Wyszczuplanie twarzy – jakie zabiegi są najskuteczniejsze?

wyszczuplanie twarzy

Na nienaganny wygląd twarzy składa się wiele czynników, z których najważniejsze to zadbana i zdrowa skóra, proporcjonalne rysy twarzy, a także zachowanie odpowiedniego owalu twarzy. Oczywistym jest, że wygląd twarzy zmienia się wraz z wiekiem, ponadto na jej wygląd spory wpływ ma nasza waga. Zmiany wagi najbardziej zauważalne są wówczas, gdy na naszej twarzy przybywa tkanki tłuszczowej lub wręcz przeciwnie – ubywa jej. Także kumulowanie się w tkance podskórnej wody może zmieniać rysy twarzy. Wyszczuplanie twarzy to niełatwe zadanie, gdyż trudno o taką miejscową eliminację tkanki tłuszczowej bądź usuwanie zastojów wody i obrzęków. Na szczęście istnieją profesjonalne zabiegi wyszczuplające twarz, które wykonać można w gabinecie medycyny estetycznej.

Endermolift – całkowicie nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy

Bardzo często zmiana owalu twarzy i dodanie rysom twarzy ciężkości jest konsekwencją obrzęków zlokalizowanych w tej okolicy. Zastój wody może wynikać z niewłaściwego krążenia limfy; wówczas produkty przemiany materii kumulują się w tkance podskórnej, nie są natomiast odprowadzane drogą naczyń limfatycznych. W takiej sytuacji obrzękowi twarzy i niekorzystnym zmianom w jej rysach może towarzyszyć pogorszenie kondycji skóry – utrata kolorytu, blasku, pojawienie się drobnych zmarszczek. W takiej sytuacji doskonałym zabiegiem wyszczuplającym twarz jest endermologia. Zabieg wykorzystuje technikę dogłębnego masażu, który działa jak drenaż limfatyczny, skutecznie pobudzając krążenie limfy. Taka mechaniczna stymulacja tkanek twarzy prowadzi do pobudzenia metabolizmu komórkowego, zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny oraz nasilenia procesów lipolizy. Ostatecznie uzyskiwany jest efekt odmłodzenia i wysmuklenia twarzy.

Zabieg endermoliftu polega na wykonaniu masażu przy pomocy specjalistycznych głowic masujących generujących podciśnienie o kontrolowanej sile. Dzięki temu zasysany jest fałd skórny i wykonywany jest głęboki masaż skóry i tkanek podskórnych. Masaż trwa około 30 minut i może być powtarzany dwa razy w tygodniu. Dla uzyskania optymalnego efektu drenującego warto zadbać o właściwe nawodnienie organizmu. Poddając się zabiegowi endermologii twarzy zalecane jest wypijanie 2 – 2,5 litra wody dziennie.

Wyszczuplanie twarzy kwasem hialuronowym

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wielu osobom kojarzą się wyłącznie z powiększaniem ust. Okazuje się jednak, że ten wypełniacz znajduje wiele innych zastosowań – a jednym z nich jest modelowanie twarzy, które daje efekt optycznego jej wyszczuplenia. Jak wyszczuplić twarz kwasem hialuronowym? Zabieg polega na przywróceniu optymalnych proporcji twarzy, czyli dążenia do zachowania kształtnych, podniesionych policzków, niewielkiego podbródka czy harmonijnej linii żuchwy. Możliwe jest także wyszczuplenie nosa. W celu takiego zauważalnego wysmuklenia twarzy wystarczy wykonać mało inwazyjny zabieg wolumetrii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Nie są zatem konieczne inwazyjne zabiegi z wykorzystaniem skalpela, takie jak lifting twarzy.

Zabieg modelowania rysów i wyszczuplania twarzy kwasem hialuronowym sprowadza się do wprowadzania niewielkich objętości wypełniacza w określone obszary twarzy. Preparat wprowadzany jest przy pomocy cienkiej igły, zatem zabieg jest w minimalnym stopniu inwazyjny, nie pozostawia blizn ani ran wymagających długotrwałego gojenia. Procedura trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Brak jest także skomplikowanych zaleceń pozabiegowych – wystarczy jedynie pamiętać, aby zadbać o utrzymanie miejsc wkłucia w czystości, ograniczyć mimikę twarzy w pierwszych 48 godzinach po zabiegu oraz unikać narażenia na bardzo niskie lub wysokie temperatury.

Zabieg wolumetrii twarzy i optycznego jej wyszczuplenia można wykonać także z wykorzystaniem nici PDO. Są to specjalistyczne nici liftingujące, które wprowadzane są podskórnie przy pomocy cienkich igieł. Nici dają natychmiastowy efekt wymodelowania twarzy, a dodatkowo stymulują procesy syntezy włókien kolagenowych, przez co zapewniają długotrwały efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

Co jeszcze można zrobić, aby wyszczuplić twarz?

Jeśli przyczyną niekorzystnego wyglądu twarzy jest miejscowa kumulacja tkanki tłuszczowej, wówczas można zdecydować się na zabieg lipolizy iniekcyjnej. Zabieg umożliwia usuwanie depozytów tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka.  Zabieg polega na ostrzykiwaniu okolic twarzy, w których skumulowana jest tkanka tłuszczowa preparatem zawierającym fosfatydylocholinę. Pod wpływem tego związku dochodzi do uwolnienia kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej, co zapewnia lokalny efekt wyszczuplenia twarzy. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie jedynie lekkiego zaczerwienienia i obrzęku, które samoistnie ustępują. Brak jest zatem konieczności rekonwalescencji po zabiegu. Dla uzyskania zadowalającego efektu wyszczuplenia twarzy może być konieczne wykonanie kilku zabiegów.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków