych głowic oferowanych przez aparaturę Alma Harmony. Pozawala uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry i zredukowania licznych zmian skórnych. Efekt zauważalny jest już po pierwszym zabiegu. Jednak aby zmaksymalizować efekt, wskazane jest kilkukrotne powtórzenie procedury. W zależności od rodzaju problemu estetycznego oraz osobniczej reakcji skóry na działanie lasera, zalecane jest powtórzenie zabiegu 4-6 razy, z częstotliwością jednego zabiegu na 6-8 tygodni. Jednak należy mieć na uwadze, że na ostateczny efekt zabiegu należy poczekać do momentu, gdy zakończony zostanie proces remodelingu skóry. Oznacza to, że cały proces przebudowy skóry może trwać do 6 miesięcy od ostatniego zabiegu.

Alma Harmony iPIXEL pozwala na odmłodzenie skóry na drodze ujednolicenia kolorytu, wygładzenia zmarszczek oraz ujędrnienia skóry. Dzięki przebudowie struktury skóry uzyskany może być efekt delikatnego liftingu. Laser Er:yag pozwala ponadto na skuteczne wygładzenie i spłycenie rozmaitych blizn oraz wyrównanie ich odcienia.

Laser iPIXEL – przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku każdego lasera, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Na pewno nie poleca się wykonywać zabiegów laserowych u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniami do zabiegów są takie schorzenia jak epilepsja, cukrzyca, niewydolność nerek. Zabiegu nie należy wykonywać wówczas, gdy na skórze w miejscu zabiegowym obecne są stany zapalne, infekcje, zmiany łuszczycowe czy bielactwo. Także stosowanie leków przeciwzakrzepowych, światłouczulających, niektórych antybiotyków czy kremów z retinolem wymaga przesunięcia zabiegu na późniejszy termin.

Laser iPIXEL czy laser nieablacyjny?

Laser iPIXEL to laser ablacyjny, co oznacza, że powoduje powstanie mikrouszkodzeń zarówno w obrębie naskórka, jak i głębszych zmian skóry. Zabiegowi z wykorzystaniem takiego lasera towarzyszy spektakularny efekt kompleksowej poprawy wyglądu skóry. Po pierwsze – naskórek złuszcza się, co pozwala uzyskać efekt odświeżenia skóry, zredukowania poszerzonych porów, drobnych zmarszczek i powierzchniowych przebarwień. Po drugie – aktywowane zostają procesy syntezy kolagenu, co pozwala na przebudowę głębszych warstw skóry. A to skutkuje jej ujędrnieniem i zwiększeniem gęstości skóry.

Dla porównania – lasery nieablacyjne oddziałują wyłącznie w głębszych warstwach skóry, pozostawiając nienaruszoną wierzchnią warstwę skóry. Oznacza to, że regeneracja pozabiegowa trwa znacznie krócej. Ale jednocześnie – efekty zabiegu są o wiele mniej spektakularne niż w przypadku lasera ablacyjnego. Wówczas konieczne może być wykonanie znacznie większej ilości zabiegów, a i tak efekt może nie być tak zaawansowany jak w przypadku wykonania mniejszej liczby zabiegów laserem ablacyjnym.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Laser Erbowo – Yagowy iPixel

Usługa 1 zabieg pakiet 4 zabiegów pakiet 6 zabiegów

Usuwanie Blizn laser frakcyjny CO2 lub Er: Yag

redukcja blizn do 10cm2

1 zabieg

500 zł

pakiet 4 zabiegów

1800 zł

2000 zł

pakiet 6 zabiegów

2600 zł

3000 zł

redukcja blizn do 25cm2

1 zabieg

600 zł

pakiet 4 zabiegów

2100 zł

2400 zł

pakiet 6 zabiegów

3100 zł

3600 zł

redukcja blizn do 100cm2

1 zabieg

900 zł

pakiet 4 zabiegów

3200 zł

3600 zł

pakiet 6 zabiegów

4600 zł

5400 zł

redukcja blizn do 250cm2

1 zabieg

1300 zł

pakiet 4 zabiegów

4600 zł

5200 zł

pakiet 6 zabiegów

6600 zł

7800 zł

redukcja blizn potrądzikowych

1 zabieg

1200 zł

pakiet 4 zabiegów

4300 zł

4800 zł

pakiet 6 zabiegów

6000 zł

7200 zł

Laserowe usuwanie rozstępów

pojedynczy rozstęp

1 zabieg

500 zł

pakiet 4 zabiegów

1800 zł

2000 zł

pakiet 6 zabiegów

2600 zł

3000 zł

brzuch

1 zabieg

800-1200 zł

pakiet 4 zabiegów

od 2800 zł

od 3200 zł

pakiet 6 zabiegów

od 4000 zł

od 4800 zł

uda przód lub tył lub wewnętzna strona

1 zabieg

900 zł

pakiet 4 zabiegów

3200 zł

3600 zł

pakiet 6 zabiegów

4600 zł

5400 zł

pośladki

1 zabieg

800 zł

pakiet 4 zabiegów

2800 zł

3200 zł

pakiet 6 zabiegów

4000 zł

4800 zł

biust

1 zabieg

800 zł

pakiet 4 zabiegów

2800 zł

3200 zł

pakiet 6 zabiegów

4000 zł

4800 zł

łydki

1 zabieg

700 zł

pakiet 4 zabiegów

2400 zł

2800 zł

pakiet 6 zabiegów

3600 zł

4200 zł

plecy

1 zabieg

700-1500 zł

pakiet 4 zabiegów

od 2400 zł

od 2800 zł

pakiet 6 zabiegów

od 3600 zł

od 4200 zł