Jak odmłodzić i ujędrnić szyję?

data publikacji:
data aktualizacji:

szyjaStarając się jak najdłużej zachować nienaganny, młody wygląd przykładamy ogromną wagę do pielęgnacji twarzy. Bardzo często zapominamy jednak o szyi i dekolcie – a w tych miejscach oznaki upływającego czasu mogą być szczególnie widoczne. Pielęgnacja szyi i dekoltu powinna stać się zatem uzupełnieniem pielęgnacji twarzy. Pomoże to spowolnić procesy starzenia się skóry na szyi i zapobiegnie sytuacji, gdy szyja będzie zdradzać nasz wiek.

 

Dlaczego starzeje się skóra na szyi?

Skóra na całym ciele jest narażona na fizjologiczne procesy starzenia się, będące konsekwencją spadku syntezy kolagenu oraz zaniku lipidowego płaszcza ochronnego skóry. Ponadto odsłonięte obszary ciała, narażone na działanie czynników środowiskowych – zwłaszcza promieniowanie słoneczne – starzeją się nieco szybciej. Wynika to z nadmiernego przesuszenia skóry i narażenia jej na działanie wolnych rodników. A skóra na szyi jest szczególnie podatna na starzenie, co wynika z:

–  większej podatności skóry szyi na przesuszenie i mniejszej ilości gruczołów łojowych

– mniejszej ilości włókien kolagenowych i cieńszej skóry

– mniejszej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej

Jak dbać o szyje? Domowe sposoby i nie tylko

Specyfika skóry na szyi w połączeniu z zaniedbaniami pielęgnacyjnymi skutkuje nasilonym starzeniem się okolicy szyi i dekoltu. Pojawia się sucha skóra na szyi, fałdy na szyi będące manifestacją zwiększonej wiotkości skóry, zmarszczki i przebarwienia. A takie zmiany trudno ukryć – i wówczas szyja bezlitośnie zdradza nasz wiek. Na szczęście można temu zapobiec. Postawą jest oczywiście codzienna pielęgnacja skóry szyi. Mowa o stosowaniu kremu ujędrniającego szyję i dekolt, codziennym oczyszczaniu skóry szyi podczas demakijażu, a także aplikowaniu kremów anty UV przed każdym wyjściem na słońce. Warto ponadto zwrócić uwagę na właściwą pozycję podczas snu – skóra szyi najbardziej lubi sen na wyprofilowanej poduszce. A w celu ujędrnienia skóry można wykonywać masaże szyi i specjalną gimnastykę. Najskuteczniejsze okazują się jednak profesjonalne zabiegi ujędrniające szyję, wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

Jak ujędrnić szyję?  Najskuteczniejsze zabiegi

W ofercie gabinetów piękności nie brakuje zabiegów na twarz, szyję i dekolt. Pomagają zachować nienaganny wygląd skóry, zredukować oznaki starzenia się szyi, pozbyć się podwójnego podbródka. Już wykonanie pojedynczego zabiegu poprawia wygląd szyi, zaś wykonanie serii kilku zabiegów zauważalnie odmładza okolice szyi i spowalnia dalsze procesy starzenia się skóry. Szczególnie skuteczne okazują się być następujące zabiegi:

– mikronakłuwanie Dermapen w celu ujędrnienia

– radiofrekwencja mikroigłowa, która ujędrnia i wyrównuje koloryt

-hifu, czyli niechirurgiczny lifting szyi

– mezoterapia igłowa i stymulatory z wykorzystaniem odżywczych i przeciwstarzeniowych preparatów; związki aktywne wprowadzane są podskórnie przy pomocy iniekcji wykonywanych cieniutką igłą w celu pozbycia się zmarszczek na szyi.

osocze bogatopłytkowe na szyję, czyli ostrzykiwanie skóry szyi koncentratem płytek krwi, peptydów i czynników wzrostu pozyskanych na drodze odwirowania próbki krwi pacjenta

– laseroterapia stymulująca syntezę włókien kolagenowych i zapewniająca efekt ujędrnienia skóry. Dzięki laseroterapii pozbywa mi się również naczynek i przebarwień.

Lifting szyi za pomocą nici

W przypadku znacznej wiotkości skóry szyi i pojawieniu się tzw. obręczy, czyli poziomych zmarszczek otaczających szyję można zastosować nici liftingujące. Są to cieniutkie nici z polidioksanonu, które podciągają wiotką szyję zapewniając natychmiastowy lifting szyi, a ponadto stymulują syntezę włókien kolagenowych. Dzięki temu zapewniają długotrwały efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry na szyi. Nici liftingujące znakomicie sprawdzą się także w celu redukcji drugiego podbródka powstałego na skutek utraty jędrności skóry.

Regularne wykonywanie zabiegów na szyję w połączeniu z codzienną pielęgnacją zapewnia nienaganny wygląd szyi i pomaga zachować młody wygląd. To najskuteczniejszy sposób na to, aby uniknąć efektu: „młoda twarz – stara szyja”.