fbpx

Wyszczuplanie twarzy – jakie zabiegi są najskuteczniejsze?

wyszczuplanie twarzy

Na nienaganny wygląd twarzy składa się wiele czynników, z których najważniejsze to zadbana i zdrowa skóra, proporcjonalne rysy twarzy, a także zachowanie odpowiedniego owalu twarzy. Oczywistym jest, że wygląd twarzy zmienia się wraz z wiekiem, ponadto na jej wygląd spory wpływ ma nasza waga. Zmiany wagi najbardziej zauważalne są wówczas, gdy na naszej twarzy przybywa tkanki tłuszczowej lub wręcz przeciwnie – ubywa jej. Także kumulowanie się w tkance podskórnej wody może zmieniać rysy twarzy. Wyszczuplanie twarzy to niełatwe zadanie, gdyż trudno o taką miejscową eliminację tkanki tłuszczowej bądź usuwanie zastojów wody i obrzęków. Na szczęście istnieją profesjonalne zabiegi wyszczuplające twarz, które wykonać można w gabinecie medycyny estetycznej.

Endermolift – całkowicie nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy

Bardzo często zmiana owalu twarzy i dodanie rysom twarzy ciężkości jest konsekwencją obrzęków zlokalizowanych w tej okolicy. Zastój wody może wynikać z niewłaściwego krążenia limfy; wówczas produkty przemiany materii kumulują się w tkance podskórnej, nie są natomiast odprowadzane drogą naczyń limfatycznych. W takiej sytuacji obrzękowi twarzy i niekorzystnym zmianom w jej rysach może towarzyszyć pogorszenie kondycji skóry – utrata kolorytu, blasku, pojawienie się drobnych zmarszczek. W takiej sytuacji doskonałym zabiegiem wyszczuplającym twarz jest endermologia. Zabieg wykorzystuje technikę dogłębnego masażu, który działa jak drenaż limfatyczny, skutecznie pobudzając krążenie limfy. Taka mechaniczna stymulacja tkanek twarzy prowadzi do pobudzenia metabolizmu komórkowego, zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny oraz nasilenia procesów lipolizy. Ostatecznie uzyskiwany jest efekt odmłodzenia i wysmuklenia twarzy.

Zabieg endermoliftu polega na wykonaniu masażu przy pomocy specjalistycznych głowic masujących generujących podciśnienie o kontrolowanej sile. Dzięki temu zasysany jest fałd skórny i wykonywany jest głęboki masaż skóry i tkanek podskórnych. Masaż trwa około 30 minut i może być powtarzany dwa razy w tygodniu. Dla uzyskania optymalnego efektu drenującego warto zadbać o właściwe nawodnienie organizmu. Poddając się zabiegowi endermologii twarzy zalecane jest wypijanie 2 – 2,5 litra wody dziennie.

Wyszczuplanie twarzy kwasem hialuronowym

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wielu osobom kojarzą się wyłącznie z powiększaniem ust. Okazuje się jednak, że ten wypełniacz znajduje wiele innych zastosowań – a jednym z nich jest modelowanie twarzy, które daje efekt optycznego jej wyszczuplenia. Jak wyszczuplić twarz kwasem hialuronowym? Zabieg polega na przywróceniu optymalnych proporcji twarzy, czyli dążenia do zachowania kształtnych, podniesionych policzków, niewielkiego podbródka czy harmonijnej linii żuchwy. Możliwe jest także wyszczuplenie nosa. W celu takiego zauważalnego wysmuklenia twarzy wystarczy wykonać mało inwazyjny zabieg wolumetrii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Nie są zatem konieczne inwazyjne zabiegi z wykorzystaniem skalpela, takie jak lifting twarzy.

Zabieg modelowania rysów i wyszczuplania twarzy kwasem hialuronowym sprowadza się do wprowadzania niewielkich objętości wypełniacza w określone obszary twarzy. Preparat wprowadzany jest przy pomocy cienkiej igły, zatem zabieg jest w minimalnym stopniu inwazyjny, nie pozostawia blizn ani ran wymagających długotrwałego gojenia. Procedura trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga specjalnego przygotowania. Brak jest także skomplikowanych zaleceń pozabiegowych – wystarczy jedynie pamiętać, aby zadbać o utrzymanie miejsc wkłucia w czystości, ograniczyć mimikę twarzy w pierwszych 48 godzinach po zabiegu oraz unikać narażenia na bardzo niskie lub wysokie temperatury.

Zabieg wolumetrii twarzy i optycznego jej wyszczuplenia można wykonać także z wykorzystaniem nici PDO. Są to specjalistyczne nici liftingujące, które wprowadzane są podskórnie przy pomocy cienkich igieł. Nici dają natychmiastowy efekt wymodelowania twarzy, a dodatkowo stymulują procesy syntezy włókien kolagenowych, przez co zapewniają długotrwały efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

Co jeszcze można zrobić, aby wyszczuplić twarz?

Jeśli przyczyną niekorzystnego wyglądu twarzy jest miejscowa kumulacja tkanki tłuszczowej, wówczas można zdecydować się na zabieg lipolizy iniekcyjnej. Zabieg umożliwia usuwanie depozytów tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka.  Zabieg polega na ostrzykiwaniu okolic twarzy, w których skumulowana jest tkanka tłuszczowa preparatem zawierającym fosfatydylocholinę. Pod wpływem tego związku dochodzi do uwolnienia kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej, co zapewnia lokalny efekt wyszczuplenia twarzy. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie jedynie lekkiego zaczerwienienia i obrzęku, które samoistnie ustępują. Brak jest zatem konieczności rekonwalescencji po zabiegu. Dla uzyskania zadowalającego efektu wyszczuplenia twarzy może być konieczne wykonanie kilku zabiegów.

Zobacz również:

Powiększanie ust

powięskzanie ustPełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Tego typu zabieg daje możliwość wypełnienia ust, konturowania ust, wyrównania asymetrii ust, a jednocześnie zapewnia ich dogłębne nawilżenie i odmłodzenie.

Powiększanie ust w Krakowie - czy warto zdecydować?

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to bezpieczny zabieg, który może być wykonany przez większość zainteresowanych nim osób. Na zabieg powiększania ust decydują się osoby niezadowolone z wyglądu swoich ust – małych, wąskich, asymetrycznych, z widocznymi objawami starzenia się. Iniekcja kwasu hialuronowego wykonywana może być w celu: - zwiększenia objętości ust - skorygowania asymetrii ust - wyrównania dysproporcji między górną i dolną wargą Użycie kwasu hialuronowego może pomóc zmodyfikować kształt i wielkość ust, ale także zapewnić ich kompleksową pielęgnację. Mowa o ujędrnieniu ust, nawilżeniu ust i zapobieganiu ich pierzchnięciu, chęci zniwelowania oznak starzenia w okolicy ust (wiotczenia ust, zmarszczek, opadających kącików ust) a także poprawie kolorytu ust.
W skrócie
Cena: od 1300 pln
Konsultacja lekarska: w cenie
Wykonuje lekarz medycyny estetycznej: tak
Preparat: Restylane Kysse, Restylane Defyne
Znieczulenie: tak
Czas utrzymywania się efektów: 9-12 miesięcy

Powiększanie ust Kraków - co warto wiedzieć o zabiegu

Kwas hialuronowy to występujący w organizmie człowieka związek, którego synteza spada wraz z upływem lat. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody w ilościach 1000 - 4000 razy przekraczającego jego masę i utrzymywania optymalnego nawodnienia tkanek. Głównym miejscem jego syntezy jest skóra. Niestety – u osoby 40 – letniej ilość kwasu hialuronowego jest o połowę niższa niż u 20 – latka. Odbija się to na kondycji skóry, a także delikatnych okolic ust. Wykorzystanie tego naturalnego związku w celu wymodelowania ust i remodelingu tej okolicy jest zabiegiem bezpiecznym, gdyż kwas hialuronowy jest doskonale tolerowany przez organizm. Ponadto nie należy obawiać się tego, że po wchłonięciu kwasu hialuronowego okolica ust będzie wyglądać gorzej niż przed zabiegiem. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym i odmładzającym usta zachowają nienaganny wygląd. W przypadku użycia kwasu hialuronowego do powiększania ust, jak długo się utrzymuje efekt? Jest to kwestia indywidualna, najczęściej efekt widoczny jest przez około 6 - 9 miesięcy. Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w okolice czerwieni wargowej lub na granicy czerwieni wargowej ze skórą. Technika wprowadzania kwasu hialuronowego różni się w zależności od docelowego efektu – modyfikowane jest miejsce i kąt wprowadzenia kaniuli, a także objętość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego. W przypadku powiększania ust kwas hialuronowy podawany jest w obręb czerwieni wargowej, zaś konturowanie ust polega na wprowadzaniu wypełniacza wzdłuż linii czerwieni wargowej, na granicy ze skórą. Możliwe jest ponadto modelowanie łuku Kupidyna czy podnoszenie opadających kącików ust. Usta dzielone są na cztery kwadranty, a kaniula wprowadzana jest podskórnie. W momencie wycofywania kaniuli kwas hialuronowy jest wprowadzany w miejsce docelowe. Powiększanie ust nie jest czasochłonne, trwa około 30 minut (a godzinę wraz ze znieczuleniem). Aby zabieg był bezbolesny stosowane jest znieczulenie miejscowe – podanie lidokainy skutecznie redukuje ból. Bardzo istotne jest odpowiednie postępowanie przed –i pozabiegowe osoby decydującej się na powiększanie ust. Po zabiegu należy unikać działania na okolicę ust niskich i wysokich temperatur, a przed zabiegiem wymagane jest zrezygnowanie ze stosowania leków zaburzających krzepliwość krwi oraz stosowanie leku Heviran w ramach profilaktyki opryszczki wargowej.

Powiększanie ust Kraków - co wpływa na bezpieczeństwo zabiegu i efekt końcowy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, rzadko powikłany wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych. Niekiedy możliwe jest utrzymywanie się nadmiernie powiększonych ust, co jest konsekwencją użycia kwasu hialuronowego złej jakości, który nie wiąże wody w odpowiednim tempie i stopniu. Możliwe jest także występowanie na powierzchni ust białych kropek – i taki niepożądany efekt może utrzymywać się nawet przez kilka lat. To także jest konsekwencja stosowania preparatów złej jakości. Należy używać wyłącznie kwasu hialuronowego zatwierdzonego przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków), Dla bezpieczeństwa zabiegu powiększania ust kluczowe znaczenie ma także wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej. Zabiegu powiększania ust powinien dokonywać lekarz. Wykonanie powiększania ust kwasem hialuronowym w przypadkowym gabinecie kosmetycznym , przez osobę nie przeszkoloną oraz z wykorzystaniem kwasu hialuronowego złej jakości może skutkować pojawieniem się powikłań i niezadowalających efektów zabiegu. Osobom decydującym się na powiększanie ust, Kraków czy inne duże miasta oferują dostęp do renomowanych klinik i świetnych specjalistów. Unikać należy natomiast zabiegów w miejscach przypadkowych, o złej lub niepotwierdzonej opinii. Inne powikłania to uczulenie na kwas hialuronowy czy powstanie miejscowego stanu zapalnego. Końcowy efekt zabiegu powiększania czy konturowania ust zależy od kilku czynników. Punktem wyjścia jest porozumienie lekarza i pacjentki dotyczące docelowej wielkości i kształtu ust po zabiegu powiększania ust. Efekt powinien dokładnie odpowiadać oczekiwaniom pacjentki, a jego oceny można dokonać po ustąpieniu pozabiegowej opuchlizny, a zatem po kilku dniach. Na to, jak wyglądają usta po zabiegu ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza wykonującego zabieg, renoma kliniki oraz wysoka jakość zastosowanego preparatu. Najbardziej polecane preparaty kwasu hialuronowego to Restylane, Teoysal, Juvederm. Z kolei czynniki wpływające na czas utrzymywania się efektu zabiegu wypełniania ust to: - predyspozycje osobnicze do metabolizmu kwasu hialuronowego - stopień usieciowania preparatu - stężenie kwasu hialuronowego - objętość użytego preparatu.

Powiększanie ust Kraków – cena. Od czego zależy koszt zabiegu?

Analizując koszt zabiegu powiększania ust nietrudno zauważyć, że ceny są bardzo zróżnicowane. Cena zabiegu idzie zawsze w parze z jego jakością – zdecydowanie się na zabieg niedrogi, wątpliwej jakości oznacza większe ryzyko wystąpienia powikłań i niezadowalającego efektu końcowego. Najważniejsze czynniki determinujące cenę zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym to: - doświadczenie i dobra opinia lekarza wykonującego zabieg - rodzaj użytego preparatu z kwasem hialuronowym - objętości preparatu użytego na powiększanie ust; 1 ml pozwala na delikatne powiększenie ust i naturalny efekt zabiegu - opieki pozabiegowej (także w razie wystąpienia powikłań).

Pełne i zmysłowe usta są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety – większość kobiet obdarzona jest przez naturę mało wydatnymi ustami, a wraz z upływem lat usta coraz bardziej tracą na objętości. Nie dziwi zatem lawinowo rosnąca popularność zabiegu powiększania ust...

Zobacz więcej

Wolumetria twarzy

wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję