fbpx

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na rzadkie włosy?

przerzedzone włosy

Przerzedzone, cienkie włosy to coraz częstsza przypadłość, dotykająca zarówno kobiety, jak i mężczyzn – i to w każdym wieku. Kiedyś rzadkie włosy kojarzone były głównie z panami w starszym wieku, dziś natomiast problem ten dotyczy coraz większej grupy młodych osób. Istnieje wiele czynników przyczyniających się do przerzedzenia włosów. Aby przywrócić nienaganny wygląd fryzury, konieczne jest wyeliminowanie czynników sprzyjających osłabieniu włosów, a także kompleksowe wzmocnienie mieszków włosowych. A w tym celu warto zgłosić się to lekarza dermatologa- trychologa który po badaniu trichokopem określi przyczynę wypadania włosów.

Jakie są przyczyny przerzedzenia włosów?

Przerzedzenie włosów spowodowane jest ich nadmiernym wypadaniem. Rzadkie włosy bardzo często pojawiają się u osób starszych, co wynika ze spowolnienia metabolizmu mieszków włosowych, spowolnionej syntezy białek budulcowych oraz mniej sprawnego krążenia krwi w skórze głowy. Ale to nie jedyna przyczyna, gdyż przerzedzenie włosów często dotyka osób młodych. Niekiedy przerzedzenie fryzury jest konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji włosów – nadużywania zabiegów farbowania i rozjaśniania włosów, zbyt częstego stosowania suszarki czy niewłaściwego dopasowania kosmetyków do potrzeb włosów i skóry głowy. Kolejną przyczyną może być niezdrowy tryb życia – źle zbilansowana dieta, stosowanie używek, stres. Coraz częściej rzadkie włosy stanowią jeden z symptomów rozmaitych schorzeń. Jednymi z najczęstszych nieprawidłowości, którym towarzyszy nadmierne wypadanie włosów są zaburzenia hormonalne. Niedoczynność tarczycy, menopauza, ciąża – to stany przebiegające z przerzedzeniem fryzury. Jedną z najczęstszych postaci łysienia o podłożu hormonalnym jest łysienie androgenowe, które prowadzi u mężczyzn do postępującego przerzedzenia włosów nad czołem i z tyłu głowy, zaś u kobiet pojawiają się rzadkie włosy na przedziałku. W przebiegu łysienia androgenowego dochodzi do zwiększenia wrażliwości mieszków włosowych na działanie dihydrotestosteronu DHT, czyli aktywnej pochodnej testosteronu. U mężczyzn występowanie łysienia androgenowego uwarunkowane jest genetycznie i może pojawić się już po 20 roku życia. Z kolei u kobiet łysienie androgenowe może pojawić się w przebiegu menopauzy, zespołu policystycznych jajników czy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Przerzedzenie włosów może ponadto towarzyszyć takim innym postaciom łysienia jak łysienie plackowate czy polekowe.

Domowe sposoby na przerzedzone włosy – dlaczego są mało skuteczne?

Osoby, które zauważają u siebie nadmierne wypadanie i przerzedzenie włosów, bardzo często decydują się na samodzielne próby wzmocnienia włosów. Wśród bogatego arsenału domowych metod na wzmocnienie włosów wymienić należy m. in. Masaże skóry głowy, wcierki, kosmetyki wzmacniające włosy, suplementy diety na włosy to te najczęściej wybierane. Niestety – to zazwyczaj działanie na oślep, które nie zawsze odpowiada na aktualne potrzeby włosów. Ponadto kompleksowe wzmocnienie włosów wymaga oddziaływania na poziomie mieszków włosowych. Są to te struktury skóry, w których umieszczone są cebulki włosowe, czyli jedyne żywe elementy włosa. Aplikowanie kosmetyków na włosy, które są w rzeczywistości martwymi strukturami – nie przynosi pożądanego efektu. Konieczne jest pokonanie bariery skóry i dostarczenie związków odżywczych bezpośrednio w okolicę mieszków włosowych. A to możliwe jest jedynie w warunkach profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi wzmacniają włosy i powstrzymują ich wypadanie?

Aby określić przyczyny przerzedzenia włosów i zastosować odpowiednie leczenie – najlepiej jest odwiedzić trychologa. Ten specjalista od włosów i skóry głowy dysponuje specjalistycznymi badaniami, które umożliwiają określenie przyczyn osłabienia włosów i rodzaju łysienia. Natomiast specjalistyczne zabiegi trychologiczne pozwalają na kompleksowe odżywienie mieszków włosowych, co przekłada się na poprawę kondycji włosów.

 

Najskuteczniejsze zabiegi na przerzedzone włosy sprowadzają się do nakłuwania skóry w celu wprowadzenia w jej głąb związków aktywnych. Dzięki temu możliwe jest aktywowanie mieszków włosowych, pobudzenia krążenia krwi w skórze głowy oraz pobudzenia procesów regeneracyjnych. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na przerzedzone włosy jest karboksyterapia, czyli śródskórne wstrzykiwanie dwultenku węgla. Gaz ten wyróżnia się kilkoma unikatowymi właściwościami, z których najistotniejsze to stymulowanie syntezy włókien kolagenowych, poszerzenie naczyń krwionośnych i usprawnienie przepływu krwi, a także aktywowanie procesu angioneogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych. Dzięki ostrzykiwaniu skóry głowy dwutlenkiem węgla możliwe jest lepsze dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych, co przekłada się na wzmocnienie i pogrubienie włosów, szybszy ich wzrost oraz ograniczenie ich wypadania. Aby uzyskać efekt kompleksowego wzmocnienia włosów, zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.

 

Kolejny zabieg wzmacniający rzadkie włosy i umożliwiający odzyskanie gęstej fryzury to terapia peptydowa Dr Cyj. Jest to zabieg ostrzykiwania skóry głowy specjalistycznym preparatem, który wyróżnia się starannie skomponowanym składem, a także długotrwałym działaniem. W skład preparatu wchodzi kwas hialuronowy oraz 7 unikatowych peptydów, które wykazują następujące działanie:

 

  • Aktywują wzrost włosa
  • Pobudzają komórki macierzyste mieszków włosowych
  • Ograniczają wypadanie włosów
  • Minimalizują niepożądany wpływ dihydrotestosteronu na mieszki włosowe
  • Pobudzają powstawanie naczynek krwionośnych wokół mieszków włosowych

 

Unikatowa formuła preparatu zapewnia długotrwałe, stopniowe uwalnianie związków aktywnych, co zapewnia utrzymywanie się efektu przez długi czas. Pełna terapia trwa 2 miesiące i wymaga wykonania czterech zabiegów w dwutygodniowych odstępach.

 

Rzadkie włosy doskonale reagują na zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Pozyskiwane jest ono z krwi pacjenta i stanowi koncentrat płytek krwi, komórek macierzystych oraz czynników wzrostu. Wprowadzenie osocza bogatopłytkowego w głąb skóry stymuluje pracę mieszków włosowych, pobudza tempo ich wzrostu, a także ogranicza nadmierne wypadanie włosów. Tak jak w przypadku innych zabiegów wzmacniających włosy, także w przypadku osocza bogatopłytkowego konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

 

W celu wzmocnienia włosów wykonać można także zabiegi mezoterapii, czyli ostrzykiwania skóry głowy koktajlami odżywczymi, a także zabieg Dermapen 4. W tym zabiegu wykorzystywane jest urządzenie wyposażone w kilkanaście igiełek, które intensywnie nakłuwają skórę, pobudzając w ten sposób krążenie krwi, aktywując procesy regeneracyjne i umożliwiając penetrację składników odżywczych w głąb skóry.

Rzadkie włosy, wypadające w nadmiarze, cienkie i łamliwe – to poważny problem, który wymaga zdecydowanych działań. Nie wystarczy sięgnąć po szampon wzmacniający czy witaminy na włosy. Konieczna jest konsultacja z trychologiem, który zdiagnozuje przyczynę problemów z włosami i zaproponuje specjalistyczną terapię wzmacniającą włosy.

