Osocze bogatopłytkowe skóry głowy, Fibryna na włosy

Osocze bogatopłytkowe i fibryna to wyjątkowe preparaty krwiopochodne, pozyskiwane z krwi pacjenta. Są to naturalne koncentraty posiadające unikatową właściwość pobudzania procesów regeneracyjnych, a także aktywowania metabolizmu komórkowego. To dlatego ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym stanowi jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe skóry głowy to skuteczny sposób na kompleksowe wzmocnienie włosów i świetne uzupełnienie terapii łysienia.

Na czym polega zabieg osocza bogatopłytkowego i fibryny na włosy?

Osocze bogatopłytkowe oraz fibryna to koncentraty cennych komórek i związków aktywnych, które pozyskiwane są na drodze odwirowania krwi pobranej od pacjenta. Osocze bogatopłytkowe wyróżnia się bardzo wysoką zawartością płytek krwi, czynników wzrostu czy komórek macierzystych. W jaki sposób osocze może wpływać na wzmocnienie włosów?
Osocze bogatopłytkowe skóry głowy zawiera liczne czynniki wzrostu, w tym płytkopochodny czynnik wzrostu, czynnik wzrostu fibroblastów, naczyniowo – śródbłonkowy czynnik wzrostu, nabłonkowy czynnik wzrostu oraz transformujący czynnik wzrostu. Te aktywne biologicznie związki aktywują mieszki włosowe, pobudzają proliferację i namnażanie nowych komórek, hamują procesy apoptozy oraz stymulują rozpoczęcie fazy anagenu, czyli wzrostu włosów. Ponadto czynniki wzrostu aktywują powstawanie nowych naczyń krwionośnych w skórze głowy. Osocze zawiera ponadto białka wspomagające regenerację skóry głowy i włosów – fibrynę, fibronektynę oraz vitinektynę. Z kolei fibryna to preparat wzbogacony o wysoką zawartość białka fibryny, tworzącego trójwymiarową sieć. Dzięki temu fibryna pozostaje dłużej w skórze głowy, a związki aktywne uwalniane są stopniowo przez dłuższy czas. Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym czy fibryną przyczynia się do aktywowania mieszków włosowych, ich dotlenienia i odżywienia. Efektem takiej terapii jest przede wszystkim ograniczenie wypadania włosów, a jednocześnie – stymulowanie ich wzrostu. Ponadto pobudzone zostaje odrastanie nowych włosów. Ostatecznie – fryzura ulega zauważalnemu zagęszczeniu, poprawia się także jakość włosa, gdyż staje się on grubszy, bardziej wytrzymały na uszkodzenia i lśniący. Włosy rosną szybciej, ponadto pojawiają się nowe włosy, co jest efektem wydłużenia fazy wzrostu włosa.

Jak przebiega terapia?

Ostrzykiwanie głowy osoczem czy fibryną poprzedzony jest konsultacją z lekarzem dermatologiem, który wyklucza obecność przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Sam zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta i jej odwirowania w celu pozyskania osocza do skóry głowy bądź fibryny na włosy. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pozyskanego koncentratu w głąb skóry przy pomocy nakłuć wykonywanych cieniutką igłą. Procesowi nakłuwania skóry może towarzyszyć niewielka bolesność i dyskomfort, dlatego osoby bardziej wrażliwe na ból mogą poprosić o znieczulenie miejscowe. Bezpośrednio po zabiegu skóra głowy może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, a w miejscu iniekcji mogą pojawić się niewielkie pęcherzyki. Takie objawy ustępują samoistnie w przeciągu kilkunastu godzin. Zalecenia pozabiegowe dotyczą unikania mycia głowy w ciągu pierwszych 12 godzin po zabiegu, a także unikanie korzystania z basenu czy sauny. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów, gdyż wówczas możliwe jest osiągnięcie spektakularnego efektu. Ile zabiegów osocza skóry głowy warto wykonać? Najlepiej jest zdecydować się na wykonanie 3 – 4 zabiegów powtarzanych co 2 – 4 tygodnie. Natomiast zabiegi z fibryną powinny obejmować serię 3 – 4 zabiegów co 3 – 4 tygodnie, a raz na 3 – 6 miesięcy warto wykonać zabieg przypominający. Pierwsze efekty zauważalne są po około dwóch tygodniach, natomiast ostateczny efekt można ocenić po kilku miesiącach.

Kto powinien zdecydować się na osoce skóry głowy?

Osocze bogatopłytkowe i fibryna na włosy mogą być wykonywane zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych. Ostrzykiwanie skóry tymi naturalnymi preparatami umożliwia rewitalizację skóry głowy oraz aktywuje mieszki włosowe. Zabiegi te dedykowane są osobom, które zauważają pogorszenie kondycji włosów – ich matowienie, łamliwość, ścieńczenie oraz nadmierne wypadanie. Osocze i fibryna doskonale sprawdzają si ę także w terapii rozmaitego typu łysienia – androgenowego, plackowatego, poporodowego, spowodowanego stresem bądź niedoborami pokarmowymi. Zabiegi ostrzykiwania skóry głowy fibryną czy osoczem idealnie sprawdzają się u osób, które decydują się na zabieg przeszczepienia włosów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem czy fibryną nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży, osób cierpiących na choroby nowotworowe czy infekcje skóry. W związku z tym, że preparat pozyskany z krwi pacjenta jest całkowicie naturalny, nie istnieje ryzyko alergii – zabieg może być zatem wykonywany u osób ze skłonnością do alergii.

Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię