fbpx

Rumień na twarzy – maskować makijażem czy usunąć?

rumień na twarzy

Rumień na twarzy to dość częsta i uciążliwa przypadłość, która w niczym nie przypomina uroczego zarumienienia policzków, tak mile widzianego u kobiet. Rumień to nadmierne, rozległe zaczerwienienie skóry powstałe na skutek poszerzenia naczyń krwionośnych. Rumień pojawia się znienacka i ma tendencję do nawrotów. Samo maskowanie problemu makijażem nie wystarczy. Po pierwsze zabieg taki nie zamaskuje rozległego zaczerwienienia twarzy, a po drugie – to działanie doraźne, nie eliminujące istoty problemu. Skuteczne usuwanie rumienia jest jednak możliwe – wystarczy wykorzystać laser Dye VL.

Rumień na twarzy – przyczyny powstawania

Rumień na twarzy wygląda na pierwszy rzut oka jak jednolite, rozlane rumieńce. W rzeczywistości jest to jednak gęsta siateczka poszerzonych naczyń krwionośnych, które są widoczne jedynie z bliska. Przyczyn powstania rumienia może być wiele. Niekiedy powstawanie rumienia na twarzy uwarunkowane jest predyspozycjami genetycznymi. Nadwrażliwość naczynek na działanie rozmaitych bodźców jest cechą charakterystyczną cery naczynkowej, zatem posiadacze tego typu skóry są bardziej narażeni na powstanie rumienia, a także trądziku różowatego. A czynniki stanowiące impuls do pojawienia się rumienia to:

– stres i silne emocje

– zmiana temperatury otoczenia

– spożywanie gorących i ostrych przypraw

– spożywanie alkoholu

– infekcje

– stosowanie niektórych leków

Nie zawsze możliwe jest wyeliminowanie tych czynników, zatem pojawianie się rumienia jest nieuniknione. A stosowanie kosmetyków do cery naczynkowej nie usunie problemu. Owszem – kosmetyki tego typu uelastycznią i uszczelnią ścianki naczyń krwionośnych, ograniczając ich pękanie i powstawanie teleangiektazji. Jednak trwałe usuwanie rumienia zapewnić mogą jedynie zabiegi medycyny estetycznej.

Jak usunąć rumień na twarzy?

W gabinecie medycyny estetycznej wykonywany jest zabieg, który umożliwia skuteczne usuwanie rumienia. Mowa o zabiegu laserowym, który trwale usuwa rozszerzone naczynka odpowiedzialne za powstanie rumienia. Laserowe zamykanie naczynek polega na poddaniu skóry działania lasera emitującego wiązkę światła, która pochłaniana jest przez hemoglobinę krwinek czerwonych, które wraz z krwią przepływają przez naczynka. Zabieg daje efekt obkurczenia i obumarcia ścian naczyń krwionośnych. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuwanie rumienia. Kiedy efekty takiego zabiegu są zauważalne? Najczęściej polecane jest wykonanie serii 3 – 5 zabiegów powtarzanych co 30 dni. A jak wygląda pojedynczy zabieg?

Usuwanie rumienia laserem trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Jeśli wykorzystany zostanie najnowszy laser Alma Harmony Dye VL, wówczas zabieg może być wykonany nawet na wrażliwej skórze. Po wykonaniu laserowego usuwania rumienia na skórze pojawić może się lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują samoistnie po kilku dniach. W tym okresie należy unikać podrażnień skóry i ekspozycji na słońce.

Wykonanie serii zabiegów laserowych umożliwia pozbycie się rumienia, jednak u osób z tendencją do poszerzenia naczynek problem może powracać. Ponadto przeoczenie niewidocznego gołym okiem naczynka sprawi, że naczynko to z czasem może ulec rozszerzeniu. Warto więc stosować odpowiednią pielęgnację i obserwować skórę – a gdy znów pojawi się nieestetyczne zaczerwienienie na twarzy, dobrze jest ponownie odwiedzić gabinet medycyny estetycznej.

Zobacz również:

Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynekRozszerzona naczynka i rumień to częste defekty kosmetyczne, z którymi można skutecznie walczyć przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej. Ma to na celu nie tylko zredukowanie już widocznych naczynek, ale także profilaktykę rozwoju bardziej zaawansowanych zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty. Najskuteczniejsze zabiegi to laserowe zamykanie naczynek z użyciem lasera Harmony Dye – VL.

Zamykanie naczynek Kraków - wskazania

Zamykanie naczynek laserem Dye VL umożliwia skuteczne usunięcie rozszerzonych naczynek, a także przebarwień. Wiązka światła emitowanego przez laser może być bowiem pochłaniana zarówno przez hemoglobinę (barwnik krwinek czerwonych), jak i melaninę (barwnik skóry). Najważniejsze zalety laserowego zamykania naczynek to: - możliwość kompleksowego fotoodmładzania skóry - krótki czas trwania zabiegu - niewielka inwazyjność zabiegu - minimalne ryzyko poparzeń skóry - możliwość usuwania nawet rozległych zmian (naczyniaki) - szybko zauważalne efekty terapii
W skrócie
Cena: od 300 pln
Optymalna ilość zabiegów: 3-4
Efekty: natychmiastowe
Czas trwania zabiegu: 30-60 min
Rumień: tak
Naczyniaki: tak
Trądzik różowaty: tak

Zamykanie naczynek Kraków -przebieg zabiegu

Zabieg usuwania naczynek laserem Harmony Dye – VL sprowadza się do przykładania głowicy lasera do obszarów skóry dotkniętych naczynkami czy przebarwieniami. Emitowana wiązka oddziałuje na hemoglobinę – barwnik erytrocytów, czyli krwinek czerwonych przepływających przez rozszerzone naczynka krwionośne. Generowany przez laser efekt termiczny prowadzi do obkurczenia naczynek i ich obumierania, co umożliwia trwałe usuwanie takich zmian skórnych. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i nieco obrzęknięta, proces gojenia się skóry trwa kilka dni. Najlepiej leczeniu laserem poddają się niewielkie naczynka, które powstały niedawno. Utrwalone zmiany naczynkowe mogą wymagać wykonania większej liczby zabiegów laserowego zamykania naczynek. Dla uzyskania spektakularnego efektu zalecane jest wykonanie serii 3 – 4 zabiegów. Zabieg może być bolesny, jednak zastosowanie innowacyjnego systemu chłodzącego redukuje dyskomfort odczuwalny podczas zabiegu.

Zamykanie naczynek Kraków - przeciwwskazania

Zamykanie naczynek na twarzy, szyi czy dekoltu nie powinno być wykonywane na opalonej skórze, zatem na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z ekspozycji na słońce. Twarz jest szczególnie wyeksponowana na promienie słoneczne dlatego nie poleca się zabiegu latem. Ponadto niewskazane jest stosowanie jakichkolwiek preparatów fotouczulających. Natomiast zalecenia pozabiegowe sprowadzają się do unikania opalania przez miesiąc. Nie wolno korzystać z sauny czy basenu, ponadto w pierwszych dniach po zabiegu nie należy korzystać z kosmetyków na bazie alkoholu.

Rozszerzona naczynka i rumień to częste defekty kosmetyczne, z którymi można skutecznie walczyć przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej. Ma to na celu nie tylko zredukowanie już widocznych naczynek, ale także profilaktykę rozwoju bardziej zaawansowanych zmian skórnych, takich jak trądzik różowaty....

Zobacz więcej

Laserowe Zamykanie Naczynek i Usuwanie Przebarwień Kraków

laserowe usuwanie przebarwien i zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Mgr Anna Zienkiewicz

Kosmetolog

Anna Zienkiewicz - specjalista od zabiegów laserowych i odmładzających. Wszystkie zabiegi testuję najpierw na sobie zanim wprowadzi je do oferty kliniki. Uczestniczyła w wielu szkoleniach krajowych i międzynarodowych organizowanych przez światowych ekspertów z dziedziny laseroterapii i kosmetologii estetycznej. Między innymi szkolenia „Dermapen World” prowadzone przez światowej renomie eksperta Dr Andrew Christie.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję