Laser Dye VL Kraków

Technologia DYE to unikatowa metoda dostępna na multifunkcyjnej platformie zabiegowej. Pozwala ona na zredukowanie takich niepożądanych zmian jak przebarwienia i naczynka. Możliwość tak wszechstronnego wykorzystania lasera Dye VL wynika z faktu, że emituje on wiązkę światła o energii z przedziału od 500 do 600 nm. Ponieważ nie jest to fala o konkretnej długości, a wąskopasmowe światło pulsacyjne, oddziałuje selektywnie na dwa barwniki – hemoglobinę oraz melaninę. Pozwala to na skuteczne leczenie odpowiednio naczynek oraz przebarwień.

 

W skrócie

Cena:
od 300 pln
Seria zabiegów:
3-4
Znieczulenie:
nie
Laser:
Dye-VL 500-600nm
Nogi:
nie

Leczenie naczynek

Laser Dye VL skutecznie usuwa wszelkie zmiany naczyniowe, za wyjątkiem głęboko zlokalizowanych żylaków na nogach. Pękające i poszerzone naczynka wyglądają nieestetycznie, przeświecając przez skórę. Ich usunięcie jest możliwe dzięki selektywnemu oddziaływaniu wiązki światła lasera Dye VL na hemoglobinę – barwnik krwinek czerwonych. Pochłonięciu energii lasera towarzyszy miejscowy efekt termiczny. Ściany naczynek krwionośnych ulegają koagulacji, co prowadzi do zamknięcia światła naczynia. Ostatecznie naczynko obumiera i jest usuwane.

Laserowe zamykanie naczynek pozwala na uzyskanie trwałego efektu – naczynko jest bezpowrotnie niszczone i zanika. Możliwe jest oczywiście powstanie nowych naczynek w innych lokalizacjach, dlatego wskazane jest wdrożenie profilaktyki obejmującej regularną aktywność fizyczną, odpowiednią dietę i suplementację oraz utrzymywanie prawidłowej masy ciała.

Leczenie przebarwień

Przebarwienia skórne powstają w efekcie nadmiernej kumulacji melaniny – barwnika skóry. Jedną z metod leczenia przebarwień jest złuszczanie kolejnych warstw skóry zabiegami z wykorzystaniem peelingów chemicznych, laserów frakcyjnych czy kremów wybielających. Jednak najbardziej efektywną metodą, wyróżniającą się ogromną precyzją jest laser Dye VL.

Emitowana przez laser wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę skóry, dzięki czemu barwnik ulega rozpadowi i wchłonięciu. Pozwala to na redukcję przebarwień i ujednolicenie odcienia skóry. Jednocześnie uzyskiwany jest efekt kompleksowego fotoodmłodzenia skóry, poprawa jej struktury, przywrócenie elastyczności i gęstości. Wiązka lasera działa selektywnie na komórki skóry zawierające barwnik, czyli melanocyty, co pozwala zaoszczędzić otaczającą zdrową tkankę. W przeciwieństwie do zabiegów złuszczających, usuwanie przebarwień laserem Dye VL nie narusza ciągłości skóry, zatem wykonanie zabiegu nie wiążę się z koniecznością rekonwalescencji po zabiegu.

Jak jest przebieg zabiegu?

Zabieg laserowy rozpoczyna się od oczyszczenia skóry, zaaplikowania specjalnego żelu oraz założenia przez pacjenta protektora chroniącego oczy przed światłem lasera. Zabieg z wykorzystaniem lasera Dye VL polega na przyłożeniu głowicy do obszaru skóry objętego zabiegiem i poddania go działaniu lasera. Zabiegowi nie powinna towarzyszyć znaczna bolesność, a raczej szczypanie i pieczenie. W zależności od rozległości likwidowanych zmian, zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest obrzęknięta i zaczerwieniona. W przypadku przebarwień zaobserwować można pociemnienie zmian skórnych, co jest konsekwencją uwolnienia barwnika z komórek skóry.

Metody, efekty, zalecenia

Zabieg Dye VL pozwala na uzyskanie zauważalnego efektu już po pierwszym zabiegu. Każdorazowo usuwanych jest od 60 do 70% poszerzonych naczynek. Wskazane jest zazwyczaj wykonanie serii 3 – 4 zabiegów, dzięki czemu kłopotliwe naczynka zostają trwale usunięte. U osób z rumieniem udaje się uzyskać efekt wyrównania kolorytu skóry i zmniejszenia jej reaktywności na czynniki wyzwalające rumień – stres, pikantne przyprawy, niskie i wysokie temperatury. Odpowiednio wczesne usunięcie rumienia pozwala zapobiec rozwojowi trądziku różowatego.

W przypadku przebarwień melanina jest stopniowo usuwana ze skóry, a pierwszy efekt można ocenić po kilku dniach. Na ostateczny efekt należy poczekać nieco dłużej. Wykonanie serii zabiegów wskazane jest także wówczas, gdy działamy na przybarwień. Ile zabiegów jest wskazanych? Zazwyczaj potrzeba powtórzyć zabieg 3 – 4 razy w czterotygodniowych odstępach. Konieczność powtórzenia zabiegu wynika z faktu, że każdorazowe wykonanie procedury redukuje widoczność przebarwień w 40 – 60%. Po wykonaniu serii zabiegów skóra ma wyrównany koloryt, jest wygładzona, napięta i jędrna, możliwe jest także spłycenie drobnych zmarszczek.

Efekty zabiegu Dye VL są trwałe, co oznacza, że usunięte zmiany hiperpigmentacyjne czy naczyniowe znikają bezpowrotnie. Jeśli zmiany pojawią się w innej lokalizacji, wskazane jest ponowne wykonanie zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu i postępowanie pozabiegowe

Przed wykonaniem zabiegu laserem Dye VL konieczna jest konsultacja, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Na kilka miesięcy przed zabiegiem wymagana jest rezygnacja z doustnych retinoidów, a na dwa tygodnie przed zabiegiem – kremów z retinoidami czy innych preparatów uwrażliwiających na światło (np. dziurawca czy nagietka). Ponadto warto zrezygnować z zabiegów mogących podrażniać skórę, nie jest także zalecane opalanie.

Pielęgnacja skóry po zabiegu laserowym sprowadza się do unikania słońca przez cztery wygodnie po zabiegu i stosowanie ochrony antyUV. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu, nie jest wskazane stosowanie kosmetyków złuszczających i mogących podrażniać skórę (perfumowanych lub z alkoholem). Na skórę można aplikować delikatne preparaty natłuszczające.

DYE-VL Wskazania

 • port wine stains
 • naczyniaki
 • telangiektazje
 • trądzik różowaty
 • rumień
 • znamiona rubinowe
 • pajączki
 • poikilodermia
 • malformacje naczyniowe
 • zaburzenia pigmentacyjne
 • hiperpigmentacje
 • piegi
 • plamy soczewicowate
 • plamy café-a-lait

DYE-VL Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna
 • stosowanie samoopalaczy oraz balsamów brązujących
 • stosowanie leków oraz ziół światłouczulających
 • niewyrównana cukrzyca
 • nowotwory
 • padaczka
 • bielactwo
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • infekcja bakteryjna lub wirusowa
 • stany zapalne skóry
Zobacz efekty naszych zabiegów
Zobacz galerię

Dye VL

Usługa 1 zabieg pakiet 3 zabiegów pakiet 4 zabiegów

Zamykanie naczynek/usuwanie przebarwień DYE-VL

pojedyncze naczynko/przebarwienie

1 zabieg

300 zł

dolina górnej wargi

1 zabieg

500 zł

pakiet 3 zabiegów

1300 zł

1500 zł

pakiet 4 zabiegów

1700 zł

2000 zł

nos

1 zabieg

500 zł

pakiet 3 zabiegów

1300 zł

1500 zł

pakiet 4 zabiegów

1700 zł

2000 zł

czoło

1 zabieg

500 zł

pakiet 3 zabiegów

1300 zł

1500 zł

pakiet 4 zabiegów

1700 zł

2000 zł

dłonie

1 zabieg

600 zł

pakiet 3 zabiegów

1600 zł

1800 zł

pakiet 4 zabiegów

2100 zł

2400 zł

policzki

1 zabieg

600 zł

pakiet 3 zabiegów

1600 zł

1800 zł

pakiet 4 zabiegów

2100 zł

2400 zł

szyja

1 zabieg

700 zł

pakiet 3 zabiegów

1900 zł

2100 zł

pakiet 4 zabiegów

2400 zł

2800 zł

dekolt

1 zabieg

800 zł

pakiet 3 zabiegów

2100 zł

2400 zł

pakiet 4 zabiegów

2700 zł

3200 zł

twarz

1 zabieg

800 zł

pakiet 3 zabiegów

2100 zł

2400 zł

pakiet 4 zabiegów

2700 zł

3200 zł

twarz + szyja

1 zabieg

1200 zł

pakiet 3 zabiegów

3200 zł

4500 zł

pakiet 4 zabiegów

4100 zł

6000 zł

twarz + szyja + dekolt

1 zabieg

1500 zł

pakiet 3 zabiegów

4000 zł

4500 zł

pakiet 4 zabiegów

5000 zł

6000 zł

Usuwanie trądziku różowatego twarz

1 zabieg

800 zł

pakiet 3 zabiegów

2100 zł

2400 zł

pakiet 4 zabiegów

2700 zł

3200 zł