Zobacz również:

Leczenie łysienia

Leczenie łysieniaKażdy przypadek łysienia wymaga odpowiedniej terapii. Najczęściej osoby dotknięte nadmiernym wypadaniem włosów sięgają po suplementy wzmacniające włosy i starają się wzbogacić dietę w witaminy i minerały. Kolejnym popularnym rozwiązaniem są szampony wzmacniające do włosów wypadających. Często okazuje się jednak, że działania te okazują się być niewystarczające – a fryzura coraz bardziej się przerzedza. A zatem – jak powstrzymać wypadanie włosów? Najskuteczniejszą metodą są zabiegi medycyny estetycznej, które oddziałują bezpośrednio na mieszki włosowe, stymulując ich pracę.
Kilka informacji
Trichoskopia cena: 200 pln
Osocze skóry głowy cena: od 750 pln
Fibryna skóry głowy cena: od 750 pln
Mezoterapia Hair Care cena: 400 pln
Karboksyterapia głowy cena: 150 pln
Dr Cyj Hair Filler cena:  800 pln

Osocze bogatopłytkowe na łysienie

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym jest skuteczną metodą na wzmacnianie włosów. Osocze bogatopłytkowe skóry głowy pozyskiwane jest z krwi pobranej od pacjenta, jest to zatem materiał bardzo bezpieczny. Dzięki wysokiej zawartości protein i czynników wzrostu, osocze bogatopłytkowe odżywia mieszki włosowe i stymuluje wzrost włosów. Osocze podawane jest w postaci iniekcji w skórę głowy – wstrzykiwanie preparatu bezpośrednio w okolice mieszków włosowych zwiększa jego skuteczność, gdyż preparat działa w miejscu wystąpienia problemu. Osocze skóry głowy może uzupełniać leczenie rozmaitych typów łysienia: poporodowego, androgenowego, plackowatego, telogenowego czy związanego z niedoborami pokarmowymi. Seria kilku zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zapewnia efekt kompleksowego wzmocnienia włosów i stymulowania ich wzrostu.

Mezoterapia igłowa – witaminy na łysienie

Kolejną metodą skutecznego leczenia łysienia są zabiegi mezoterapii igłowej. Ostrzykiwanie skóry głowy koktajlem odżywczym zawierającym witaminy i aminokwasy prowadzi do odżywienia mieszków włosowych i wzmocnienia włosów. Ponadto sam zabieg nakłuwania skóry głowy cieniutką igłą stymuluje krążenie krwi oraz indukuje procesy regeneracyjne. Dla optymalnego efektu wzmocnienia wypadających włosów zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów mezoterapii igłowej – około 6 - 8. Potem można kontynuować terapię, wykonując zabiegi przypominające z mniejszą częstotliwością. Zarówno mezoterapia igłowa skóry głowy, jak i ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to zabiegi bezpieczne i związane z minimalną bolesnością. Zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut, po zabiegu możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia skóry głowy oraz uczucia napięcia skóry. Zabieg mezoterapii igłowej oraz osocza bogatopłytkowego na włosy może być wykonywany w celach leczniczych oraz profilaktycznie. Gdy stanowi element terapii łysienia, początkowo zalecana jest intensywna terapia – np. jeden zabieg tygodniowo przez okres dwóch miesięcy, a następnie podtrzymanie efektów – jeden zabieg na miesiąc przez okres pół roku. Ostatnie badania wskazują że połączenie mezoterapii igłowej lub osocza bogatopłytkowego z zabiegiem Karboksyterapii dają znacznie lepsze efekty w leczeniu łysienia.

Każdy przypadek łysienia wymaga odpowiedniej terapii. Najczęściej osoby dotknięte nadmiernym wypadaniem włosów sięgają po suplementy wzmacniające włosy i starają się wzbogacić dietę w witaminy i minerały. Kolejnym popularnym rozwiązaniem są szampony wzmacniające do włosów wypadających. Często okazuje się jednak, że...

Zobacz więcej

Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj

Dr Cyj, czyli terapia peptydowa to uniwersalna terapia wzmacniająca włosy, która może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Uniwersalność terapii peptydowej na włosy wynika także z faktu, iż zabieg ten doskonale sprawdza się w rozmaitych typach łysienia....

Zobacz więcej

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję